» »

Pictionary ali Activity?

Pictionary ali Activity?

357M ::

Zanima me katera od omenjenih dveh namiznih iger je zabavnejša / boljši nakup za občasen zabaven večer v družbi. Recimo, da bi se dostikrat igralo z le 4 igralci, za razne rojstne dneve in podobno pa tudi več. Ker nisem ne ene ne druge še nikoli igral, se težko odločim. Povprečna starost igralca bi bila tam 26+, če to kaj pomeni :) Če kdo ve kje se ju pri nas dobi najceneje pa naj tudi prosim napiše...

Hvala!

PS: Z igro nameravam obdariti bodisi sebe :D ali punco... ;) obstaja tudi tretja možnost, in sicer da pišem Dedku Mrazu :p

popster ::

tole igro probaj:
http://images.google.com/imagelabeler/

mislim da je podobna fora

MiCkEyCE ::

Zdravo!

Na tole pa moram odgovoriti, ker sem v zadnjih treh dneh obe igral:) Activity si lastim sam, Pictionary pa sestra. Osebno bi rekel, da sta obe igri zelo zabavni ne glede na število igralcev (najmanj 4je pač morajo bit, čeprav mislim, da gre tudi v 3). Pri Activity lahko malo špekuliraš in izbiraš takšne karte (vrednotene z 3 do 5), da prideš ravno na tisto polje, ki ti bolj ustreza (če raje rišeš, pišeš ali pa pantomima). Pri pictionary pa mečeš kocko in nimaš toliko vpliva, kaj boš risal (različno: oseba/kraj/žival, dejanje, predmet, težavno, rišemo vsi) oz. ali polje "rišemo vsi".

Menim, da je Activity bolj zanimiv, ker tudi če špekuliraš, se lahko zgodi, da te ob "ugibamo vsi" igri prestavi za 2 mesti oz. 6 (ne glede na to, za koliko so karto vzel, ampak je odvisno, katera ekipa ugotovi) in si ravno na polju, ki ti ne gre najboljše. Edina pomankljivost je ta, da karte 3-5 ne grejo po tej logiki, da bi bili recimo pod 3 najlažji pojmi, pod 5 pa najtežji. Ampak to niti ni tako bistveno, ker težeavnost pojmov je subjektivna zadeva.

Vglavnem, z obema ne boš falil, ampak meni osebno je Activity bolj aktiven:)

Lp Miha

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MiCkEyCE ()

mr1two ::

Imam Pictionary in igral sem Activity. Obe igri sta zelo zabavni, tako da ne moreš zgrešit ne z eno ne z drugo.
Letos naj bo Pictionary/Activity, drugo leto(ali za rojstni dan) pa Activity/Pictionary :D
Veliko zabave
LP

AndyS ::

Ma pr aktivitiju se na konc 90% govori zaradi špekuliranja, zato smo se je naveličali

357M ::

Hvala vsem za predloge in Mihi za daljši komentar :) Zaenkrat se torej nagibam k Activity, pa še družinskemu budžetu je bolj prijazna, če se ne motim...

AndyS: Če je to edini razlog za naveličanje, predvidevam, da se lahko enostavno dogovori mimo uradnih pravil, da je "govor/razlaga" prepovedana in se namesto nje določi bodisi pantomimo ali risanje? Če je še kaj drugega pa le povej.

popster: A to ti je Miklavž prnesu? :p K jest mam deal z Dedkom Mrazom a veš... ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Darila (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8111499 (9874) Pika na i
»

Setveni koledar

Oddelek: Loža
162879 (2421) fikus_
»

igra kot mešanica znanja in sreče

Oddelek: Loža
273081 (2435) HyperGL
»

Družabne igre za 3-5 oseb

Oddelek: Loža
369657 (8215) hanuman

Več podobnih tem