» »

Gamerski PC do 1000€

Gamerski PC do 1000€

švrk ::

Pozdravljeni,
moj brat kupuje komp za igranje igric v vrednosti PC+monitor < = 1000€.
PC naj bi bil dovolj zmogljiv, da novejše igre, predvsem streljačine tečejo karseda lepo in gladko.
Malo sem pobrskal po netu in sklamfal naslednjo konfiguracijo:

osnovna plošča 111€: MAINBOARD SOCKET-AM3 ASUS M4A79XTD EVO, ATX
processor 150€: AMD PHENOM II X4 945 BOX AM3
grafična kartica 235€: CLUB3D GTX460 1GB GDDR5 PCIE
pomnilnik 6gb 153€: RAM KINGSTON DDR3 1333MHZ 6GB
trdi disk 1T 67€: WD 1TB 7200 64MB SATA2 GREEN WD10EARS
optična enota 20€: DVD/RW SAMSUNG SH - S223L/BEBE BERE SATA BULK BLACK
napajalnik 52€: SILENTPOWER LC6650GP3-650W V2.3
ohišje 34€: GMC E30, ATX MIDDLE, 1X 120MM, 4XUSB/AU

monitor 176€: LG LCD monitor W2443TPF

računalnik 822€
monitor 176€
skupaj: 998€

Ker sem bolj laik na tem področju me zanima, če je moja izbira sploh kompatibilna med sabo in če je glede na ceno-zmogljivost optimalna? Če se da zadevo še bolje optimizirat bi bil vesel kakšnega predloga.

jablana ::

js bi na tvojem mestu vzel rajši boljši disk (beri brez "GREEN varianta), in vzel dual channel namesto triple channel (je bolj za intelove i7).

Rias Gremory ::

Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Gatsu ::

Rami 3x2GB so namenjeni Core I7 na 1356 chipsetu tako da vzemi 2x2GB ali pa 2x4gb/4x2GB. Trdi disk pa tale Nasploh boš pa marsikaj ceneje dobil tukaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gatsu ()

švrk ::

Rami 3x2GB so namenjeni Core I7 na 1356 chipsetu tako da vzemi 2x2GB ali pa 2x4gb/4x2GB

hm k moji rami ne pašejo v plato al v čem je fora? Štos je v tem, da želim 6gb rama, ker se mi 4 zdi premalo (tolk mam na 4 let starem kompu) 8 pa je predrago:)

Gatsu ::

Problem je da maš ti dual channel plato se pravi rabiš rame v parih, se pravi 2x2gb + 2x1gb če hočeš 6gb

RuskiSnajper ::

Čas je fora , vedno ko sestavljaš CUSTOM pc , glej da ne kupiš tistega kaj se ti prvo vredi zdi , počakaj kakšen teden da se iz tega prototipa naredi pravi plan, jas sem moj prvi custom pc kupoval 1 tedne da sem usak dan mešal sem in tja , gor dol , reviewe gledal , spraševal , in še iskal če vse paše in kar se izplača (ne rabi bit najbol drago da je dobro za vse komponente npr ohišje lahko maš za 20 eur če maš točno določen budget ex. 1000EUR )

Ko sem po enem tednu naročil , sem nasledi dan že klical naj spremenijo eno komponento , ker je glih prišel takrat čisto novi 45nm quadi , Intel q9300 , in ker ni blo štoka so čakali še en teden na novo pošiljko, ko sem ga imel doma sem še zvedel da sem zajebal rame , ker so bli pre poceni in neki za en pesji drek , neki mushkin high preformance kurac z AGT.com , pa z 1066mhz ko SPLOH niso delali niti na 800mhz vredu,(freezi , bsod)

100 krat sem gledal sajte za HDD (disk) , torej v planu je bil Western Digital 500 GB , jah , 2 verziji , ena z 16 MB cache ena pa z 32MB , aha , tisti z 32 MB je torej bolši seveda (stal pa je enako) , torej WD5000AAKS sem kupil , doma sem videl da je imel 16MB , nakar vidim na strani da je 32MB cache verzija WD5000AALS , in ali so se zmotli na preklemanem AGT , ... ali sem pač zamešal , tak da vidiš vse take male bedarije se zgodijo in na koncu je pol narobe, 2 tedna sem kupoval komp pa nisem imel vsega vredu , potem izvem da je ohišje NZXT LEXA tako bzv , da to nikoli ni vredno 100EUR za kar je AGT prodajal takrat 2008 april/maj.

Jas tudi nisem mel večji budget kot 1000 , razen pač nabavo sem še 5.1 sorround set od logitecha za 100eur.

Rias Gremory je izjavil:

ohišje raje to: http://www.agt.si/racunalniska-oprema/o...


tale ima star stil HDD cage , je okej cena , ampak jas imam HDDje da ne motijo grafične torej navzven ne pa postrani kar je bila vedno jeba pri jemanu HDDja in kablov in graficne , vse je blo napoti, vlgavnem graficno si mogo ven jemat da si priso do HDD ,

Zgodovina sprememb…

švrk ::

Gatsu praviš naj vzamem samsung disk, a si ziher da je boljši kot izbrani, namreč samsung ima 32mb tist moj pa 64mb za isti keš?
Torej zaenkrat morem z rami uredit in morebiti disk. Še kakšen predlog al je stvarca na optimumu cena-zmoglivost. Morda monitor se vam zdi ok?

Pc je sestavljen na sestavi.si a mogoč kdo ve ali ti ga tudi "sešraufajo" skupi al dobiš dele domov?

TOP ::

Kar se tiče diska green verzija je počasnejša od blue ali black,ki je najhitrejša.Kar se tiče 1tb diska vzami Samsunga F3,ki je najhitrejši pa poglej teste.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC + monitor do 600 EUR

Oddelek: Kaj kupiti
222935 (2532) snela
»

Novi računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
62042 (1840) echoman
»

Gaming računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
286814 (6353) fr4nc
»

Nakup računalnika - gaming - server - intel i5 760 - ATI Sapphire Radeon HD 5570- Cro

Oddelek: Kaj kupiti
142194 (2040) Rias Gremory
»

Osebni

Oddelek: Kaj kupiti
271594 (1240) snooze77

Več podobnih tem