» »

Nov računalnik / rabljen računalnik (okoli 100k SIT)

Nov računalnik / rabljen računalnik (okoli 100k SIT)

urosbe ::

Hy!

Zanima me, kakšno konfiguracijo bi na vašem mestu izbrali za računalnik, ki bi nadomestil "starega - ki je sicer popolnoma zadovoljiv in hiter za delo ki ga opravlja (word, excel, internet, divx), vendar skoz nagaja)".

Trenutna konfiguracija:
- desktop tower z disketnikom in napajalnikom
- atx/at plata z Amd K6-2 533 MHz
- 128 mb ram
- 1.6 gb disk (edino disk bi vsaj 6 gb)
- sb16
- voodoo 3000
- modem USR 33.6
- tipkovnica Cherry + miška Logitech

Ali se mi sploh splača novega kupiti, ker ne bi rad vložil ne vem kolk denarja (najraje nič). Monitor bi zaenkrat imel obstoječega (Smile 14").

Kaj priporočate - kakšno konfiguracijo, ki bi se jo dalo dobiti za pameten (nizek) denar in da bi kvalitetno delovala (ne kakšna poceni roba, za katero se že vnaprej ve, da čez čas crkne).

Kakšne so pa te plate, ki imajo VGA, LAN, SB integriran? Je to zakej al se splača kupiti posamezne komponente? Koliko so ponavadi zmogljive te VGA kartice, ki so integrirane (se da to primerjat z zmogljivostjo voodoo3 3000?),

LAN - ali je to samo mrežna kartica ali tudi modem?

Zanima pa me tudi Duron vs Athlon XP (se splača dati 10k več za Atlona?)

Že vnaprej hvala!

Uroš

nodes ::

Prvo kar je si kupi nov monitor

urosbe ::

Zelo pametno:)

Kaj mi bo monitor, če računalnik zafrkava. Računalnika se ne da normalno uporabljat, kaj mi bo nov monitor. Poleg tega se računalnik uporablja malo (za kakšen dokument napisat, divx pogledat, internet mail, mogoče kdaj kakšna igrica), in 14" monitor zaenkrat še čisto vredu služi. Monitor bo ta zadnja stvar, ki bo zamenjana.

Uroš

IceIceBaby ::

Pri monitoru se res ne splača šparat. Takle 14" z majhnim refreshom so kar mal nevarni zaoči :) Sicer pa sam veš.

Drugače pa za cca 100k sit dobiš že enga lepega maca. Mogoče bi se ti splačalo vzet iMaca, maš not dober 15" monitor tako da se tastarga lahko znebiš za par jurjev. Ali pa kakšen G3 tower da ga lahko upgrejdaš.
Če te zanima pošl maill.

Prednosti maca. Zelo hitri procesorji. 2x hitrej od kakšnih duronov (g3 400 pa duron 650 je bil duron DALEČ zadaj). Kvalitetne ostale komponente, zelo dober OS, serijsko maš not že firewire pa še lepi so.

eland ::

Dobr, sej so tvoje oči - če ti je do solidnih performans in brez hrupa vzemi Cryix 900 proc. Hitr, hladen in zeelooooo pocen - pod 10k - PCX. Z plato in RAMom te pride pod 35k, ostale komponente (CD-ROM, grafa) pa izberi po želji.
Vzemi si vsaj tako grafo da ima izhod za TV.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716296 (8335) Vlad Tepeš
»

Računalnik za mlado družino

Oddelek: Kaj kupiti
211972 (1475) mtosev
»

Nakup računalnika! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
503911 (2967) klemen1
»

Računalnik za šolo

Oddelek: Kaj kupiti
321391 (1100) T0RN4D0
»

računalnik za študentko prava

Oddelek: Kaj kupiti
281369 (858) TESKAn

Več podobnih tem