» »

Če kdo išče BLURAY medije...

Če kdo išče BLURAY medije...

Temo vidijo: vsi
««
6 / 6
»
»»

Anney ::

Zakaj bi naročal iz UK, če je japonska najceneje in free shipping, pride pa v roku do max. 10 dni. Tortice 30 plosckov, gre skozi carino bp.

kixs ::

Ne vem zakaj bi kupoval drazje iz UK? Sicer UK spada v EU in gre za notranji trg brez carin in omejitev.

Sam kupujem 10x BD-R DL iz Japonske. Cena okoli 18-19€ in vedno je prislo v roku enega tedna (postnina gratis - ce temu tako recemo).

lp

mailer ::

Tako hitro pride iz Japonske? Zato pa sprašujem kako pa kaj. Vidim da bo 10 premalo, se odločam za 20-30.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Anney ::

Ti malo pomagam, ti so najcenejši in pridejo hitro (max 10dni), preverjen prodajalec. (na obeh linkih je enak prodajalec, čeprav ima različna nicka). Oba paketa gresta čez carino normalno.

BD25
BD50

kixs ::

Potem pa naroci en paket in nato se drugega cez 3-4 dni. Tako bo tudi v Slovenijo prislo z zamikom parih dni. Ne vem zakaj bi sploh kupoval enoslojne. V ceni ni razlike, prihranis pa na prostoru (fizicnem).

Anney ::

Odvisno za kaj jih potrebuješ ;) Če so data, je bolje dvoslojne, če pa video pa odvisno od potrebe. ;)

mailer ::

Veliko jih prodaja printable, rabim pa navadne. Etikete lahko nalepim gor naknadno ne vem pa kako to vpliva na medij.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Anney ::

A ni vseeno kakšni so? Etiketo lahko nalepiš na oba, Printable pa celo natisneš in ne rabiš etikete.

Brane22 ::

V čem je fora malih pošiljk ? Samo DDV ?

Anney ::

Dodatni stroški naših organov in komplikacije pri birokraciji, sicer pa odvisno koliko ploščkov potrebuješ.

Se splača kupiti večjo količino, ker je na plošček posledično manj denarja, vendar razlike tudi niso visoke, poleg tega prištej carino in ostale stroške, in si na slabšem.
100kos BD25 0,68EUR kos

30kos BD25 0,75EUR kos

Razlika med peketom 30kom in 50kom je minimalna in ni računice.

Še za BD50:
50kos BD50 1,9EUR kos

10kos BD50 1,87EUR kos

20kos BD50
1,81EURkos

Tukaj se vidi da je cena za BD50 skoraj enaka pri vseh paketih, tako da se gleda bolj ko ne na našo birokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

mailer ::

Kupil 20 komadov TDK 25gb, za direktno printanje na plošče moraš imeti pa tudi tak tiskalnik, ki to podpira.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

driver_x ::

A tisti LightScribe diski ali kaj so že bili, se še dobijo?

Anney ::

DVD se dobi, drugega pa tako ni.

mailer ::

Danes po dobrem tednu od nakupa že dobil Bluray medije. Peko bom najprej preizkusil z nerotom, ker imam z njim dobre izkušnje. Če izberem ISO me opozori, da je omejitev datoteke do 2GB. Imam še možnost Bluray (UDF), BDMV video, AVCHD video in Nero disc span. Katero vrsto izberem, da bi lahko video gledal v bluray predvajlniku in imel možnost skopirat podatke tudi na disk?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Anney ::

Uporabi Ashampoo burning studio, ta sam ustvari mankajoče mape, včasih je to potrebno, da ne meša playerja, saj nekateri ne znajo predvajati, če kaj manjka čeprav je prazna.

Tukaj imaš navodilo:
 BD

BD



ISO datoteke (filmi 3D) peci z imgBurnerjem, je najhitrejši in dela OK, me še ni pustil na cedilu.
Iz ploščka pa kopiraš z anyDVD ali DVDfab.

Si kupil BD-R ali BD-RE?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

mailer ::

Preračunal sem, da naj bi na 25GB medije spravil 23,84GB podatkov, torej zakaj je največ kar lahko zapečem približno 23,3GB? Je možno vklopit kakšen overburn postopek tudi za BD medije?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Anney ::

Ne. Točno 23,3 lahko, niti mega več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Dr_M ::

Razmisljam o nakupu enga BD pekaca za arhive, kdo kej priporoca? LG, pioneer, liteon? Vazn mi je, da dobro je dober pekac in da nebi hitro crknil. Pa solidna cena.

darkolord ::

Jaz imam LG BH16NS40 pa nobenih pripomb.

Anney ::

LG vzem pa bo OK. So dobri pekači in imajo dokaj nizke cene.

driver_x ::

Jaz sem nazadnje nabavil zunanjega Samsunga in po 15 zapečenih diskih nimam pripomb.

hojnikb ::

Wait what?
A optične medije še peče kdo ?
#brezpodpisa

Anney ::

Da. Cca 250.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

darkolord ::

Za backup/arhiv so čisto v redu.

opeter ::

hojnikb je izjavil:

Wait what?
A optične medije še peče kdo ?


Jaz.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

kixs ::

Ima kdo izkusnje z Ritek BD-R DL diski?

Trenutno so najcenejsi:
http://www.ebay.com/itm/10-RiTEK-BLU-RA...

lp

Anney ::

Najcenejši so še vedno TDK in pa Verbatim večje pakunge.(30-50kom)

http://www.ebay.com/itm/150458121724?_t...
http://www.ebay.com/itm/141315325818?_t...

Aja ups spregledal da so 50GB ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Kron ::

Se še vedno splača nakup iz Japonske, glede na to da (je) cena € pad(l)a glede na AUD in USD? Ali obstaja trenutno cenejša alternativa od drugod (EU)?
=**=C64=**=

Anney ::

Mislim, da se splača. Nisem pa raziskoval trga drugod, sem zadovoljen z dostavo in ceno iz JPN. (do 10 dni max)

B-Stard ::

Če kdo rabi ugodno BLURAY medije , PM

Anney ::

Nekaj novega na tržišču (kar se tiče bluraya), že na voljo.

Gotovo ste o tehnologiji Millenniata in M-Disc™ medijih že slišali, saj se zadnje čase zares veliko šepeta o novi tehnologiji, ki omogoča trajno shranjevanje digitalnih podatkov. Medianos TEC je edini uradni zastopnik in distributer za Slovenijo in ostale države JV Evrope. Tehnologija je tako zanimiva, da jo je pod drobnogled vzela celo ameriška vojska. Govorimo namreč o medijih, ki imajo življenjsko dobo najmanj 1000 let.

M-Disk™
M-Disc™ je na videz povsem enak kot običajni ploščki, ogromna (vendar neopazna) razlika je le v sestavi in izbiri materialov, ti omogočajo varno shranjevanje podatkov za obdobje najmanj 1000 let. M-DISC™ je narejen iz anorganskih sintetičnih materialov, katerih naravni procesi ne prepišejo, obrišejo ali kako drugače izničijo.


What is M-Disc™?

1kom=11$
http://www.ebay.com/itm/Permanent-Data-...

Večina bluray zapisovalcev to podpira že nekaj časa, tudi starejši, tako da nakup novega ni potreben.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Dr_M ::

Mal drago. Ampak dobis pa 3 za $23.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Anney ::

Zaenkrat je še navita cena, z meseci bo ziher padla, če bo povpraševanje. Za kakšen beckup slik itd je super zadeva, če bo gdo naročal naj javi kako se obnese, sam bom tudi naročal, samo čez kakšen mesec ali dva, je še stare zaloge. :)

driver_x ::

Jaz bom najprej počakal 1000 let, da vidim, če so res tako obstojni.

mile ::

Že dalj časa razmišljam o teh Mdisc-ih, vendar me skrbi velik procent failanih ploščkov..

dj_uro ::

jaz sem jim pa kakšne 3 tedne nazaj pisal mail, 2x, pa do daneš še niso (uspeli??) odgovoriti...
malo me taka ''podpora'' odvrača od nakupa...
vw-klub.si
««
6 / 6
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunanji Blu ray pekač

Oddelek: Kaj kupiti
162712 (1503) cebelar123
»

Poceni TDK BD-R 25GB

Oddelek: Kaj kupiti
111639 (1495) tomaz-
»

Kupujem BD-R 25GB ploščke na količino, rabi kdo zase ?

Oddelek: Kaj kupiti
342942 (2412) Brane2
»

Prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
101213 (1067) krop
»

HD DVD v prednosti napram Blu-rayu

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
324712 (3494) Stepni Volk

Več podobnih tem