» »

3D grafi

3D grafi

HeMan ::

Živjo. Imam txt datoteko s podatki iz katerih bi rad narisal 3D graf. V datoteki imam X in Y GPS koordinato ter moč signala kot Z koordinato. Narisati sam graf za vse točke zna dosti programov, jaz pa iščem takega, ki bi mi omogočal, da na ravnino XY dam svojo sliko (v tem primeru zemljevid lokacije, kjer so bili podatki izmerjeni) . Našel sem program KyPlot, ki sicer omogoča, da vzatvim poljubno sliko v XY ravnino, vendar ta slika se ne "drži" grafa, torej ko graf zarotiram, je slika ves čas enako obrnjena - se ne rotira. Idealno bi bilo, če bi lahko sliki tudi doličil meje njenih robov kot XY koordinati, torej da bi stala ves čas na istem mestu in bi moje izmerjene koordinate kazale pravilno lokacijo na zemljevidu.

Če kdo pozna kak program, ki bi vse to omogočal, se priporočam! :) Hvala.

zaj_tam ::

Ugibam da če znaš, bi šlo to nardit v kaki mathematici ali pa matlabu mogoče.

Gandalfar ::

nekaj podobnega sem eksperimentiral pred casom z R-jem. The R Project for Statistical Computing

HeMan ::

Sem pogledal tale R-project in je programček malo prekompleksen za moje potrebe :) Če ima še kdo kak predlog, se priporočam, drugče bom pač brez slike imel graf :)

p.s.: Predlagani programi naj imajo grafični vmesnik ;)

Loki ::

obstajajo neki bolj advanced programi za graphanje, ki ponujajo vec, kot npr. excel. google it.
I left my wallet in El Segundo

HeMan ::

Sej sem googlal in ta tema je rezultat mojega uspeha :) Niti ne vem, kako naj v searchu omenim, da naj program zna sliko spodi dat, ki je del grafa. Sem našel veliko programov, ki lepo riše grafe.

Pa mimogrede, excel ne zna risat 3D grafov, vsaj ta iz officev 03, ki jih imam jaz, ne.

Loki ::

http://www.google.com/search?client=ope...
tiksti sigmaplot se ze lepo slisi.
I left my wallet in El Segundo

zaj_tam ::

Ne vem če je tole uporabno. Meni zgleda kot da je.

Drugače pa za risanje grafov ... poglej si program Origin. Baje je ornk stvar.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prikaz optimalne poti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
527147 (5556) mauriciofabi
»

3d grafi - kateri program?

Oddelek: Programska oprema
5801 (675) Janez53
»

Vizualizacija točk 3D

Oddelek: Šola
6636 (490) pickle_rick
»

Statistika

Oddelek: Programska oprema
61049 (984) Leska
»

Program za skiciranje matematičnih funkcij

Oddelek: Programska oprema
102189 (2046) Aspirinix

Več podobnih tem