» »

Steam - Nakup iger

Steam - Nakup iger

««
56 / 244
»»

Bor H ::

Meni se zdi HL2 precenjen, HL pa tudi nič posebnega (čeprov ga nisem igral ob izidu in zato težko sodim). Je pa daleč od slabega.

Dr_M ::

HL2 se prevec vlece. EP1 in EP2 sta pa odlicna.

DOOM_er ::

precej deljena mnenja, meni so bili vsi HL zakon, spomladi sem preigral HL1 in 2 ter ep1 ep2 in moram rečt da je to meni osebno ena izmed najbolših serij. Sploh Ravenholm v 2 mi je bil top.
Robots will steal your job. But that's OK

Jerry000 ::

Dr_M je izjavil:

HL2 se prevec vlece. EP1 in EP2 sta pa odlicna.


Vleče? Kaj pol ti maš raj singleplay igre k se končajo v 2 urah? Škoda denarja.

def0r ::

Jerry000 je izjavil:

Dr_M je izjavil:

HL2 se prevec vlece. EP1 in EP2 sta pa odlicna.


Vleče? Kaj pol ti maš raj singleplay igre k se končajo v 2 urah? Škoda denarja.

Najbrz misli bolj v smislu se vlece ko se nic zanimivega ne dogaja :) HL1 mi je bil dosti boljsi od HL2 bomo videli kako bodo naredil black meso da se enkrat preigram :)

PNG ::

Meni je tudi HL1 bil odličen (z izjemo tistih končnih nivojev pri alienih), medtem ko mi je HL2 bolj takšna srednja žalost. Mislim, da bi si raje sedaj žile rezal kot pa da bi moral s tistim k... gravity gunom nabijati kugle v combine soldierje tam na koncu. Najboljši del od vseh v seriji HL je pa Opposing force brez pomisleka.

Magic1 ::

Ne ne, men ni bilo slabo, ker bi bil špil slab, vendar dobesedno. Po moje zaradi specifičnega gibanja grafike.
Magic

opeter ::

Se strinjam. Tudi jaz imam te težave z nekaterimi modernimi špili, v določenih primerih. Recimo, ko moraš šprintati in vse postane blurasto in ekran se tak čudno nagiba (predvsem v TPS špilih, recimo Gears of War, Dark Sector, Damnation itn.), takrat mi postano slabo oz. mi gre nekako na bruhanje.

Ali pa ti rjavkasto, sivkasto, zelenkasti toni, ki "kao" pričarajo realizem, v resnici pa se počutiš kot v neki temnici pod zemljo, kjer je vse strohnelo in obdano z glivicami.

Starejše igre, ko so še uporabljale barve, so mi bile dosti bolj všeč in nisem imel tega občutka.
Težko je to opisati, moraš to doživeti.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

SlimDeluxe ::

Heh prekleti Steam... Sem dal da mi naredi backupe iger in potem jih hočem restorat na novem disku in v vseh 5 mapah je bil Company of Heroes, velikost 14,5gb. Nazivi map pa so bili pravi (npr. Call of Duty Black Ops, GTA Liberty City...).

Samo v opozorilo drugim.
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

Jakob_X ::

SlimDeluxe je izjavil:

Heh prekleti Steam... Sem dal da mi naredi backupe iger in potem jih hočem restorat na novem disku in v vseh 5 mapah je bil Company of Heroes, velikost 14,5gb. Nazivi map pa so bili pravi (npr. Call of Duty Black Ops, GTA Liberty City...).

Samo v opozorilo drugim.


Kompliciras. Preproso skopiras steam folder nekam drugam, pobrises clientregistry.blob file in restartas steam.

Bor H ::

Ja, backup delat iz steama je mal brezveze, preprosto kopiraš folder v katerem je špil in to je to.

SlimDeluxe ::

Kdo je vedel :) Bi človek rekel, da bi pol taka enostavna zadeva morala delovati
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

Truga ::

opeter je izjavil:

Se strinjam. Tudi jaz imam te težave z nekaterimi modernimi špili, v določenih primerih.

To je dokazano posledica FOV nastavitve. V HL2 lahko nastavis FOV. Za PC je minimum ki ga priporocam 90.

Problemi s FOV so se pojavli ko so se zaceli portat spili iz konzol. Pri konzoli sedis dalec od televizije, kjer je fov 65-75 cist OK. Na PCju je to popolnoma nesprejemljivo, ker ti pogosto ekran zaseda 90 ali se vec stopinj pred ocmi. Zaradi tega se pol pojavi motion sickness.

Jaz osebno se spomnim glavobolov ko sem igral action quake 2, pa sem skos hodil okoli s snajpo z 2x zoomom (fov 45), ampak sem se po kaksnih 2h letih tega navadil, pa zdaj nimam vec problemov. Veliko ljudi jih ima se vedno, in zadeva se zaradi razvijanja za konzole poslabsuje.

Jebac18 ::

no takole prvič sem kupil igro preko steama in sicer counter strike in me zanima, ali je to vezano samo preko steama lahko nalagaš skos samo prijaviš se v steam... ker imam namen formaterat računalnik

Primoz78 ::

Ja lahko se samo prijavis v steam, je vezano na tvoj Steam account...brez problema formatiraj, potem si nalozi Steam se logiraj in ponovno downloadaj.

Lp
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

fight4 ::

Danes steam Crysis Collection za 13,74€, kaj pravte se mi splača!

Jerry000 ::

Vem sam da se Crysis 1 splača, warhead je krneki bil, 2ke pa nisem igral. Je vredna igranja 2ka?

fireX88 ::

nevem zakaj je warhead kr neki če pa igraš z drugim likom ki ga srečuješ v craysis 1 po drugem konci otoka. Crysis 2 je pa itaq poglavje zase in mi ni nevem kaj pride.. Čist drugačen sisetem kot v enki!
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Jerry000 ::

Ja ampak igranje je pa boring. Nevem...pri crysis 1 sm velik bol užival med igro kot pa warhead. Pa baje Crysis 2 ni tok opemworld kot 1, je to res? Kaj pa je drugačno če lahko vprašam?

SlimDeluxe ::

Dvojka je klasičen "shooter on rails". Premočrtno napredovanje. AI je precej butast (hodijo v stene itd.)
Sama zgodba mi je pa bila precej ok. Ceph invazija na NY.
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

Bor H ::

Cena je butasta, včasih se je dobila Crysis 1 + warhead za 5€, zdj pač ne. Mene so pri dvojki motil alieni ki so ubistvu isti kot vojaki sam da majo drug skin. Ni pa švoh špil. Bi pa raj dal denar za Frozenbyte collection ta vikend.

fight4 ::

@Bor H
Pa saj sedaj je pa cena dobrih 6€. Odločil sem se za Crysis 2 - Maximum Edition, zaenkrat
bo dovolj.

Bor H ::

Ja, sam dobilo se je za 5€ + recimo teh 8.74€ za Crysis 2 in si na istem kot da kupiš paket. Pravim sam da paket ni neki znižan, Crysis 2 je pa tudi dovolj star da bi lahko bil 5€.

edit: ve kdo če dobi Trine 2 še kakšen DLC al je to to?

edit 2: Crysis Warhead ima omejeno število aktivacij, ko ti jih zmanjka je bolj kot ne useless, ti ga pa EA zastonj prenese na Origin račun

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bor H ()

BorutO ::

A nimam lepe zbirke iger? ;)

http://steamcommunity.com/profiles/7656...

Po pravici povedano ... pol od njih še nisem nikoli igral. :p
Zadnje čase igram še samo css, csgo in skyrim v.

Bor H ::

Heh, manj k 100, noob..

Jerry000 ::

Bor H je izjavil:

Heh, manj k 100, noob..



U steno se vrž prosm. A ti si začeu zbirko z 100+ igrami na začetku-.-? Nekje se mora začet, in nažalost se začne večino stvari z 0

Bor H ::

Dude, chill, nima si smisla mert e-penisa s Steam zbirko

opeter ::

Nakup ogromnega števila iger (sploh v akcijah) je brez zveze, ker večino ne boš nikoli odprl.
Zato je smiselno premišljeno nakupovat samo tisto, kar veš, da boš namestil oz. (pre)igral.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Jerry000 ::

Mal gledam gameplay od crysis 2...res se mi zdi slabši kot 1. Pri 1 si imel open world da si lahko vsakič drugače pristopil do misije, druga taktika itd. Tukaj pri 2 me bol spominja na SP MW3. Medtem ko se pomikaš po mestu srečuješ nasprotnike...nimaš izbire da bi lahko šou iz leve, drsne ali kakorkoli. Je pa grafika boljša, pa DX11 podpira. Kaj Crysis 1 lepo deluje na DX10?

PNG ::

Crysis 2 resda ni tako odprt kot je bil enka, je pa kljub temu vedno več različnih možnih poti. Tudi ni tako ZELO linearen, vedno je na voljo večji kraj, ti pa izbiraš po kateri poti boš šel. Obstajajo krajši odseki, kjer je igra resnično linearna in nimaš kaj kot pa tam iti, vendar večina bitk se odvija na večji odprti okolici, kjer imaš več izbir kam iti, ponekod je čisti stealth (mimogrede, igro se da preigrati skoraj brez da bi vstrelil metek, če bi se res potrudil!), spet druge poti pa ti omogočajo resupply in totalni razčefuk. Kakor ti paše igrati.

Osebno se mi dvojka ne zdi tako napačna, sploh odkar so dodali resolucijski paket in DX11, vsekakor je vredna preigravanja. Ni pa to top shooter.

Osebno ga priporočam, tudi multiplayer ni tako napačen da se ne bi dalo v njem par ur zabiti (ni pa pretirano živ, igralcev ni ogromno, so pa še vedno kakšni serverji, ki so polni).

RejZoR ::

Bedarija. Crysis 2 je totalno linearen. Tiste kao poti, ki ti jih ponudi špil preko "taktičnega" vmesnika so kr neki. Samo za izgovor češ, to ni linearno, sej imaš več poti. Če hočeš vedit kaj je to prava nelinearnost pejt igrat Deus Ex, ki dejansko ponuja več poti in ki jih lahko odkrivaš po večih preigravanjih. Crysis 2 nima nič od tega.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

PNG ::

Ajde, ne bit idiot no prosim. Sem preigral DEHR večkrat in vem kaj pomeni nelinearnost in linearnost. Popolnoma linearen je CoD, kjer imaš maneverskega prostora dobesedno +/- 5 metrov. Crysis 2 je tudi linearen shooter, samo vseeno imaš na voljo več poti, primer v mestu je, da lahko izbereš ali boš šel skozi kanal, podzemno, po površini ali po strehah. To je že bistveno več kot popolnoma linearni shooter, je pa res da je C2 kljub temu linearen, ampak ne popolnoma.

Lahko pa ti vzameš stvari izven konteksta, se obesiš na eno besedo kot kreten in se maješ na njej, dejstvo je, da je C2 SP čisto spodoben shooter, ni pa noben presežek. Že to, da je možno C2 skoraj v celoti na stealth preigrat ga postavi pred ostale, povprečne shooterje, kar se mene tiče.

def0r ::

Crysis 2 je 90% linearen, nekaj malega so poskusili ohraniti nelinearnost iz enke ampak jim ni uspelo... bolj se pri tem kaze da lahko zadnji nivo naredis samo da teces skozi brez da bi kogarkoli ustrelil ali se kaj skrival.

Crysis 2 je imel vsaj zame tudi slabo predstavljeno zgodbo, enka me je npr ze v 5ih minutah notri povlekla. Pri Crysis 2 pa se sprasujes... why am I playing this..

subby ::

A Tower Wars je kupil kdo od vas? Meni je zadnji teden ali dva kar primarni špil.
Single player je sam tako, da je nekaj. Multi imaš pa 1v1, 2v2 ali 3v3 ranked igre ali custom s prijatelji.
Definitivno vreden teh 7€.

kmetek ::

BorutO ::

Jaz še igram samo css, csgo pa skyrim ... s tem, da mi skyrim nenormalno hebe ... V meni igre še pridem, ko pa hočem igrati, pa se še normalno loada v igro, potem pa kar vrže ven... če pa že notri pride, pa kot da bi texture manjkale, ker tričetrt predmetov pa ljudi je samo modrih. Nekaj je hudo narobe s to igro ... ali na prenosniku pa normalno dela.

PNG ::

def0r je izjavil:

Crysis 2 je 90% linearen, nekaj malega so poskusili ohraniti nelinearnost iz enke ampak jim ni uspelo... bolj se pri tem kaze da lahko zadnji nivo naredis samo da teces skozi brez da bi kogarkoli ustrelil ali se kaj skrival.

Crysis 2 je imel vsaj zame tudi slabo predstavljeno zgodbo, enka me je npr ze v 5ih minutah notri povlekla. Pri Crysis 2 pa se sprasujes... why am I playing this..


Daj pojdi igrati en CoD in potem C2, pa boš opazil razliko med popolnoma linearno igro in vsaj kanček nelinearno. Sploh pa tudi razni open-world RPGji niso tako zelo nelinearni, še vedno imajo main zgodbo po kateri pač moraš iti in 38 milijard milijonov kvadratnih kilometrov nezanimivih in random zgeneriranih pokrajin, po katerih lahko pohajkuješ in si predstavljaš kako svobodo imaš.

Sicer pa od kdaj se kvaliteta FPS igre meri v linearnosti? Po vaših merilih so zanič naslednje igre:
-Half Life (vsa serija)
-Portal
-Painkiller
-Doom (vsa serija)
-Quake (vsa serija)
-itd.

Mimogrede, vse zgoraj naštete igre so kao biseri in očetje prvoosebnih streljačin pa so čisto VSE bolj linearne od C2.

Upam, da vam bo sedaj končno jasno zakaj talate neumne komentarje.

SlimDeluxe ::

Ali ni bilo vprašanje primerjava Crysis 1 in 2? Kam si odjadral zdaj...
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

RejZoR ::

Half-Life ni nikoli bil nelinearen in mu tega tud nikoli nismo očital. Crysis pa so iz igre kjer imaš povsem odprte roke za taktiko napada spremenili v povsem linearno streljačino kjer ti morajo izpostavit kao različne poti, ker jih sicer itaq nihče ne bi opazil, pač laufaš po najbolj očitni in posreliš vse. Glede na to da sem jo obrnil na najtežji stopnji se nisem nikoli ubadal z alternativnimi potmi.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Jerry000 ::

Mal je drugačno če ti Crysis 1 ponudi openworld in nelinearnost, pol pa Srysis 2 z linearno in ne-več-tok openworld. Linearni špili so ql, naštte igre so vse dobre. Ampak glede na to kako so crysis 1 predstavili in naredili, potem pa crysis 2 z drugačnim pristopom...no go. Zato se gre, ne govorim o splošnem ampak crysis

PNG ::

Crysis 2 je čisto spodoben in v redu shooter, več kot vreden teh par evrov, ki jih Steam zahteva zanj.

def0r ::

PNG je izjavil:

def0r je izjavil:

Crysis 2 je 90% linearen, nekaj malega so poskusili ohraniti nelinearnost iz enke ampak jim ni uspelo... bolj se pri tem kaze da lahko zadnji nivo naredis samo da teces skozi brez da bi kogarkoli ustrelil ali se kaj skrival.

Crysis 2 je imel vsaj zame tudi slabo predstavljeno zgodbo, enka me je npr ze v 5ih minutah notri povlekla. Pri Crysis 2 pa se sprasujes... why am I playing this..


Daj pojdi igrati en CoD in potem C2, pa boš opazil razliko med popolnoma linearno igro in vsaj kanček nelinearno. Sploh pa tudi razni open-world RPGji niso tako zelo nelinearni, še vedno imajo main zgodbo po kateri pač moraš iti in 38 milijard milijonov kvadratnih kilometrov nezanimivih in random zgeneriranih pokrajin, po katerih lahko pohajkuješ in si predstavljaš kako svobodo imaš.

Sicer pa od kdaj se kvaliteta FPS igre meri v linearnosti? Po vaših merilih so zanič naslednje igre:
-Half Life (vsa serija)
-Portal
-Painkiller
-Doom (vsa serija)
-Quake (vsa serija)
-itd.

Mimogrede, vse zgoraj naštete igre so kao biseri in očetje prvoosebnih streljačin pa so čisto VSE bolj linearne od C2.

Upam, da vam bo sedaj končno jasno zakaj talate neumne komentarje.


Malce manj je skriptiran Crysis 2, samo ga pod isti smorn vrzem kakor CoD :) Drugace osebno HL2 mi ni vsec, HL1 in vsi standalone expansioni so mi pa resno v redu. Sorry je linearna, enka je bila tako neverjetno boljsa da zal ne mores primerjati. Tudi MP mi je bil soliden v enki, 2jka je pa CoD with cloaking and armor powers.

opeter ::

Relativno odprti svetovi so v naslednjih FPS-jih:
- Stalker serija
- Far Cry serija (za tretji del ne vem)
- Boiling Point
- Crysis 1 z dodatkom Warhead

Drugo pa se sploh ne spomnim. Če sem kaj pozabil, dopišite.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Bor H ::

Operation Flashpoint/Arma

SlimDeluxe ::

Nisem jih še igral, ampak če se ne motim tudi Rage in Borderlands sodijo v to skupino.
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

Jerry000 ::

Minecraft...čisti openworld:P

rapigator ::

Just casue 2.

Predator ^^ ::

Project IGI hahaha ce pri drugi misiji zgresis plac za helikopter lahko par ur potujes
Gnmstle

RejZoR ::

Ne mešat sandbox iger z nelinearnimi...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Predator ^^ ::

Kako sploh to naredijo? Da deset ur hodiš pa ni konca?
Gnmstle
««
56 / 244
»»