» »

Steam - Nakup iger

Steam - Nakup iger

««
215 / 244
»»

abyssus ::

Glede na cene na cdkeys.com sem načeloma sedaj bolj nagibam tja. :) Sem tudi malce prebiral komentarje pa je negativnih mnogo mnogo manj.

@yoco, ravno takih for se bojim - prekinitev keya bi načeloma še prenesel, da mi pa ruknejo dol celoten steam račun pa bi se mi verjetno že malce utrgalo. :) Nimam sicer toliko iger gor, pa vseeno. :) Hvala vam za mnenja! :)

Seljak ::

cdkeys.com je zares vredu in legit stran. Imajo dobre akcije in Steam se ne more primerjati z njimi. Že v štartu imajo nove igre ceneje. Kolega je za Project Cars 2 odštel 60€ jaz pa 38€

dottor ::

Tudi jaz se strinjam da so steam salesi ostalo kr neki. Od kar so ukinli flash in 8 urne akcije je škoda karkoli kupovat ker pač dobiš drugje ceneje.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Dr_M ::

Cudne igre vi kupujete...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

krefi ::

na g2a sm kupu ze vec iger nikoli mel problemov pa sm kopval igre kot so gta 5 , wow ter potem karte za narocnino, overwatch , bf 1 ,bf 4, dirt , stra craft, diablo 3, pubg, payday 2, use fife pa nikoli nobenega problema tko da se ni potrebno sekirati za ban.. seveda kopuj od prodajalcev kateri so dobro ocenjeni .
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

Kenpachi ::

Še vedno prodajajo ukradene keye, tudi če se jih da aktivirat.
Zaraki Kenpachi.

krefi ::

Kenpachi je izjavil:

Še vedno prodajajo ukradene keye, tudi če se jih da aktivirat.


večina teh strani jih ampak dokler me nikjer ne banajo in tako prspara par 100 € na tolk iger kukr jst kopujm se ne sekiram
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

Kenpachi ::

Še vedno nisi nič boljši kot pirati. Še huje. Navadnim ljudem kradeš.
Zaraki Kenpachi.

Fritz ::

Kenpachi je izjavil:

Še vedno nisi nič boljši kot pirati. Še huje. Navadnim ljudem kradeš.

Nabijaš, in to popolnoma brez veze. Že nekaj let uporabljam G2A z zaščito kupca in sem do sedaj samo enkrat imel težavo..nedelujoč ključ, za kar so mi pri G2A povrnili denar.

Ne rečem, da so brez napak a dokler delujejo tako kot do sedaj, nimam razloga za pritožbo. Ker pa res delujejo ala eBay, ti sedaj obtožuješ nekega kupca, da je grd, ker je nevede kupoval ukradeno robo. Za to obstajajo procedure in takšni trgovci se banajo, niso pa za to krivi kupci.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Furbo ::

Nekatere igre vidim, da se prodajajo izključno preko steama, to je verjetno rešitev proti ukradenim ključem.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Seljak ::

Izključno na steamu? To pa nisem vedel. Kateri naslov recimo?

Magic1 ::

Bluzite. Kaj mislite da se zgodi s prodajalcem, ki prodaj ukradene ključe? Njegov račun je zbrisan, ko se ugotovi (verjetno so še kakšne druge posledice). Mislite, da se dober rating dobi takoj z novim računom? Sam eni so škrtuhi in kopujejo od prodajalcev brez ratinga samo, da se prišpara par centov, potem pa jokajo, ko jim deaktivirajo ključ.
Magic

ahac ::

Nabijaš, in to popolnoma brez veze.
Preberi si kaj o tem. Nekateri developerji so sami napisal, da rajš vidijo da piratiziraš. Če kupuješ ukradene keye pri G2A in podobnih, developerjem delaš velike stroške.

Ker pa res delujejo ala eBay, ti sedaj obtožuješ nekega kupca, da je grd, ker je nevede kupoval ukradeno robo. Za to obstajajo procedure in takšni trgovci se banajo, niso pa za to krivi kupci.
Ebay naredi kar dost, da se tam ne prodaja ukradena roba. G2Aju je pa jasno, da se tam prodaja ukradena roba in naredijo dost manj kot bi lahko.
Res je... kupec ne more bit kriv, če tega ne ve. Ampak zdaj vsi vemo!

Njegov račun je zbrisan, ko se ugotovi (verjetno so še kakšne druge posledice).
G2A ima preveč profita od tega, da bi bile kakšne resne posledice.

https://www.kitsuga.com/index.php/2017/...
http://www.fortressofdoors.com/g2a-pira...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Magic1 ::

Ja pa kaj še. Zakaj imam jaz še vedno aktivne popolnoma vse ključe in večina tukaj, ki kupuje na G2a prav tako, če je večina ključev gor "ukradenih".
Če bi bilo vsaj malo tako kot hočeš prikazati, bi nam morali že velikokrat blokirat ključe. To deluje, kot pluvanje konkurence...
Še enkrat, normalen kupuje z glavo in ne pri najcenejšemu ponudniku neglede na rating samo, da prišpara par centov. Verjamem, da so najceneši lahko v večji meri nateguni.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

kitl76 ::

Meni tudi govoriji, da je na cdkeys vse ukradeno samo meni deluje še vedno vse že nekaj let.

Fritz ::

Tudi na eBayu so goljufije. Kdor kupuje s kančkom pameti in spoštuje pravila, ki veljajo za takšne portale (rejtingi oz. ocene; če je predobro, da bi bilo res, potem ni ipd), se težavam lahko izogne.

In ja, lahko tudi piratiziram. Developerji pa lahko na Steamu ponudijo človeku prijazno ceno in jim G2A ne bo predstavljal konkurence ipd. Vse okoliščine niso vedno pod nadzorom.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Jerry000 ::

Piratizira se zato da se proba špil. No, če je špil zanič se tudi piratiziranga odigra, drugače pa kupi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

Seljak ::

Če si uporabnik Steam-a potem ne rabiš "piratizirati" ;) Uporabiš Steam refund

V dveh urah boš pa menda že ugotovil ali je špil brezvezen oz ti ni po godu.
The Steam refund offer, within two weeks of purchase and with less than two hours of playtime

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Seljak ()

Zmajc ::

In zakaj točno bi plačal full price da testiraš 2 uri če lahko testiraš zastonj in potem plačaš?

Pogosto se ali je igra dobra ali ne izkaže pozneje. Začetek je ponavadi vedno izpiljen.

Seljak ::

Pač nisem ravno pristaš piratiziranja ;) Pred nakupom ponavadi vedno pogledam posnetke na YT in opise in se na podlagi teh odločim za nakup. Nikoli ne nabavim takoj po izidu igre ali bog ne daj nikoli in zares nikoli ne plačam v naprej, ko še igra ni izšla, kajti to je največja bedastoča.

Zmajc je izjavil:

In zakaj točno bi plačal full price da testiraš 2 uri če lahko testiraš zastonj in potem plačaš?

Pogosto se ali je igra dobra ali ne izkaže pozneje. Začetek je ponavadi vedno izpiljen.



BTW ta full price ti nato tudi vrnejo ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Seljak ()

AaBoy ::

Kopujem preko g2a in kinguin. Edino kaj pazim, da ima prodalajec dober rating in v dobrih 3 letih nisem imel še nikoli problemov (od windowos do iger) in sem tudi že nastavil, da sem iz Deviških otokov zaradi davka.

Furbo ::

Jaz tudi ne vem, kdaj sem nazadnje kaj kupil prav preko steam, nikoli nobenega problema.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Kenpachi ::

Fritz je izjavil:

Kenpachi je izjavil:

Še vedno nisi nič boljši kot pirati. Še huje. Navadnim ljudem kradeš.

Nabijaš, in to popolnoma brez veze. Že nekaj let uporabljam G2A z zaščito kupca in sem do sedaj samo enkrat imel težavo..nedelujoč ključ, za kar so mi pri G2A povrnili denar.

Ne rečem, da so brez napak a dokler delujejo tako kot do sedaj, nimam razloga za pritožbo. Ker pa res delujejo ala eBay, ti sedaj obtožuješ nekega kupca, da je grd, ker je nevede kupoval ukradeno robo. Za to obstajajo procedure in takšni trgovci se banajo, niso pa za to krivi kupci.


Zaraki Kenpachi.

Kenpachi ::

Ce si egocentrik, si pac egocentrik, kaj ti naj zdej js.

Sam ne pol jamrat, da je vse manj (kvalitetnih) spilov.
Zaraki Kenpachi.

Jerry000 ::

Kenpachi je izjavil:

Ce si egocentrik, si pac egocentrik, kaj ti naj zdej js.

Sam ne pol jamrat, da je vse manj (kvalitetnih) spilov.

COD kupujejo na veliko, pa ni videt, da je špil kvaliteten iz leta v leto...tako da ne verjamem da je nakup merilo za kvalitetnejšo prihodnost.

Fritz ::

Kenpachi je izjavil:

Ce si egocentrik, si pac egocentrik, kaj ti naj zdej js.

Sam ne pol jamrat, da je vse manj (kvalitetnih) spilov.

Ne vem, v čem bi naj bil egocentrik? Kupim pa raje tam, kjer za nižjo ceno dobim isto kvaliteto (igro, aplikacijo) in zadostno varnost pri nakupu, najsi gre za Steam, CDKeys, G2A, Humble Store, eBay ali kaj podobnega. Če ti iz čistega občutka dobrodelnosti za (legalno) igro raje plačaš 60€ kot 30€ pa vsekakor izvoli.

Glede na to, da imam na Steamu preko 200 naslovov, od katerih je precej Tier 1, mi bolj težko rečeš, da ne podpiram izdelovalcev iger. Ali bi morda nekateri raje videli, da se vrnemo k internetnim pašnikom? Igre pa so takšne kot so..večina pofla in nekaj kvalitetnih naslovov. Čeprav imam zelo rad Bethesdino produkcijo, tudi oni nihajo v kvaliteti. C'est la vie.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Jerry000 ::

Fritz je izjavil:

Kenpachi je izjavil:

Ce si egocentrik, si pac egocentrik, kaj ti naj zdej js.

Sam ne pol jamrat, da je vse manj (kvalitetnih) spilov.

Ne vem, v čem bi naj bil egocentrik? Kupim pa raje tam, kjer za nižjo ceno dobim isto kvaliteto (igro, aplikacijo) in zadostno varnost pri nakupu, najsi gre za Steam, CDKeys, G2A, Humble Store, eBay ali kaj podobnega. Če ti iz čistega občutka dobrodelnosti za (legalno) igro raje plačaš 60EUR kot 30EUR pa vsekakor izvoli.

Glede na to, da imam na Steamu preko 200 naslovov, od katerih je precej Tier 1, mi bolj težko rečeš, da ne podpiram izdelovalcev iger. Ali bi morda nekateri raje videli, da se vrnemo k internetnim pašnikom? Igre pa so takšne kot so..večina pofla in nekaj kvalitetnih naslovov. Čeprav imam zelo rad Bethesdino produkcijo, tudi oni nihajo v kvaliteti. C'est la vie.

Se popolnoma strinjam!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

ahac ::

Ali bi morda nekateri raje videli, da se vrnemo k internetnim pašnikom?

To bi raje videli tudi developerji od katerih ukradene keye prodaja G2A (link zgoraj).
+ tole:
G2A rep roasted by developers during live Q&A
Gearbox cuts ties with G2A after game key reseller fails to meet demands

Problematičen je samo G2A in še nekaj podobnih, večina ostalih trgovcev je čisto legit pa so vseeno cenejši od Steama.

Jaz sem tudi kupoval od njih, težav nisem imel... ampak sem nehal, ker zdaj vem kaj počnejo.
Raje kupim pri GMG, Humble ali kateri drugi iz celega kupa legit trgovin, čeprav mogoče plačam malo več.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Seljak ::

https://www.cdkeys.com/pc/games/wolfens...
Na steamu pa stane 59,99€.

Fritz ::

Jah, se zgodi tudi, da ima Steam najboljše popuste. Kakor kdaj naletiš.

Glede G2A odgovorim, ko bom prebral in pogledal kaj je na povezavah.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Kenpachi ::

Fritz je izjavil:

Kenpachi je izjavil:

Ce si egocentrik, si pac egocentrik, kaj ti naj zdej js.

Sam ne pol jamrat, da je vse manj (kvalitetnih) spilov.

Ne vem, v čem bi naj bil egocentrik? Kupim pa raje tam, kjer za nižjo ceno dobim isto kvaliteto (igro, aplikacijo) in zadostno varnost pri nakupu, najsi gre za Steam, CDKeys, G2A, Humble Store, eBay ali kaj podobnega. Če ti iz čistega občutka dobrodelnosti za (legalno) igro raje plačaš 60€ kot 30€ pa vsekakor izvoli.

Glede na to, da imam na Steamu preko 200 naslovov, od katerih je precej Tier 1, mi bolj težko rečeš, da ne podpiram izdelovalcev iger. Ali bi morda nekateri raje videli, da se vrnemo k internetnim pašnikom? Igre pa so takšne kot so..večina pofla in nekaj kvalitetnih naslovov. Čeprav imam zelo rad Bethesdino produkcijo, tudi oni nihajo v kvaliteti. C'est la vie.


Zato, ker gledas samo na svojo rit, verjetno ze razvidno is samega izraza. Kljub ponujenim dokazom, da gre za neposteno in konec koncev za nelegalno prakso. Ampak, te pa kosta manj, to je res, tko kot cloveski organi na crnem trgu, al pa ukradeni bicikli pri lokalnem preprodajalcu.

Pa se hvalis se s svojim Steam accountom, kot da je to nek protiargument, ker si verjetno ravno te Tier 1 ravno zapolnil z aktivacijami, ki si jih kupil od kradljivcev.

Se najbolj zanimivo v tej zgodbi je, da so oskodovani navadni ljudje, niti ne toliko developerji in zalozniki.
Zaraki Kenpachi.

oo7 ::

Koliko časa pa bo trajal halloween sale? Do ponedeljka?

bubanstix ::

Danes naj bi se začel Steam Halloween sale. Imate kej nagledano?

Edit:

Steam Halloween Sale: 26 October - 1 November
Steam Autumn Sale: 22 November - 28 November
Steam Winter Sale: 21 December - 4 January

Zgodovina sprememb…

oo7 ::

Jaz imam kar veliko iger pod wishlisto ampak nekaj je tudi takih, ki še niso izšle. Če bo kaj res poceni bom kupil drugače ne, ker imam še nekaj starejših za preigrat.

Fritz ::

ahac je izjavil:

Ali bi morda nekateri raje videli, da se vrnemo k internetnim pašnikom?

To bi raje videli tudi developerji od katerih ukradene keye prodaja G2A (link zgoraj).
+ tole:
G2A rep roasted by developers during live Q&A
Gearbox cuts ties with G2A after game key reseller fails to meet demands

Problematičen je samo G2A in še nekaj podobnih, večina ostalih trgovcev je čisto legit pa so vseeno cenejši od Steama.

Jaz sem tudi kupoval od njih, težav nisem imel... ampak sem nehal, ker zdaj vem kaj počnejo.
Raje kupim pri GMG, Humble ali kateri drugi iz celega kupa legit trgovin, čeprav mogoče plačam malo več.

Sem prebral in pogledal video (daljši video je nedostopen) in spet ne vidim nič takšnega, na kar bi se lahko developerji obesili.

Gremo po vrsti:
- prodaja ključev, ki niso regijsko omejeni, po nižjih cenah (zato ker so npr. za kitajsko tržišče cenejši) ni nelegalna in še manj nepoštena. Nepoštena je praksa založnikov, da pri nas prodajajo igre po navitih cenah, drugje pa ne. Če založniki želijo to omejiti je odgovor G2A popolnoma legitimen - naj uporabljajo region lock;
- prodaja ključev, ki so bili kupljeni z ukradenimi kreditnimi karticami je predvsem problem tistega, ki je ukradeno kartico sprejel. Če jih na G2A prodaja nek posameznik, se proti njemu sproži pregon in se ključi deaktivirajo. Če jih prodaja G2A, ker jih je nekje kupil, se ključi deaktivirajo. V obeh primerih bo to tedaj problem tudi za G2A, saj bo moral tudi sam preganjati prodajalca, ki je drugim ali njim prodajal ukradene ključe pa še oškodovanim kupcem z zaščito bo moral povrniti vrednost nakupa;
- dejstvo, da G2A uporablja zaščito za kupce nekateri problematizirajo češ, saj vedo da se prodajajo ukradeni ključi. Ne, zaščita je tam iz istega razloga kot ima eBay PayPal (poleg varnega izvajanja transakcij). Zlorabe so možne in zato je čisto prav, če se kupci lahko zavarujejo pred njimi.


Kenpachi je izjavil:


Zato, ker gledas samo na svojo rit, verjetno ze razvidno is samega izraza. Kljub ponujenim dokazom, da gre za neposteno in konec koncev za nelegalno prakso. Ampak, te pa kosta manj, to je res, tko kot cloveski organi na crnem trgu, al pa ukradeni bicikli pri lokalnem preprodajalcu.

Pa se hvalis se s svojim Steam accountom, kot da je to nek protiargument, ker si verjetno ravno te Tier 1 ravno zapolnil z aktivacijami, ki si jih kupil od kradljivcev.

Se najbolj zanimivo v tej zgodbi je, da so oskodovani navadni ljudje, niti ne toliko developerji in zalozniki.

Lažeš, kradeš, bolhe ješ...

Ne gre ne za nelegalno in ne nepošteno prakso, kar sem pojasnil zgoraj. Če bi podjetju G2A lahko dokazali zavestno sodelovanje pri prodaji ali preprodaji ukradenih ključev, bi to podjetje že zaprli ali pa bi plačevalo mastne odškodnine založnikom. O organih, ki izvirajo iz bolnega organa v lobanji ne bom razpredal. Kolo pa tudi raje kupim na razprodaji ali v akciji.

Kako sem jaz napolnil Steam account ne veš a vseeno nabijaš. Torej ni prav, da legalno kupujem igre, bi bilo bolje, če bi si naložil piratske kopije, anede? Temu se reče licemerje, če se že obkladamo z izrazi.

Večina ljudi ni niti najmanj oškodovanih, prej obratno, glede na promet strani kot so G2A, Kinguin & Co. Če bi te zadeve bile ilegalne, jih že zdavnaj ne bi bilo. Takšne strani so ustvarili založniki z različnimi cenami ključev na različnih lokacijah in v različnih akcijah. In če ti in založniki še niste opazili, za razliko od materialnih reči (npr. biciklov), digitalizirana vsebina na spletu nima omejitev ki izvirajo iz transporta/dostave (oddaljenost, cena transporta), razen v primeru regionalnih omejitev s strani založnika na npr. Steamu.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

ahac ::

Če jih na G2A prodaja nek posameznik, se proti njemu sproži pregon in se ključi deaktivirajo.
Originalnemu prodajalcu to nič ne pomaga, ker stroške bo imel v vsakem primeru. Da deaktivirajo kupcu, ki ni vedel, da je key ukraden, je pa tud grdo in bo krivil developerja namesto prodajalca ali G2A. Boljša rešitev bi bila, da bi G2A kaj naredil glede tega, ampak tega pa nočejo...

Lej, sej je simple... G2A ve, da se pri njih prodaja ukradena roba pa se glede tega samo izgovarja in nič ne naredi. I know it, you know it, they know it.
Ukradeni keyi delajo finančno škodo developerjem, če so bili kupljeni direkt od njih z ukradeno kartico. To je za njih slabše kot piratstvo.
Vprašanje je samo, če ti je to čisto vseeno ali ne. Meni ni.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Fritz ::

ahac je izjavil:

Če jih na G2A prodaja nek posameznik, se proti njemu sproži pregon in se ključi deaktivirajo.
Originalnemu prodajalcu to nič ne pomaga, ker stroške bo imel v vsakem primeru. Da deaktivirajo kupcu, ki ni vedel, da je key ukraden, je pa tud grdo in bo krivil developerja namesto prodajalca ali G2A. Boljša rešitev bi bila, da bi G2A kaj naredil glede tega, ampak tega pa nočejo...

Lej, sej je simple... G2A ve, da se pri njih prodaja ukradena roba pa se glede tega samo izgovarja in nič ne naredi. I know it, you know it, they know it.
Ukradeni keyi delajo finančno škodo developerjem, če so bili kupljeni direkt od njih z ukradeno kartico. To je za njih slabše kot piratstvo.
Vprašanje je samo, če ti je to čisto vseeno ali ne. Meni ni.

Žal se nikakor ne strinjam s tvojimi argumenti.

Če bi meni nekdo plačal 10000 ključev s ponarejeno kreditno kartico, bi takoj po ugotovitvi natega zagotovo blokiral vseh 10k ključev. Res pa je tudi, da bi za večje transakcije preveril kupca kolikor je to možno. Vsekakor pa bi po ugotovljeni goljufiji podal kazensko ovadbo zoper storilca in policiji predal seznam ključev, da lahko le te najdejo in tudi zasežejo.

Zdaj pa naprej. Kupec, ki je tak ključ kupil pri G2A, bo zaradi blokade ključa od G2A zahteval kompenzacijo. Prva možnost je, da mu jo G2A izplača, s čemer problem ukradenega ključa postane tudi njihov problem, ker bi tudi oni morali preverjati prodajalce z veliko količino ključev, na katere dajo lastno garancijo (finančna škoda za G2A). Druga možnost je, da mu jo G2A ne izplača, nakar se na spletu vsuje morje kritik in promet drastično upade (izguba rejtinga in finančna škoda).

Ni mi vseeno, mi pa gre na živce, da developerji in založniki name prelagajo problem, za rešitev katerega sami nič ne naredijo, nekateri pa to veselo podpirate. Ukradeni ključi se blokirajo takoj, ko se ugotovi prevara.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fritz ()

111111111111 ::

Fritz je izjavil:


Če bi meni nekdo plačal 10000 ključev s ponarejeno kreditno kartico, bi takoj po ugotovitvi natega zagotovo blokiral vseh 10k ključev. Res pa je tudi, da bi za večje transakcije preveril kupca kolikor je to možno. Vsekakor pa bi po ugotovljeni goljufiji podal kazensko ovadbo zoper storilca in policiji predal seznam ključev, da lahko le te najdejo in tudi zasežejo.

Tudi tukaj leži moj dvom. Kako indie developerji sploh gredo in prodajo 200-300 ključev na eno kartico? WTF? Ali celo 10k, če to ne poštekaš da je nekaj narobe?!?!?!?!?

Omejiš max 10 ključev na kartico in je rešeno. Kdor hoče več naj developerje kontaktira. Tako da jaz sem na Fritzovi strani. Če pa je nižja cena posledica države kjer se aktivira, mi pa dol visi za developerje, ki v 2017 podpirajo to usrano politiko.

Fantje tole o G2A je malo privlečeno za lase, če se je pa založniku/dev to zgodilo si je delno tudi sam kriv in njegov pohlep, uporablja lahko paypal, kjer je zadeva konkretno preverjena in lepo plačaš 3% in imaš eno varovalko več.

ahac ::

Če bi meni nekdo plačal 10000 ključev s ponarejeno kreditno kartico, bi takoj po ugotovitvi natega zagotovo blokiral vseh 10k ključev.

To je opcija, ja... sicer razjeziš cel kup svojim (ex)igralev, ki so kupil te keye, ampak se strinjam, da bi to moral počet.
Saj zdaj so začel bit dost bolj pazljivi glede tega.

Ampak to ni izgovor za G2A. Če ti ukradejo kolo, je preprodajalc (ki ve kaj prodaja) vseeno bolj kriv kot ti, ker si ga zaklenil s prešvoh ključavnico.

Veš kaj je G2A predlagal? Da bi developerji uporabil njihov payment sistem (G2A pay) in v tem primeru bi pa oni tudi odstranil razne shady keye s strani. Če pa ne uporabljaš G2A pay, pa oni ne morejo nič naredit...
Pa ne mislit, da je G2A vsak ful prijazen do userjev. Iz G2A shield se lahko odjaviš samo tik pred iztekom (torej 1 dan v mesecu) in to je cel postopek, kjer moraš čez par vprašanj.

Regional pricing je manjši in ločen problem, ampak tudi tisto ni tolk črnobelo.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Fritz ::

Zakaj bi s tem razjezil igralce? Saj niso kupili ključ od tebe? Če sem kupil ključ preko G2A, pričakujem veljaven ključ sicer terjam povračilo denarja od G2A. Založnik/dev glede tega nima nič z menoj in tudi jaz nimam zamer do njega. G2A pa naj terja povračilo od tistega, ki prodaja ali mu je prodal ukradene ključe.

Tako kot pri nategu na eBay/PayPal kombinaciji. Argumentirano prijaviš nateg in dobiš povrnjen denar, kako se pa eBay/PayPal ukvarjata z nategunom pa je čisto njihova stvar.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

DeusB ::

Guns of Icarus - ONLINE free nekaj časa

https://www.humblebundle.com/store/guns...

Furbo ::

Jap, pri masovni prodaji ključev, bi morali razvijalci definitivno prodajati samo preko nakazil ali česa drugega. Ali pa naj prodajajo samo preko steama in uglednim dilerjem.

Ampak očitno lahko vsak, ki ima 5 min časa, priteče mimo in kupi par tisoč ključev na kartico.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Magic1 ::

Ah kje, založbe/developerji so presrečni, da nekdo uleti in hoče tisoče ključev. Potem pa jokajo, ko je treba plačilo vrnit. Če mene vprašaš, je večina prodanih ključev na G2A kupljena preko raznih akcij, ali v državah kjer je cena nižja zaradi standarda. Cene na G2A so načeloma malo nižje od akcijskih na steamu. Torej se nabavi veliko količino ključev v času akcije in prodaja ključe z manjšo maržo od steamove (kar ni težko, ker ima steam masivno maržo).
Zato pa je večino klučev normalno delujočih, vsaj po navedbah kupcev. Če bi bilo drugače, bi bilo mnogo več pritožb, vendar jih je relativno malo.
Nekaterim gre močno v nos, da lahko kdorkoli in kadarkoli kupi po akcijski ceni.
Ali mi lahko kdo razloži kako lahko prodajajo prerelese po skoraj 50% cene? Če je plačano z ukradeno kartico, bo itak deaktivirana pred relesom in bo imel le G2a škodo. Vendar oni dajo to še na veliko na prvo stran... Jah, nekdo je bil greedi in je z veseljem prodal veliko količino prerelese ključev po znižani ceni.
Magic

abyssus ::

GTA pa še kar noče pasti na več kot 50% popusta na steamu. :/

Magic1 ::

Uganite koliko je cena na G2a... od 30$ dalje. Če bi nekdo imel kode plačane z ukradenimi karticami, bi seveda spustil ceno, zato da jih čim preje v proda dokler še delajo. Kot sem rekel, so cene gor primerljive z akcijami.
Magic

Seljak ::

Trenutno je GTA V na 50% in stane 29.99€ http://store.steampowered.com/app/27159...
Lahko pa kupiš GTA V na cdkeys.com kjer stane 21.59€ http://store.steampowered.com/app/27159...

abyssus ::

Ampak ni za steam, in glede na to, da imam že 4 freakin cliente gor, mi žal ni do petega.:)

Je pa to klasičen primer, ko hočem dobit igro za čim manjši denar, ker sem polno ceno plačal že za PS verzijo. Prav ni mi za plačat, več kot 10 EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: abyssus ()

scipascapa ::

vzameš retail ps4 novo za 30€? prodaš naprej za 25€ ko keks.

abyssus ::

Yeah, načeloma sem tako počel, ampak GTA sem želel takoj pa tudi ohranil jo bom.

Se pa v zadnjem času dogaja, da več ne uspem prodati teh rabljenih iger; v tem trenutku imam na bolhi 5 iger pa nič povpraševanj, niti za menjavanja.

111111111111 ::

Mladina gura telefone, mislim da je bolj starejša generacija na konzolah in posledično kupuje igre takoj in nima časa igrat drugih.
««
215 / 244
»»