» »

kdaj kupiti RAM?

kdaj kupiti RAM?

CallMeAl ::

Se opravičujem, če se je to vprašanje v zadnjem času že pojavilo, ampak odgovora z iskanjem nisem uspel najti.

Ker v tem času kupujem novo ploščico RAMa (konkretno 512MB PC3200, firma ni pomembna, ker ne bom navijal), me zanima kdaj naj bi bile predvidoma cene na najnižjem nivoju. Ali gredo lahko cene sploh še kaj dosti nižje ali je že pravi čas za nakup?

Hvala za odgovor in lep pozdrav

MEDENA ::

ZDAJ VZEM

15K...

CallMeAl ::

Že letim :)

DominusSLO ::

Ja ja, v tem trenutku imaš do 15k že kar nekaj izbire:)

OZZY ::

Mlacom za 12500..512mb super talent ram... Po mojem ober nakup..
Go with the flow.

para-site ::

Ali pa Geil 512Mb PC3200 ...
http://www.funtech.si/ram.htm

Zgodovina sprememb…

Kaufmann ::

Tukaj še ceneje.:D
ni podatka

para-site ::

ti ...bembe something :D

ne bi rekel...
dvomim da je kje ceneje od funtech

Kaufmann ::

Ko sem jaz pisal post je bil še 14900 :P , zgleda da bodo cene še padle.;)
ni podatka

para-site ::

seveda, cene rama bodo še nekaj padle... kljub temu, da je že ta cena res nizka.

harvey ::

Pri RAMU smo že vse dočakal, cen dol pa potem spet nesramno gor. Ne vidim posebnega razloga, da se to ne bi zopet ponovilo. Vprašanje pa je kdaj bodo dosegle tisto dno in takrat seveda prišparamo nekaj cekinov.

To kar se dogaja v tem trenutku je bilo že najavljeno zaradi velikih zalog proizvajalcev. Seveda pa velja, če bi bil vedež, ne bi bil revež.

boštjan ::

škoda samo,da se tisti super navijalci ne pocenijo,ker super navijalec 512MB ram ma ceno 1GB povprečnega rama
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

para-site ::

saj so se za nekaj pocenili, ampak v % ne tako drastično kot 3200 navadni moduli.

TheJack ::

Malce gledam po forumu (o ramu je dosti govora zadnje čase) in ena stvar mi ni jasna sploh. Folk kupuje nek drag in fancy ram, ga navija ne vem kaj vse do kam - v 2x256MB izvedbi! Kaj ti pomaga najhitrejši in najkvalitetnejši ram na svetu, če ga je samo 512MB?! To za kolikor-toliko moderno igričarsko mašino danes gotovo ni več dovolj. Razumel bi, da kupi 512MB nekdo ki kupuje najcenejše no-name rame. Ampak logike za tem, da nekdo danes kupi 2x256MB nekega boljšega, dražjega rama, pa ne vidim. Kje je smisel? Mašina bo pri zahtevnih igrah ne glede na navitost rama in ostale komponente še vedno pokašljevala, ram je zaradi dveh modulov 256MB bolj ali manj nenadgradljiv, poleg tega boš pa rabil čez par mesecev prekleto srečo, če boš hotel komurkoli prodajati rabljene 256MB module, ne glede na kvaliteto le-teh.
Res čudno.

DominusSLO ::

TheJack
Zelo soglašam!!

MEDENA ::

smisel =

cenejši so
enoslojni aka 1 side
CPC ON
bolje se navijajo
za benchmarks only...vsaj večinoma

ok ? :P

TheJack ::

Hvala za pojasnilo. :)

misso ::

Še jest neki vprašam da nebom nove teme odpiral.

kere rame naj kupim. Doma imam že 512 gell ram zdej bi pa še rad kupil še dodatnih 512 ramov. Ali naj kupim še enkrat gell ali kere druge. Matična mi podpira dual ram

para-site ::

najbolje enake rame...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Geil rami

Oddelek: Kaj kupiti
271635 (692) slitkx
»

A so tile rami za kaj

Oddelek: Kaj kupiti
121301 (1106) MEDENA
»

Katere navijalske rame 1Gb do 60.000sit kupit?

Oddelek: Kaj kupiti
141306 (994) Wolverine
»

OCZ rami kje kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
91148 (933) minirac
»

Nakup DDR2 rama

Oddelek: Kaj kupiti
111180 (1002) para-site

Več podobnih tem