» »

Stream iz pc na stb -t2

Stream iz pc na stb -t2

igorn ::

Bi bil kdo lahko tako prijazen da mi po kmečko korak za korakom razloži kako na streamam film iz pc na stb, ker iz tosedanjih razlag meni ne potegne
imam pa eno mrežno u pc in tamali ruter
najlepša hvala,
lp igor
  • polepsal: Primoz ()

igorn ::

najlepša hvala za vaš "čas" in vaše "znanje" ki ste mi ga plagovolili naklonit
upam da bodo tudi z vami tako ustrežljivi ko boste potrebovali pomoč
hvala
sam ne mi rečt da noben od 32 ne ve kako se tej reči streže

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igorn ()

Avalonis ::

Jaz pojma nimam, ampak hvala za prijazen ton :D

DonHonChi ::

Sej ne da bi obstajale takšne teme anede.. tam ti kmečkemu fantu ne užge v glavo vprašati?

Po drugi strani pa, streaming ni za vse, če ti ne potegne ga pač nisi vreden.
gluposti...

igorn ::

sej mogoče jo bi celo našeu -če bi iskanje delalo, al pa če ti "razgledan" fant veš kje je bi lahko link prilepu:\

Gapi ::

Upam da program vlc si že potegnu iz neta. al tud do tuki nisi prlezu. Pol poglej na kerem IP-ju je ta amino. če ne znaš se ti sploh ni treba trudt naprej. Če pa znaš pol pa dej v vlc-ju da pošilja output na ta IP. Z pravim kodekom stvar clo zašpila. No to je po kmečk razložen če pa rabiš strokovno pomoč je pa dovolj 090 telefonskih številk na kere lahko pokličeš za pomoč. No tud kaka 080 bi se najdla. Moja svetovalna ura za take ki imajo možnost brsklanja po netu in uporaba googla in zaradi lenobe spraševanja po netu je 100€

igorn ::

med tem časom sem celo film že pogledou -DVD vse dela sam moti me da mora bit posnet na medij z diska se sploh noče zagnat
oz stremat na tv
divx pa dela bp še spodnapisi

ps :to pa res ni razlaga ki bi mi kaj pomagala kot ponavadi sem sam svoj mojster in na googlu nisem našel NIČ uporabnega
je pa žalostno kolk ste prpravljeni pomagat drugim , ko kaj sprašujem na tujih forumih je folk PRECEJ bolj pripravljen pomagat kot pri nas,
ker enim ni težko svoejga znanja predajat naprej , pri nas očitno prevladujejo "še" egocentriki
upam da ne dolgo:\

btw ne rabiš ip od aminota ampak ip prostega programa na aminotu tako da se prej raje kaj nauči in pole kasiraj|O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igorn ()

shock ::

Mogoče če se boš potrudil boš dobil na tem forumu stare teme, kjer je res zelo po kmečkko razloženo kako se to naredi. Veš kako je če se ti ne da zakaj bi se moralo potem nam ubadat s tabo.

Gapi ::

stvar je taka stoji pa tko da mam tuki še vedno opremo od t-2 čeprav sem prekinil pogodbo z njimi in se lahko z opremo igram. tako da amino( no ni ravno amino je un drugi k je mel veliko težav) ni prikljoplen na vooda ampak na moj router ki mu dodeli IP. zato tudi taka razlaga. Sorry za nesporazum. Ampak tuki ni veliko takih ki uporabljajo aminota za take stvari in mogoče ga ni junaka ki bi kaj takega sploh poskušal.

igorn ::

ej fantje , jast sem se potrudu in tudi iskanje vrže ven par tem na amino+stream ,sam kaj ko ne pokaže rezultatov kot je treba dobiš ven temo ki ima čez 70 strani - meni to ni ravno uporabna stvar med tisti odgovori sem dobil enega ki se glasi

copy/paste
ta zadnjim VLCjem dela streamanje DVDjev odlicno. Odpres DVD, nastavis stream output na UDP 239.1.1.31, port 5000 (ce se ne motim - adventure one), na Aminotu pa nastavis pod preferences, TV size ali nekaj takega Letterbox (ce nimas widescreen tv-ja). Nato na aminotu preklopis na adventure one, kanal 11.

ki je tudi zelo "podroben" in to je daleč najboljša razlaga kar sem jih videl, meni ki nisem glih strokovnjak ne pove prav dosti
kam naj upišem stream output? ena možnost je pod preferenceskjer nisem zasledil možnost vpisa ipja, druga pa pod wizard kjer so spet druge opcije? kaj pa dvdji ,divx,podnapisi??

no zdaj je vse rešeno -sam še dvd z diska moram zagnat

lp igor

J_fotograf ::

igorn -- si že rešil problem ???
------------------------------------

drugače povej, da ti pomagamo !

samo malo osvetli tvoj problem, tj. do kot si prišel, oz kaj ti še ni jasno, da se ne ponavljamo na forumih !

lp
škljoc ....

igorn ::

hvala ,
zdej ste že preveč prijazni, sej nisem mislu nobenega šolat al pa mu kozjih molitvic brat,
me je pa mal špiknilo, ker vidim full ogledov pa nič odg , pa vem da se ne gleda tem kar povprek, sem pa tudi sam kriv, ker sem premalo napisal kaj točno bi rad in do kam mi je uspelo pridet (tistikrat nikamor )
dobro problem- vsaj večina je rešena , edino mi ne rata dvdja z diska zagnat? moram ga posnet na medij, kar je malo moteče,
ve kdo kaj več o tem ?

najlepša hvala pa brez zamere

igorn

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igorn ()

J_fotograf ::

?? kako misliš DVD z disk zaganjati ??

ali imaš ISO sliko DVD ja, ali imaš VOB datoteke ?
škljoc ....

igorn ::

vob datoteke :8)

sleby ::

kako ne rata pognat? izberi direktorij kjer so vob fajli in stisn open. seveda morjo bit zravn se ifo in bup fajli..

J_fotograf ::

Tako kot je Bebi rekel, File>Open file, potem pa pd zavihkom File najdeš na desni strani gumb Browse..., ter poiščeš direktorij, kjer imaš shranjen tvoje VOB datoteke. Film (oz. vsebina) je v VOB datotekah 01_1 ...01_2 ..., s tem da jih boš sedal lahko predvajal zgolj kot datoteko (brez menijev in chapterjev), ko bo ene datoteke konec, boš moral zagnati drugo ....

jasno ?
škljoc ....

igorn ::

popolnoma jasno,to sem že skapiral sam potem kako nastavim da mi strema na tv
če je en file pole gre z wizardom ,sam le-ta nima opcije za mapo ampak file, DVDdisk, network in direk show, ne rata mi nastavit da bi mi namesto DVD enote izbral lahko hard disk in mapo u njem ki ima konec konceu identične datoteke kot potem ko jo zapečem z nerotom
upam da mi je uspelo razložit kaj fali

hvala in lp igorn

tisti dvd://G: se nikakor noče spremenit u D:\DVD- ki je mapa z vob in ostalimi dat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igorn ()

J_fotograf ::

Na tak način, kot razmišljaš ti ne bo uspelo, lahko pa uporabiš trik ...

zapečeš, z Nerotom ISO datoteko iz VOB-ov, ki jih imaš, narediš virtualen pogon, potem pa bo špilalo z meniji in vsem ...
škljoc ....

igorn ::

hvala
bom poskusu in seveda poročal
lp igor

Trident ::

Po dveh urah sem obupal.Ne rata, pa ne rata mi streamat iz vlc na amino od t2.
A je sploh mozno streamat divx ali le dvd ?
Uporabljam Vlc verzijo 0.85.
File --> Open file --> browse do zeljene datoteke, pod advanced options --> stream/save ,
pod Outputs izberem UDP , pod adresso vpisem 239.1.1.12 ter port 5000 ,
Encapsulation method MPEG TS, transcoding options vse odkljukano.
Iz racunalnika je kabl napelan v port C , amino pa je na G.
Potem amino ugasnem in przgem ter probam na 11 tem kanalu , pa se vseh drugih.
Pa nic.
Probu sem se pod video codec na transcoding options spreminjat pa nic ratal.
A lahko gdo ki mu deluje, korak za korakom napise prosim kako ima nastamino za stream divx ov.

Hvala vnaprej.

J_fotograf ::

Po dveh urah sem obupal.Ne rata, pa ne rata mi streamat iz vlc na amino od t2.
- hitro obupaš :)

A je sploh mozno streamat divx ali le dvd ?
- možno je vse kar je sposoben VLC predvajat !!! ( tudi divx-e)

Uporabljam Vlc verzijo 0.85.
File --> Open file --> browse do zeljene datoteke,
- tu izbereš željeno datoteko, lahko pa tudi podnapise ...

pod advanced options --> stream/save ,
pod Outputs izberem UDP , pod adresso vpisem 239.1.1.12 ter port 5000 ,
- tu vpises kanal, oz. adreso PRAZNEGA kanala, ki ga T-2 ne oddaja !!!
pod UDP narediš kljukico
npr 239.1.1.136, port 5000 (XXL Adult), mislim da ga bos nasel na aminotu na kanalu 123

Encapsulation method MPEG TS, transcoding options vse odkljukano.
- pustiš prazno !

Iz racunalnika je kabl napelan v port C , amino pa je na G.
- če vidiš TV program, potem je vse OK

Potem amino ugasnem in przgem ter probam na 11 tem kanalu , pa se vseh drugih.
- ne rabiš ugašat, samo na 123 kanal prestavi

Pa nic.
- deluje 100%

-- za test :
poženi še en VLC player na istem računalniku, nastavi na XXL Adult, in moras videti film ....



Probu sem se pod video codec na transcoding options spreminjat pa nic ratal.
- pusti prazno !
A lahko gdo ki mu deluje, korak za korakom napise prosim kako ima nastamino za stream divx ov.

še kaj ???
škljoc ....

SasoS ::

Računalnik mora bit v portu FGH da bo delalo, ker so te TV porti ločeni od internet portov.

Trident ::

Najlepsa hvala za pomoc.Ugotovil sem da mora biti film v dvd obliki (menda mpg2) , xvid ne spila, ali pa samo avdio, potem ko sem filme(xvid) konvertiral v dvd obliko pa vse spila :)) .
Hvala se enkrat.

a4si ::

Kako pa ugotovis na ketrih kanalih T-2 ne oddaja?

Ker zdej imamo tam okol 138 kanalov, pa če šaltam po njih je na vsakem slika/oddajanje...

a4si ::

Ok, sem najdu prazen kanal, Sex View (Satvision), ko streamam iz PCja na ta kanal dela ok (sem preveril z drugim odprtim VLCjem in če grem na ta kanal mi pokaže moj stream)

Zdej pa me zanima kako najdeš ta kanal na TVju, ker v programski shemi ga ni, vse skupaj imamo 148 kanalov, in tega ni med njimi... kako ugotovit na katerem kanalu (številki) se nahaja, da ga bom lahko gledal na TVju?

SasoS ::

ja fora je da najdeš prazen kanal na tvju ane :\

a4si ::

ja sam praznega pa med 148 T-2 nima nobenga...

jest mam zvezan tko da gre iz vodoo multicast porta na switch, od tu naprej pa na 2 aminota in 1 PC --> je pa pri tej vezavi ena druga finta možna, naštimaš recimo VLC output na TV SLO2, poženeš, nato iztakneš kabel za multicast iz vodoo-ja, amino prestaviš na TVS SLO2 in dela... sicer samo dvd-ji, xvid in divx pa še vedno ne...

petrusko ::

Spoštovani!

Streaming na STB (od t-2) mi dela, vendar le ob določenih pogojih.
Naj pa najprej opišem kako imam zvezano:

Modem A port -> Linksys Router - en kabel gre v PC
Modem C port -> switch
iz switcha - en kabel u STB, drugi v PC

Amino ima ip 10.0.1.x

Na VLC imam nastavljeno
Settings | Preferences | Advanced | Network Sync (Advanced kljukica notri) | MAster client IP address - vpisan mam IP 10.6.0.6. Subnet 255.0.0.0 - Gw nimam nastavljenega, prav tako tudi ne DNS-jev.

Isti ip kot v VLC-ju imam nastavljen tudi na mrežni, iz katere gre potem kabel v switch.

Sedaj pa takole: če streamam ko sta oba kabla u PC-ju - nič - ves promet gre na network, ki je namenjen drugemu prometu - ne glede na to kateri ip vpišem v VLC in ne glede na to kateri IP je nastavljen na mrežni.
Če sta oba kabla v PC-ju potem ne dela tudi internet iz PC-ja!

Verjetno moram nastavit kako routo? A se da recimo samo UDP promet ki izvira iz PC-ja (na portu 5000) routat na drugo mrežno.
AL pa GW na mrežni, ki gre u switch?

Hvala že vnaprej za pomoč.

samomas ::

petrusko ::

Spodobi se da poročam o tem kako daleč sem prišel glede streamanja iz PC-ja na STB.

Po večkart prebranih temah (na večih forumih), sem ugotovil, da me zafrkava vrstni red mrežnih kartic ;((.
Ko sem VLC-ju naložil streamanje na 239.1.1.11:5000, se je vse promet odvil na mrežno, po kateri naj bi tekel internet promet.

Težava je bila tudi ta, da imam mašino, iz katere želim stramat cca, 15 metrov pod seboj (v kleti), se pravi sem prek RDP-ja poganjal zadeve, in gledal TV.
Potem ko zadeva ni in ni hotela delat, sem si odnesel stol v klet in zmrzoval ene 4-6 ur, da sem ugotivil, kaj vse me zafrkava.:8)

Zanimivo - spreminjanje vrstnega reda kartic ni pomagalo, ni pomagalo tudi brisanje in dodajanje ROUT, vedno sem dobil IP conflict error! Vendar verjemite mi da v mrežni ni bilo nobenega drugega razen 2 mašin - tudi Wireles del sem izklopil, da sem bil 100%.

Po naključju sem naletel na en site, kjer je bilo opisano da imajo LINKSYS-i včasih te težave :\ , zato sem nadgradil router in potem napake v IP conflictu ni bilo več. JUHEJ! :D

Potem pa še zmagovalni ukaz - in lahko sem odpeketal na toplo 0:)
Rešitev je bila sledeča: ROUTE del 244.0.0.0 in dodajanje ROUTE -p ADD 244.0.0.0 mask 255.255.0.0 xx.xx.xx.xx

Mogoče pa lahko podelite z menoj še kako informacijo o tem, ali lahko gledate "normalno" vse DVD-je? Nekaterih mi namreč ne uspe pripraviti do normalnega prikaza slike (slika je zabita v rob ekrana, ali pa je zamaknjena,...)?

Pa še tole: ali je kdo uspel že projecirat na STB tudi podnapise iz DVD-ja?

Hvala za pomoč vsem skupaj, ki se trudite,...

SasoS ::

Načeloma bi za ruto moral dodati 224.0.0.0 z masko 240.0.0.0. To potem zajame cel multicast rang.

sosko1 ::

"Potem pa še zmagovalni ukaz - in lahko sem odpeketal na toplo 0:)
Rešitev je bila sledeča: ROUTE del 244.0.0.0 in dodajanje ROUTE -p ADD 244.0.0.0 mask 255.255.0.0 xx.xx.xx.xx"

zanima me namesto xx daš katero adreso?

flier ::

Morda bo spodnje kaj pomagalo:
route print zlista route in mrezne kartice, moj primer:
================================================== =========================
Interface List
0x1 ........................... MS TCP Loopback interface
0x1000003 ...00 0b cd 29 39 26 ...... Compaq NC7781 Gigabit Server Adapter
0x1000004 ...00 0b cd 29 39 27 ...... Compaq NC7781 Gigabit Server Adapter
================================================== =========================
Active Routes:
Network Destination Netmask Gateway Interface Metric
224.0.0.0 224.0.0.0 10.2.9.8 10.2.9.8 1
Zbrisem routo:
route delete 224.0.0.0
In jo dodam na pravo kartico:
route add 224.0.0.0 mask 240.0.0.0 10.2.9.8 if 0x1000004
Brez da vpises IP pa res ne prime.

petrusko ::

@sosko1
IP mrežne kartice na katero želi pošiljati stream.
Seveda je potem potrebo ta isti IP naslov vpisati tudi v VLC predvajalniku.

Več o tem si preberi ene par postov nazaj, kjer je link do enega članka.

LP Peter

podgurec123 ::

imam vlc 1.1.5 in hočem stremat pa hočm mam siol tv sagem

Zgodovina sprememb…

Freaxx ::

Ziv!
Mene tud zanima kako bi se to dalo izpeljat. Imam PC v prvem štuku, TV pa v pritlicju; imamo siol. Zdaj pa ce mi lahko kdo razloži kako bi to urihtal da bi filme streamal preko modema ;)
(Berem po tej temi, pa se mi zdi da se je v stirih letih kaj spremenilo) Tak da ce mi kdo kot popolnemu laiku razloži bistvene stvari ki jih rabim naredit.



lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SiOL TV na PC - Windows 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5224404 (8563) slitkx
»

Siol TV <-> client za PC, etc... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
380105312 (21679) jurre
»

Kvazi Članek: "Hekanje" Amino 103 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
15642124 (19063) cevlj
»

IPTV na PC: STB vs. VLC (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Omrežja in internet
483122554 (46754) Looooooka
»

SIOL TV dela samo 5 minut (IGMP snooping)

Oddelek: Omrežja in internet
112563 (2299) bulekk

Več podobnih tem