» »

Kvazi Članek: "Hekanje" Amino 103

Kvazi Članek: "Hekanje" Amino 103

1
2
3 4

andy777 ::

Nekaj let nazaj sem pri t2 vzel dva TV aminota110. Za drugega sem taktat plačal 100€. Ker pa mi klub temu da sem samo 300m od centrale, tv ni deloval v redu sem se odjavil in mi je ostal en amino. Sedaj čakam na optiko...
Zgornja uporaba za gledanje videa z PC se mi zdi zanimiva samo rabil bi Pass da pridem not. a mi kdo loh pošle na mail?

Tnx

OmegaBlue ::

Ne.

Očitno si zgrešil temo.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

andy777 ::

Zakaj sem zgrešu temo? Amino je moja last, z njim lahko delam kar čem(če bi seveda imel dostop), če ga uporabim za strimanje videa z PC na aminota. Najdu sem navodila za nastavitve samo nimam še IR tipkovnice, probal bom tudi z USB tipkovnico samo vprašanje paeeworda najbrž ostaja.
Še uradna navodila.
http://www.uninorte.edu.co/divisiones/i...

LP

OmegaBlue ::

Seveda je tvoj, pokliči na T2 in zahtevaj geslo potem. Ta tema ni "povejte geslo".
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Vanadium ::

Točno tako, kupil si aminota, ki je tvoja last in t-2 ti je dolžan dat geslo oziroma ponastavit geslo na privzeto. To je moje razmisšlanje

jini ::

Točno tako, kupil si aminota, ki je tvoja last in t-2 ti je dolžan dat geslo oziroma ponastavit geslo na privzeto. To je moje razmisšlanje


... in na zahtevo ter proti plačilu stroškov distribucije tudi izvorno kodo vsega odprtokodnega programja, ki je v komunikatorju, vključno s postopki, kako ga prevedeš v obliko, kot je zapisana v komunikator :D

andy777 ::

Hvala za vse dobre želje in nasvete. Ko dobim optiko bom seveda zagrozil t2 da mi da geslo in nadzor nad mojim aminotom.

LP

gentooF1 ::

Jaz pa lepo prosim, če lahko nekdo opiše točen postopek kako narediti, da se na SiOLov AMINO lahko vnese svojo PLAYLISTO (nove IPje programov, ki jih siol noče vnest zaradi novega PLUS vmesnika)...Ker kot vem se trenutni seznam programov prenaša z njihovega strežnika...

OmegaBlue ::

Kaj če bi celo prebral začetek teme?
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

StratOS ::

Rastline,živali,sadje in ostalo, le kaj se pa gredo :)
Standardni pristop stvari moram priznati, čeprav omenjenih servisov ne uporabljam :)
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Lincolin ::

Zanima me, če mogoče kdo ve kakšno je geslo za Amino 110 od T2-ja?

U: root
P: root2root
ne dela, kakšno priporočilo?

Hvala

OmegaBlue ::

Tega ne talamo tukaj. Tema je dovolj da te spravi na pot in stvar sam odkriješ.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Lincolin ::

Prosil bi za en hiter help :)

Ko želim predvajati ter shraniti informacije mi vrže ven napako:

Neprepoznavna oblika vnosa:
Oblike zapisa 'udp://@239.10.1.2:5000' ni mogoče zaznati. Podrobnosti so zapisane v datoteki beleženja.


Mogoče kdo ve kje bi bila lahko napaka?

P.S:
Delam po Slovenski verziji, je tako pravilno:
V meniju kliknem "Odpri" nato izberem "Odpri omrežni vir".
Prilagodim URL in vnesem: Neprepoznavna oblika vnosa:
udp://@239.10.1.2:5000
Nato kliknem jeziček zraven Predvajaj in izberem Pretvorba.
Nato samo še izberem datoteko kam naj shrani.

Dal sem že vse mogoče končnice od *.ps do *.bin pa mi vrže zgornjo napako!
Lahko kdo pomaga, kje delam napako?

schtr4jh ::

Živjo =) Malo si bom sposodil temo =) Naročen sem na T2 IPTV in prejel sem 2 Motorolina Vip1510 sprejemnika. Malo sem že googlal, vendar nisem našel nič uporabnega. Našel sem način, kako lahko nastavim, da podatke (IP, Subnet Mask, Dns1, Dns2 in Gateway) nastavim ročno, ali pa jih Motorola dobi preko DHCP. Če se ne motim, to pomeni, da bi lahko nastavim vse potrebne podatke za dostop do Motorole.
Računalnik sem preko huba povezal z Motorolo, še prej nastavil IP na računalniku in Motoroli, pingal in rezultati so bili negativni. Kje bi lahko naredil napako?

OmegaBlue ::

ni nujno da zadeva šmirgla ping.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

20sdfj093f ::

Dokler se Motorola 1510 ne zboota, se 100% ne bo odzvala na ping. Po tem ko je zbootana, pa ne vem.

Če bi jo rad sam zbootal, si na neuradnem t-2 forumu poišči link do jExtenderja, ki sem ga objavil v temi o "motorola lahko deluje kot nmt" vendar se boš za Motorolo najverjenetje skeširal, v primeru da boš kaj povozil (bootloader, firmware, blablabla).

Če bi pa rad googleal, išči "Kreatel VIP-1510" (Kreatel je švedsko podjetje, ki je izdelovalo te settopbox-e, nato pa jih je prevzela Motorola). Se najde kar dosti programčkov, nekje je celo en spisan vmesnik (javascript/xhtml) za ta STB.

LPd

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

Kar škoda, da to ni bilo nikoli dokončano.:|

OmegaBlue ::

Kaj bi pa radi videl še, dostopa do druge opreme nimam (razen 103 amino). Tako da... jebiga.

Če te kaj specifično zanima, so že bila vprašanja odgovorjena tukaj - predlogi so dobrodošli, če me prime še naprej pisat ;)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

No sicer gesla za aminota 110 še nimam, ker mi še ripper ni uspel scrackat root gesla, ampak samo ostale ( mngwrite, read, md11, itd....)

Ampak, kakor sem bral... si nekaj omenjal o nekem vmesniku...

Se da gor nalozit kak drug linux? Geexbox k ima vmesnik ali mora bit vmesnik zunanja zadeva?
Je mozno, da se streama na aminota samo iz prenosnika, da se ga uporablja ko converter PC-to-TV?

hvala, lp =D

OmegaBlue ::

Se da streamat, preko rtsp ali udp streama (MPEG2 only ostalo moreš transcodat - razen če STB podpira kaj več). Zadeva poganja busybox, seveda ne celotnega ker je dokaj omejena s prostorom, drug linux boš pa dokaj težko zapekel gor. Na samem amino imaš nekaj prostora za kak basic index (HTML file), ki je načeloma samo uporaben če imaš udp stream in izbiraš datoteke na računalniku, v primeru da bi rad na amino izbiral je bolje zadevo usmerit na kak web interface predvajalnika (rtsp preko VLC).
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Phantomeye ::

jaz imam amino 110, ker ga itak ne rabim, ker ne gledam tv-ja....

ampak, mar nima vlc za transcodanje, da se samo oznaci?
se ti kaj sanja, koliko prostora ima amino 110 ali pa vsaj 103, ker geexbox ima komaj cca 20 mb.....

No ja, saj vlc ima pa itak web vmesnik, čeprav je bolj... nepregleden, ampak saj se menda da uporabljat daljinec kot miska, ne?

OmegaBlue ::

Daljinec dela kot miška ja in VLC dela lahko sam transcoding (samo poklikaš). geexbox ne boš spravil gor, amino hoče imeti podpisan image.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Phantomeye ::

OKej hvala...

Okej... tole mi res ni jasno... vsa gesla so dekriptirana z johnom, glavnega pa noče, mar je res tako komplicirano, da ga john ne uspe v enem dnevu brutat.?

OmegaBlue ::

z obsežno wordlisto.. 10 dni.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Phantomeye ::

z obsežno wordlisto.. 10 dni.

Sem že tiho =D

Obsežno?

Danes sem delal z 500 MB veliko.

shock ::

nevem zakaj toliko komplicirate zarad gesla. Skratka ne vidim problem te zadeve. Najbolje je da se posname tisti multicast promet za kasnejšo "obdelavo", ter nato s svojim računalnikom oddajate multicast promet z modificiranim imageom. To je to.

OmegaBlue ::

Si kdaj slišal za digitalno podpisan image? Pa tud firmware kar iz lufta pade ne.

Prosim ne vpadat v temo o kateri imate neke fantazijske predstave.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

shock ::

Omega si prepričan da je image digitalno podpisan? Če bi imel jaz aminota doma bi to sigurno že poskusil.

OmegaBlue ::

glede na uradno amino dokumentacijo .. ja, amino ne bo sprejel imaga če podpis ni taprav.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

_CaCkO_ ::

mene pa zanima če bi to delal če bi jst aminota pa PC direktno povezu, nč prek domačga omrežja?

OmegaBlue ::

Bi, zakaj pa ne, samo vedet moreš da amino dobi IP preko DHCP.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

_CaCkO_ ::

ja kapa če bi mu statiko naštimov?

OmegaBlue ::

Ni problema, popravi konfiguracijo ne?
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Phantomeye ::

Je brute force sploh primeren za DES ali se bolj splača z wordlisto?

OmegaBlue ::

Primeren je do določene dolžine znakov wordlista je pa pač neuporabna če tiste besede/kombinacije nimaš gor.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Phantomeye ::

To logično, samo v temu primeru upam, da pač ne bom zbrutal aminota v svojem drugem življenju:))

mujo123 ::

Zivjo,
mene zanima kako bi skompajlal novejso verzijo opere za amino (zdej je 8.5)? Razvijam nek portal pa se mi sesuva opera - pomoje je tu nek bug. Zato bi rad preizkusil se z novejso/starejso verzijo.

PODATKI:

Amino130H
uname -a:
Linux AMINET 2.6.17.14_stm22_0037 #1 PREEMPT Thu Dec 18 11:34:49 GMT 2008 sh4 unknown
Firmware release: R.0.11.21 opera

[root@AMINET]# ls -l opera
-rwxrwxrwx 1 root root 4716044 Jan 1 00:00 opera

[root@AMINET]# cat /proc/version
Linux version 2.6.17.14_stm22_0037 (acox@build4) (gcc version 4.1.1 (STMicroelectronics/Linux Base 4.1.1-21)) #1 PREEMPT Thu Dec 18 11:34:49 GMT 2008

hvala

STARLORD ::

Pozdravljeni

malo se igram z aminotom po navodilih v tej temi, pa sem naletel na zanimiv problem.
Po navodilih sem nastavil v datoteki /mnt/nv/netconf ip na 192.168.0.50. Stvar deluje lepo in prav.
Nato sem hotel spreminiti ip nazaj na DHCP in opazil da pri bootu ima amino vedno ip, kot sem ga prvotno nastavil (192.168.0.50). Karkoli spreminjam v datoteki netconf, vedno ima amino isti ip.

Ima mogoče kdo podobne težave, kako lahko ponovno nastavim amino na dhcp?

hvala za pomoč

S.

OmegaBlue ::

Nastavljen mora biti "DHCP="Y"" vse ostalo brez vrednosti.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

STARLORD ::

Pozdravljeni

Ugotovil sem kje je tičal problem, pri postu par 10min nazaj. Moja datoteka netconf je originalno zgledala takole (razen vrstice od DHCP naprej, ki so izgledale kot je navedel OmegaBlue):
IGMP_FAST_LEAVE=""
USE_NOR="Y"
PACKET_ORDERING=""
USE_AUX=""
AUX_NETMASK=""
AUX_IPADDR=""
USE_PPP=""
DHCPTIMEOUT=""
DHCP="N"
TIME_ZONE=""
TIME_SERVER=""
DNS="192.168.0.1"
DOMAIN=""
GATEWAY="192.168.0.1"
NETMASK="255.255.255.0"
IPADDR="192.168.0.15"

ko sem zbrisal vse stvari do DHCP, je po rebootu stvar delala kot urca. Vi ki ste linux majstori oz. STB hekerji, mi lahko meni laiku razložite v čem je fora?

hvala in lp

S.

OmegaBlue ::

Če imaš nastavljene parametre jih prevzame, če imaš samo DHCP="y" potem dinamično pridobi IP od DHCP strežnika, nič fancy tukaj.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Bakerman ::

Pozdravljeni.
Od prijatelja imam preko wi-fija internet. On ima namesto routerja računalnik na katerem ima linux. Na njem imava zagnano scripto ki mi t2 multicast spreminja v unicast in nato pošilja naprej do mene, kjer lahko jaz gledam tv na računalniku. Pa sem razmišljal da bi verjetno stvar delovala tudi na aminotu, zato sem pobrskal po bolhi in si včeraj enega kupil. Stvar je vsa skonfigurirana, postavil sem si apache nanj naložil html katerega amino prebere, vendar pa se zatakne pri predvajanju televizije. Amino sicer odpre povezavo, vendar namesto da bi vsebino predvajal, jo shranjuje v brskalniku.
Ima kdo idejo kako bi mu dopovedal da to povezavo odpre v predvajalniku in ne v brskalniku ?
Še link katerega uporabljam za gledanje tv preko VLC. http://192.168.1.1:5002/udp/239.1.1.9:5...

Hvala

shock ::

Živjo,

Jaz isto sem si spisal programček v C-ju kjer mi spreminja multicast promet v unicast, ter nato v STB-ju pretvorim unicast stream v "multicast" promet. Mogoče imam rešitev zate samo me zanima če imaš cross-compiler za ta tvoj STB?

Bakerman ::

Hvala za odgovor.
A je ta cross-compiler poseben za vsako različico, al je kak poseben za Busybox al je navadn gcc za linux?

ZGI ::

No če se me že tiče tale tema, bom pa še js neki dodal.

Predvidevam da se potem tale programček v c-ju ki spreminja iz "unicast to multicast" požene posebaj v busyboxu in ni neki sestavni del busyboxa, ali se motim? Je treba zaradi tega na novo kernel prekompajlat?
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.

shock ::

Druga rešitev je taka pa da ta moj programček se inštalira direktno na routerček, ter ta pretvori unicast v multicast promet naprej.

ZGI ::

to je potem isto kot če bi imel igmpproxy in s tem nismo naredl ničesar :S Mene bolj zanima kakšn cross compiler je to.
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.

shock ::

ZGI:

Ne ni isto, katji med linux PC in wifi router bi potekal unicast TCP promet.

ZGI ::

Aha, narobe sem si predstavljal zadevo. Torej, ta tvoj programček laufa potem na ddwrt oz tomato firmware-u?
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.

shock ::

V bistvu jaz imam dva linux PC-ja, vmes pa je internet.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol TV <-> client za PC, etc... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
380105413 (21780) jurre
»

Stream iz pc na stb -t2

Oddelek: Omrežja in internet
356261 (2786) Freaxx
»

IPTV na PC: STB vs. VLC (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Omrežja in internet
483122835 (47035) Looooooka
»

IP Tv

Oddelek: Programska oprema
141340 (1096) Patricks
»

Amino STB in VLC preko lokalne mreze

Oddelek: Omrežja in internet
132912 (2533) Loki

Več podobnih tem