» »

Testiranje navite GPU, kateri program?

Testiranje navite GPU, kateri program?

yayo ::

Kaj priporočate za testiranje stabilnosti overcloka pri novejših kartic? Mark3D? Furmark? Kombustor? Heaven 11?
Pa še to: je komu uspelo skuriti kartico z navijanjem voltaže? Se splača?

hojnikb ::

furmark + špili.

če boš preveč overvoltu lahko skuriš napajalni sklop..
#brezpodpisa

pingo76 ::

stari furmark 1.7. Tanovi 1,8 je kreneki ... eni celo trdijo da uničuje grafike!

Rippy ::

Crysis 2 in Battlefield 3 sta najbolj zahtevna. Če OC ni stabilen bo se tukaj pokazalo po nekaj minutah. In ihmo zadeva je bolj točna od furmark-a.

Sssaga ::

Tako je.

Sam sem navijal in potlej testiral preko MSI Kombustorja in 3D Markov in prišel do izjemnih OC dosežkov.
Sprobal v zahtevnih špilih in začel le nižati freq. :))

Crysis 2 priporočam za DX11. Mojo GTX 470 pogreje za dodatne celzije napram vsem ostalim špilom. Neverjetno!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

yayo ::

Sprašujem za nasvete, ker sem eksperimentiral s Kombustorjem in Furmarkom (ista pašta ampak Furmark bolj dvigne temperaturo pri enakih nstavitvah) potem pa sem probal še Heaven DX11, ki je "najhujši" in zjebe overcklocke za katere sem bil prepričan, da so 100% stabilni ( crashi, artefakti). Se, kao, po karakteristikah najbolj približuje realnemu stanju med igranjem zahtevne igre. Je pa res, da pri igranju nobene igre nisem toliko uspel dvigniti temprature grafične kot pri uporabi testnih programov, ponavadi je kakih 10-15 stopinj manj, tako, da si mislim, da gre morda pri Heaven DX11 za preekstremen in nerealen test. Z malček overvoltanja sem svojo MSI Twin Frozr 2 560 TI našponal na 1ghz ampak kaj mi to pomaga, če npr kartica po šestih mesecih crkne. Zato sprašujem o izkušnjah ;)

RejZoR ::

Furmark je brezvezen test, ker je daleč od česarkoli realnega. Pred leti sem testiral tko, da sem v najnovejšem Unreal Tournamentu naredil botmatch na najtežji stopnji, uporabil excessive weapons mutator in uporabil areno morbias, ki je majhna in ima samo en velik prostor.

Zdele pa bi za to uporabil ali Battlefield 3, Crysis 1/2 in Deus Ex Human Revolution. Če ti OC dela lepo v teh špilih bo tud v drugih (zelo verjetno). Furmark je men skoz artefaktal, špili so pa vsi lepo delal...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mr1two ::

Meni je super hitro začelo artefakte metat v Operation Flashpoint Dragon Rising... V vseh ostalih je bilo vse v redu, tudi furmark je bil brez napakic...
Skratka, če bi kdaj opazil, da v določenih špilih kaj zeza, je treba ustrezno ukrepati. Furmark je itak približno tako realen test za GPU kot je za CPU realen Intel burn test -> V nobenem primeru ne segreješ teh dveh komponent tako kot s tema dvema programoma, pa nima tolko veze kaj laufaš... Je pa tako- če zleti čez ta dva testa brez napak, potem se načeloma nimaš kaj bati.
IBT vedno pustim le 5 minut- ker je dovolj, saj ne delam nič CPU kritičnega, če se mi pa enkrat na leto špil vsuje pa mi je tudi vseeno. Grafično pa itak takoj vidiš, če kaj ne bo šlo- artefakte meče že po 5 sekundah ali pa jih ni- itak ko poiščeš tisti limit, greš par % dol, da je bolj za zihr pa je.
LP

Pyr0Beast ::

Kaj pa vem. Meni je ram memtest spustil čez bp pa je šel 24h skozi. Prime 95 pa se je usul po cirka 5 minutah
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

TehDucky ::

Sam uporabljam OCCT. Imaš CPU in GPU test. Nimam namena več smetiti z raznimi cpu-z/gpu-z pa še prime 95, pa mi tale čist lepo vse prikaže.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kingston HyperX Genesis - timingi/frekvenca (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
8410246 (9346) Sami
»

Tok/moč na utičnici PC (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
27436726 (28799) Napajalc
»

Težave z R9 290

Oddelek: Pomoč in nasveti
386053 (5158) Napajalc
»

Zmrzovanje računalnika

Oddelek: Strojna oprema
14669 (481) VidKo
»

PC se ugaša, kaj še lahko stestiram....?

Oddelek: Pomoč in nasveti
61093 (998) Han

Več podobnih tem