» »

IPTV --> DLNA

IPTV --> DLNA

netlaw ::

Ali mogoce kdo ve, ali obstaja kaksen software (konverter) za Windows, ki bi znal pretvarjati IPTV v DLNA protokol? Princip je opisan v clanku:

DLNA-based IPTV Platform
http://www.csd.uwo.ca/courses/CS4457b/A...

Primer uporabe: V PCu imas dve network kartici. Na eni je prikljucen IPTV, na drugi je home network, kjer je prikljucena DLNA naprava (TV). V DLNA meniju na TVju izberes "kanal" iz spiska "kanalov", ki jih je konverter prej ponudil preko DLNA protokola in ki ga nato ta isti software zacne prenasati (in konvertirati, ce je treba) iz kartice z IPTV prikljuckom na home network k DLNA TVju.

Nikonja ::

tudi mene to zanima če je možno.....

netlaw ::

Medtem sem odkril, da pri avstralski firmi TPG Telecom ponujajo podobno resitev (v alpha fazi) za svoje IPTV uporabnike. Program je zal prilagojen njihovemu okolju/ponudbi, ne zna konvertirati video formatov in ni open source.

UPNP AV Server for IPTV
http://forums.whirlpool.net.au/archive/...

Se vedno torej iscem neko "genericno" resitev...

McNato ::

DVB Viewer Pro z dodatkom Recording service preverjeno deluje.

netlaw ::

> DVB Viewer Pro z dodatkom Recording service preverjeno deluje.

Res je, vendar z naslednjimi omejitvami (velja za Panasonic Viera):
- gledam lahko samo MPEG2 (SD) video stream, vecinoma brez zvoka (zvok je deloval samo na enem kanalu, ceprav imajo vsi MPEG2 kanali enako kodiranje zvoka (MPEG)
- slika zastaja oz. dobiva kvadratke
- novejsi MPEG4 (H.264) kanali ne delajo, ker niso transkodirani
- HD kanali (H.264) ravno tako ne delajo iz istega razloga

Ni mi jasno, zakaj Recording service, ki za streaming uporablja VLC, ne rece le-temu, naj dela transcoding "on the fly", saj VLC to zna (ce zanemarimo CPU ;-).

DVBViewer je sicer vreden svojih 15 EUR, ampak ne za DLNA streaming na Panasonic TVje.

pierch ::

Upam da ti bo to kaj pomagalo. Jaz sem uspel nekaj podobnega narediti z udpxy/pshare za T2 IPTV. V bistvu na router/linux server postavis udpxy proxy in pshare, ki ti servira playlisto s kanali. Nato bi pa moral vsak TV, ki pozna UPnP(oz. DLNA) to playlisto prikazati in predvajati.

Spodaja mas nekaj linkov:
pshare
navodila 1.
navodila 2.
navodila 3.

Je pa res da sem nato TV kanale gledal z XBMC-jem na racunalniku, ampak mislim da s TV-jem ravnotako ne bi smel biti problem.
Pierch

tomko030 ::

Krasna zadeva - eno vprašanje:
Ali mora biti nujno router kot posrednik oz. ali se mora sharat playlista in programi preko routerja?

pierch ::

tomko030 je izjavil:

Ali mora biti nujno router kot posrednik oz. ali se mora sharat playlista in programi preko routerja?

Jaz sem udpxy in pshare imel na ubuntu serverju, saj obstajajo za oba programa binariji za ubuntu/linux.
Playlisto pa specificiras psharu od kje jo vzame, verjetno bi mu lahko podal nek network share ali kaj podobnega. To ne morem potrditi, ker sem imel playlisto vedno lokalno shranjeno.

Problem lahko nastane pri HD kanalih, saj starejsi routerji niso sposobni tekoce streamati HD kanalov (recimo WRT54GL). Pri novejsih gigabit-N routerjih in pa seveda linux serverjih pa to naceloma ni problem.
Pierch

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pierch ()

netlaw ::

> Upam da ti bo to kaj pomagalo. Jaz sem uspel nekaj podobnega narediti z udpxy/pshare ...

Verjetno (ni pa nujno) bi pomagalo, ce bi iskal resitev za Linux, vendar jo iscem za Windows. Poleg tega ne bi rad flashal router s custom made firmware-i samo zaradi DLNA streamanja.

"Ni nujno" pravim zato, ker imajo DLNA naprave vsaka svojo posebnost, pshare pa ponuja samo zelo osnovno funkcionalnost. Vec o DLNA posebnostih je opisano v clanku GeeXboX developerja Bena:

Why do I hate DLNA protocol so much?
http://gxben.wordpress.com/2008/08/24/w...

Da se da narediti dober DLNA media server, dokazuje Mezzmo, ki deluje brezhibno. Ce bi le se znal streamati IPTV... :-(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: netlaw ()

z3ko ::

Lepo pozdravljeni, jaz imam pa problem z media serverjem Mezzmo. Ta se mi sicer lepo poveže z mojo Viero G30, vendar mi potem video vsebine prekiinjajo in niso tekoče. Nikakor ga ne morem skonfigurirati, da bi normalno deloval. Morda kake izkušnje ali predlogi. Podobno se mi dogaja tudi z Wild media serverjem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amis TV komunikator za usmerjevalnikom (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6112977 (8645) Master_Yoda
»

Samsung smart TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6934870 (13402) kralnahribu
»

SiolTV/T2 internet - Siol Box TV + DLNA - je možno?

Oddelek: Omrežja in internet
112675 (2274) levaky
»

Xtreamer - IPTV predvajanje (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Zvok in slika
1019228553 (96225) telexdell
»

Samsung lcd LE40 c750 r2w uporabne aplikacije

Oddelek: Zvok in slika
81368 (1154) umexteacher

Več podobnih tem