» »

Zvočna omara

Zvočna omara

matejb ::

Pozdravljeni!

Ostajajo mi 4 avto zvočniki Hertz ECX 165 (140W/70W RMS-kao).
Namestil bi jih v eno škatlo, na vsako stranico po 1-ga. Na sprednji pa bo montiran še avtoradio, v notranjosti pa usmernik, ki bo napajal ta avtoradio. Bo kaj narobe, če bo še avtoradio in usmernik direkt v škatli?

Zanima me, kako naj bi bila velika škatla, katero bom sam naredil? Nekje po "kmečki pameti" bi izbral stranice nekje 55x60x45 cm. Mislite, da bi bilo kolker-toliko uredu? Narejena bi bila iz mediapana.

Mislite, da je bolje zaprta ali odprta škatla?

Za vse informacije se vam prav lepo zahvaljujem.

Lp, M

Lukzii ::

po mojih izkušnjah bi bilo fajn, da bi dal vmeš še kakšen ojačevalnik...seveda ja pa odvisno kakšen range bi rad imel. Jaz sem z omenjenim zvočnikom npr. naredil mini sub; sicer je veliko računanja ampak špila pa lepo...škatla je pa tipa transmission line

matejb ::

Daj mi povej, koliko veliko škatlo si ti naredil za en zvočnik, pa bom nekako vedu, koliko bom porabil jaz za 4.
Ojačevalnika ne potrebujem. Radio lahko navijem na amperažo varovalke (10A), kar se mi zdi pa prav zadosti za met v sobi.
Zanima me tudi, kako si ti iz dvosistemca naredil mini sub?

Prosim prlepi kake slike ali opiši malo več. da vidm kako si sam naredu.

Hvala

Noben mi nebi znal svetovat al kako? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matejb ()

Lukzii ::

@matejb
oprosti za pozen odgovor, samo je bilo kar veliko dela, pa še novoletni prazniki, pa veseli december...;)
skratka, uporabil sem starejši MTXov zvočnik (ni dvosistemc, je pa mid). Za TL škatlo pa moraš vedet vsaj TS parametre. Potem pa "vzameš" npr. Google Sketchup in se lotiš risanja in prestavljanja "transmisije"...bom poslikal, samo ne boš dosti videl, ker se vidi samo kišto in zvočnik.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avtoakustika (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
23134077 (6879) darck
»

vw golf v - avtoradio

Oddelek: Na cesti
97867 (3674) no comment
»

Domača izdelava zvočnika :-> (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
17236509 (19968) čuhalev
»

pomagajte-napajalnik/pretvornik (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
657446 (7049) A. Smith
»

Kater avtoradio in katere zvočnike? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
525843 (4249) dunker

Več podobnih tem