» »

Ubuntu 10.10 - 10 Out Of 10

Ubuntu 10.10 - 10 Out Of 10

««
11 / 22
»»

overlord_tm ::

dunda je izjavil:

Ker sem na starejšem prenosniku (IBM T30) želel preizkusiti, če bo vse v redu z Ubuntujem 10.10, sem naredil Live CD Ubuntu. Zadeva se naloži in postavi v tisti del, kjer ponudi Try ali pa Install. Ko pritisnem Try se pojvai tista ura (ki nadomešča peščeno uro v Winsih) ... potem pa tam tudi obstane. In hudič - potem ne dela niti CTRL+AlT+DEL, niti gumb za izklop, ker pa je to prenosnik, pa niti izključitev iz elektrike. Sunce mu jebem - s tem Ubuntujem res nimam sreče. Vedno je kaj.
Ima kdo kakšno idejo, kaj bi bilo?


Za koliko casa obstane? Ker pri starejsih laptopih stvar zna trajat tudi do 15 min, od takrat ko pritisnes try do tega da se kaj zgodi. CTRL+ALT+DEL ne dela v linux, obstajal je CTRL+ALT+BACKSPACE, ampak je tudi ta sedaj privzeto izkljucen v Ubuntuju. Imas pa se eno stvar, ki se ji rece magic system request, pritisnes ctrl+alt+sys rq in odtipkas besedo R E I S U B, z kakih 5s presledka med vsako crko. Ampak to se uporablja res kot last resort.

sergejevic ::

Pozdravljeni! Sedaj Ubuntu 10.10 uporabljam že en mesec in sem kar zadovoljen. Sedaj se mi je pojavil problem. Ko zaženem OpenOffice Word, mi prikaže le da ga nalaga, potem ko bi moral odpreti okno, pa se ne zgodi nič. Tudi če zaženem datoteko z odt končnico, je stvar enaka. Poskusil sem že z odstranitvijo OpenOffice-a in ponovno namestitivjo, pa ni bilo razlike. Hecno je to, da mi je pred enim tednom program še brezhibno deloval. Kaj bi lahko bilo narobe?

opeter ::

Si 100% prepričan, da si pravilno odstranil OpenOffice?

Poskusi sledeče v Terminalu (za odstranitev OO.org Writerja):
1.) sudo apt-get remove openoffice.org-writer
2.) sedaj te bo prosil za tvoje geslo
3.) vprašal te bo, če želiš nadaljevati, pritisneš potrdilo

za ostale programe paketa OO.org uporabi ime programa, torej:
sudo apt-get remove openoffice.org-calc
sudo apt-get remove openoffice.org-impress
sudo apt-get remove openoffice.org-base
sudo apt-get remove openoffice.org-draw

Ko si s tem končal, poskusi v seznamu programov (Ubuntu programsko središče) poiskati in ponovno namestiti OpenOffice.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

dunda ::

overlord_tm je izjavil:

Za koliko casa obstane? Ker pri starejsih laptopih stvar zna trajat tudi do 15 min, od takrat ko pritisnes try do tega da se kaj zgodi. CTRL+ALT+DEL ne dela v linux, obstajal je CTRL+ALT+BACKSPACE, ampak je tudi ta sedaj privzeto izkljucen v Ubuntuju. Imas pa se eno stvar, ki se ji rece magic system request, pritisnes ctrl+alt+sys rq in odtipkas besedo R E I S U B, z kakih 5s presledka med vsako crko. Ampak to se uporablja res kot last resort.


Obstalo je kar občutno dlje kot 15 minut ... potem pa sem obupal.
https://www.kacnje.eu

techfreak :) ::

Preizkusi CD še na drugem računalnikom. Mogoče se je zgodila napaka pri prenosu ali zapisovanju slike CDja. Če še imaš .iso datoteko preveri, če se md5 ujema s tistim, ki je na Ubuntu.com. V nasprotnem primeru pa ob zagonu iz Live CD izberi možnost, kjer preveri zapis na CDju.

Pyr0Beast ::

Ponavadi so slabi CD pogoni krivi za napake pri branju.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

sergejevic ::

Opeter, poskusil sem tudi ponovno odinštalirati OpenOffice, kot si napisal, se prepričal, da res ni več gor, nato pa ga ponovno inštaliral. Tudi po tem se stanje ni spremenilo. Ko zaženem npr. open office word processor, ga sicer požene (prikaže se začetno - nalagalno - okno), nato pa, ko bi se moralo odpreti okno, ni nič, se nič ne zgodi. Res me čudi, kaj je narobe, ker je pred nekaj dnevi vse skupaj še v redu funkiconiralo. Prosim za ideje, oz. kaj bi še bilo lahko narobe???

Pyr0Beast ::

Naredi kompletno odstranitev, ne delno.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Icematxyz ::

Kno tablični računalnik prihaja na police še to leto:

Kno






Na voljo bo različica z enim ali dvema zaslonoma. Predvidena cena 600$ in 900$.

Tehnične karakteristike:

Strojna oprema:
-Tegra T200 (1 GHz)
-512 MB RAM
-16 ali 32 GB shramba podatkov
-Zaslon 35,8 cm (14,1 inč)
-Teža 2,5 kg za izvedbo z dvema zaslonoma.
-Ločljivost 1440 x 900
-Zaslon na dotik
-Triosni merilnik pospeškov
-Mikrofon, slušalke, mikro USB, Bluetooth 2.0
-Avtonomija (čas uporabe) 6ur

Programska oprema:
-Programska oprema za prepoznavanje pisanja
-Operacijski sitem: Ubuntu

Namenjen predvsem kot nadomestilo za zvezke, gledanje video vsebin, dostop do spleta, branje knjig...

Now You Kno.

OMG
mikro

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

sergejevic ::

Opteron, sem naredil kompletno odstranitev openoffica, pa nič boljše.

bluefish ::

@Icematxyz: heh, podoben projekt je imel MS, vendar so ga na žalost prekinili. Vsekakor zanimiva zadeva.

overlord_tm ::

sergejevic je izjavil:

Opteron, sem naredil kompletno odstranitev openoffica, pa nič boljše.


Poizkusi
mv ~/.openoffice.org/ ~/.openoffice.org.old/

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

heh, podoben projekt je imel MS, vendar so ga na žalost prekinili. Vsekakor zanimiva zadeva.


Dan danes me čudi, da tega ni že več in se strinjam, da gre za dokaj zanimivo zadevo.

@dunda

Če imaš kakšen USB ključ na voljo izdelaj LiveUSB z Unetbootin. Vprašanje pa (ker gre za dokaj star prenosnik) če podpira zagon z USB ključa? To se najprej prepričaj.

Če ne podpira ali bo stanje enako, pa verjetno težava leži v gonilniku za grafično kartico. Najlažje bo ti potem verjetno namestiti Ubuntu s pomočjo Alternate CD.

sergejevic ::

Torej, s synapticom sem odstranil še dodatno vse, kar je vsebovalo openoffice, potem pa spet na novo inštaliral in sedaj dela tako, kot mora.
Hvala za pomoč!

Icematxyz ::

Morda je pa že hotel poskusiti LibreOffice? Kdo ve, saj pa bo kmalu na voljo! ;)

P.S. Se pravi Ubuntu ne @sergejevic. Da ne bo pomote!

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Marec 2011:

OilRush



Cena bi naj bila spodobna, strojna oprema pa bo morala biti zmogljiva.

Phoronix

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

dunda ::

Icematxyz je izjavil:


@dunda
Če imaš kakšen USB ključ na voljo izdelaj LiveUSB z Unetbootin. Vprašanje pa (ker gre za dokaj star prenosnik) če podpira zagon z USB ključa? To se najprej prepričaj.
Če ne podpira ali bo stanje enako, pa verjetno težava leži v gonilniku za grafično kartico. Najlažje bo ti potem verjetno namestiti Ubuntu s pomočjo Alternate CD.


Hvala. Zagona preko USBja ne podpira. Sem pa poskusil še enkrat in je uspelo. Očitno je bila težava pri branju CDja. Presenetilo me je, da je Ubuntu sam prepoznal vse naprave, tudi (starejši) USB Wifi, ki je bil doslej vedno srž problemov. Nekaj časa sem preizkušal zadevo, vendar je potem Ubuntu umrl. To sicer povezujem s tem, da sem odprl več stvari hkrati, pa očitno mlinček ni zdržal :-)
Skratka - zanimivo in čaka, da očetu virusi opravijo svoje na Windowsih :D potem pa poskusimo z Ubuntujem.
https://www.kacnje.eu

Pyr0Beast ::

www.oilrush-game.com
Za tisti špil zgoraj.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Icematxyz ::

Google sporoča, da je Ubuntu Font Family odslej na voljo v Google Font Directory.

Ubuntu družina pisav



WebUpd8

OMG! Ubuntu! pa pravi sledeče:

On OMG! Ubuntu!

OMG! Ubuntu! already makes use of the Ubunu Font Family in various areas but until now you needed to have the font already installed in order to ‘see’ it in use.

With the font now added to the Google Font Directory we will be updating our site over the coming weeks to make use of it.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

gensi ::

Pozdravljeni,

Po nadgradnji Ubuntuja na 10.10 se sistem več ne zažene.

Izpiše se komentar:
"modprobe: Fatal: Could not load
/lib/modules/2.6.35-22-generic/modules.dep: no such file or directory"


nato obstane le še črn ekran.

Ali je še mogoča "rešitev" sistema? Če, kako?

Vnaprej hvala za odgovor in lep pozdrav.

dux ::

Najbrž je to tale bug - https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+sour...

Med komentarji piše - " I have found a workaround that fixes the issue for me. I've edited the file /etc/initramfs-tools/initramfs.conf and I've changed the line MODULES=most to MODULES=dep. Then, I've reinstalled initramfs-tools and the error messages have disappeared. "

Kot kaže je to večini ljudi pomagalo.
Upanje je v nasih odlocitvah

Icematxyz ::

Gre verjetno za to, kar je ti povedal @dux.

Če pa prav razumem zadevo, se ti bo morda računalnik kljub temu zagnal, če boš pustil zadevo stati pri miru kakšno minuto.

Sam bi, če bo zagon uspešen, odstranil zaprto kodne gonilnike, ponovno zagnal računalnik, ga posodobil, ponovno zagnal in na to nazaj namestil zaprto kodne gonilnike.

Če pa se ti sploh ne zažene do okna za vpis, pa povej če ostaneš vsaj v ukazni vrstici.

Icematxyz ::

V okviru projekta Ayatana še naprej nastajajo nove in zanimive ideje:

MockUp by Saleel Velankar

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

CHAOS ::

Težave z wireless mrežo na HP mini 5101. Težave so precej čudne in odvisne od lokacije, na trenutni lokaciji (recimo A) sicer deluje mreža 'normalno' le da ne morem dostopat do selektivnih strani. Npr. delo.si, 24ur.si, najdi.si, pa mogoče še kakšne, ki je še nisem odkril. Povezava enostavno time-outa. Hkrati poganjam ubuntu na sosednjem prenosniku, kjer deluje vse popolnoma brez problema.
Na drugi lokaciji (recimo B) pa je dostop do vseh strani 'možen' le da so pingi astronomski (ping do samega routerja), tudi par sekund. Tam sem preizkušal povezavo tudi z drugimi računalniki in deluje zopet vse brez težav. Edini skupni imenovalec težav mi tako ostane HP mini. Težave se pojavljajo tudi s povezljivostjo, saj je včasih nemogoče vzpostaviti brezžično povezavo. So potrebni ponovni zagoni network managerja.
Ker uporabljam tale HP mini bolj za šalo, sem povečini lahko težave ignoriral, sedaj pa mi gre stvar že precej na živce. :) Nasveti in pomoč več kot dobrodrošli. Prilagam nekaj informacij:

mini:~$ sudo lshw
...
*-pci:0
             description: PCI bridge
             product: N10/ICH 7 Family PCI Express Port 1
             vendor: Intel Corporation
             physical id: 1c
             bus info: pci@0000:00:1c.0
             version: 01
             width: 32 bits
             clock: 33MHz
             capabilities: pci pciexpress msi pm normal_decode bus_master cap_list
             configuration: driver=pcieport
             resources: irq:40 ioport:3000(size=4096) memory:e8000000-e80fffff ioport:3f800000(size=2097152)
           *-network
                description: Wireless interface
                product: BCM43224 802.11a/b/g/n
                vendor: Broadcom Corporation
                physical id: 0
                bus info: pci@0000:08:00.0
                logical name: eth1
                version: 01
                serial: 00:26:82:2a:c1:e9
                width: 64 bits
                clock: 33MHz
                capabilities: pm msi pciexpress bus_master cap_list ethernet physical wireless
                configuration: broadcast=yes driver=wl0 driverversion=5.60.48.36 ip=192.168.1.3 latency=0 multicast=yes wireless=IEEE 802.11abgn
                resources: irq:16 memory:e8000000-e8003fff


mini:~$ sudo lsmod
Module                  Size  Used by
michael_mic             1744  8 
arc4                    1165  4 
binfmt_misc             6599  1 
parport_pc             26058  0 
ppdev                   5556  0 
snd_hda_codec_analog    59649  1 
snd_hda_intel          22107  2 
snd_hda_codec          87552  2 snd_hda_codec_analog,snd_hda_intel
snd_hwdep               5040  1 snd_hda_codec
snd_pcm                71475  2 snd_hda_intel,snd_hda_codec
snd_seq_midi            4588  0 
i915                  294989  4 
snd_rawmidi            17783  1 snd_seq_midi
drm_kms_helper         30200  1 i915
snd_seq_midi_event      6047  1 snd_seq_midi
snd_seq                47174  2 snd_seq_midi,snd_seq_midi_event
lib80211_crypt_tkip     7736  0 
drm                   168092  4 i915,drm_kms_helper
snd_timer              19067  2 snd_pcm,snd_seq
joydev                  8767  0 
snd_seq_device          5744  3 snd_seq_midi,snd_rawmidi,snd_seq
hp_wmi                  5223  0 
wl                   1959533  0 
uvcvideo               55847  0 
i2c_algo_bit            5168  1 i915
snd                    49038  13 snd_hda_codec_analog,snd_hda_intel,snd_hda_codec,snd_hwdep,snd_pcm,snd_rawmidi,snd_seq,snd_timer,snd_seq_device
intel_agp              26694  2 i915
hp_accel               13204  0 
videodev               43098  1 uvcvideo
lis3lv02d               8556  1 hp_accel
v4l1_compat            13359  2 uvcvideo,videodev
psmouse                59033  0 
lp                      7342  0 
input_polldev           3491  1 lis3lv02d
lib80211                5058  2 lib80211_crypt_tkip,wl
serio_raw               4022  0 
video                  18712  1 i915
soundcore                880  1 snd
parport                31492  3 parport_pc,ppdev,lp
led_class               2633  1 hp_accel
output                  1883  1 video
snd_page_alloc          7120  2 snd_hda_intel,snd_pcm
agpgart                32011  2 drm,intel_agp
ahci                   19198  4 
libahci                21664  1 ahci
sky2                   45127  0 
'They have computers, and they may have other weapons of mass destruction.'

WarpedGone ::

Here we go again...
Je Ubuntu naredu update Opere in so ??li ??umniki rakom ? 3/4 vi? 3/4 at...

Quality Control not at all.

Hmm, kill opera in restart pa so šumniki nazaj ...
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Zaenkrat ne uporabljam Opera spletnega brskalnika na Ubuntu tako da ne vem kako se obnaša. Bo moral kakšen uporabnik Opera spletnega brskalnika povedati, če tudi njemu zamenjuje šumnike in nasploh kako stabilno se Opera obnaša na Ubuntu.

"Quality Control" za Opera spletni brskalnik pa drugače izvaja Opera sama. Če ne uporablja na Ubuntu nihče spletnega brskalnika Opera ga lahko kvečjemu namestim sam in ga uporabljam nekaj časa in ti povem, če mi zamenjuje šumnike in če je zadeva nestabilna. Verjetno mi ne bo in je zadeva povezana z samodejnim zamenjevanjem črk na tipkovnici, kar si omenjal v drugi temi in pa nasploh nestabilno delovanje Ubuntu, ki ga opažaš in je verjetno posledica gonilnikov in je povezano vse skupaj s tvojo strojno opremo.

Drugače pa gremo po vrsti in ostali smo pri miški če se ne motim? Je tista težava odpravljena z uporabo druge USB miške ali ne?

@CHAOS

Brezžična kartica zgleda da je razlog za visok ping in nestabilno delovanje brezžične povezave. Se pravi sam Broadcom gonilnik za njo.

Kako rečejo ponavadi v filmih? Imam "dobro" in "slabo" novico, katero želiš slišati najprej?

Začnimo recimo z "slabo" novico. Broadcom do nedavnega ni ponujal gonilnika za tvojo strojno opremo, kjer bi kot uporabnik njihove strojne opreme bil deležen dobre out-of-the-box izkušnje pri operacijskih sistemih, ki uporabljajo Linux jedro.

Zdaj pa še "dobra" novica. Broadcom je kot kaže ugotovil, da se tako s kupci njihove strojne opreme pač ne počne in se je odločil, da bo se malo bolj potrudil in rezultat takoj sledi:

http://slo-tech.com/novice/t431246

http://www.daemonnews.org/2010/09/10/li...

Torej ne vem ali ti Maverick Meerkat še ponudi po namestitvi zaprto kodni gonilnik za brezžično kartico ali zadeva že deluje samodejno. V vsakem primeru bo se tvoja težava najverjetneje odpravila s časom sama. Se pravi ta gonilnik bo privzeto če prav razumem vključen v jedro 2.6.37, to v svetu Ubuntu uporabnika pomeni Natty Narwhal+.

Lahko pa medtem poskusiš najti tudi kakšno začasno rešitev glede na obstoječe stanje. Nisem dosti iskal ampak recimo Google hitro kaj najde:

http://ubuntuforums.org/showthread.php?...
http://ubuntuforums.org/showthread.php?...

WarpedGone ::

>> Drugače pa gremo po vrsti in ostali smo pri miški če se ne motim? Je tista težava odpravljena z uporabo druge USB miške ali ne?

Ne. Sem izštekal to WiFi, vštekal žično in je blokada ostala. Po dalšem času se je stvar zbudila, ko sm spulu vse ven. Trenutno zgleda, da se da blokado odpravit, če spulim ven USB modul. Ne bom pa še tega trdil, morm še parkrat sprobat.
Zbogom in hvala za vse ribe

CHAOS ::

Icematxyz je izjavil:

Brezžična kartica zgleda da je razlog za visok ping in nestabilno delovanje brezžične povezave. Se pravi sam Broadcom gonilnik za njo.

Kako rečejo ponavadi v filmih? Imam "dobro" in "slabo" novico, katero želiš slišati najprej?

Začnimo recimo z "slabo" novico. Broadcom do nedavnega ni ponujal gonilnika za tvojo strojno opremo, kjer bi kot uporabnik njihove strojne opreme bil deležen dobre out-of-the-box izkušnje pri operacijskih sistemih, ki uporabljajo Linux jedro.

V tem primeru je tudi slaba novica dobra novica, sem vsaj lahko začel iskati rešitev. :)

Icematxyz je izjavil:

Torej ne vem ali ti Maverick Meerkat še ponudi po namestitvi zaprto kodni gonilnik za brezžično kartico ali zadeva že deluje samodejno. V vsakem primeru bo se tvoja težava najverjetneje odpravila s časom sama. Se pravi ta gonilnik bo privzeto če prav razumem vključen v jedro 2.6.37, to v svetu Ubuntu uporabnika pomeni Natty Narwhal+.

Ponudi, vendar sem ugotovil, da je Broadcom STA gonilnik star. Trenutno preizkušam zadnjo verzijo, dostopno na njihovi strani. Zanima pa me kam točno naj vstavim sedaj ta novi modul wl.ko? Glede na readme.txt:
# rmmod wl 
# mv <path-to-prev-driver>/wl.ko <path-to-prev-driver>/wl.ko.orig
# cp wl.ko <path-to-prev-driver>/wl.ko
# depmod
# modprobe wl


kjer so trenutne znane lokacije za wl.ko:

mini:~$ sudo locate wl.ko
/lib/modules/2.6.35-24-generic/kernel/drivers/net/wireless/wl.ko
/lib/modules/2.6.35-24-generic/kernel/drivers/rtc/rtc-twl.ko
/lib/modules/2.6.35-24-generic/updates/dkms/wl.ko
/var/lib/dkms/bcmwl/5.60.48.36+bdcom/2.6.35-22-generic/i686/module/wl.ko
/var/lib/dkms/bcmwl/5.60.48.36+bdcom/2.6.35-23-generic/i686/module/wl.ko
/var/lib/dkms/bcmwl/5.60.48.36+bdcom/2.6.35-24-generic/i686/module/wl.ko
/var/lib/dkms/bcmwl/5.60.48.36+bdcom/build/.wl.ko.cmd


oz. po nekih drugih navodili bi ga naj dal kar v:
/lib/modules/2.6.35-24-generic/kernel/drivers/net/wireless/


Trenutno sem ga uspel pognati z insmod s trenutne lokacije, me pa zanima kako storim to permanentno. Hvala. :)
'They have computers, and they may have other weapons of mass destruction.'

Icematxyz ::

Njihov zaprto kodni gonilnik ni OK. Če se hočeš ukvarjati s tem v Maverick Meerkat začni uporabljati odprto koden gonilnik. Se pravi včeraj sem ti dal povezavo z navodili (preberi temo in se loti postopka po navodilih):

http://ubuntuforums.org/showthread.php?...

Icematxyz ::

Ne. Sem izštekal to WiFi, vštekal žično in je blokada ostala. Po dalšem času se je stvar zbudila, ko sm spulu vse ven. Trenutno zgleda, da se da blokado odpravit, če spulim ven USB modul. Ne bom pa še tega trdil, morm še parkrat sprobat.


Poskusi že od začetka uporabljati žično USB miško, če do "blokade" sploh pride. Če ob "blokadi miške" pomaga odklop/priklop USB naprave pa se posluži pač začasno (do izzida Natty Narwhal) tega ukrepa. Takrat boš pa videl, če bo stanje boljše. Kot smo rekli že nekajkrat, Asus T101MT ima z Maverick Meerkat na tem področju nekaj znanih težav in prav to področje je povezano tudi z USB miško.

Icematxyz ::

Sicer pa ne bomo več nekaj slepomišili:

1.) Imaš nameščeno 32 bit različico Ubuntu?
2.) Vpiši v terminal lsusb in povej če je v izpisu kašen vnos AsusTek, Inc. MultiTouch(YFO).

CHAOS ::

Icematxyz je izjavil:

Njihov zaprto kodni gonilnik ni OK. Če se hočeš ukvarjati s tem v Maverick Meerkat začni uporabljati odprto koden gonilnik. Se pravi včeraj sem ti dal povezavo z navodili (preberi temo in se loti postopka po navodilih):

http://ubuntuforums.org/showthread.php?...


Preizkusil sem oba. In ker težav, ki sem jih opisoval, trenutno ni mogoče ponoviti, saj sem fizično dislociran, bom primerjavo dal, ko ju bom lahko dejansko primerjal v težavnem okolju. Zaenkrat hvala za pomoč. :)
'They have computers, and they may have other weapons of mass destruction.'

Icematxyz ::

Teh nekaj vrstic za odprto kodni gonilnik si shrani v kakšno datoteko, da ne pozabiš kako izvedeš postopek, saj ob vsaki nadgradnji jedra boš postopek najverjetneje moral ponoviti. Pač da te opozorim.

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Kakšna ideja kako bi tole delalo pod Linuxom: HP Pavilion dv3-4100em?

Grafična kartica je ATI Mobility Radeon HD 5470, čhipset matične je Intel HM55. Za wireless ne piše - se pa bojim, da je Broadcom (kakšne izkušnje)?

Zanima me tudi kako je z zvokom in če bralnik prstnih odtisov pod Linuxom dela...
sudo poweroff

OttoParts ::

WarpedGone je izjavil:

Here we go again...
Je Ubuntu naredu update Opere in so ??li ??umniki rakom ? 3/4 vi? 3/4 at...

Quality Control not at all.

Hmm, kill opera in restart pa so šumniki nazaj ...


Ja nekako tako. Pred časom sem eksperimentiral z Opero na mojem Ubuntu 10.04 na USB ključu in tudi meni se je dogajalo podobno, da so kar naenkrat namesto šumnikov ob tipkanju nastale nekakšne čudne "kvake" in da je ta problem izginil z ponovnim zagonom Opere in če se prav spomnim z zaprtjem taba, kjer se je pojavila črkovna solata.
Se ti napaka še ponavlja, ali je že sanirana? Ker resno razmišljam, da bi z foxa prešaltal na Opero.

OK. Sedaj pa eno űber začetniško vprašanje: Kako naj spravim ikono za windows disk za stalno na namizje?:8)

Sedaj je tako, da je v meniju Places, ko nanj kliknem mi ga mounta (mislim vsaj), ikona se pojavi na namizju, ob ponovnem zagonu pa je več ni. Kako naj jo za stalno dobim na namizje, da ne bom vedno klikal in zgubljal časa in ali lahko nastavim tudi poljubno mapo (Moji Dokumenti) z win diska na desktop Ubuntuja, da bo stalno delovala (sedanja deluje samo do ponovnega zagona, kasneje pa ne - ker ni win disk ob zagonu avtomatično priklopljen).

Hvala!

WarpedGone ::

Se ti napaka še ponavlja, ali je že sanirana? Ker resno razmišljam, da bi z foxa prešaltal na Opero.

Reč se mi je pojavila le pakrat, kake posebne rešitve še nism iskal. Če se zgodi, pač restart. Ni hudo pogosto.
Zbogom in hvala za vse ribe

kanzyani ::

Icematxyz ::

@Matthai

ATI Mobility Radeon HD 5470


V tem trenutku to ne vem če je najboljša izbira. Pri AMD grafičnih karticah se zaenkrat ponavadi naloži zaprto kodni gonilnik, kjer so pogoste težave z video predvajanjem, težave z compiz, slaba podpora zunanjim zaslonom in ročno nastavljanje xorg.conf že za primarni zaslon. Hitro iskanje po Google vse to za ta model in Maverick Meerkat samo še potrdi. Odprto kodni gonilnik za AMD pa sicer napreduje, ampak v tem trenutku še vsa področja za to družino kartic niso razvita do konca. Tudi 3D zmogljivost je trenutno (bistveno) manjša od zaprto kodnega gonilnika.

Najdi kakšno pametno Intel grafično kartico v tem segmentu (ne sme biti GMA 500). Pri nVidia je izbira manjša v tem segmentu in cenovnem razredu. Bi pa v kombinaciji z zaprto kodnim gonilnikom bila verjetno dobra izbira za zahtevnejše 3D delo in zaprto kodni gonilnik ponuja strojno dekodiranje videa na GPU. Ne vem pa kako je z mobilnimi modeli grafičnih kartic in če nVidia nudi to podporo za vse modele.

Intel grafika (ne GMA500) je najverjetneje v tvojem primeru optimalna izbira. Tudi Wayland ne vem, kaj bo na tem podpročju prinesel in Intel je morda dokaj varna naložba za takšen segment premosnika?

Broadcom se popravlja in če gre za te čipe ne bi smelo biti nekih težav v prihodnosti. V Maverick Merkat je pa še potrebno ročno namestiti odprto kodni gonilnik, ki se še razvija. V prihodnosti pa uporabnik Ubuntu pričakujem, da se tem ne bi smel imeti več težav.

@OttoParts

Lahko recimo priklopiš ob zagonu ta pogon. Prilepi vsebino datoteke /etc/fstab in kaj ti vrne ukaz blkid. Torej vpiši v terminal:

gksudo gedit /etc/fstab
sudo blkid


In prilepi vsebino datoteke in pa rezultat ukaza!

Icematxyz ::

Prihajajoča Intel Sandy Bridge mikroarhitektura prinaša nekaj zanimivih novosti, kot so:

-procesor z integriranim grafičnim jedrom
-LGA-1155 podnožje
-P67 vezno čipovje
-...

Kako pa se bo ta strojna oprema razumela z Ubuntu? Za dobro out-of-the-box izkušnjo pri mobilnih in procesorjih namenjenih za namizno uporabo bo predvsem na področju integrirane grafike smiselno počakati na Natty Narwhal. Na strojno podprto kodiranje/predvajanje video vsebin s pomočjo grafičnega procesorja in podobne operacije, bo pa verjetno treba počakati še nekaj časa.

Phoronix

Na področju razvoja iger tudi za Linux platformo, pa so medtem avtorji prihajajoče (igre) strategije OilRush pripravili demonstracijo ali tako imenovan "gameplay" demo:



oilrush-game

Skratka leto 2011 bo kot kaže zanimivo leto na področju sodobnih 3D tehnologij tudi za uporabnike Ubuntu in drugih distribucij, ki uporabljajo Linux jedro!

dëych ::

Se da spremenit v meniju (pultu) napise "Programi" "Mesta" "Sistem" ali pa vsaj menu "Sistem" združit v menu "Programi"?

dux ::

@deych: Tega se ne da, vendar pa lahko namesto njega uporabiš Gnome meni, ki porabi bistveno manj vodoravnega prostora.
Dodaš ga z desnim klikom na pult > Dodaj na pult ... > Glavni meni GNOME.

Obstoječi meni pa lahko nato odstraniš z desnim klikom nanj in klikom na Odstrani s pulta.
Upanje je v nasih odlocitvah

GeForce ::

pozdravljeni, imam problem z deljenjem datotek med Windows 7 in Ubuntu 10.10. In sicer z windowsev lahko dotopam do datotek v skupni rabi na ubuntu pcju, ko pa hočem iz ubuntu pcja pogledati datoteke na windows pcju pa dobim okno v katerem zahteva neko uporabniško ime in geslo vendar nobeno ni pravo. Ne windows Up ime + geslo in ne ubuntu up ime + geslo? In nevem kako naj to rešim?

EDIT:Sedaj pa nevem kaj sem naredil ampak sedaj iz windows še vedno vidim datoteke ampak ko jih hočem predvajalti vrže ven neko napako? In iz Windowsev lahko pingam ubuntu iz ubuntuja pa nemorm windowsa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GeForce ()

Icematxyz ::

Imaš nameščen Windows live Essentials 2011? Se pravi na W7.

GeForce ::

Celotnega paketa ne ampak le Movie maker in fotogalerijo.

Icematxyz ::

Poskusi to:

gksudo gedit /etc/samba/smb.conf

In pod [global] vnesi vrstico in shrani:

client use spnego = no

Potem še pa zaženi sledeče ukaze:

sudo service smbd stop
sudo service nmbd stop
sudo service smbd start
sudo service nmbd start


Vir

In poskusi vzpostaviti izmenjavo.

Smo se že v tej temi ali morda v temi o Lucid Lynx že nekaj o tem pogovarjali! Windows Live ID Sign-in Assistant (WLE 2011+) in različica Samba pred Natty Narwhal se kot kaže ne "razumejo najbolje".

Tilen ::

Končno tudi meni deluje. Hvala.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

GeForce ::

Hvala sedaj tudi meni deluje, vendar me zanima kako sedaj printam preko mreže? Tiskalik je priklopljen na PC z Windowsi.

Icematxyz ::

GeForce ::

Aha, hvala bom poizkusil. Vendar imam sedaj še en problem....in namreč iz Windowsev še vedno nemorem odpirati datotek ki so na pcju z Ubuntujem in ni mi jasno kaj imam narobe nastavljeno?

Icematxyz ::

Ne vem kako si izmenjavo vzpostavil. Uporabi najprej kar usershares metodo (nautilus-share):

1.) V smb.conf se prepričaj, da je workgroup ime pravilno nastavljeno. Če nisi tega ročno spreminjal v Windows 7 ali v smb.conf, potem najverjetneje je in ne rabiš ničesar spreminjati.

gksudo gedit /etc/samba/smb.conf

2.) Ustvari novo mapo v svoji uporabniški mapi, desni klik na njo -> Možnosti souporabe. Namesti ustrezne pakete, ki ti jih ponudi za namestitev, (če nisi že sam česa ročno nameščal). Izpolni ponujeno GUI okno.

Možnosti souporabe



Vir slike

Za vsak primer še vpiši v terminal:

sudo service smbd stop
sudo service nmbd stop
sudo service smbd start
sudo service nmbd start


In poskusi vzpostaviti souporabo še v smeri, kjer je Windows 7 odjemalec Ubuntu 10.10 pa strežnik.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()
««
11 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1057313053 (20) MrStein
»

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Operacijski sistemi
813180769 (146708) Icematxyz
»

Ubuntu 10.04 LTS - Change is coming (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
999133561 (96447) Icematxyz
»

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
981166568 (139215) Icematxyz
»

Izšel Ubuntu 11.04 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
20648146 (38008) Icematxyz

Več podobnih tem