» »

Ubuntu 10.10 - 10 Out Of 10

Ubuntu 10.10 - 10 Out Of 10

««
12 / 22
»»

Icematxyz ::

Še nekaj novic na strojnem področju:

Broadcom postaja član The Linux Foundation:

"There is no question: Linux has become a major platform for communications devices and technologies," said Michael Hurlston, Senior Vice President & General Manager, Broadcom's WLAN line of business. "Our decision to open source the drivers for Broadcom's 802.11 chipsets is in response to our growing base of customers using Linux and is the first of what we expect to be many open development success stories."


Lwn

Nufront predstavlja Ubuntu 10.10 in Android na ARM Cortex-A9 prenosnikih:



-dual-core 2GHz ARM Cortex-A9
-The Small One 10"
-The Big One 14"

OMG

Tablični računalnik TENQ P07::

TENQ P07



-Intel Atom 1.6GHz
-2GB RAM
-32GB SSD

Vir slike

ARM prenosnika in tablični računalnik bi se naj začeli prodajati v letu 2011. Uporabnik bo pa najverjetneje imel možnost izbire OS. Podrobnosti še niso znane.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

GeForce ::

Workgorup je na obeh PCjih enaka. Tudi vse pod 2. točko imam nastavlejno. Čudi me to da iz Ubuntuja lahko dostopam do datotek na Windows PCju in le te tudi predvajam, iz Windows PCja pa do datotek na UBuntu PCju lahko dostopam, ne morem pa jih predvajati. Tisti vrstico client use spnego = no sem vpisal takoj pod [global] in brez # spredaj. Moram mogoče dodati # pred vrstico oziroma jo kako drugače postaviti?

zk_eu ::

Pozdravljeni, a mi lahko kdo pove, kako lahko linux particijo skrčim, poskušal sem že z Geparted Live, in ga lepo lahko zaženem, ko bi pa mi moglo pokazati particije, pa mi noče odpret.

Naredil bi pa rad slednje:

Particije



To 3. particijo iz leve proti desni bi rad skrčil in razširil drugo, a je možno? :)
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

zk_eu ::

S tem, da mi sedaj particij v geparted sploh noče več pokazati :( Napiše samo, da je disk, kot ena particija, vsakršna pomoč bo dobrodošla, hvala.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

BaRtMaN ::

Se da premikat particije, ja.
Ravno prejšnji teden sem zmanjšal NTFS particijo in premaknil ext4 particijo, da sem lahko 250GB disk skloniral na 200GB in sistem veselo deluje naprej na manjšem disku. :)

Glede na to, da bi rad zmanjšal extended particijo (svetlo moder okvir v Gparted), moraš najprej zmanjšati vse particije znotraj nje, šele nato extended particijo.

zk_eu ::

A mi lahko prosim, to pomagaš narediti, ker men gparted particij sploh noče več pokazat, kot da jih nebi mel :/
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

zk_eu ::

Da opišem problem. Poženem Gpaerted live USB, mi ga lepo boota, kliknem na ikono, da bi mi pokazal particije, se program odpre in kao išče particije, nato pa samo zapre... nevem zakaj :/
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

BaRtMaN ::

Hm, poizkusi v terminalu tale ukaz
$ sudo fdisk -l /dev/sda

Izpisati bi ti moral seznam particij na disku /dev/sda. Bo morda bolj jasno, ali je težava v Gparted ali kje nižje.

zk_eu ::

mi izpiše vse particije, program pa ne dela, nažalost ti ne morem prilepiti slike. Mogoče bi moral stvar pognati v kakšnem drugem načinu?
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

lopov ::

Ne da se -- 3. particija je extended (oziroma "logična"); če bi bila primarna bi šlo.

Edini način je, da najprej pobrišeš sda5 in sda6, nato logično particijo in šele zatem lahko povečaš sda3.

lopov ::

EDIT: 3. particija z leve ima oznako sda3 -- je to ta, ki bi jo želel skrčiti?

Če ja, potem se da -- z gparted zmanjšaš sda3 in povečaš sda2.

V kolikor nis upošteval sda1 (majhen kvadratek v grafičnem delu brez oznake) potem velja to kar sem napisal, se pravi želiš skrčiti sda5 in povečati sda3.

zk_eu ::

Tako je ja, želel sem skrčiti sda5 in povečati sda3. Niti nevem zakaj mi je sda5 tako vlko dal, ker sem mu ob inštaliranju namenil 70GiB
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

zk_eu ::

Pol je najbolje, da linux particijo zbrišem v windowsih in jih ponovno naložim, glede na to da so čist sveži še gor, vprašanje samo, če moram prej popraviti boot za windows al mi bo spet sam znal narediti dual boot?
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

lopov ::

Počakaj, da se javi BaRtMaN oz. kdo drug in me (upam) demantira -- on je napisal, da se da brez brisanja extended particije, moje izkušnje pa so (žal) drugačne.

Če se motim narediš tako kot je on napisal, le to rešit moraš problem z napako. Zakaj se to dogaja žal ne vem.

Tako je ja, želel sem skrčiti sda5 in povečati sda3. Niti nevem zakaj mi je sda5 tako vlko dal, ker sem mu ob inštaliranju namenil 70GiB


Disk ima lahko 4 primarne particije, ki so vedno poimenovane od 0-3 oz. od 1-4 (odvisno, začne šteti z 0 ali 1). sd = scsi ali sata disk, hd = ide disk. sd(a)= prvi disk (fizični, se pravi naprava), sd(b) = drugi fizični disk (in tako naprej sd(c), sd(d) ...).

Ti že imaš 3 primarne particije, tko da si imel na izbiro le še 1 primarno oz. 1 razširjeno, na kateri pa lahko nato narediš več logičnih diskov. Č bi bila to primarna particija bi imela oznako sd4, ker pa ni se ta oznaka spusti in imajo ti "logični" diski oznake od 5 naprej (tako se takoj ve da gre za logične in ne primarne particije).

Poglej Disk partitioning @ Wikipedia ali kaj podobnega

& srečno

zk_eu ::

Stvar sem uredil, tako da sem ubuntu še enkrat naložil, upam da vas nisem preveč namučil, vsekakor pa najlepša hvala za pomoč :)

Kar se tiče pa mnenja glede sistema: Sam sem preprost uporabnik, ne igram niti igric na windowsih, stvar uporabljam za šolo i.p.d stvar, niti ne programiram i.p.d. vse kar si namestim je Microsoft office prek wine, ker se na open office enostavno ne morem navadit :) Ubuntu uporabljam rad zato, ker mi enosotavno deluje hitreje kot windowsi čeprav so se z win 7 super popravl :)Ampak mi ga ubuntu še vseeno zmaga :)

LP
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

BaRtMaN ::

nx7400: Lepo, da ti je samemu uspelo. Tako se človek največ nauči in ima največ zadovoljstva. Sicer je pa za premikanje in krčenje extended particij še kar v redu tale vodič: gparted.sourceforge.net/larry/resize/resizing.htm

poweroff ::

Na prenosniku imam Mavericka in seveda ThunderBird 3.0. Imam več mail accountov in več koledarjev (uporabljam Lighting). Nastavljen imam Master Password, ki pa ga moram ob zagonu TBja vtipkati petkrat (toliko kot imam accountov). Očitno se zadeva ne shrani v cache.

Kakšna ideja kako rešiti ta problem?
sudo poweroff

Icematxyz ::



OMG (CES 2011) - Table PC demo running Ubuntu.

WarpedGone ::

Yet another useless gadget.
Zbogom in hvala za vse ribe

Icematxyz ::

Če te touchscreen tehnologija ne zanima potem res. Drugače pa zanimiv demo, da Ubuntu s tem področjem nima težav na strojno podprti opremi.

Osebno si tudi ne želim te mize doma, ker nimam po njej potrebe. Malo manjša izvedenka na tabličnem računalniku pa bo kar OK.

Icematxyz ::

@GeForce

Tista vrstica je "workaround" da deluje souporaba datotek preko SMB protokola, kjer je Ubuntu odjemalec in Windows strežnik in kadar se na Windows OS nahaja WLE 2011 ali le del programov s tega paketa. Drugače bi moral ročno nameščati novejšo različico Samba. Se pravi v Natty Narwhal pa tista vrstica ne bo več potrebna.

V drugo smer, kjer je Windows odjemalec in Ubuntu strežnik pa kolikor vem Maverick Meerkat nima s tem težav in zadeva deluje out-of-the-box dobro. Se pravi kaj točno tebi sedaj ne deluje in kaj ti pa deluje?

@Matthai

Kolikor vem Thunderbird uporablja svoj sistem za shranjevanje gesel. Se pravi ni integriran in ne shranjuje gesel v Seahorse.

Testno sem na podobni konfiguraciji (več računov) sedaj nastavil Master password (glavno geslo) in po njem me vpraša le ob (vsakem) prvem zagonu enkrat, da ga naj vpišem. Morda imaš kakšen "starejši" profil in se tukaj nahaja težava z kakšnimi "ostanki" prejšnjih nastavitev? Bolj kot na Ubutnu 10.10 se torej osredotoči na sam Thunderbird in njegov lasten sistem upravljanja z gesli. Poskusi najprej le spremeniti glavno geslo. Če ne bo pomagalo, izvozi/uvozi shranjena gesla s kakšnim vtičnikom med tem pa izvedi ponastavitev. Če se gesla ne izvozijo pred ponastavitvijo so trajno izgubljena!

GeForce ::

WIndows je strežnik, ubuntu pa odjemalec = deluje
Ubuntu strežnik, windows odjemalec = ne deluje - mape in datoteke v razislovalcu vidim a jih nemorem zagnat. Grem v mapo v skupni rabi in imam notri 3 .mp3 fajle in ko dvolkiknem za predvajanje mi WindowsMediaPlayer javi napako(lahko naredim screenshot če je potrebno)

Icematxyz ::

Ja daj.

P.S. Lahko pa ostalo vse normalno počneš razen predvajanja datotek?

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

GeForce je izjavil:

WIndows je strežnik, ubuntu pa odjemalec = deluje
Ubuntu strežnik, windows odjemalec = ne deluje - mape in datoteke v razislovalcu vidim a jih nemorem zagnat. Grem v mapo v skupni rabi in imam notri 3 .mp3 fajle in ko dvolkiknem za predvajanje mi WindowsMediaPlayer javi napako(lahko naredim screenshot če je potrebno)


test1

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

poweroff ::

Icematxyz je izjavil:

@Matthai

Kolikor vem Thunderbird uporablja svoj sistem za shranjevanje gesel. Se pravi ni integriran in ne shranjuje gesel v Seahorse.


Ja, sem ugotovil, da gre za nek dokaj znan bug, ki se očitno pojavlja pri prehodu iz TB2 v TB3. Rešitev je pa tole:
https://addons.mozilla.org/af/thunderbi...

Deluje.
sudo poweroff

poweroff ::

WarpedGone je izjavil:

Yet another useless gadget.

Ko je Microsoft predstavil Surface so bili pa komentarji "Zgleda uporabno", "Izgleda res hudo.", "To je zakoooon! tole bi pa resno imel doma.", "kaj bo našim otrokom lušno v šoli !", itd. :))
sudo poweroff

WarpedGone ::

Že mogoče, a moj je bil "brezveze". Želiš, da se citiram?

Tule se hvalijo, da to poganja ubuntu. Moja čistonavadna touchscreen zadeva dela dokler ne vštekam USB miši, pol se mu pa sfuzla.

Tole verjetno dela, dokler stojiš na desni nogi, če se prestopiš na levo, začne kazat črnobelo sliko ...
Zbogom in hvala za vse ribe

poweroff ::

Saj se strinjam, da je tole tako.. za na sejme je super, sicer pa popolnoma neuporabno.
sudo poweroff

BaRtMaN ::

WarpedOne: Če imaš težavo s slabo podporo strojni opremi, poizkusi posodobiti jedro/kernel. Ubuntu dejansko ima ažurno zbirko jeder, najdeš jih na kernel.ubuntu.com. Predlagam ti, da poizkusiš 2.6.37-natty, na netbooku z Atomom moraš namestiti te tri pakete:
  • linux-headers-2.6.37-020637-generic_2.6.37-020637.201101050908_i386.deb

  • linux-headers-2.6.37-020637_2.6.37-020637.201101050908_all.deb

  • linux-image-2.6.37-020637-generic_2.6.37-020637.201101050908_i386.deb


Težava je seveda v tem, da moraš ročno nadgrajevati jedro, saj boš dobival posodobitve le za podprti kernel v Maverick/10.10, ki je 2.6.35.

Jaz uporabljam to linkano različico brez večjih težav, le VirtualBox 4 mi še noče delovati, a to je druga zgodba. Enkrat na 14 dni pogledam na strežnik, če je na voljo kakšna novejša različica in jo namestim.

Naj te ne odvrne značka natty v imenu, to le pomeni, da ta kernel ni več backportan za maverick, ampak se uporablja za razvoj naslednje različice Ubuntuja.

Icematxyz ::

Saj pa se ve že nekaj časa, kako deluje omenjena strojna oprema z Maverick Meerkat. T101MT.

zk_eu ::

Pozdravljeni,

prosil bi še za eno pomoč, namreč imam manjši problem z zvokom in sicer ko zvočniki igrajo glasneje v njih hrušči in tudi ko priključim slušalke, zvok ne igra samo v slušalkah, ampak tudi na zvočnikih. Brskal sem že po internetu, vendar rešitve ne najdem oz. jo ne znam pravilno rešiti.

Računalnik je hp pavilion dv6 2160em, vendar ko hočem najti točno oznako zvočne kartice, je ne najdem. Našel sem samo, da rabim IDT High Definition Audio CODEC in ko sem vpisal po navodilih z neke strani v terminal, da bi pogledal katero zvočno kartico imam mi je vrglo ven,
: cat /proc/asound/card0/codec#* | grep Codec
Codec: IDT 92HD75B3X5

in še včasih ko tipkam ponesrečim kliknem na touchpad in postane zunanja miška, ki jo imam preklopljena skoraj neuporabna, a se tudi to da nekako rešiti, niti je ne morem normalno izklopiti.

Stvar je precej nadležna in bi res prosil za pomoč.
LP
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zk_eu ()

WarpedGone ::

@BaRtMaN
Hvala za namig. Možno/verjetno bi to res pomagalo, problem je da js nism več v letih ko bi se mi dalo "jajcat" in na tak način in sestavljat hišico iz kart.
Bogsigavedi kakšne probleme bi si s tem nakopal - reševat bi jih moral pa sam.

Tut dovolj dolgo že šlatam ubuntu, da ne verjamem več v mantro "v naslednji verziji bo pa delalo". Zelo podobni problemi se vlečejo že več let, tu pa tam kazga dejansko odpravijo a hkrati uvedejo par novih sramotnih. Samodejna rotacija touchscreena ob rotaciji zaslona ŠE VEDNO ne dela. Še vedno je recept "nared si skripto na desktopu". Get outa here! Želim da stvar dela outofthebox, takšna kot se reklamira da je tip top in sprobana in sfixana. Ker takoj ko bom kaj spremenil v drobovju in bom mel potem kak problem, bo prvi odziv na forumih: inštaliraj "uradno" verzijo pol pa jokcaj, tole si si sam kriv, men dela. Ne, nimam časa niti živcev. Če ne dela v uradni verziji bom pljuval. Uradna verzija naj nebi bila brezveze uradna ampak porihtana. Kar pa Linux še ni doživel.

Sploh pa odkdaj je priporočen način reševanja problemov na Linuxu reinstalacija sistema? A nismo nekoč nazaj zaradi tega pljuval nek drug OS?
Zbogom in hvala za vse ribe

Icematxyz ::

Tut dovolj dolgo že šlatam ubuntu, da ne verjamem več v mantro "v naslednji verziji bo pa delalo".


Treba je bit specifičen. Na primer, stanje na brezžičnem področju bo verjetno boljše, kot je trenutno za lastnike Broadcom (določenih modelov) brezžičnih kartic. V Maverick Meerkat pa je za to strojno opremo stanje takšno kot je. Ne glede na to, kaj bi želel uporabnik Ubuntu in te strojne opreme.

eGalax gonilnik v novejšem jedrih je odpravil določene "hrošče"... iz tega dejstva torej lahko izhaja nasvet, da je nadgradnja smiselna? Sama po sebi pa nadgradnja ne prinese "rešitve", če v novejših komponentah na nekem področju ni sprememb.

Get outa here! Želim da stvar dela outofthebox, takšna kot se reklamira da je tip top in sprobana in sfixana.


Saj načeloma je in za to na obstoječi strojni opremi bolj ali manj ne rabim paziti, katero drugo distribucijo ali različico Ubuntu namestim.

Če ne dela v uradni verziji bom pljuval.


Načeloma se strinjam, da je treba vršiti pritisk. Je pa korektno, če ga pravilno usmeriš. Tako lahko za težave pri suspend/resume pri določenih SSD pogonih kriviš Ubuntu, lahko pa proizvajalca strojne opreme. Odvisno je pač, kako specifičen želiš biti. Verjamem pa, da iskanje resničnega vzroka marsikoga ne zanima. In to razumem.

Torej kot zaprisežen uporabnik Ubuntu kupiš bolj kvalitetno podprt kos strojne opreme pod Linux ali pa pač delaš v nekem trenutku s tem, kar pač imaš.

bluefish ::

Treba je bit specifičen. Na primer, stanje na brezžičnem področju bo verjetno boljše, kot je trenutno za lastnike Broadcom (določenih modelov) brezžičnih kartic. V Maverick Meerkat pa je za to strojno opremo stanje takšno kot je. Ne glede na to, kaj bi želel uporabnik Ubuntu in te strojne opreme.
Mnja, ta Broadcom rojevajo že toliko časa, da že zgubljam upanje za kaj konkretnega. Nič, bo potrebno pri novi kišti militi tudi na to.

Icematxyz ::

Že že ampak to in to spremeni marsikaj. Se pravi v praksi:

Linux jedro < 2.6.37

Fuj fuj, Ubuntu sucks in brezžično omrežje ne deluje... ZAKAJ enkrat ne izdajo stabilno distribucijo in to vse uredijo...

Linux jedro => 2.6.37

Ubuntu je super, brez da bi kar koli naredil mi deluje brezžična kartica. Mega, kako udobno je delo v Ubuntu... Namestim Ubuntu in dela!

Se pravi v praksi je Broadcom gonilnik še work-in-progress in morda še lahko v bližnji prihodnosti se pojavi tudi v Natty Narwhal čisto kakšna konkretna težava. Ampak dejstvo je, da lahko ročno namestiš v tem trenutku odprto kodni gonilnik z spletnega skladišča in Broadcom brezžična kartica (podprti čipi) bolj ali manj deluje!

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

@nx7400

Uporabljaš Ubuntu 10.10? Glede zvoka, ki ne ugasne, ko vključiš slušalke poskusi najprej sledeče. Klikni na indikator zvoka na pultu -> Možnosti zvoka -> zavihek Odvod in preveri nastavitev. Poskusi Analog Output in preveri če izklopi zvočnike, ko vključiš slušalke.

zk_eu ::

Icematxyz hvala za pomoč, vendar sem to že probal vse kar je bilo tam. Tako da vzrok ni tukaj :/ vsej kar sem lahko naredil je bilo, da sem ostal brez zvoka :D
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Icematxyz ::

Potem pa še poskusi sledeče:

gksudo gedit /etc/modprobe.d/alsa-base.conf

In na konec datoteke prilepi:

options snd-hda-intel model=dell-m4-3 enable_msi=1

Po ponovnem zagonu računalnika preveri, če so kakšne spremembe. Če ne bo stanje boljše pa vrstico odstrani in nimam več idej (ki ne bi spreminjale OS).

Glede TouchPad podpore pa če slediš kaj to in druge teme, počakaj na Natty Narwhal. ;)

Pod Sistem -> Možnosti -> Miška imaš verjetno na voljo zavihek, za TouchPad in nekaj možnosti, če ti kaj koristijo, ker praviš da pride med tipkanjem do te nezaželene težave:

Možnosti TouchPad



Vir slike

Možnost bi bila, da bi naložil pakete, kjer se TouchPad podpora intenzivno razvija in bi videl, če je stanje boljše. Ampak ker gre kar za kar znatne spremembe preko PPA virov in Natty Narwhal ni več tako daleč... Jaz bi počakal in poskusil LiveUSB, če se je kaj na tem področju "uredilo samo" ali ne...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

zk_eu ::

heh :) zdej pa slušalke sploh ne delajo :)
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Icematxyz ::

Problem rešen torej. ;)

Kakšna pa je nastavitev? Slučajno če ni in spremeniš na Analog Output se kaj spremeni? Oziroma zvok praviš da deluje, ko dodaš vrstico slušalke pa ne? Se pravi lahko prestaviš na slušalke in ali slušalke delujejo?

P.S: Če ne bo bolje poskusi še to:

options snd-hda-intel model=hp-dv5 enable_msi=1

Vrstico, ki si jo dodal prvič seveda odstrani. In po ponovnem zagonu računalnika, če ne bo delovalo kot mora še preveri, kaj se dogaja če spreminjaš nastavitev.

Zgodovina sprememb…

zk_eu ::

nene problem ni rešen, isto kot prej igra še vedno zvočni, le da sedaj so slušalke mrtve, sem poskušal z raznimi nastavitvami, tako kot si prej rekel.

hvala, bom poskusil še to in sporočim :)
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

zk_eu ::

Najlepša hvala Icematxyz, stvar super deluje :) res sem hvaležen :)

Glede miške je pa zadeva full smešna sem ugotovil. Ko jo izklopim/vklopim z gumbom nad tuchpadom na prenosniku, lahko delam z miško vse razn na orodno vrstico oz. meni ne morem kliknat, torej lahk klikam po namizju, po firefoxu i.p.d orodno vrstico pa ne :) verjetno gre za kakšen večji bug, samo s tem se da preživeti :)

Ali mogoče veš, kako bi še rešil to hruščanje v zvočniku, ko glasnost na 100%, ali je možno enostavno malenkost glasnejši :)

Vsekakor pa najlepša hvala :)
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Icematxyz ::

Čakaj zdaj, deluje ali ne? Nič mi več ni jasno... Heh.

Se pravi če je jakost na 100% se pojavi hreščanje, če znižaš glasnost na recimo 70% pa deluje zvočni sistem dobro in zvok je čist in dovolj glasen, da je vse skupaj uporabno?

Glede TouchPad pa je težava torej ta, da če uporabljaš zunanjo miško, da ne moreš z miško kliknit na orodno vrstico v nekem programu? Vse ostalo pa deluje dobro? Ali še gre za kakšno drugo težavo na tem področju?

Pojdi na Sistem -> Možnosti -> Videz in pod zavihkom Vidni učinki izključi (Brez) vidne učinke in preveri če se slučajno kaj spremeni glede tega problema. Se pravi zunanja miška in težava glede orodne vrstice!

Zgodovina sprememb…

zk_eu ::

Natanko tako bi lahko rekli oz. da mi pri isti glasnosti v windowsi igra zvok neprimerljivo čisto. Se bom verjetno mogel navaditi poslušat malce tišje v Ubuntuju.

TouchPad pa se pojavi to samo če ga izklopim.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Pyr0Beast ::

pojdi v terminal pod alsamixer pa daj PCM in Front do kraja.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

poweroff ::

Update iz moje strani. Pred kratkim sem nabavil HP Probook 5320m prenosnik, z 64-bitnim i3 procesorjem, 4 GB RAM in 500 GB disk.

Glede Ubuntu. Zagnal sem live USB in iz prve je delalo vse, razen brezžična kartica (Broadcomm), vendar je Ubuntu našel zaprtokodne gonilnike zanjo. Namestitev le-teh je preprosta. Klikneš na Sistem - Skrbništvo - Dodatni gonilnik, sistem zazna strojno opremo, predlaga gonilnike, klik - zadeva se prenese iz neta in namesti in dela. Simple as that.

Vgrajena kamera, zvok, grafika, itd. - je vse delalo brez problema.

Namestitev je potekala gladko (sicer sem namestil z Alternate Installerjem, ker uporabljam kripto diske), iz starega Asusa sem skopiral moj /home direktorij, se ponovno prijavil v sistem in notri so bile vse moje nastavitve, vsa gesla, maili, zaznamki, vse skratka kot mora biti.

Edini problem je bila virtualizacija. Namestil sem si virt-manager, ki dela s Qemu in KVM, vendar se KVM ni zagnal. Po krajšem razmišljanju sem našel težavo - virtualizacija je bila izključena v BIOS-u. Ko sem virtualizacijo vključil je začelo vse samo delat kot je treba.

V glavnem, sem zelo zadovoljen. Dela vse, inštalacija je šla brez problemov, edino tisti Broadcom wireless gonilniki niso delali out-of-the box.

Aja, edini problem je, da ima ta HP en tak blesav priključek za slušalke - slušalke in mikorofon gredo v isti "jack", se pravi moram kupiti take slušalke, ki imajo en sam priključek (jack) za slušalke in mikrofon...
sudo poweroff

BaRtMaN ::

Matthai, take slušalke pogosto dobiš z novim telefonom, ki ima standardni "3,5mm jack". Na telefonih ni prostora za 2 taka priključka, zato ima konektor nekako 3 (stereo+mic) električne linije namesto dveh (stereo).

\"headset\"


Če imaš mikrofon tako ali tako integriran ob tem priključku, lahko v ta priključek enostavno priključiš vsake navadne slušalke.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

kanzyani ::

nekaj vprašanj...

a je komu jasno zakaj za vraga ubuntu 10.10 netbook rmx dela tko u p**** z wirelessi pa tud z kablom? počasi živce zgubljam... pridem na faks prižgem netbooka, eduroam dela s prve... ponovim isto rutino naslednji dan se na eduroam noče povezati za nobene dnar. tudi reset ne pomaga. in če je tak dan ne pomaga tudi če priklopim računalnik na kabel (ki ne potrebuje nobenega preverjanja pristnosti) . poveže se samo na odprte wireless... potem se tudi kdaj zgodi da ko je povezan na eduroam in ga potem dam v sleep in ko se zbudi eduroam mogoče dela mogoče ne... in to me počasi spravlja od živce...

Da o unityu ne govorim, ker je to taka katastrofa, da si alfe ne zasluži, kaj šele biti v finalni verziji.... (npr. klikneš na Ubuntu znak in sploh nisi priti do nautilusa, če pa uporabljaš tisto bližnjico u unitiju ki te pripelje do "kao" brskalnika datotek, pa itak dela tako počasi, da te mine, pa tudi ne podpira desnega klika)...

pa opažam, da priklop dodatnega monitorja še vedno ni vredu poštiman... recimo na mojem netbooku mi hkrati priklopljen in prenosnikov zaslon ne deluje. obvezno moram enega sklopiti čene na obeh slika utripa...

prenosnik je eee1005HA in je z 10.04 deloval dosti,dosti bolje...

WarpedGone ::

10.10 Netbook Remix je TOTALNI FAIL. Vrži stran in povej vsem, da se ga ne dotikajo niti z 10m palco. Kaj so kravatarji študiral mi ni jasno. No, mi je - niso študiral sploh, za mozoljavce je dobro vse.

Če že moraš, uporabli desktop verzijo ampak ne smeš met kake USB miške zram, ker zopet ne bo delalo. Pa ni dost če samo v synapticu dol potegneš ubuntu-desktop in removaš pakete povezane z netbook-rmx. Moraš na frišno inštalirat, da se losaš vsega sranja povezanga z RMX.

Osebno priporočilo? Našraufaj gor Windows 7 Starter, katerga si plačal ob nakupu netbooka. Dela WAAAAAAY bolje kot karkoli Ubuntu...
Zbogom in hvala za vse ribe

echoman ::

Pozravljeni,

Odločil sem se, da bom poleg Ubuntu 10.10 namestil še Kubuntu 10.10 (razlog je namreč v tem, da ne bi rad imel nameščenih obeh namizij - GNOME in KDE, povrhu pa bi rad imel še čisto namestitev). Težava na katero sem naletel je ta, da imam že 4 primarne particije, zato takoj, ko z GParted-om želim narediti novo logično particijo, že ob kliku na Novo izpiše, da ni mogoče ustvariti particije (sicer izpiše še primarne, vendar nikjer ne najdem gumba za ustvarjanje logične particije).

Hvala že v naprej!

EDIT: Sem prebral na drugih forumih, da je možno imeti največ 4 primarne particije, kot sem omenil. Trenutno imam 3 NTFS (boot, Win 7, podatki) particije in pa eno extended, kjer je naložen Ubuntu 10.10 . Poleg tega sem izvedel, da je možno eno logično particijo pridobiti le tako, da izbrišem eno primarno in potem nadaljujem. Ta opcija je nekako nemogoča, saj so vse 3 particije NTFS pomembne, Ubuntu pa imam ravno lepo nastavljen, zato ga pravtako ne bi rad formatiral.

Ali obstaja še kakšna opcija?
Hvala! :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: echoman ()
««
12 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1067317970 (1349) polozweii
»

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Operacijski sistemi
813182524 (148463) Icematxyz
»

Ubuntu 10.04 LTS - Change is coming (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
999134733 (97619) Icematxyz
»

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
981168111 (140758) Icematxyz
»

Izšel Ubuntu 11.04 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
20648662 (38524) Icematxyz

Več podobnih tem