» »

Ubuntu vprašanja

Ubuntu vprašanja

««
5 / 22
»»

Iluvatar ::

pozdravljeni. imam asusov universal usb dockig station, ki ga preko usb prikljucka priklopim na prenosnik. Na dockig station imam priklopljen zunanji zaslon. V win 7 se nameatijo prilozeni gonilniki in zadeva lepo deluje. V Ubuntu 10.04 pa ko zadevo priklopim mi ne zazna zunanjega monitorja. Ima mogoce kdo kake izkusnje s tem? Kaj mi je storiti?

Icematxyz ::

@Zvezdica27

Sledi natančno navodilom

Pri tem pa še upoštevaj sledeče kot je navedeno v naslednjem odgovoru:

1.) Naj ne bo presledkov v poti do datoteke multiple_attachment_thunderbird
2.) Obkljukaj še v nautilus-actions-config-tool pod zavihkom Conditions opcijo Appears if selection has multiple files or folders.

Sam pa naj še dodam da datoteko multiple_attachment_thunderbird ustvari v svoji uporabniški mapi. In ustrezno višje popravi vrstice.

Primer:

Kjer piše v vodiču /home/mySession/multiple_attachment_thunderbird ti spremeni v /home/tvoje_uporabniško_ime/mySession/multiple_attachment_thunderbird

Zvezdica27 ::

lp,

hvala bom probal v ponedeljek. Saj lahko bi tudi skripto spackal ali pa nov extension za nautilusa (to bi bil kar izziv)... sam to je vse ... brezveze. Mislim, da se za tako pogosto kombinacijo izpusti... sploh, ker je to v 8.10 že delalo.

kr neki, za nautilus-actions pa res hvala.

Sam zanima me: bo to skripta (meni scripts) ali extension (poseben meni)?

zz

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Če boš sledil navodilom. Imaš nekje 5 minut dela. S testiranjem vred. Deluje tako da označiš želene datoteke -> desni klik z miško -> Attach and send to mail. Pa šibajo vse datoteke v Thunderbird kot attachments. Se pravi dobiš novi prazen mail + attachements. Če ti ni všeč v 1 minuti vse skupaj odstraniš.

Na dockig station imam priklopljen zunanji zaslon.


Ne vem kako se takšen docking station obnese z Ubuntu. Niti ne poznam namena te USB naprave. Morda samo glede tega. A neposredno iz prenosnega računalnika pa ni na voljo kakšen izhod za zunanji zaslon?

Zgodovina sprememb…

Iluvatar ::

A neposredno iz prenosnega računalnika pa ni na voljo kakšen izhod za zunanji zaslon?

To sicer je. Situacija je taka, da je to sluzbeni prenosnik. Trenutno imam dual boot Windows 7 in Ubuntu 10.04. Na Windows 7 imam VMWare workstation, kjer laufam virtualne mašine za programiranje v .NET. Za vsako stvar imamo svojo virtualno mašino. V službi imamo tudi terminal (Windows terminal services), kamor se haklamo gor, kjer imamo outlook in druge programe (office ipd...) Iz tega stališče je popolnoma vseeno, kateri os laufam, dokler lahko laufam VMWare. Linux se mi dopade, sploh iz "programerjevega zornega kota" in bi rad prešel na linux. Omejitev kaj je na prenosniku ni, tukaj nimam zvezanih rok. Imam pa dva monitorja in docking station. En monitor je priklopjen v usb docking (DVI) station drugega prihaklam v prenosnik VGA. Na Windows 7 tako uporabljam 3 zaslone (zunanji DVI in VGA) + prenosnikov. Delam tako, da imam virtualno mašino čez dva monitorja (VMWare to omogoča) na prenosnikovem monitorju pa imam RDP povezavo do terminala kjer mi laufa otlook ipd.
Isto stvar bi rad dosegel na Linuxu, zato docking station.
Je sicer res, da ima prenosnik tudi HDMI priključek in sem nekaj čul, da se dobi DVI2HDMI priključek. Nekako imam občutek, da bi malo čudno zgledalo, če bi imel zdaj vse kar priklopljeno v prenosnik, potem bi začel šefe malo čudno gledat, v stilu: "Ja zakaj smo ti pa potem nabavili docking station, če imaš zdaj vse na prenosniku."

Icematxyz ::

Kateri točno model docking stationa pa uporabljaš? Še ima morda kakšne druge funkcije. Mrežna, zvočna...? In če ima ali tisto pa deluje?

Se pravi trenutno ti delata vredu zaslon na prenosniku + tisti monitor priključen na VGA od prenosnika. Ne deluje pa tretji, ki je priklopljen na DVI od docking station?

Katero grafično kartico pa ima prenosnik. In katere gonilnike uporabljaš. Zaprto kodne ali odprto kodne?

Je pa to ena specifična in nič kaj ugodna zadeva. In fino bi bilo če bi kdo s prve roke znal kaj povedati o takšni situaciji v praksi.

Zgodovina sprememb…

Zvezdica27 ::

Icematxyz,

hvala, dela popolno, sam bi to zakompliciral 3x bolj...

zz

Iluvatar ::

Prenosnik je HP Probook 4510s, grafična je ATI Mobility Radeon HD 4330
Uporabljam lastniške (zaprtokodne) gonilnik.

Docking station je:
Asus USB dokcking station (Tako piše na škatli, ni nekih drugih oznak). V navodilih piše da sta podprta OS-a Windows (XP, Vista 7) in Mac OS X v 10.4 or later.

Od docking stationa mi deluje samo USB. Se pravi vse kar je priklopljeno na USB v docking station-u (miš tipkovnica).
Ne delujeje pa
-zvok
-DVI priključek za zunanji monitor
-mreža (utp priključek).

Icematxyz ::

Zvezdica27 je izjavil:

Icematxyz,

hvala, dela popolno, sam bi to zakompliciral 3x bolj...

zz


No lepo da dela.

@Iluvatar

Tvoja naprava uporablja najverjetneje DisplayLink. Strojno - programska zadeva. Podjetje ki stoji za to tehnologijo pa celo vlaga nekaj v razvoj gonilnika za GNU/Linux. Tako da sčasoma bo zadeva verjetno delovala out-of-the-box.

Trenutno ti predlagam da storiš sledeče:

sudo apt-get install xserver-xorg-video-displaylink

Na to pa ne vem kaj bo. Morda bo zaslon priklopljen na docking station postal zelene barve. Morda bo potreben reboot. Poskusi in poročaj če opaziš kakšno spremembo.

Iluvatar ::

Sem poizkusil, pa žal ne pomaga. Že prej je bil zaslon, ki je priklopljen na DVI priključek docking station-a zelen, sedaj je enako. Zaslona mi ne zazna. Upam, da bodo kdaj dali ven driver za linux.

Icematxyz ::

Ne saj to je šele prvi korak. To da je že zaslon out-of-the-box zelen je tako super. Sedaj bo potrebna zgleda še ena manjša ročna nastavitev.

Se pravi najprej mi prilepi sem kaj ti izpiše terminal če vpišeš ukaz:

ls /dev/fb*

In sicer najprej vpiši ukaz ko imaš izključen docking station iz USB. Na to pa ga vključi. In zaslon mora biti zelen. In še enkrat vpiši ta ukaz. In rezultat mi prilepi sem. Da vidim kaj se dogaja.

Iluvatar ::

Icematxyz, res hvala za pomoč.
Ko nimam priklopljen docking station dobim tole:
marko@LAPI:~$ ls /dev/fb*
/dev/fb0

Ko pa je vklopljen pa:
marko@LAPI:~$ ls /dev/fb*
/dev/fb0 /dev/fb1

Kaj je to fb0, fb1 ? Je to zaslon?

Iluvatar ::

Predvidevam, da te bo verjetno te bo zanimal tudi moj xorg.conf
Section "ServerLayout"
	Identifier     "amdcccle Layout"
	Screen      0  "amdcccle-Screen[1]-0" 0 0
	Screen         "amdcccle-Screen[1]-1" 1366 0
EndSection

Section "Files"
EndSection

Section "Module"
	Load  "glx"
EndSection

Section "ServerFlags"
	Option	    "Xinerama" "off"
EndSection

Section "Monitor"
	Identifier   "0-LVDS"
	Option	    "VendorName" "ATI Proprietary Driver"
	Option	    "ModelName" "Generic Autodetecting Monitor"
	Option	    "DPMS" "true"
	Option	    "PreferredMode" "1366x768"
	Option	    "TargetRefresh" "60"
	Option	    "Position" "0 0"
	Option	    "Rotate" "normal"
	Option	    "Disable" "false"
EndSection

Section "Monitor"
	Identifier   "0-CRT1"
	Option	    "VendorName" "ATI Proprietary Driver"
	Option	    "ModelName" "Generic Autodetecting Monitor"
	Option	    "DPMS" "true"
	Option	    "PreferredMode" "1280x1024"
	Option	    "TargetRefresh" "60"
	Option	    "Position" "0 0"
	Option	    "Rotate" "normal"
	Option	    "Disable" "false"
EndSection

Section "Device"
	Identifier  "Default Device"
	Driver      "fglrx"
EndSection

Section "Device"
	Identifier  "amdcccle-Device[1]-0"
	Driver      "fglrx"
	Option	    "Monitor-LVDS" "0-LVDS"
	BusID       "PCI:1:0:0"
EndSection

Section "Device"
	Identifier  "amdcccle-Device[1]-1"
	Driver      "fglrx"
	Option	    "Monitor-CRT1" "0-CRT1"
	BusID       "PCI:1:0:0"
	Screen      1
EndSection

Section "Screen"
	Identifier "Default Screen"
	DefaultDepth     24
	SubSection "Display"
		Virtual   2560 768
	EndSubSection
EndSection

Section "Screen"
	Identifier "amdcccle-Screen[1]-0"
	Device     "amdcccle-Device[1]-0"
	DefaultDepth     24
	SubSection "Display"
		Viewport   0 0
		Depth     24
	EndSubSection
EndSection

Section "Screen"
	Identifier "amdcccle-Screen[1]-1"
	Device     "amdcccle-Device[1]-1"
	DefaultDepth     24
	SubSection "Display"
		Viewport   0 0
		Virtual   2560 768
		Depth     24
	EndSubSection
EndSection

Icematxyz ::

Jah poskusiva lahko. Najprej varnostna kopija xorg.conf:

sudo cp /etc/X11/xorg.conf /etc/X11/xorg.conf.bak

V primeru da ob ponovnem zagonu ostaneš v ukazni vrstici. Vpiši (in izvedi reboot):

sudo cp /etc/X11/xorg.conf.bak /etc/X11/xorg.conf

Glede xorg.conf. Pa poskusi kako se obnese sledeče:

gksudo gedit /etc/X11/xorg.conf

Izbriši vsebino datoteke in prilepi v njo sledeče (in shrani in izvedi reboot):

Section "ServerLayout"
	Identifier     "amdcccle Layout"
	Screen      0  "DisplayLinkScreen"
	Screen      1  "amdcccle-Screen[1]-0" RightOf "DisplayLinkScreen" #Opcije: RightOf, LeftOf, Below, Above...
	Screen      2  "amdcccle-Screen[1]-1" RightOf "amdcccle-Screen[1]-0" #Opcije: RightOf, LeftOf, Below, Above...
EndSection

Section "Files"
EndSection

Section "Module"
	Load  "glx"
EndSection

Section "ServerFlags"
	Option	    "Xinerama" "off"
EndSection

Section "Monitor"
	Identifier   "0-LVDS"
	Option	    "VendorName" "ATI Proprietary Driver"
	Option	    "ModelName" "Generic Autodetecting Monitor"
	Option	    "DPMS" "true"
	Option	    "PreferredMode" "1366x768"
	Option	    "TargetRefresh" "60"
	Option	    "Position" "0 0"
	Option	    "Rotate" "normal"
	Option	    "Disable" "false"
EndSection

Section "Monitor"
	Identifier   "0-CRT1"
	Option	    "VendorName" "ATI Proprietary Driver"
	Option	    "ModelName" "Generic Autodetecting Monitor"
	Option	    "DPMS" "true"
	Option	    "PreferredMode" "1280x1024"
	Option	    "TargetRefresh" "60"
	Option	    "Position" "0 0"
	Option	    "Rotate" "normal"
	Option	    "Disable" "false"
EndSection

Section "Device"
	Identifier  "Default Device"
	Driver      "fglrx"
EndSection

Section "Device"
	Identifier  "amdcccle-Device[1]-0"
	Driver      "fglrx"
	Option	    "Monitor-LVDS" "0-LVDS"
	BusID       "PCI:1:0:0"
EndSection

Section "Device"
	Identifier  "amdcccle-Device[1]-1"
	Driver      "fglrx"
	Option	    "Monitor-CRT1" "0-CRT1"
	BusID       "PCI:1:0:0"
	Screen      1
EndSection

Section "Screen"
	Identifier "Default Screen"
	DefaultDepth     24
	SubSection "Display"
		Virtual   2560 768
	EndSubSection
EndSection

Section "Screen"
	Identifier "amdcccle-Screen[1]-0"
	Device     "amdcccle-Device[1]-0"
	DefaultDepth     24
	SubSection "Display"
		Viewport   0 0
		Depth     24
	EndSubSection
EndSection

Section "Screen"
	Identifier "amdcccle-Screen[1]-1"
	Device     "amdcccle-Device[1]-1"
	DefaultDepth     24
	SubSection "Display"
		Viewport   0 0
		Virtual   2560 768
		Depth     24
	EndSubSection
EndSection

### DisplayLink ###

Section "Device"
	Identifier      "DisplayLinkDevice"
	Driver 		"displaylink"
	Option  	"fbdev" "/dev/fb1"
EndSection

Section "Monitor"
	Identifier      "DisplayLinkMonitor"
EndSection

Section "Screen"
	Identifier      "DisplayLinkScreen"
	Device          "DisplayLinkDevice"
	Monitor         "DisplayLinkMonitor"
	DefaultDepth	16
	SubSection "Display"
		Viewport   0 0
		Depth     16
		Modes   "1280x1024"	#Spremeni na ustrezno vrednost
	EndSubSection
EndSection

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Huh, jaz na eni mašini uporabljam Jauntya in danes se mi je poupdatal Firefox, na verzijo 3.6.7.

Problem je v tem, da na katerokoli stran s Flashem pridem, mi javi, da se je Flash plugin sesul.

Kako narediti downgrade Firefoxa (z deb paketkom, iz sourca ne bi rad buildal zadeve) oz. drugače rešiti težavo?
sudo poweroff

Icematxyz ::

ManDriver ::

Ali obstaja v Ubuntu kakšen drug način normalnega zapiranja aplikacije iz CLI razen killall application?
Se pravi, da bi bil ukaz ekvivalenten izhodu iz aplikacije preko menijev v grafičnemu načinu.
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

Zgodovina sprememb…

5er--> ::

alt+F2
xkill
gumb Zaženi

Klikni na aplikacijo, ki te ne uboga.

Lahko si pa na pult daš dodatek, ki dela isto. :)

ManDriver ::

Ja, sem nejasno napisal zgoraj; torej kako zaprem aplikacijo iz konzole (command), da bo enako, kot če bi to naredil s klikom na izhod. Za xkill vem ja, samo je to GUI rešitev. Mislim, da kill oz killall ne izvede "normalnega zapiranja", pač pa ubije proces, kot če bi v Win iz task managerja dal End process.
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

5er--> ::

Meni se pa zdi, da killall ne ubije aplikacije... Ji samo reče, naj se ugasne (ji pošlje signal TERM). Za jo "ubit" potrebuješ drug "signal" (KILL).

killall firefox-bin
(ugasne firefox)

killall -s 9 firefox-bin
(prisili firefox h končanju)

oz. raje kar
pkill firefox-bin
(ugasne firefox)

pkill -9 firefox-bin
(prisili firefox h končanju)

Disclamer:
Naj me kdo popravi, če se motim. Možno je, da lahko bolj "blago ugašanje procesa" izvedeš s kakšnim drugim signalom.

Za dodatne signale in uporabo pogelj kill -l in man kill. :)

Icematxyz ::

Da ukaz kill procesu pošlje signal. Privzeta vrednost (signal) je (SIG)TERM (15).

Drugače pa kakšno točno težavo imaš. Oziroma, kaj bi rad dosegel. Da razmišljaš o alternativi za ukaz kill, da bi zaprl proces?

Lawler ::

Ali uporablja kdo Avant Window Navigator ali pa Cairi Dock na Ubuntu 10.04? Kateri je boljši (stabilnost, požrešnost)?

ManDriver ::

Icematxyz je izjavil:

Da ukaz kill procesu pošlje signal. Privzeta vrednost (signal) je (SIG)TERM (15).

Drugače pa kakšno točno težavo imaš. Oziroma, kaj bi rad dosegel. Da razmišljaš o alternativi za ukaz kill, da bi zaprl proces?


Ja, če "zaprem" Transmission s killall transmission, mi začne pri naslednjem zagonu obnavljati torrente, kot v primeru, da bi na mašini prišlo do prekinitve napetosti. Zato se sprašujem, če obstaja kakšna bolj "soft" varianta tega ukaza.
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

garman ::

Lawler je izjavil:

Ali uporablja kdo Avant Window Navigator ali pa Cairi Dock na Ubuntu 10.04? Kateri je boljši (stabilnost, požrešnost)?

Uporabljam Cairo dock, ne morem trditi, da je boljši, ker se z Avant-om nisem kaj pretirano ukvarjal, v splošnem pa naj bi veljalo, da če si želiš več "tweak-anja", je Cairo boljša izbira. Stabilnost verzije brez OpenGL je OK, včasih se pojavi kakšen bug pri appletih (trenutno mi ne deluje weather applet). Verzije z OpenGL ne uporabljam, ker mi potem ne deluje Smplayer (totem in vlc delujeta normalno - če me spomin ne vara). Na požrešnost nisem ravno pozoren, mi pa system monitor trenutno kaže porabo cca. 20 MB.

p.s. Cairo dock uporabljam zaradi tega bug-a https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+sour... če ima kdo kakšno rešitev, se priporočam :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: garman ()

talmai ::

Jaz avanta uporabljam že ene 3 leta in imam samo še eno malo klasično orodno vrstico (gnome panel) v kotu (za te nove menije, ki jih zdaj dodajajo Ubuntuju - uporabnik, online status, indicator applet). Se vidi, da zadeva napreduje, se pa še vedno najde kakšen bug ali da manjka kakšen applet, ki ga imaš lahko samo v klasičnem panelu.

Edit: Ne vem pa če zadeva dela brez OpenGL, ker mam še od testnih časov compiz/beryla to vedno vklopljeno
"Bit je kot določna popolnoma nedoločna." (M. Heidegger)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: talmai ()

Lawler ::

Pomoje si bom kr AWN inštaliral.

Icematxyz ::

Ja, če "zaprem" Transmission s killall transmission, mi začne pri naslednjem zagonu obnavljati torrente, kot v primeru, da bi na mašini prišlo do prekinitve napetosti. Zato se sprašujem, če obstaja kakšna bolj "soft" varianta tega ukaza.


Poskusi:

kill -INT pid
killall -INT transmission

Drugače pa predvidevam, da imaš oddaljen dostop do Ubuntu (namizja). Na katerem pa uporabljaš torrent klient Transmission (GUI)? Poglej si še malo zadeve glede transmission-deamon...

Zgodovina sprememb…

ManDriver ::

Poizkusil vse zgoraj našteto. Ukaz kill -int pid se precej približa željenemu, vendar vrže ven grafični popup dialog, če ga želim zapreti, vendar če bi se povezal preko SSH tega ne bi videl. Če pa uporabim killall in pkill variante pa gre za "nasiilno zapiranje". Vprašanje je, če je transmission sploh mišljeno, da se upravlja (zapira) preko CLI.
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

Icematxyz ::

GUI program ni primarno namenjen uporabi v ukazni vrstici. Zagotovo pa ga lahko s pomočjo le te na primer "ugasneš". Glede nadzora nad samim programom preko ukazne vrstice pa je odvisno od tega, kako je program spisan. Za to pa sem ti rekel da si poglej transmission-deamon. Ki pa je temu namenjen. Se pravi delu v ukazni vrstici in ne v namiznem okolju.

Poizkusil vse zgoraj našteto. Ukaz kill -int pid se precej približa željenemu, vendar vrže ven grafični popup dialog, če ga želim zapreti, vendar če bi se povezal preko SSH tega ne bi videl.


Grafični popup ti vrže ven in te vpraša če želiš zapreti transimission takoj (term). Kar pa ne pomeni, da se transmission ne zapre sam čez par sekund. A ne da? Popolnoma isto skratka kot da bi pritisnil z miško na gumb ugasni transmission. Se pravi ne, da se zadeva približa. Ampak je popolnoma identična? In ravno za to ker traja nekaj sekund (in ne zapreš takoj) ob ponovnem zagonu ni preverjanja vseh torrentov. Kot si napisal višje, da je to problem če uporabiš ukaz kill z privzetim signalom (sig)term. In izgleda vse skupaj kot da je transmission doživel "crash" ali kaj podobnega temu!

Tako da ali kill -INT pid ali killall -INT transmission. Na oba načina lahko ustaviš transmission (GUI) na enak način kot če bi v GUI pritisnil z miško na X. In ob ponovnem zagonu ni preverjanja vseh torrentov. In lahko mirne duše to izvedeš preko ukazne vrstice. Je tako ali ni tako?

Zgodovina sprememb…

Zvezdica27 ::

icematxyz (in ostali):

Ker Tbird (niti gnome-open extension) ne zmoreta in ne zmoreta zapomniti default actionov za nek tip datoteke (po vsakem restartu je vse blank, torej vsakič znova klikati OK ali da naj si zapomni akcijo) in ker sem danes znorel po klikanju OK, me zanima sledeče:

-je kaka druga prisilna rešitev (težko, ta bug je v Tbirdu že leta, jaz sem ga imel že na 8.10 in ga nočejo rešiti)
-kateri drug lightweight mail klient je konkurenčen Tbirdu in to deluje (Evolution mi ni všeč)?
-KDE - se to v Kde dogaja?

hvala,

zz

Icematxyz ::

Če prav razumem. Govoriš o zadevi, kjer dobiš elektronsko pošto v kateri se nahaja priponka. In ko klikneš na datoteko v priponki. Bi rad, da ti posamezne tipe datotek avtomatsko odpre v ustreznih (predhodno nastavljenih) programih?

Pa ko nastaviš prvič s katerim programom želiš, da ti odpre ta tip datoteke. Obkljukaš tudi opcijo "Do this automatically for files like this from now on":

Kljukica



Vir slike

P.S. Če pa to storiš. Potem pa katera vrsta datoteke, ti povzroča težave?

Ampak če prav razumem si napisal, da ti vedno po novem zagonu Thunderbird prav vse datoteke povzročajo težave?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

ManDriver ::

Icematxyz je izjavil:


Tako da ali kill -INT pid ali killall -INT transmission. Na oba načina lahko ustaviš transmission (GUI) na enak način kot če bi v GUI pritisnil z miško na X. In ob ponovnem zagonu ni preverjanja vseh torrentov. In lahko mirne duše to izvedeš preko ukazne vrstice. Je tako ali ni tako?


Ja, ampak moram z miško zapret potrditveno okno za izhod. A je možno to kako narest iz terminala?
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

Icematxyz ::

Ja, ampak moram z miško zapret potrditveno okno za izhod. A je možno to kako narest iz terminala?


Mi lahko nalepiš sliko potrditvenega okna. Ker ne vem kaj misliš.

ManDriver ::

Ja.

--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Icematxyz ::

Kaj pa če obkljukaš Don't ask me again. In pritisneš Quit. In na to še enkrat poskusiš killall -INT transmission preko SSH.

Kaj se pa zgodi potem?

ManDriver ::

Icematxyz je izjavil:

Kaj pa če obkljukaš Don't ask me again. In pritisneš Quit. In na to še enkrat poskusiš killall -INT transmission preko SSH.

Kaj se pa zgodi potem?


Ja, to je bil tudi moj "zadnji adut". Potem se zadeva lepo ugasne. Zanimivo, da sem probaval tudi z xsendkeys, vendar se je izkazalo precej neživljenjsko. TnX!
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

Zvezdica27 ::

Lp, Icematxyz,

heh, saj nisem glup, da ne bi znal klikniti tistega okenca. Ne dela, ne zapomni si. V attachments oknu v preferencah je vse nastavljeno kot mora biti. Gnome-open dela (brez njega je sploh katastrofa, ker določene attacmente Tbird sam po sebi ne zna niti prepoznati zaradi napake v MIME).

Enostavno po rebootu si TBird ne zapomni tega, preference priponk enostavno kot da jih ni. Nadležno, če dobiš 100 mailov na dan (kar se zgodi). Zadevo rešujem, da pač kišto pustim prižgano (pa še torrenti).

To je problem na službenem in domačem (doma nisem povlekel iz repozitorijev ampak tarball), tako da ...

zz

Icematxyz ::

heh, saj nisem glup, da ne bi znal klikniti tistega okenca.


Ne gre se tu za to vprašanje. Začneš pač pri najbolj očitnem. In ni glup tisti, ki ne pozna najbolj očitnega. Glup je tisti ki ne vpraša, če ne gre.

Enostavno po rebootu si TBird ne zapomni tega, preference priponk enostavno kot da jih ni.


Tako naredi. Najprej odpri nautilus (Mesta -> Domača mapa). Potem pritisni CTRL+H, da ti prikaže skrite mape in datoteke. V mapi .thunderbird boš imel mapo z svojim profilom in v njej datoteko mimeTypes.rdf. Izbriši jo. Odstrani tudi gnome-open vtičnik. V primeru da že imaš zagnan Thunderbird. Ga ugasni. In ponovno zaženi, po tem ko si naredil vse, kaj sem napisal višje.

Na to pa si na namizju ustvari eno mapo. In v njo daj različne testne datoteke. Za večino končnic, ki jih uporabljaš (.pdf, .odt, .jpg, .doc....) tako da imaš vse na enem mestu. Na to pa te datoteke pošlji samemu sebi. Se pravi ker imaš usposobljen "send-to thunderbirs" kar pošlji vse skupaj v novo Thunderbird sporočilo. In to sporočilo na to z priponkami vred pošlji samemu sebi. Se pravi na privzet Thunderbird račun. Na to pa odri to sporočilo, ki si ga dobil. In enega po enega klikaj datoteke in pri tem izberi možnost, da naj datoteko vedno odpre v privzetem programu ki it ga ponudi in obkljukaj "Do this automatically for files like this from now on".

Ne vem katere programe imaš nameščene. Ampak raje prvič vedno izberi privzeto možnost, ki ti jo ponudi. To lahko naknadno še vedno spremeniš. To poskusi na tistem računalniku, kjer imaš nameščen Thunderbird kot paket, ki je privzeto na voljo za LucidLynx. Ko boš vse to storil. Se pravi za vse datoteke. Znova zaženi računalnik. In poročaj!

Zvezdica27 ::

lp,

will do, te rešitve še nikjer nisem zapazil. Ta PC je v službi, bo torej malo za počakati.

hvala za trud,

zz

Zvezdica27 ::

Icematxyz,

legenda! Dela, četudi sem na ubuntuforums zaman iskal kakršnokoli rešitev.

Če boš kaj v centru Lj, pošlji zs, dobiš pivo za tole!

zz

Icematxyz ::

No me veseli da dela.

pirx ::

Oj!

Želim namestiti Ubuntu 10.04 na 160 GB disk. 120 GB bi rad določil za Linux, 40 GB pa za NTFS particijo, na katero bi v Linuxu, preko VirtualBox-a namestil Windows 7. 1x sem že preko VB namestil Win 7 na ext4 particijo, ampak sem cel čas dobival opozorila, da se lahko virtualni image zruši zaradi nekega buga in čez čas se tudi je.

Mi lahko kdo prosim svetuje, kako naj particioniram disk? Najraje bil dal, da naj celega Ubuntu porabi za sebe, potem pa bi ga skrčil in novo nastali prostor spremenil v NTFS, vendar kolikor sem zasledil, ext4 baje ni dobro raztegovati in ožiti...

Hvala vnaprej!

Icematxyz ::

Ne vem zakaj bi rabil NTFS razdelek za VirtulBox? Rabiš ga kvečjemu potem na virtualnem razdelku v VirtualBox "disku".

Težava je bila za to sklepam verjetno kje drugje. Za kaj več pa moraš napisati točno kakšno napako ti je napisalo. Ali pa naredi svež install Ubuntu, kot tako ali tako praviš, da imaš namen. In poskusi še enkrat zadevo z VirtualBox od začetka. Pa če bo kakšna težava napiši bolj podrobno kakšna!

Zgodovina sprememb…

pirx ::

Ubuntu-ja žal več nimam na račnalniku, vendar spomnim se, da ko sem namestil Win 7 64 bit (licenčen) na VirtualBox (najnovejša verzija) mi je vedno sporočal, da glede na to, da je virtualni disk na ext4 datotečnem sistemu, je velika možnost, da bo se image zrušil, ker obstaja nekakšna napaka v linuxovem kernelu. In res, image se je zrušil po približno tednu ali dveh.

Rešitev bi naj bila v tem, da bi virtualni disk moral biti nameščen na NTFS datotečnem sistemu. Zelo rad bi šel nazaj na Ubuntu, kot moj primarni OS, vendar brez Win 7 v VirtualBoxu ne bo šlo zaradi določenih programov.

Našel sem sicer neke tutoriale, vendar se precej razlikujejo. Baje bi naj imel:
/ particijo
/boot
/swap (2x večji od količine RAM-a - vendar tega mislim nadgraditi)
/home

Drugi tutoriali pa spet izpustijo /boot in /home.

Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirx ()

KaRkY ::

Jaz mam /(root) 40GB /home(40GB) in ostalo ki mam mountano v /mnt/Dokumenti pa iz home mape soft link. SWAP pa imam velik enako kot RAM 4GB vendar ga sistem ne uporablja ker je ram dovol velik.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

poweroff ::

Hmm, ne razumem. Načeloma je vseeno na kakšnem filesystemu je image virtualnega diska. Virtualka tega tudi ne more ugotoviti sama. V bistvu ti naredi virtualni hard disk, ki je v bistvu datoteka (file). In tega lahko daš kamorkoli.

Je pa res, da je imel ext4 pred kakšnim letom ali dvemi precej porodnih težav. Takrat so ext4 prehitro vključili v Ubuntu in težave so bile tu. Sedaj pa mislim, da so odpravljene. Vsaj jaz ext4 uporabljam brez problema.

Opcija bi pa bila, da daš ext3... Tisto pa dela 100%.

V bistvu je dobro, da imaš /, /boot, /swap in /home.
sudo poweroff

dzinks63 ::

Na starejšem računalniku imam dual boot XP na C particiji in Ubuntu Lucid 10,04 na D. XP dela popolnoma ok, pri Ubuntu pa imam problem pri pregledovanju Bolhe. Z Ubuntu se po parih pregledih oglasov zatemni zaslon in se resetira v log okno v ponovno prijavo. To se mi dogaja samo pri pregledovanju bolhe, vse ostalo je stabilno. Kaj bi lahko bilo narobe, je napaka pri meni ali je to kakšen bug Ubuntuja ali je napaka na strani bolhe?

Icematxyz ::

Sam po Bolhi lahko brskam brez težav (brez da sem vpisan). Se pravi morda je razlika če si vpisan ali ne.

Če imaš kakšne vtičnike nameščene (AdBlock, NoScript...) poskusi jih onemogočiti. Katero verzijo Java uporabljaš? OpenJDK + IceTea (ubuntu-restricted-extras) ali od (SUN) Oracle JDK?

dzinks63 ::

Hvala za namig. Očitno se je nekaj v FF štrikalo. Sem prešel na Google Chrome in problemi so izginili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

dzinks63 ::

V planu imam nadgradnjo grafične. Zanima me kako so podprte zadnje generacije (HD 5xxx) ATI grafične kartice na Ubuntu, do sedaj in sedaj imam nvidio in vse dela ok, je ATI dandanes dobro podprt?
««
5 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1059313143 (67) Ijus
»

[UBUNTU SERVER 10.04] Grub se ne postavi

Oddelek: Operacijski sistemi
478755 (7967) Icematxyz
»

Ubuntu 10.10 - 10 Out Of 10 (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1093159038 (116631) Icematxyz
»

[UBUNTU 10.04] GRUB se ne postavi

Oddelek: Operacijski sistemi
335295 (5079) matijaz74
»

Ubuntu 10.04 LTS - Change is coming (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
999133570 (96456) Icematxyz

Več podobnih tem