» »

kazen+napake v postopku+napake v zapisniku

kazen+napake v postopku+napake v zapisniku

«
1
2

Doman ::

Pozdravljeni!

Zopet sem imel problem z policijo. Včeraj se z piknika peljem domov, ko me je hotel policist z loparčkom zaustaviti. Ker so ustavljali 30m od hiše, sem pred njim zapeljal v ulico in na dvorišče, ker sem pil. Prideta policista za mano, me vprašata zakaj sem bežal, hočeta vozniško, prometno. Policistu izročim samo vozniško, da je lahko prebral naslov kjer živim. Nato sem mu parkrat lepo povedal, naj se odstrani z mojega dvorišča. Ko sem po postaji slišal, da sta klicala še eno enoto, da me pelje v Lj. na streznitev, sem enostavno šel v hišo, se sezul, nato je v hišo vstopilo okoli 5policistov. Mi na hodniku nataknili lisice in me peljali v avto. Tam sem prvo odklonil alkotest, nato napihal 0.53.
Mislite, da se da z pritožbo kaj narediti, glede na to, da so me vklenili v lastnem hodniku, da policist ni za menoj uporabljal rotacijskih luči, in da je z zapisnikom vse narobe. Sem pa žal še mladi voznik, vse skupaj je pa naneslo 15pik.
Na zapisniku se očitno vidi, da je bila prvo napisana le kazen za alkohol, in obkroženo, da ne bom spal. Nato pa je bilo dodano še bežanje. Se vidi, da je drug svinčnik in pisava.
Prav tako cene ne štimajo.

Policist je napisal:
500€ bežanje
500€ vožnja pod vplivom alkohola
20€ spanje

Njegov matematični izračun je bil:
500€+500€+20€=980€
Znesek za polovičko
980/2= 460 €

Pa zapisnika nisem odklonil, kot piše na njemu. Je bila tudi mati zraven, ko sem podpisal. Uglavnem, jaz tega zapisnika nisem videl, saj je bil prvi malo drugačen.
  • spremenil: Doman ()

Matev ::

car si
kaj naj ti rečem

Aston_11 ::

To pa, da si ga sral, je pa vse OK?

Barva svinčnika ima res velik pomen pri tem. Tako da to je tako, če ne upoštevaš odredbe policista, potem se začne, te colajo za vse. Če bi ustavil, bi morda še šel skozi, tako pa je precej globe in točk. In še mlad voznik, po defoultu pameten voznik, ki si misli, da on pa lahko. Kaj se buniš glede cene? Je pač popust, ki ne pomeni, da ne boš plačal nič. Mama te je pohvalila?

S pritožbo bo torej še nagrada v obliki povprečnine in še kakšnega stroška za odvetnika.

Ne vem, če si naletel na pravi forum za takšna vprašanja. Bodi dec zdej in sprejmi kazen tako kot si bil kao dec, ko si se ga nalival, in upaj da te bo kaj izučilo, da je morda to tista tvoja priložnost, zaradi katere ne boš kdaj koga fental. 0.53 pomeni, da si bil popolnoma nesposoben za vožnjo. Verjetno ne prvič.

Teh 460 EUR je še malo, jaz bi te npr. okrog kepe, če bi bil moj otrok.

XsenO ::

Hvala bogu en neodgovoren kreten pijanec manj na cesti. (na žalost verjetno za premalo časa >_> )
1 + 1 = 1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XsenO ()

Ted ::

Ok, eno teoretično vprašanje. Dvorišče imam 15m pred avtobusno postajo kjer stoji policaj in ustavlja promet. Peljem se domov in policaj dvigne loparček, jaz pa seveda ne grem mimo ampak zavijem na dvorišče ker grem domov. Sem kriv bežanja/izogibanja policijski kontroli?
Mah...

jype ::

Aston11> Teh 460 EUR je še malo, jaz bi te npr. okrog kepe, če bi bil moj otrok.

Otrok se ne pretepa.

Pošlješ ga v Savdsko arabijo za par let študirat, pa je. Če bo pa tam pil, mu bodo že kaj odrezali, da ne bo več, haha.

Doman> Zopet sem imel problem z policijo.

Nope, nobenega problema nisi imel _s_ policijo. Vedli so se profesionalno in kot jim nalaga zakon in zgolj hvaležen si jim lahko, da so ti naložili kazen in ti za nekaj časa prepovedali vožnjo.

Če bi te v roke dobil jaz, bi za prepoved vožnje poskrbel na način, ki bi bil veliko učinkovitejši od odvzema vozniškega izpita.

Ted> Sem kriv bežanja/izogibanja policijski kontroli?

Odvisno od situacije, seveda, ampak ja - upoštevati moraš odredbe prometnika in če ti pomaha, da moraš na postajo, potem moraš na postajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Aston_11 ::

Ok, eno teoretično vprašanje. Dvorišče imam 15m pred avtobusno postajo kjer stoji policaj in ustavlja promet. Peljem se domov in policaj dvigne loparček, jaz pa seveda ne grem mimo ampak zavijem na dvorišče ker grem domov. Sem kriv bežanja/izogibanja policijski kontroli?


Da. Policaj je dal znak, ki ga moraš ti upoštevat. ALi misliš, da je dvorišče, ki je od tvoje mame, ne pa tvoje, kakšen izgovor?

Alencica ::

Povej malo več o delu z dvoriščem in hodnik scena.

A so pozvonil pa ste jim vrata odprl? Bolj natačno opiš nekje od dvorišča naprej. Kok je bla ura? Kok časa za tabo so prišli? A so te vidl za volanom oz. ko si izstopal iz avta?

Aston_11 ::

Jype, saj nisem mislil, da bi ga pretepal, jaz bi ga samo 1x okrog kepe. :(

Ted ::

Če je policaj dvignil lopar in želel USTAVITI avtomobil ki se ne pelje mimo njega, to zame ni prekršek. Saj te ne more ustaviti če ne greš mimo. Drugo je če ne ustaviš in pelješ naprej.
Mah...

Furbo ::

Povej malo več o delu z dvoriščem in hodnik scena.

A so pozvonil pa ste jim vrata odprl? Bolj natačno opiš nekje od dvorišča naprej. Kok je bla ura? Kok časa za tabo so prišli? A so te vidl za volanom oz. ko si izstopal iz avta?


A zdaj mu bo dejansko kdo še poskušal pomagati ali kaj?
Ko ti bo pa na cesti ubil sorodnika, otroka ali tebe bo pa v redu verjetno.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Aston_11 ::

Če je policaj dvignil lopar in želel USTAVITI avtomobil ki se ne pelje mimo njega, to zame ni prekršek. Saj te ne more ustaviti če ne greš mimo. Drugo je če ne ustaviš in pelješ naprej.


Faca, do kje mora pripeljati avtomobil, da ti razumeš, da ti je dal odredbo? 5 metrov, 10 m pred njim, ti lahko da odredbo 100 m pred njim in kdaj začne odredba policija veljati? Ko se tebi tako zdi, je res?

Aja, če ne ustaviš in pelješ nazaj, je pa kao v redu? Rad bi te videl, kako menevriraš, potem pa fašeš še za žmigavce, nepravilno menjavo voznega pasa, neupoštevanje odredbe policista, ti kar razlagaj, ali pa kar poskusi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

jype ::

Ted> Če je policaj dvignil lopar in želel USTAVITI avtomobil ki se ne pelje mimo njega, to zame ni prekršek. Saj te ne more ustaviti če ne greš mimo. Drugo je če ne ustaviš in pelješ naprej.

Am, ne. To se je meni že zgodilo (zavijanje levo na križišču za katerim je postajališče). Z roko sem pokazal, da želim zaviti levo, ko so nasproti še prihajala vozila in sem na cestišču stal, pa je policist (tudi z gesto) dal jasno vedeti, da moram zapeljati na postajališče. Ko sem ga vprašal, če bi bil prekršek, če bi zavil proti domu, je zatrdil, da zagotovo, ker je ustavljanje z loparčkom izrecna odredba al kako že. Je tudi povedal odstavke zakonov, ampak seveda si od tega nisem ničesar zapomnil.

Ted ::

Policist da odredbo da avtomobil ustaviš. Če se ne pelješ mimo njega je odredba brezpredmetna saj ne moreš ustaviti če se ne pelješ mimo. Poleg tega v nočnih urah policista nujno niti ne vidiš.
Mah...

Alencica ::


A zdaj mu bo dejansko kdo še poskušal pomagati ali kaj?
Ko ti bo pa na cesti ubil sorodnika, otroka ali tebe bo pa v redu verjetno.


Uau, od kdaj se smatra za pomoč, če nekomu rečeš, da naj nekaj bolj podrobno pove/opiše?

Aston_11 ::

Policist da odredbo da avtomobil ustaviš. Če se ne pelješ mimo njega je odredba brezpredmetna saj ne moreš ustaviti če se ne pelješ mimo. Poleg tega v nočnih urah policista nujno niti ne vidiš.


Citiraj zakon (hint, nekje v ZVCP bi moralo pisati, morda Zakon o policiji), potem bomo peljali resno debato dalje. Če ne, ostaja to na ravni blodenj.

TI da policist morda odredbo pod pogojem, da ustaviš, če pelješ mimo in je to odvisno od tebe, kako se boš odločil, ali boš peljal mimo, da bo odredba veljala. Odredbo ti da, da ustaviš pred njim, potem se pa znajdi in odpelji drugam, pa boš videl intervencijo za tabo. Take imajo najraje.

Si tudi ti mladi voznik, btw?

Če ponoči ne vidiš rdeče lučke, potem vrni izpit. Pa luči prižgi, pa boš videl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Ziga Dolhar ::

Policist da odredbo da avtomobil ustaviš. Če se ne pelješ mimo njega je odredba brezpredmetna saj ne moreš ustaviti če se ne pelješ mimo. Poleg tega v nočnih urah policista nujno niti ne vidiš.


Torej.

100 metrov pred mano maha policist. Jest se ustavim TAKOJ (torej 50 metrov pred njim). Saj sem imel namen it na točno to točko (bogu za ledžama, na odstavnem pasu avtoceste ...). Ker nisem šel mimo policista, me ni ustavil, niti mi zdej ne more dat kazni? Verjetno je celo razlika, ali se ustavim (1m) pred ali za policistom. Ker če se pred njim, nisem šel mimo njega ...

Hudo!
https://dolhar.si/

KandazaR ::

Prva napaka je da se pijan voziš naokrog. Zdej če je to 0.53 po novem si 2x presegel dovoljeno mejo alkohola. Druga napaka je da se greš še prerekat z policisti kar je največji idiotizem. Čisto zmeraj (no v večini) se da z policaji zmenit samo ne smeš neki pametovat ali pa sikati nazaj. Ko so kolega, ki je bil mlad voznik ustavili in je napihal več kot 0.0 (ampak ne čez mejo 0,25) ga je policaj spustil naprej samo z opozorilom (seveda je lepo ustavil, se ni kregal z policajem...). No upam da boš z naslednjim vozniškim izpitom dobil zdraven še kaj pameti in se ne boš vozil pijan okrog (ne piješ, prosiš kolega da te zapelje ali pa prespiš če ne drugje v avtu).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

Aston_11 ::

Policist da odredbo da avtomobil ustaviš. Če se ne pelješ mimo njega je odredba brezpredmetna saj ne moreš ustaviti če se ne pelješ mimo. Poleg tega v nočnih urah policista nujno niti ne vidiš.


Torej.

100 metrov pred mano maha policist. Jest se ustavim TAKOJ (torej 50 metrov pred njim). Saj sem imel namen it na točno to točko (bogu za ledžama, na odstavnem pasu avtoceste ...). Ker nisem šel mimo policista, me ni ustavil, niti mi zdej ne more dat kazni? Verjetno je celo razlika, ali se ustavim (1m) pred ali za policistom. Ker če se pred njim, nisem šel mimo njega ...

Hudo!


Ziga, ponavadi ta njegova gesta vsebuje en tak določen gib, kje da ustaviš. Ti pokaže s palčko v tla. Tam ustavi, ti pokaže. Pa če ne razumeš, ker ustaviš 50 m pred njim, nova odredba, bo še kaj pomahal, pokazal, pridi bliže, dete, čakam te... 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

zavajon ::

Pa kaj ti človek si mislil, da znajo policaji računati?! :\ :D

Glede primera pa:
1. Si zbežal, čeprav le za 30m.
2. Si napihal.
3. Da, imajo pravico peljati te na na iztreznitev, če napihaš. to je bilo uvedeno z zadnjimi spremembami ZVCP (238b člen)
4. Če so napake v zapisniku, je to možen razlog za pritožbo.
5. Po mojem mnenju je bil vdor v stanovanje nezakonit.

Vse skupaj si izvedel zelo nespametno. Bolje bi bilo, da bi se ustavil. Ker si bil "skoraj trezen", bi morda niti pihal ne.

Treba je vedeti, da so pred nekaj leti v našem pravu uvedli princip "kadija tuži, kadija sudi". To pomeni, da zdaj obravnava in odloča o pritožbi na odločbo o prekršku isti organ, ki je to odločbo izdal. Menim, da je odveč podatek, koliko pritožb se tako zavrne :D . Obstaja sicer možnost pritožbe tudi na to zavrnitev, ampak je bolj komplicirano. Se mi zdi, da je treba sprožit nekakšen "upravni spor", kar pa lahko stori le odvetnik.

Glede na višino kazni, pa na to, da boš izgubil vozniško, pa najbrž prepoved za določen čas, bi ti svetoval, da stopiš do odvetnika. Ti bo gotovo bolje znal svetovati, kot kdorkoli tukaj. Ne vem, morda pa bi lahko kot kompenzacijo za stroške iztožil kaj za vdor v stanovanje.

Čeprav glede na to, v kakšno smer gredo spremembe zakonodaje pri nas, se mi dozdeva, da se približujemo družbi iz Orwelovega 1984. Pred dnevi se je moj prijatelj vozil s kolesom po kolesarski stezi v nasprotno smer, napihal, prislužil 1300€ kazni, nakar so ga vklenjenega odpeljali na iztreznitev. Je pa kar prav, da se te reči zgodijo čim več ljudem, morda pa bodo nekega dne pred volitvami začeli razmišljati še o čem drugem, kot je dilema Janša - Pahor.

Ziga Dolhar ::

Ne priznajem ovaj kretnja! :)
https://dolhar.si/

kmetek ::

"Zopet sem imel problem z policijo" LOL, to vse pove.

gapic_8 ::

ja lej kriu si! sorry ampak jst sem tut mlad voznik pa hodim veliko vn pa mi na misel ne pade da bom pil če vozim.
kar se pa tiče bega, pa aretacije ti pa ne morm svetvat
upraš odvetnika

Ted ::

Si tudi ti mladi voznik, btw?


Verjel ali ne, nisem. Prav tako v 10 letih vožnje nisem dobil enega računa od policije - oz. nisem storil nobenega prekrška za katerega bi dobil račun policije.

Gre za preprosto logiko. Če policist ustavlja vozilo, to vozilo pa ne pelje mimo njega to ne more biti beg razen če je očitno da voznik beži oz. se izogiba kontroli. Vprašanje, ki je tukaj bistveno je, kdaj v takem primeru gre za kršitev odredbe policista in kdaj ne. Kje je tista točka kjer se odredba policista krši in kje je točka kjer odredba policista še ni povsem jasna oz. logična oz. zaradi objektivnih okoliščin (ponoči recimo slaba svetloba) ne velja oz. je voznik ne vidi.
Mah...

Ziga Dolhar ::

No, Doman, vsekakor pojdi do odvetnika.
https://dolhar.si/

Utk ::

Ted, če vidiš, da te policaj ustavlja, moraš ustavit tam kjer ti kaže, pa sploh ni pomembno kam si namenjen. Žalostno, da tega ne veš po 10 letih. Če vidiš nekaj rdečega in niti ne pomisliš, da je tisto policaj, ki te ustavlja, boš itak zavil po svoje. Če bojo šli za tabo ali ne, je njihov problem, ampak če se boš potem normalno obnašal, sigurno ne boš dobil kazni, ker jim bo jasno, da si bil še daleč. Morda je vsak od nas to že kdaj naredil, pa tega niti ne ve...če ve, potem pomeni, da je res bežal.

AngelOfDeath ::

Povej malo več o delu z dvoriščem in hodnik scena.

A so pozvonil pa ste jim vrata odprl? Bolj natačno opiš nekje od dvorišča naprej. Kok je bla ura? Kok časa za tabo so prišli? A so te vidl za volanom oz. ko si izstopal iz avta?



Glede na alkohol, bi rekel da nima pojma kaj točno se je zgodilo. Zdaj seveda lepša zgodbo :)
edit: Slovnica

šernk ::

pa a se lahko spreminja žmigavce potem ko že enkrat daš znak in zaviraš? to je zame isto kot da si na pasu za zavijanje levo in nato pelješ naravnost.

sprašujem ker imajo policaji priljubljeno točko ravno dobrih 5m po tistem ko zavijem levo proti domu...torej dam smerokaz da bom zavijal levo...začnem zavirati, nakar se policaj zmisli da me hoče ustavit.
saj ne da se jim hočem izognit, nekako še čakam kdaj me bodo ustavili pa se uspešno izmikam vsem kontrolam, vendar me kljub temu zanima, spreminjanje smeri zavijanja v zadnjih sekundah je lahko nevarno sploh če je motorist zadaj že pripravljen da te zaobide po desni
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Furbo ::


A zdaj mu bo dejansko kdo še poskušal pomagati ali kaj?
Ko ti bo pa na cesti ubil sorodnika, otroka ali tebe bo pa v redu verjetno.


Uau, od kdaj se smatra za pomoč, če nekomu rečeš, da naj nekaj bolj podrobno pove/opiše?


In kje sem napisal da mu pomagaš ?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Aljaz1980 ::

Aston11> okrog kepe

če ne pomaga ponovi!

@skype: saj je 18+ in ni več otrok, no vsaj fizično, mentalno pa očitno na temo še ne

DOOM_er ::

+1 za polcijo, ti pa si kekec. Doman prav ti je upam da boš nacolov ko merjasc
Robots will steal your job. But that's OK

darkolord ::

Če policist ustavlja vozilo, to vozilo pa ne pelje mimo njega to ne more biti beg razen če je očitno da voznik beži oz. se izogiba kontroli.

Policist ti da odredbo, da pripelji do njega in se ustavi na mestu, ki ga je določil.

pa a se lahko spreminja žmigavce potem ko že enkrat daš znak in zaviraš? to je zame isto kot da si na pasu za zavijanje levo in nato pelješ naravnost.

V normalnih okoliščinah lahko, če ne storiš pri tem kakšnega prekrška (npr. prevoziš polne črte) in ne ogrožaš drugih. Če ti policist tako odredi pa to moraš storit v vsakem primeru.

Ko sem jaz reševal CPP pole na izpitu, je bilo vprašanje "kdaj je dovoljeno obračanje na avtocesti?". Pravilen odgovor seveda ni bil "nikoli" ampak "ko ti policist to naroči/odredi".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

fosil ::

460 je po moje prav ugodna cena za vse tole.

Rajš hiter plači preden ugotovijo, da so še kaj pozabil.
Tako je!

darkolord ::

Plačat morš seveda "tapravo" ceno, ne tist kar je tam naračunano

Aston_11 ::

Ne bi rekel, verjetno je dobil plačilni nalog, ta bo postal pravnomočen, tako da bo cena iz plačilnega naloga tista, ki stoji.

KoMar- ::

Lol, sepravi po mnenju nekaterih naj bi bilo domače dvorišče neke vrste "zapik" pred policaji? Kako ste taki lahko dobili vozniško dovoljenje is beyond me...

Beli_Zajcek ::

Mislite, da se da z pritožbo kaj narediti, glede na to, da so me vklenili v lastnem hodniku, da policist ni za menoj uporabljal rotacijskih luči, in da je z zapisnikom vse narobe.


Da se marsikaj narediti. Vozniško so ti že vzeli, zdej pa še eno lepo kazen pa pogovor s sodnikom. Saj si to mislil ne? :))
Se opravičujem, če nimam nobenega sočutja do prepotentnih pijancev za volanom. Si pa me nasmejal s tem tvojim "na mojem dvorišču ste in se poberite od tod, vi grdi grdi policaji vi".

šernk ::

lahko te je nasmejal dejansko je pa res tako. ne da ga zagovarjam, ker po mojem mnenju je dobil še premajhno kazen.

poznam primer osebe ki je vijugala po cesti (posledica naših odličnih cest-kjer je možnost se pač izogneš luknjam ->poznam že več oseb ki je bilo zaradi tega na alkotestu) in so jo ustavili zaradi tega, dobrih 50m pred domom. kljub prošnji če lahko vse potrebno opravijo pred hišo, so to zavrnili ker tam policaji izgubijo pristojnosti.

seveda v tem primeru gre za primer pobega in nimam pojma kako stoji stvar v tem primeru.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Mr.B ::

Pozabil.
Potrdil si da si ti vozil, in še napihal si. Kot pravijo plačaj kar boš dobil.
Če pa bi rekel policaj-u, da nisi ti vozil, da si na zasebnem zemljišču, pa bi videl policaja, ki bi se upal priti brez naloga v tvojo bajto. Kaj šele da si si dovoljil, da si pihal, preden bi prišel do odvezma krvi, bi ti alkohol lahko padel pod max dovoljeno vrednost...
Pa če nebi bil napit kolikor si bil, Bi si isti trenutek ko si zaprl vrata, šel skozi zadnja vrata, pa bi se v gostilni nalival še naslednje tri ure, pa bi čisto iz fetiša prišel s taksijem, do doma, ki bi te direktno pred vhodom na dvorišče ven dal. Pa še policajem bi pomahal.

Sedaj se pa malo strezni, pa računaj, kaj te bo stalo ceneje. Odvetnik ki bo trdil da si bil doma, in si se nacejal domačega žganja,ki ga je zmanjkalo ali pa plačilo kazni...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

Brane2 ::

Ampak kaj bo, ko bo tudi policaj začel računati, kaj je ceneje- da se zaj* s teboj v postopku ali da te polomijo ko psa in vržejo v graben...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Mr.B ::

Ma ja. Samo ker je bil napokan do konca, torej če bi gledali kot včasih, je fant naihal več kot 1.0, bi lahko zelo flegma rekel da avto ni vozil on. Avto bi zapeljal v garažo, in jo zaklenil. Zadevo bi odigral kot se šika, ker pa to ni naredil, je pa nekako povedal tako kot da bi na tržnici ukradel pomarančo, potem pa rekel. It Wasn`t me, saj sem enojajčni dvojček.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

;-) ::

Ravno včeraj sem imel prijetno izkušnjo z policijo, ki me je res presenetila.

Z punco se peljema domov iz Maribora proti Celju, pa malce iz mesta (MB) pomaha policaj. Oba sma se lih takrat pogovarjala da sma nepripasana-ona ker ji je bilo slabo in jo je blazno "lulat" js pač ker me ovira pas in sem ponoči redko pripasan. Policaj me ustavi vpraša za prometno in vozniško, me vpraša če sem kaj pil in od kod mi tak avto če hodim v šolo. Izročim mu dokumente, povem da nisem pil in da je avto od fotra.

Posveti v avto, reče da imam okus za glasbo, se nasmeji in zaželi lepo noč še naprej. Čeprav je videl da sva oba nepripasana, je spregledal. Tako bi tudi večina ostalih, če nimajo ravno slabega dneva. Zakaj je to naredil? Zato ker če imaš normalen odnos, ga ne oviraš pri njegovem delu in u daš vedet da si "priden dečko" je vse drugače.

2 leti se vozim večina časa nepripasan pa sm v dveh letih dobil samo 1 plačilni nalog za pasove, pa še to ne v mojem avtomobilu ampak ko sem bil sovoznik. Kaj hočem povedat? Da če si ti kolikor toliko korekten z policajem ko si v postopku je tudi on z tabo, kakor hitro boš začel biti "pameten" se bo spisek in globa samo daljšal oz. globa višala.

Če bi se ti lepo ustavil, bi te vprašal za dokumente, če si pil, bi mu povedal imaš skoraj 50% možnosti da te spusti do doma. Skraj vsak vikend me ustavijo ponoči, sploh na Konjiškem koncu je res veliko policije pa se vedno da kaka dobra rečt. Še premalo so te oglobili, za tak izgred pa ti nebi dal nikoli več vozniškega dovoljenja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

kmetek ::

Ko se boš zabil nepripasan, bo pa verjetno too late. 8-O

Mr.B ::

Fant je mlad in nabasan, seveda je naredil pizdarijo, da so ga jebali. Samo je še pozabil povedati, da je mel zraven ravno bejbo, pa je bil še bolj pogumen.
Odvzamejo naj mu vozniško + prepoved za dve leti, pa je to začetek šole.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

mtosev ::

eh ko se bo 60Km + zaletel bo lepo skozi sprednjo sipo poletel. saj gasilci ne bodo imeli problema da bi ga rabili iz avta rezat. :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

k4vz0024 ::

Glede "pripasanosti" bi moralo biti zadeva, ki je stvar svobodne volje. Toda, če bi se zgodi nesreča in se ugotovi, da nisi bil pripet bi nosil vse posledica sam (plačilo zdravljenja, rehabilitacije....)

Zheegec ::

Fant je mlad in nabasan, seveda je naredil pizdarijo, da so ga jebali. Samo je še pozabil povedati, da je mel zraven ravno bejbo, pa je bil še bolj pogumen.
Odvzamejo naj mu vozniško + prepoved za dve leti, pa je to začetek šole.

Eh za takšne primere bi moral dobiti doživljenjsko prepoved delanja izpita in zaporno kazen za kršitev tega.

Sam sem še par mesecev voznik začetnik in preden pijem alkohol si zrihtam alternativni prevoz domov (taxi, splaniram vlak,...), ker vem da bom pil. Res moraš biti hud kronik ali pa zelo neodgovoren, da tega ne narediš. 6x na teden grem v službo in nazaj in še nikoli nisem imel več kot 0,00 promila.

Sprijazni se, zajebal si - hotel si biti "pameten" in "pogumen", sedaj pa bodi pameten in pogumen še naprej in priznaj napako ter nikoli več delati izpita v življenju. Hvala!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zheegec ::

Glede "pripasanosti" bi moralo biti zadeva, ki je stvar svobodne volje. Toda, če bi se zgodi nesreča in se ugotovi, da nisi bil pripet bi nosil vse posledica sam (plačilo zdravljenja, rehabilitacije....)

Hja, pas niti ni za tvojo varnost - pri hitrejših trkih lahko priletiš v avto od soudeleženca v nesreči in ga resno poškoduješ.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

k4vz0024 ::

Vendar primarno ogrožaš sebe....

Zheegec ::

Vendar primarno ogrožaš sebe....

Zate me sploh ne briga, če se zaletiš vame me zanima zame in moje sopotnike. Saj pištola tudi ni primarno za ubijanje ljudi, je za osebno zaščito :) Lahko obrneš kakor želiš...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pihanje 0,0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
768985 (6448) destroyer2k
»

Kako zaustaviti vozilo ob policijski kontroli (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13525288 (20027) bajsibajsi
»

Kdaj pustiti policistu prednost (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
648543 (6356) St235
»

Kazen - kontrola prometa

Oddelek: Loža
193859 (3143) M-XXXX
»

Vabilo na sejo senata (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5314882 (13544) gzibret

Več podobnih tem