» »

Pihanje 0,0

Pihanje 0,0

1
2
»

MasterTade ::

Ko ti signalizirajo si že v postopku. Vse ostale fore in izmikanje pa grem stavit da vas večina ne bi upala testirat, čeprav nekateri delujete povsem suvereno
Mors omnia aequat

St235 ::

smacker je izjavil:

1. Blendanje z lučmi ni ustrezna signalizacija, pri kateri bi bil dolžan ustavit. Če je za tabo, rabi luči + sireno, sicer te mora prehitet in spustit tablo "Vozite za mano".
2. Daj se v vlogo policista in povej, kako boš začel postopek, na mojem dvorišču, ko sem jaz že zlezel iz avta? Boš pristopil in začel "Dober večer, kontrola prometa, vozniško in prometno prosim?" Dobiš nazaj "Oprostite? Kakšen promet? Kaj je kaka cesta tu po novem?" pa se lahko spelješ ;)


In dobiš odgovor: ker niste ustavili, ko sem vam to nakazal je tukaj položnica za pobeg, sedaj pa povejte ali boste pihali ali naj smatram, da ste odklonili alkotest?

Potem pa se spelji kamor ti paše.

The Player ::

zmaugy je izjavil:

Hipotetična situacija: patrulja se pelje za tabo, ne signalizira ali kaj podobnega, zgolj sumi da si alkoholiziran in na mestu, kjer se boš ustavil, želijo opraviti alkotest.
Greš domov in ko se pripelješ na dvorišče, te že čakaj odprta garažna vrata (daljinec) in samo zapelješ notri in vrata se zaprejo za tabo. Nato iz garaže znotraj hiše odideš v bivalni del hiše. Policaji zvonijo, ti pa se ne zmeniš zanje. Ali pa gre odpret žena, ki jim pove, da si šel spat in da lahko odpeketajo, če nimajo naloga za aretacij/preiskavo/...
Kaj zdaj?

Dodatno pojasnilo: VEDNO vozim z 0,00 alkohola. Zadnje kazenske točke sem dobil leta 2009 (3). Pred tem leta 2005 (1). Ne prej in ne kasneje nobenih.



Scenarij, ki se je dejansko zgodil nekaj let nazaj, mislim, da v Velenju, je bilo kar nekaj pompa o tem na TVju.

Policija je zasledila osebo, ki ji je bila sumljiva in ji je sledila do doma (da bi opravila test alkoholiziranosti). Ko je voznik prispel domov je po hitrem postopku odprl garažo in ušel. Policaja pa sta potem še pol ure ga prosila naj odpre kot kaka neboglena cucka :)).

Kako se je razpletlo ne vem, je pa bila to glavna tema na POP TVju/Oddaji Preverjeno.

neznanko ::

jb_j je izjavil:

Long story short:

Ko ti policaj reče: "Pihat!"

Rečeš lahko le: "Kako močno?"
in ti noben odvetnik na svetu ne more pomagat.
Mogoče sodnik.


Ali pa mu rečeš: "Kje te boli?" :D

zmaugy ::

:)):D

smacker ::

St235 je izjavil:

In dobiš odgovor: ker niste ustavili, ko sem vam to nakazal je tukaj položnica za pobeg, sedaj pa povejte ali boste pihali ali naj smatram, da ste odklonili alkotest?
Potem pa se spelji kamor ti paše.

Že požiraš svoje besede (luči => modre luči). Modre luči pomenijo, da je na nujni vožnji, ne nujno da te ustavlja. S tem ima premalo za pobeg. Ampak to ni predmet debate, predmet debate je kontrola prometa na dvorišču, ko te še niso ustavljali iz prometa.
Poleg tega si izmišljuješ okoliščine. Ali pa podpiraš to, da si policaj lakho izmisli, da ti je signaliziral. Saj nima veze, v obeh primerih kažeš svoja integriteto ;) Obenem pa sam trdiš, da ti v mojem primeru res težko kaj obesijo. In takih primerov poznam kar nekaj. Ko opazijo "sumljivega" voznika, mu sledijo z namenom, da mu obesijo več prekrškov in hitreje izpolnijo svojo normo. Ko jim prekrižaš načrte, pa popusti razum in kršijo svoja pooblastila. Ampak to je že praksa, za kaj takega moraš kdaj na cesto stopit ;)

St235 je izjavil:

hipotetično ti v takem scenariju res težko kaj naredijo.

Si se že tukaj strinjal z mano, oz. s podobnim primerom. Če pride žena iz garaže ali pa voznik iz avta na dvorišču, je popolnoma enakovredno.
CASE CLOSED.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smacker ()

St235 ::

Že požiraš svoje besede (luči => modre luči).

vedno pozabim, da imam opravka s polpismenimi osebki in nisem dovolj natančen. jebat ga, sem mislil da vemo o čem govorimo. Ne vem pa od kje ti sploh ideja da policaji voznike ustavljajo z blednajem in ne z uporabo modrih luči.

Če pride žena iz garaže ali pa voznik iz avta na dvorišču, je popolnoma enakovredno.

Če bi bil vsaj polpismen in bi prebral sodbo, ki je bila linkana potem bi videl, da sta ti dve stvari zelo različni. Ampak očitno nisi dorasel konstruktivni debati.

Ampak to ni predmet debate, predmet debate je kontrola prometa na dvorišču, ko te še niso ustavljali iz prometa.

To si si v buistvu ti izmislil, zato, da podpiraš svoje blodnje. OP se namreč nikoli ni zjasnil glede tega, zato tudi ni jasnega odgovora.

Ali pa podpiraš to, da si policaj lakho izmisli, da ti je signaliziral.

Podpiram nikakor ne, sem pa dovolj inteligenten, da vem kadar imam na eni strani uradno osebo, na drugi pa šank debaterja, kdo je tisti, ki praviloma laže.

In takih primerov poznam kar nekaj.

na plano z njimi, bomo takoj videli ali se da resno pogovarjat al si domišljaš da smo za šankom. Zanekrat imamo samo en konkreten primer v omenjeni sodbi, ki je precej jasen.

Modre luči pomenijo, da je na nujni vožnji, ne nujno da te ustavlja.

Kar pa ne pomeni, da lahko nemoteno pelješ naprej in ignoriraš policaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

smacker ::

Ne vem pa od kje ti sploh ideja da policaji voznike ustavljajo z blednajem in ne z uporabo modrih luči.

Iz tvojih nerazumljivih budalaščin.
Če bi bil vsaj polpismen in bi prebral sodbo, ki je bila linkana potem bi videl, da sta ti dve stvari zelo različni.

Če bi bil ti pismen, bi prebral, da je tam že bil storjen prekršek pobega.
To si si v buistvu ti izmislil, zato, da podpiraš svoje blodnje.

Ne, če OP tega ni napisal, se to ni zgodilo. Če si izmišljujemo okoliščine, potem lahko dodamo da je OP še morda streljal na policiste, povozil 3 pešce, in so zaradi tega imeli policisti res vso pravico opravljat alkotest na njegovem dvorišču.
na plano z njimi, bomo takoj videli ali se da resno pogovarjat al si domišljaš da smo za šankom

Osebnih podatkov v skladu z zakonodajo seveda ne smem razkriti.
Zanekrat imamo samo en konkreten primer v omenjeni sodbi, ki je precej jasen.

Ja, ker se primeri ko predhodno še ni bil storjen prekšek rešijo na enega od dveh načinov:
1. si poučen in policaja nateraš
2. nisi poučen in plačaš napisano kazen
Morda se bo OP pritožil na dobljeno kazen, pa bomo čez kak mesec imeli tudi primer sodne prakse.
Kar pa ne pomeni, da lahko nemoteno pelješ naprej in ignoriraš policaja.

Res je, ampak nisi pobegnil. Worst case te lahko opalijo preko položnice, če imajo posnetek vožnje ali pa te pravilno zaustavijo. Navadno ko se odločijo te ustavit, itak naredijo to v razdalji 100m, nimaš časa domov zavit. Zato je o tem brezpredmetno govoriti. Pobeg ni tema tukaj, to ste si nepismeni trolli izmislili sami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smacker ()

St235 ::

Osebnih podatkov v skladu z zakonodajo seveda ne smem razkriti.


Spet so namišljeni prijatelji v igri?

Če bi bil ti pismen, bi prebral, da je tam že bil storjen prekršek pobega.

če bi bil pismen bi videl, da je razlika med tem, ali so policaji na dvorišlču ali govorimo o skrivanju v hiši.

1. si poučen in policaja nateraš

In potem plačaš kazen?


Res je, ampak nisi pobegnil. Worst case te lahko opalijo preko položnice, če imajo posnetek vožnje ali pa te pravilno zaustavijo.

zato, da ti napišejo kazen za pobeg te lahko povsem pravilno zaustavijo na dvorišču ali pa ti jo pošljejo po pošti.

Furbo ::

zmaugy je izjavil:

Hipotetična situacija: patrulja se pelje za tabo, ne signalizira ali kaj podobnega, zgolj sumi da si alkoholiziran in na mestu, kjer se boš ustavil, želijo opraviti alkotest.
Greš domov in ko se pripelješ na dvorišče, te že čakaj odprta garažna vrata (daljinec) in samo zapelješ notri in vrata se zaprejo za tabo. Nato iz garaže znotraj hiše odideš v bivalni del hiše. Policaji zvonijo, ti pa se ne zmeniš zanje. Ali pa gre odpret žena, ki jim pove, da si šel spat in da lahko odpeketajo, če nimajo naloga za aretacij/preiskavo/...
Kaj zdaj?

Dodatno pojasnilo: VEDNO vozim z 0,00 alkohola. Zadnje kazenske točke sem dobil leta 2009 (3). Pred tem leta 2005 (1). Ne prej in ne kasneje nobenih.

Zakaj je potem problem ustaviti?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

zmaugy ::

Saj ni. Zgolj hipotetično sprašujem.

smacker ::

Spet so namišljeni prijatelji v igri?

Na ta nivo se ne bom spuščal.
če bi bil pismen bi videl, da je razlika med tem, ali so policaji na dvorišlču ali govorimo o skrivanju v hiši.

Torej ko sem pijan (ne vozim), se moram skrivat v hiši, ker na dvorišču me lahko oglobijo za vožnjo pod vplivom alkohola?
In potem plačaš kazen?

Ne razumem vprašanja. Povej kaj ti ni jasno, bom skušal razložit.
zato, da ti napišejo kazen za pobeg te lahko povsem pravilno zaustavijo na dvorišču ali pa ti jo pošljejo po pošti.

In kako me bo ustavil, če sem jaz že parkiral in stopil iz avta?

strup121 ::

bambam20 ::

smacker je izjavil:


Modre luči pomenijo, da je na nujni vožnji, ne nujno da te ustavlja.


če jih je prižgal teb za ritjo pomeni, da tebe ustavlja. Ne pametuj preveč..

smacker ::

Razen takrat, ko te ne ustavlja.

bambam20 ::

smacker je izjavil:

Razen takrat, ko te ne ustavlja.



Le ti spusti modre luči za ritjo ustavlja tebe. Teb bi dobro prišla položnica za pobeg. Bi mogoče potem razumel.

strup121 ::

ubistvu ima kar se tega tiče smacker kar prav. Pravilno zaustavljanje je z uporabo modre luči in kratkim zvočnim signalom. So tudi drugi pravilni načini ampak govorimo točno o tem primeru.

The Player ::

strup121 je izjavil:

ubistvu ima kar se tega tiče smacker kar prav. Pravilno zaustavljanje je z uporabo modre luči in kratkim zvočnim signalom. So tudi drugi pravilni načini ampak govorimo točno o tem primeru.


A ni tako, da se v nočnih urah sirena ne uporablja, če se ne motim, četudi gre za kratek signal.

Se pravi prižge samo modre lučke.

strup121 ::

ne.

St235 ::

strup121 je izjavil:

ne.


Motis se.

Pravilnik ekslicitno doloca:
Med vožnjo se smejo izjemoma uporabljati tudi samo posebni svetlobni znaki brez sirene, kadar je ob zadostni vidnosti tega vozila zagotovljena varnost udeležencev cestnega prometa.

Ne sme se uporabljat samo sirena, lahko pa se samo luci, ponoci na bolj kot ne prazni cesti ni nikakrsne potrebe po sireni.

Torej ko sem pijan (ne vozim), se moram skrivat v hiši, ker na dvorišču me lahko oglobijo za vožnjo pod vplivom alkohola?


Ce si ti pred tem vozil in bezis pred policijo potem se moras skrivat v hisi. Na dvoriscu lahko, kar so do sedaj tudi polpismeni prebrali v sodbi, policija izpelje postopek in alkotest.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

St235 ::

strup121 je izjavil:

ubistvu ima kar se tega tiče smacker kar prav. Pravilno zaustavljanje je z uporabo modre luči in kratkim zvočnim signalom. So tudi drugi pravilni načini ampak govorimo točno o tem primeru.


Motis se, preberi si pravilnik o znakih, ki jih dajejo policisti in druge pooblaščene uradne osebe pri urejanju in nadziranju cestnega prometa,

St235 ::

Dajmo nekaj razcistit:

Ce sedis pred hiso pijan, policija zgolj zato ker je na dvoriscu avto, ne more tega obravnavat kot to, da si pijan v prometu.

Ce pa verjames, da se bos policijskemu postopku in kazni za prekrsek(e) izognil tako da bos zapeljal na dvorisce, si pa kronan idiot.

strup121 ::

St235 je izjavil:

strup121 je izjavil:

ne.


Motis se.

Pravilnik ekslicitno doloca:
Med vožnjo se smejo izjemoma uporabljati tudi samo posebni svetlobni znaki brez sirene, kadar je ob zadostni vidnosti tega vozila zagotovljena varnost udeležencev cestnega prometa.

Ne sme se uporabljat samo sirena, lahko pa se samo luci, ponoci na bolj kot ne prazni cesti ni nikakrsne potrebe po sireni.



zanima me kateri pravilnik to določa, ker pravilnik o znakih, ki jih dajejo policisti in druge pooblaščene uradne osebe pri urejanju in nadziranju cestnega prometa tega ne omenja. O tem sicer govori ZPrCP v 101čl. v katerem razlaga tudi pomen posameznih znakov med drugim določa:
modra svetilka: udeleženci cestnega prometa morajo takoj dati prosto pot vozilu, ki daje tak znak. Vozniki se morajo z vozili umakniti k robu vozišča, če je zaradi neovirane vožnje vozila s prednostjo potrebno, morajo ustaviti ob robu ali zunaj vozišča, drugi udeleženci cestnega prometa se morajo umakniti z vozišča

modra svetilka in kratek zvočni znak s sireno: voznik, za katerim vozi policijsko vozilo, ki daje tak znak, mora postopno zmanjšati hitrost in ustaviti ob robu ali zunaj vozišča. Voznik in potniki ne smejo izstopiti iz oziroma z vozila, dokler jim policist tega ne dovoli

6 odstavek govori o tem kar ti govoriš:
"Vozilo s prednostjo ali vozilo za spremstvo sme med vožnjo izjemoma uporabljati tudi samo posebne svetlobne znake brez sirene, kadar je ob zadostni vidnosti tega vozila zagotovljena varnost udeležencev cestnega prometa, vozilo s prednostjo pa tudi, kadar s temi znaki opozarja na nesrečo, zgostitev prometa ali druge okoliščine, ki predstavljajo nevarnost za udeležence cestnega prometa"

vendar izključno zato, ker je v določilu 2 odstavka zapisano:
Modra oziroma rdeča in modra svetilka se uporabljata skupaj s sireno.

Nikjer pa ni določeno, da se samo z uporabo modre luči sme zaustavljati vozila, ker bi to bilo potem v nasprotju z razlago pomena modre luči ki sem jo kopiral zgoraj.

St235 ::

Imas prav. 2013 je bila sprememba pravilnika. Pred tem je pisalo kot sem citiral, po novem pa pravilnik ne dopusca uporabo samo luci pri ustavljanju.

__Devil__ ::

Prosim vozite trezni vedno, zaradi sebe kot prvo, najbrž si ne želite obiskovati psihosocialnih delavnic kajne? Imejte strpljenje do drugih voznikov.

Torej, če prav razumem, če pobegneš policaju na dom, imaš pravico zavrniti alkotest in ti ne odvzamejo izpita zaradi tega, ker si na domu zavrnil pihanje? Tako, da, če se res zgodi, da spiješ eno pivo preveč se ti bolj izplača pobeg in še pik ne dobiš, teoretično mogoče? Predvidevam, da tudi pobeg nanese :D

strup121 ::

ne, narobe si razumel. še enkrat preberi temo.

destroyer2k ::

__Devil__ je izjavil:

Prosim vozite trezni vedno, zaradi sebe kot prvo, najbrž si ne želite obiskovati psihosocialnih delavnic kajne? Imejte strpljenje do drugih voznikov.

Torej, če prav razumem, če pobegneš policaju na dom, imaš pravico zavrniti alkotest in ti ne odvzamejo izpita zaradi tega, ker si na domu zavrnil pihanje? Tako, da, če se res zgodi, da spiješ eno pivo preveč se ti bolj izplača pobeg in še pik ne dobiš, teoretično mogoče? Predvidevam, da tudi pobeg nanese :D



Res je policaj ti ne bo odvzel izpit, ampak sodišče pa okoli 2000€ kazni dobiš. Velikokrat se zgodi da dobiš izpit nazaj, ampak si 2 leti na pogojnem to je pa odvisno od sodinika.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neprimerno verbalno zelo grdo obnašanje Policaja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
35550261 (40533) tryhard
»

Kazen po pošti - Ustavitev

Oddelek: Na cesti
133803 (3022) Mehmed
»

Radar detektor-kaj kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
348583 (7647) RockyS
»

Vabilo na sejo senata (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5314895 (13557) gzibret
»

kazen+napake v postopku+napake v zapisniku (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
609375 (8050) Tilen

Več podobnih tem