» »

Kazen - kontrola prometa

Kazen - kontrola prometa

carcar ::

Zdravo!

Zanima me, kakšna je kazen, če ti policist z loparjem nakaže, da ustaviš, ti pa se pelješ mimo njega? Predpostavimo, da si je policist samo zapisal registersko številko, ni pa izvajal pregona.

Lep pozdrav

gslo ::

pelješ naprej 5 minut, pokličeš 113 in razložiš situacijo. rečeš, da si se peljal po cesti in ti je zadnjo sekundo izza grmovja stekel en model s svetlobno palco v roki. ker si bil že mimo nisi dobro videl a je samo idiot ali policaj. :)

pač, nakažeš da je nekaj bilo in naj gredo preverit. tako maš vsaj "švoh" dokaz, da nisi poskušal pobegnit or sth, če ti bodo gnojil kasnej. sicer pa polcaj vs človk - brez materialnih dokazov boš vedno popušil. :P

carcar ::

Hvala za odgovor, vendar pa nisem spraševal po temu :) zanima me samo dejanska posledica oziroma kazen.

PacificBlue ::

Carinik mi je enkrat skoraj napisal položnico za 250 evrov, ker mu po njegovem nisem hotel ustavit. Verjetno imajo policaji podobne kazni..

Avenger ::

običajno, ko ti policaj pokaže liziko, ti skoraj zapre pot, oziroma, ne moreš ga falit. V kakšni res izjemni situaciji, kakšno grmovje ali ful prepozna želja policaja da te ustavi, pa se lahko sklicuješ na to, da nisi opazil, da te je ustavljal. Sicer maš pa zato prometni zakon - poglej pod kazenske določbe.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

McMallar ::

Brat je enkrat prehiteval kamion in ravno ko ga je prehitel mu je pred avto skocil policaj. Itak, da se ni mogel pravocasno ustaviti in je odpeljal naprej. Dobil je kazen za pobeg (ne spomim se tocne definicije). Z eno pritozbo, sestavljeno pri odvetniku, je bila tezava resena.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

tx-z ::

Js sm enkrat skor zbiv polcajko k mi je skor pred avto skočla :D Ne vem, a ji manka odločnosti pa ni vedla ker avto bi zbrala in je pol zadn moment si zmislna, al kaj je blo :D
tx-z

amigo_no1 ::

Ti naši policaji niso čist diht.
Hehe, meni je enkrat v mestu (vozil 50 km/h po predpisih) 2 metra pred mano začel mahati z loparčkom. WTF ??
Počasi ustavim, vklopim vse 4 smerokaze, počakam da je bilo fraj in bočno zapeljem nazaj na prostor, kjer je stal policaj.

Prvo sem mu rekel da sem to počel prvič in zadnjič, naj se drugič pred odloči in je bilo postopka konec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Good Guy ::

ti pa si korenjak^^

harvey ::

če ti policist z loparjem nakaže, da ustaviš, ti pa se pelješ mimo njega


Tole opredeljuje 122. člen ZVCP

122. člen
(1) Znaki, ukazi in odredbe, ki jih dajejo policisti, razveljavijo prometna pravila in prometno signalizacijo.
(2) Znake, ki jih dajejo policisti, predpiše minister, pristojen za notranje zadeve. Ukazi oziroma odredbe, razen tistih, za katere je predpisana pisna oblika, dajejo policisti ustno.
(3) Z najmanj 500 eurov se kaznuje za prekršek voznik motornega vozila, ki ne ravna po predpisanem znaku, s katerim ga policist ustavlja ali ne upošteva policistove odredbe o prepovedi nadaljnje vožnje. Izreče se mu tudi 6 kazenskih točk.
(4) Z globo 250 eurov se kaznuje za prekršek voznik motornega vozila, ki ne ravna po drugem predpisanem znaku ali ukazu oziroma odredbi policista.
(5) Z globo najmanj 160 eurov se kaznuje za prekršek drug udeleženec cestnega prometa, ki ne ravna po znaku ali ukazu oziroma odredbi policista.


Enaka kazen je tudi v novem zakonu, ki stopi v veljavo 1.7.2011
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

amigo_no1 ::

Ja, kaj pa naj bi naredil :P

Super, da zakon še vedno nikjer ne omenja da policaj ne sme skočiti pred tebe z loparčkom iz 2 metrov razdalje ;((.
A to ima vsak nov zvcp 1 nulo več pri kaznih ?? Efekt je zelo viden, še posebej za državno blagajno.
500 E (toliko, kot znaša minimalna plača) in 6 KT, saj niso normalni.Potem že boljše da policaja povoziš :)).

genius11 ::

7.5 leta se vozim po cesti, veliko tud LJ, sem iz LJ-okolica, ampak niti enkrat me še niso ustavli policaji.

Mogoče zato, ker sem vedno privezan, ne izsiljujem, se prilagajam drugim, vozim po CPP, gledam-opazujem okoli sebe, kaj se dogaja, predvidevam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genius11 ()

amigo_no1 ::

Če imajo kontrolo prometa (in izpolnjevanje norme: ustaviti X voznikov) vse, kar si prej napisal ne igra nobene vloge.

profii ::

genius11 je izjavil:

7.5 leta se vozim po cesti, veliko tud LJ, sem iz LJ-okolica, ampak niti enkrat me še niso ustavli policaji.

Mogoče zato, ker sem vedno privezan, ne izsiljujem, se prilagajam drugim, vozim po CPP, gledam-opazujem okoli sebe, kaj se dogaja, predvidevam.


Pojdi malo po podeželju v petek in soboto med 22 in 3 uro zjutraj.

T0RN4D0 ::

genius11 je izjavil:

7.5 leta se vozim po cesti, veliko tud LJ, sem iz LJ-okolica, ampak niti enkrat me še niso ustavli policaji.

Mogoče zato, ker sem vedno privezan, ne izsiljujem, se prilagajam drugim, vozim po CPP, gledam-opazujem okoli sebe, kaj se dogaja, predvidevam.




Tud če se voziš kot avijon, prehitevaš vse, kar se pojavi pred tabo, se pogovarjaš po telefonu in vsake toliko koga izsiliš, te nikoli ne ustavijo. Samo čez naselje in kakšne ravne odseke z neumnimi omejitvami se moraš 50 pelat, da te ne zahaklajo iz grmovja. 8-O

Če se ti pa sreča malo izide, te pa lahko pri teh kaznih itak po hitrem postopku bankrotirajo.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T0RN4D0 ()

genius11 ::

profii je izjavil:

genius11 je izjavil:

7.5 leta se vozim po cesti, veliko tud LJ, sem iz LJ-okolica, ampak niti enkrat me še niso ustavli policaji.

Mogoče zato, ker sem vedno privezan, ne izsiljujem, se prilagajam drugim, vozim po CPP, gledam-opazujem okoli sebe, kaj se dogaja, predvidevam.


Pojdi malo po podeželju v petek in soboto med 22 in 3 uro zjutraj.


...saj sem iz podeželja....so policaji zadnje čase preveč nadležni, brata so recimo ustavli v 2 letih 3x, pa on sploh ne hodi v Lj., kot jaz.
Ampak nič zato, če me ustavjo v naslednjih dneh, bi bil že čas odpret zliman izpit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genius11 ()

Mercier ::

Ko sem bil mlad in še pri pravi pameti, sem se dvakrat peljal mimo, češ, še za vas si naj čas jemljem. Ni bilo posledic. Nič si niso uspeli zapisat, dvomim, da so sploh poskušali, niti se jim ni dalo vozit za mano.

M-XXXX ::

Mercier je izjavil:

Ko sem bil mlad in še pri pravi pameti, sem se dvakrat peljal mimo, češ, še za vas si naj čas jemljem. Ni bilo posledic. Nič si niso uspeli zapisat, dvomim, da so sploh poskušali, niti se jim ni dalo vozit za mano.

Hehe zakaj pa se nebi smel mimo njih vozit :)? Pri men se je parkrat že zgodilo, da sem v roku 5minut ob 3h ponoč 4x mimo peljal (nasproti njih zapeljal v ulico, prišel nazaj, zapeljal v nasledjno ulico, prišel nazaj se zapeljal naprej po cesti in se potem vrnil od koder sem prišel, pa še mrdnili niso:P

Mercier ::

Že, ampak jaz tega nisem naredil z hudim motorjem, ampak z "reasonably priced car", pa še hiter ne znam vozit. :P

M-XXXX ::

Mercier je izjavil:

Že, ampak jaz tega nisem naredil z hudim motorjem, ampak z "reasonably priced car", pa še hiter ne znam vozit. :P

Hehe lepa:P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Zmanjkalo prometnih strokovnjakov

Oddelek: Loža
414988 (4135) WarpedGone
»

Policija - kazen (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
20132108 (25275) St235
»

Kdaj pustiti policistu prednost (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
648575 (6388) St235
»

Policijska zaustavitev brez utemeljenega razloga (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7113566 (4266) Yugos
»

Vedenje policista - nekorektnost in prepotentnost! (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
33347838 (30004) CaqKa

Več podobnih tem