» »

T2 mobilni internet in porti

T2 mobilni internet in porti

nejc85 ::

Uporabljam T2-jev mobilni internet s Huawei modemom in stvar
nasploh dela super, edini problem, ki ga imam pa je download
torrentov.
Na T2 tehnični podpori so mi zatrdili, da so odprti vsi porti,
razen porta 25, ki naj bi bil uporabljen za elektronsko pošto.

Uporabljam uTorrent, ki pa mi javlja da so porti zaprti (random izbrani),
hitrost downloada pa gre tja do 5kb/s max :). Download prek Firefoxa
dela do 3Mb/s.
Ne vem, so mogoče kakšne nastavitve v programu, ki sem jih zgrešil?
Ima kdo kaj izkušenj s tem? Na samem modemu ki ga uporabljam za povezavo
pa praktično ni nobenih uporabnih nastavitev.

lp, Nejc

r5r ::

Vsa dohodna vrata so zaprta, medtem ko so vsa odhodna razen 25 odprta. To pomeni, da se lahko povezuješ na druge, samo drugi se nate ne morejo, kar pomeni, da lahko vseeno "vlečeš".
And it makes me wonder.

nejc85 ::

hvala, se pravi bi moral download delat braz problemov, medtev ko so porti za upload zaprti.
Sem pozabil prej napisati da imam ta problem le pri public trackerjih.
Na private trackerjih šiba hitrost do konca, medtem ko na public ne gre nikamor.

Ampak še vedno, če isti torrent na public trackerju downloadam na adsl liniji, gre še vedno
občutno hitreje kot prek mobilne povezave. Tu pa mi stvar ni več jasna? :)

Pesimist ::

probaj uporabit cheat cliente kot Bitthief ki vedno izjavla da nimas nic za sherat. Ampak samo na open trejkeru. Na private bos verjetno banan.

nejc85 ::

hja, sem probal tegale Bitthief-a in stvar dela, dokler se ne ustavi
Sem trikrat dal loadat in se je download vsakič ustavil po cca pol ure.
Še kakšen cheat client? Vem da ni fer, ampak če dela... :)

Pesimist ::

Fora cheat clientov je da vsi vejo da so cheat clienti. Tak da ga drugi clienti lahko kr banajo avtoamtsko. Zaj mozno da si banan po pol ure. Trejkeri tudi majo nekje pol urni announc interval. Tak da.. jebat ga.

Pesimist ::

Lahko probas zadno utorrent 1.9 beto. Tam uvajajo prenos preko UTPja. Mogoce to ne blokirajo ker se neda zaznat kot torrent promet.
http://forum.utorrent.com/viewtopic.php...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

nejc85 ::

superca, utorrent beta že cel dan vleče dol na polno :)

hvala za pomoč.

Vanadium ::

tole dela tudi preko umts interneta?

edit:

sem opazil da ma nejc umts :D super zdaj bomo pa sli zabasat anteno >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

robbe ::

Jao...če bi jst delal na kakšnem takem projektu mobilenga interneta bi se zagotovo potrudil da se torrentov ne bi dol vleklo. In pol ti zabiješ tist oddajnik na polno - tako da gre še drugim počas. Isto opažam na faksih pri eduroamu. Vi in tej vaši torrenti, saj ne rečem doma to že, samo preko mobilnega...

trnvpeti ::

sej ima cisto prav
placa neomejen prenos, in omogociti mu morajo neomejen dostop
ce pa tega ne morejo omogociti, potem naj to ne prodajajo

Vanadium ::

Ko se niso imeli prek mobitela neomejen prenos in je bil ce se ne motim 10gb paket najvec sem mel po 200kb/s prenose. Potem so prisli unlimited paketi in je hitrost bla povprečje 10kb/s ker je to pri nas edina mozna povezava v internet. Pred cca 3 meseci so nadgradil anteno in mam konstantno minimum 30kb/s torej sam antene je treba porihtat pa je dost za vse. Ni glih 10/10 ko na optiki sam dela pa. Trn v peti je pa prav povedal plačujem neomejeni dostop 29€ in ga mislim iskoristit ce ze toliko plačujem. Sam antene nej porihtajo pa bo. Pa tudi nej ADSL in ostala sranja rihtajo da je potem UMTS res za une ki smo predaleč

shock ::

Res ne štekam nekatere freake, ki hočejo na vsakem koraku imeti 100Mbit/s downloada. Za 10€ hočejo imeti polno povezavo in pol se pizdijo, češ da na njegovi anteni so še 100 takih freakov in s tem omejen download na celih 30 kb/s. Ni problema plačaj 30k € pa ti postavimo v tvojo sobo dedicated anteno. Res eni ste nemogoči. Zame je mobilni internet dobra stvar za pogledat pošto ali pa za hitro za zbrskat po spletu, ampak ne pa za snemanje torrentov.

trnvpeti ::

shock
razmisli malo...
enim je to edini internet
in bi radi isto poceli, kot ti v mestu na optiki recimo

shock ::

A veš da je 95% prebivalstva ima možnost do širokopasovnega priključka. Tako da močno dvomim da nekdo ima probleme sredi ljubljane z internetno povezavo.

nejc85 ::

khm :)
živim v stanovanju skoraj v centru ljubljane, dolenjska cesta, nasproti strelišča.
Na začetku sem hotel vzet T2 priključek, ki pa je bil s strani telekoma
zavrnjen dvakrat. Sem dal poizvedbo še na siol, kjer so prav tako zavrnili. Telekom pravi
da na centrali ni več prostih mest za noben priključek, zato zdaj uporabljam T2 mobilni internet,
ki je moja edina opcija ( poleg dražjega mobitela, kabelskega priključka pa v hiši ni ).
Na telekokommu niti nimajo nekih čakalnih vrst ( v primeru da se nekdo odklopi ), ampak so mi rekli da je
to bolj odvisno od sreče. Še bolj absurdno je to da ima sosed v spodnjem nadstroju t2 priključek..

Zato mi je tudi vseeno če 24/7 vlečem dol torrente in zabašem povezavo. itak pa t2 nudi 10/2 Mbps mobilno povezavo,
kar zna bit uporabno še za kaj drugega kot gledanje pošte in hitro brskanje po internetu..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[P2P] BitTorrent - Naslednja generacija P2P (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1896472022 (22158) Rias Gremory
»

Pomoč nastavitev UTMS modema T-2 Partis

Oddelek: Pomoč in nasveti
71362 (1255) KoMar-
»

Mobitelove spremembe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10512163 (10079) BlueRunner
»

Simobil unlimited - omejena hitrost (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
12518573 (12641) ZdravkoČolič
»

UMTS

Oddelek: Omrežja in internet
71440 (1232) Vanadium

Več podobnih tem