» »

navijanje intel C2D e7300

navijanje intel C2D e7300

1 2 3
4
5

Meizu ::

Heh, Mugen je boljši - Od kje sklepaš da je Mugen boljši? Po low speed fanu? Gleda se na full speed fan, kdo zna bolj ohladit. Ker tko al tko, če maš uklopljeno avtomatsko reguliranje obratov v biosu, potem se vrtljaji vrtijo od najvišjega proti najnižjim. Odvisno od uporabe CPUja. In ko gre procesor v load se zaženejo najvišji obrati in to je tisto, kar je važno. To in nič drugega. Meni osebno je važno, da se proc ne pregreje ko je v loadu. In glede na to, da je Mugen skoraj 20€ (za kar dobiš še eno Akaso 965) dražji od Akase, a hkrati nič bolj, oziroma na polnih vrtljajih celo slabše od akase, je definitivno ne najboljši nakup. In teoretično se da tudi na akaso 965 pritrdit še en ventilator. Takrat bi imel tudi Mugen z dvemi venti konkurenco.

Edit: In še dejstvo, da ko je procesor v idle-u se itak vrtijo najnižji obrati, ampak se tudi proc nič ne greje. Ko greš pa špile igrat imaš itak zvok naglas in te boli k za šumenje ventov, ki jih itak ne slišiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

tilinho20 ::

No še enkrat si pokazal da nisi prebral mojega posta.
Rekel sem če sta brez venta na hladilniku Mugen bolje hladi in na Mugna lahko daš 4 vente (če hočeš). Sem pa tudi rekel da je Akasa boljši nakup v p/p razmerju.

AapocalypseE ::

Kje pa so kaki testi brez venta na Akasi in Mugen-u? Akasa za teh borih 20eur nima konkurence niti do gležnjev.

Meizu ::

No še enkrat si pokazal da nisi prebral mojega posta.
Rekel sem če sta brez venta na hladilniku Mugen bolje hladi in na Mugna lahko daš 4 vente (če hočeš).


Prosim, citiraj mi tvojo izjavo, kjer to trdiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

FrancBula ::

ampak če hočeš tišino, je tale akasa zanič!
GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos

tilinho20 ::

No še enkrat si pokazal da nisi prebral mojega posta.
Rekel sem če sta brez venta na hladilniku Mugen bolje hladi in na Mugna lahko daš 4 vente (če hočeš).


Prosim, citiraj mi tvojo izjavo, kjer to trdiš.

Ups, my wrong. Sem malo zamešal vrstni red kar sem hotel napisat.;)
hotel sem pa napisat da sem rekel da se Akaso bolj splača kupit kakor Mugna.
ps: Drugače sem pa hotel rečt da akasa bolje hladi zaradi venta, kar se vidi takrat ko se je dalo vsem hladilnikom na low speed za vent.
Bo sedaj vsem jasno?:)

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Tako je že bolje. Sam si je treba stvari malce razjasnit, aneda? Potem pa pride do prenepotrebnih kregarij... ;)

tilinho20 ::

:)
Ja se zgodi. Motiti se je človeško.;)

Valvoline ::

Evo ze par dni akasa 965 v uporabi. Res za 20e najboljši nakup. Če se vent suče do hitrosti 1800rpm je skoraj neslišen. Čer nastavim 1.45v in 3.2ghz hitrost venta 1800-1900 obratov dela res skoraj neslišno temperatura max 60c. Proc je e2160 in z stock hladilnikom pr teh nastavitvah sem imel skoraj 85c. Na 1.6v proc gre stabilno na 3.5ghz ampak pr loadu ne zadošča 1800rpm. Z polnimi 2500rpm še vedno ohladi procesor manj k 70c. Ampak je pr 2500rpm res glasen. 45nm procesorje pr 1.4-1.45v nastavljeno na 1800-1900rpm bo zihr ohladil in bo še vedno tih pr delovanju.

FrancBula ::

ja js mam zdej svojga e5200@3.68ghz na 1.39idleVcore in xigmatek s1283 na lowest fan speed pa mam v linpacku 59C max
GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos

tilinho20 ::

1800rpm ti je neslišno.8-O8-O

Valvoline ::

1800rpm ti je neslišno.8-O8-O

Res je neslišno. Verjel al pa ne. 1800-1900 je meja. Čez 1900 se že sliš. Čez 2200 pa že tuli :)

Steinkauz ::

No sej zvok se meri v decibelih ne rpm :P
Relativno pojmovanje tišine:)
Jst mam tole na http://www.agt.si/racunalniska-oprema/z... 5v, torej 900 RPM 12centi vent 12,6 dB. Kar je več že slišim :)

glaš ::

Jaz sem tudi že dobil, samo nisem še namontiral. Sem po nesreči z prstom prednastavljeno pasto mal pobral stran, doma je pa nimam, da bi še enkrat namazal. Se vidijo odtisi. Lahko vseeno dam gor ali je treba še enkrat namazat ?

TOP ::

Lih to sem hotel tud jaz napisat 1800rpm je neslišno morda zate res sam tole je hudičovo glasno 12cm vent pri 1100rpm ga je kar slišat kaj šele pri 1800.Če hočeš iti v neko extremno navijanje pri 1,45v je treba bolši hladilnik ne pa Akaso za 20e.Valvoline daj testiraj z prime95 pa potle poročaj mal o temperaturi,ker 60 stopinj ni šans.

Valvoline ::

No sej zvok se meri v decibelih ne rpm :P
Relativno pojmovanje tišine:)
Jst mam tole na http://www.agt.si/racunalniska-oprema/z... 5v, torej 900 RPM 12centi vent 12,6 dB. Kar je več že slišim :)

Vsak mal bolši hladilnik za normalno uporabo je neslišen. Pr men se vent zasuče z več k 2000rpm edin v primeru k je voltaža na 1.55 in več in to samo k uporabljaš orthos,intelburn itn.Drgač k je idle,pa tut med igranjem in 24\7 delovanjem temp ne preseže 55c in vent ne gre čez 1500rpm. Hitrost se samodejno spreminja po potrebi. Tako k intel stock hladilnik,in se nastavljajo profili v biosu.

FrancBula ::

seveda tišina je odvisna tudi od ohišja. js mam obe stranici off tako da je treba malo tišje vente:)
GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos

Valvoline ::

Lih to sem hotel tud jaz napisat 1800rpm je neslišno morda zate res sam tole je hudičovo glasno 12cm vent pri 1100rpm ga je kar slišat kaj šele pri 1800.Če hočeš iti v neko extremno navijanje pri 1,45v je treba bolši hladilnik ne pa Akaso za 20e.Valvoline daj testiraj z prime95 pa potle poročaj mal o temperaturi,ker 60 stopinj ni šans.

Popravek. 60c je z 2200rpm in se fajn sliš,v biosu nastavljen optimal mode. Čez 60c avtomatsko dvigne hitrost na 2200. Bios nastavljen na silent mode temp gre na 65c vent na 1900rpm. Vse testirano z orthos small fft.
Je pa res da eni hočejo popolno tišino. Pr men se več sliš vent iz napajalnika kokr akasa pr 1800rpm.

Steinkauz ::

Jst pa počasi zamenjujem in grem k vedno tišjemu sistemu.
Sm mel 4850 toxic->helihopter.
Kupu navadno 4850->dal gor Accelero
Pol sm pogruntu, da mam vent od pc coolerja preveč naštiman(idle 35 load 42 :))), sm dal na minimum...)
Napajalc je kr tih, naslednji so pa ventilatorji od ohišja.
Pol bo pa res neslišno :)

AapocalypseE ::

Če hočeš iti v neko extremno navijanje pri 1,45v je treba bolši hladilnik ne pa Akaso za 20e


Daj ne bluzi TOP. Extremno se z zračnim hlajenjem sploh ne da navijat. Za normalno zračno navijanje je najboljša Akasa za 20eur, ker SEKA.
Sem prej mero moj E7200 @3.8GHz - 1270MHz navitje - Prime95 small ffts 55°C - 2100rpm - -=Respect Akasa!=-

Meizu ::

Se strinjam, ravno sm hotel tudi jst citirat tole izjavo. Kakšen boljši hladilnik? BOljšega zračnega od akase skoraj ni, če pa že je, ohladi za max 1-2c bolj.

TOP ti nočeš priznat, da se včasih najdejo tudi hladilniki, ki so hudičevo poceni, a pometejo z vso konkurenco.

FrancBula ::


TOP ti nočeš priznat, da se včasih najdejo tudi hladilniki, ki so hudičevo poceni, a pometejo z vso konkurenco.

ko bi vsaj bilo tako...
akasa je za 20eur odličen hladilnik, a tistim za 35+ ne seže do kolen.
GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos

Meizu ::

Pa ko sm ravno mislil, da smo z gornjimi testi dokazali svoje... x|

Edit: A ne vidiš tam v testu, da rabiš mugena al pa noctuo z 2mi venti, da ohladi proc komaj za 2-3c nižje kot pa akasa z enim ventom. Da ne pomislimo, da se da z malo domišljije dodat še en vent na akaso - pa sploh nima konkurence.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

AapocalypseE ::

akasa je za 20eur odličen hladilnik, a tistim za 35+ ne seže do kolen.

Tako izjavo lahko da samo takšna oseba, ki nima pojma. Brezveze se kregat in davajte za hladilnike po 50, 60, 70eur, da bote meli 5 stopinj majn kot bi pa meli z Akaso. OMG kak ste bedni res...

Isto ko da si gre nekdo kupit novega BMW-ja in bo dal 5000eur ali še več zraven, da bo mel en drugi model, ki bo mel od 0-100km/h namesto 9, 8.5 sekund in končno namesto 220km/h, 230km/h.

Zgodovina sprememb…

FrancBula ::

Edit: A ne vidiš tam v testu, da rabiš mugena al pa noctuo z 2mi venti, da ohladi proc komaj za 2-3c nižje kot pa akasa z enim ventom. Da ne pomislimo, da se da z malo domišljije dodat še en vent na akaso - pa sploh nima konkurence

pa ne moreš po tišini primerjati slip streamov in 92mm akasa venta.
da ne dodam da jih z malo domišljije lahko daš na mugena 5
PS: bv da se kregamo, vsak ima svoje mnenje in svoje finance
GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

Akasa je v idle stanju neslišna. Vsaj za mene. Ko igram kakšno zahtevno igro se jo malo čuje to pa je to.
Da ne dodam kolko pa potem stane Mugen s petimi ventilatorji več od Akase.

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

FranBula neglede na to, koliko ventov lahko daš na mugena, jih lahko tudi na akaso. Če maš ogromno ohišje, zaradi mene tudi 20. In za tiste dve stopinji manj, ki jih lahko pričara hladilnik za 70€.... Sorry, not buyin' it ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Steinkauz ::

Hladi že dobro, sam ne mi rečt, da je pa neslišen :)
http://www.silentpcreview.com/article81...

Meizu ::

Mene itak boli k, ker mi dol visi za glasnost. Ko igram igre mi je važno da se hladilnik izkaže, in imam itak volume na visokem nivoju, tko da ga itak ne slišim. Ko je v idle ga pa itak ne slišiš...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Steinkauz ::

Jah jst spim v majhni sobi, kjer mam komp 1,5 metra stran, zato mi je pomembna tišina...
Sem pa mal preveč dal za hladilnik, raje bi kupu neki za 40eur, ki ima 12 centi vent in hladi neki podobnega. Samo 92mm venti po mojih izkušnjah niso preveč tihi, tko da bi vsekakor neki z 12 cm kupu :)

AapocalypseE ::

Meni je Akasa v idlu neslišna. Taki, ki mate 1.5m vstran računalnik in ga mate 24/7 vklopljenega, si dajte samo pasivne hladilnike not, da bote meli tišino, ampak potem še vas lahko disk moti, ko kaj zašrota.

Steinkauz ::

Diska ne slišim k ima p182 kul poštimano pa še disk je kr tih.
Pasivni pa ne hladijo dovolj...
Pač raje dam 20 eur več pa imam 12 centi vent :)
Vsakemu svoje

TOP ::

Vsak hladilnik je bolši kot original za procesor.Sam sem doma prejšnji teden dobil Ninjo cela bekrena in je bla razlika na ful loadu 5 stopinj napram Thermalright ki je kazal 5 stopinj manj,cena hladilnikov je tam tam,nobeden pa mi ne bo reku,da hladilnik za 20e hladil lih tako dobro,seveda hladi do ene meje ko pa kaj več naviješ pa se zgodba spremeni.Naslednji teden moram naročit to Akaso pa bomo vidli kolk je sposobna hladiti Q6600 ki se greje ko satan.Drugač pa Noctau tega ki ga ma Steinkauz je zelo dober hladilnik in skoraj neslišen je pa precej drag ampak odličen.Če se ne misli iskat neko mejo procesorja in ga tam tudi gnat potle je AKASA zelo dober nakup to pa verjamem.

tilinho20 ::

haha kakšen prepir glede teh hladilnikov. :))
Akasa je v p/p razmerju najboljši nakup (vsaj za 2-jedrne proce), tisti hladilniki za 70€ pa se že približajo ceni vodnega sistema.
TOP: Upam da dobiš čimprej Akaso da vidimo kako je z 4-jedrniki.8-)

TOP ::

Ma noben se ne prepira vsak pišemo pač kar mislimo oziroma smo probali,edino bedasto se mi zdi da nekdo napiše da hladilniki za 20e hladijo tako dobro kot za 50e.Morda bi še verjel sam sem imel doma kar nekaj hladilnikov,ki sem jih sprobal in se prepričal da to ni res,da se vrtijo kar konkretne razlike tukaj.Je pa res eno je kolk keša misliš dat v to in kaj dobiš v zameno.

tilinho20 ::

To je res da ne hladi tako dobro kot kašen ki je 50 eur (recimo Xigmatek S1284 "Achilles" za 40eur odlično hladi, bolje kakor Mugen/Akasa) samo razlika je minimalna, vsaj na 2.jedrnih procih. Kot sem rekel, čakam Akaso na 4-jedrnem procu (Q66).

Meizu ::

TOP, pejdi pogledat na nekatere teme, ko smo imeli glede te akase debato, ko sm se jo še sam na podlagi tistih testov odloču kupit. In ja, testi so pokazali, da akasa 965 lahko komot pomete z večino 50€+ hladilniki. Razen kao pri 4jedrnikih je akasa malce (malce!) slabša, zakaj, pa ne vem. Ampak mam tko al tko dvojedrnika tko da mi je res vseeno.

tilinho20 ::

Alpa če je tiste fakin 3° stopinj razlike (pri 4-jedrnikih).

Zgodovina sprememb…

computer2 ::

Evo sm zj dubu ventilator in sicer asus triton 70 in morm rect da kar v redu hladi zj pa sprobavam navi na 3800 in sem sprobal preprosto ze vse voltazo sem probal od 1.3500 vse do 1.4000 in ne deluje stabilno probau sem tudi ze vse moznosti z ramom ne wem v cem bi biu problem zato upam da ve kdo od vas.hvala.lp.

isto je ce dam na 370fsb.
C2D e7300(3300);ati 4850hd;550w;p31-ds3l;

Zgodovina sprememb…

Galaxy ::

1.45v daj, brez skrbi.

computer2 ::

[img]http://www.shrani.si/t/2I/6s/1QrmfJa5/c... e7300 3.7ghz]

[url=http://www.shrani.si/?2I/6s/1QrmfJa5/cp...

evo ratal mi je navit koncno na 3,7ghz.hvala.
C2D e7300(3300);ati 4850hd;550w;p31-ds3l;

alexa-lol ::

slike popravi :)
drugače pa bravo :) a lahko se SuperPI 1M narediš :)

computer2 ::




evo sm ze hvala za nasvete.

evo sm hvala za nasvete.
C2D e7300(3300);ati 4850hd;550w;p31-ds3l;

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

Hm,in zakaj si spet množilnik nastavil na 8.5 ?
Zakleni pciex na 100,pci na 33,če je onboard grafa jo izklopi.Daj množilnik na 10,če je voltaža na 1.45 bi mogu že 4ghz spravit gor.
3.7ghz je tudi super. Mogoće je mal slabši primerek proca.

computer2 ::

evo sm dau mnozilnik na 9.5 in 400fsb(3.8ghz).orthos mi dela za enkrat se stabilno rame na 940 +0.2v in cpu voltazo na 1.41.
C2D e7300(3300);ati 4850hd;550w;p31-ds3l;

neres ::

Če hočeš bolj hitro in zanesljivo stestirat stabilnost uporabi IntelBurnTest.

alexa-lol ::

evo sm dau mnozilnik na 9.5 in 400fsb(3.8ghz).orthos mi dela za enkrat se stabilno rame na 940 +0.2v in cpu voltazo na 1.41.

kaka je pa sprememba v superPI?

computer2 ::

bom stestirau se pi in sporocim kaksna je razlika.hvala.
C2D e7300(3300);ati 4850hd;550w;p31-ds3l;

Valvoline ::

bom stestirau se pi in sporocim kaksna je razlika.hvala.

Počas si ga že spravu na pravih frekvencah :)
Cool.

computer2 ::

upam da res.hvala valvoline za vse nasvete prav tako tut drugim.

evo sm stestiru v super pi in na 1m mi pride 14.175.
C2D e7300(3300);ati 4850hd;550w;p31-ds3l;

Zgodovina sprememb…

1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

navijanje intel E6750 POMOČ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
9624827 (20809) PrimozR
»

>>E8x00 serija a.k.a Wolfdale<< (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Navijanje
48940717 (22259) Dr_M
»

Pomoč pri navijanju q6600

Oddelek: Navijanje
394879 (2714) alexa-lol
»

C2D E8600 max.temp (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
665176 (4245) AapocalypseE
»

Hladilnik za e6400?

Oddelek: Kaj kupiti
482629 (2000) AapocalypseE

Več podobnih tem