» »

Irak ll. Mogoče se bo pa komu posvetilo :)

Irak ll. Mogoče se bo pa komu posvetilo :)

kpkp ::

Kaj pa ljudje, ki so pisali uradno poročilo? Misliš, da mnenje enega fizika preseže mnenja gradbenih inženirjev?
Kaj pa tale članek od tega človeka? Ni dovolj teorij zarote noter?

Ti ljudje so bili pod precejšnjim političnim pritiskom ali vplivom (govorim o vodij komisij, ne vsakemu posamezniku)...to je kot globalno segrevanje, dobiš taka mnenja kot ti ugajajo.

Kaj naj ti mi dokazujemo? Mi ne postavljamo trditev, samo pravimo, da so trditve teoretikov zarote smešne in brez enega pravega dokaza.
Vem, da ni letelo name a vseeno, se ti zdi da sem jaz postavljal kake teorije, jaz samo pravim, da me uradna teorija ni prepričala.

Ja. Nisi še nikoli videl, kako zrušijo kako stavbo? Mimogrede, inženirji, ki jih rušijo, samo oslabijo stavbo toliko, da jo potem gravitacija spravi na tla.
Stavbe rušijo z eksplozivom, tako da mi ta primerjava prav nič ne pomaga, ali pač. Hvala za pojasnilo o gravitaciji, sem bil siguren da vprežejo osle:\

BTW: imava isto alergijo

Letalo treščilo bližje jedru stolpa in ga huje poškodovalo, kot drugo letalo, imelo več goriva v sebi in gorelo močneje, treščilo nižje (več teže nad poškodovanim odsekom)? Tri razlage, ki ne rabijo zarote.
Drugo letalo je zadelo stolp bistveno bolj s strani kot prvo.
Ja, se strinjam zelo veliko goriva je zgorelo ob trčenju, zunaj zgradbe...detajlov pa ne veva ne ti ne jaz.
Se strinjam, da je bilo več teže, vendar je bil tam tudi stolp temu primerno grajen...in glede na dinamiko bi človek pričakoval, da se bo stolp zvrnil (letalo ga je zadelo precej bočno) ne pa sesedel. Morda bi bilo treba vprašati kakega gozdarja kako on ruši drevesa:P (upam, da zadnjega stavka ne boste jemali preveč resno)
Še kod zanimivost, mi lahko pojasniš kaj je razmrcvarijo ljudi na pod centimeter velike delce in jih "poslalo" na sosednje strehe (Deutsche Bank Building)

Resno misliš, da če imaš sprožilec z dvema gumboma, WTC1 in WTC2, da boš prej sprožil tistega, v katerega si kasneje zaletel letalo?
Tu ti pa dam prav, morda pa res niso imeli dveh gumbov.

Liker ::

Glede na to da je sprozilec imel v roki g.Grm, je seveda samoumevno da se je zmotil, k'nede?


S temle threadom ste mi drugace res polepsali dan, samo malo pazite da ne bo prevec public exposure-a, ker vas bojo likvidiral. Men so ze ene 5 prijateljev "izginili". Sploh ne vem kam so sli. Resno!




:\ :) >:D

Azrael ::

>Men so ze ene 5 prijateljev "izginili". Sploh ne vem kam so sli. Resno!

Hja za identifikacijo tvojih frendov žal nimam možnosti, zaenkrat mi je agent, ki je to hrabro dejanje plačal z glavo, dobavil dokument o Ramziju:
Obstaja povsem realna možnost, da bodo tudi največji strokovnjaki za zarote na tem forumu in tej temi, kmalu tam.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

PacificBlue ::

Slika modela letala Boeing 767



In slika letala, trenutek preden se zaleti v drugi stolp WTC-ja(isti model Boeing 767)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

PacificBlue ::

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

PaX_MaN ::

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Azrael ::

@PacificBlue:

Ali bolj majhnih in razmazahih slik nimaš? Dvoje jih je že iginilo, morajo pa res biti hudimano "secret".
Nekoč je bil Slo-tech.

PacificBlue ::

Ma ne neki mi noče linkat slik:) pač na slikah(ok razmazane so do amena..ampak letalo slikat pri takih hitrosti..) v glavnem na slikah naj bi se videlo, tam ko je pax man namestil pir in hladilnik:D ..no tam naj bi bilo nekaj nameščenega..kot resimo napalm bomba..mogoče je kaj v zvezi z tisto rumeno tekočino ko teče po stavbi..

Zgodovina sprememb…

TESKAn ::

Stavbe rušijo z eksplozivom, tako da mi ta primerjava prav nič ne pomaga, ali pač. Hvala za pojasnilo o gravitaciji, sem bil siguren da vprežejo osle:\


Ah, bi moral še kaj dodat. Mislil sem na kup prahu in drobirja, ki ostane po rušenju stavb - čeprav jih eksplozije ne raznesejo na delce.

In glede vašega termita - ko se vidi tisto "tekoče železo", traja še nekaj minut, da se stolp zruši. Povej mi, če režem nosilne stebre z termitom, koliko časa bo trajalo, da pride skozi? In koliko časa bi stala stavba, ki bi ji porezal nosilne stebre?

Glede smeri rušenja, če me spomin ne vara, je ena od stolpnic precej poševno šla na tla?

Še kod zanimivost, mi lahko pojasniš kaj je razmrcvarijo ljudi na pod centimeter velike delce in jih "poslalo" na sosednje strehe (Deutsche Bank Building)


Mogoče padec z ~300 metrov? Kolikor sem jaz takrat spremljal dogodke, niso našli samo pod centimeter velike koščke, ampak tudi večje dele...

LOL @ PaX_MaN:D.

In mogoče mi teoretiki zarote lahko razložijo, kaj je stalilo progo v Kaprunu, ko se je vžgal električen vlak, poln smučarjev? Ali pa tunel pod rokavskim prelivom? Ali pa ko se je pod Mont Blancom vžgal tovornjak, poln margarine? Če goreč kerozin ni mogel oslabit dvojčkov do točke, ko sta padla?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

PacificBlue ::

Mogoče padec z ~300 metrov? Kolikor sem jaz takrat spremljal dogodke, niso našli samo pod centimeter velike koščke, ampak tudi večje dele...

Ne vem če..sem jaz tudi gledal in se mi res zdi, da največja stvar kar so jih našli je bil mobilnik(nisem ziher)..ampak vem da je šlo res za malo stvar, ker je tisti gasilec ali kaj je že bil, pravil da je prav neverjetno, da niso nič kaj večjih kosov ali kaj podobnega našli..

kpkp ::

Ah, bi moral še kaj dodat. Mislil sem na kup prahu in drobirja, ki ostane po rušenju stavb - čeprav jih eksplozije ne raznesejo na delce.
Najdi mi nekaj takega, poleg ene zgradbe, ki se je porušila brez eksplozij...boljših slik se mi ne da iskati, saj se lahko tudi sam potrudiš, če te zanima.


Ali če mi kdo najde posnetek kake zgradbe, ki se zruši sama od sebe (ali z manjšimi "poškodbami") in zgleda tako.

Mogoče padec z ~300 metrov? Kolikor sem jaz takrat spremljal dogodke, niso našli samo pod centimeter velike koščke, ampak tudi večje dele...
Ne vem kako dala gravitacija pri vas, na našem koncu stvari padajo precej navpično.

Če bi zidal stolpnico, bi jo dal raje "Špancem" zidat:\ The Madrid Skyscraper Fire

PacificBlue ::

Ja dejmo se za trenutek ustavit in pogledat ta posnetek rušenja wtc7 ki ga je posredoval kpkp..a se vam zdi bolj možno, da so stavbo demolirali, ali se je sama tk porušila..čeprav vemo, da ni gorela....

kpkp ::

@PacificBlue
moraš biti bol natančen, če ne se spravijo na tvojo napako in te diskreditirajo (nekateri postanejo celo komiki:P).
Stavba je gorela...vendar požar je bil precej omejen.

Ne vem če..sem jaz tudi gledal in se mi res zdi, da največja stvar kar so jih našli je bil mobilnik(nisem ziher)..
tudi tukaj malo mešaš zadeve...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kpkp ()

TESKAn ::

Ne vem če..sem jaz tudi gledal in se mi res zdi, da največja stvar kar so jih našli je bil mobilnik(nisem ziher)..


Res misliš, da bodo ZDA televizije takoj po največjem terorističnem napadu šle kazat po televiziji slike razkosanih trupel? In jaz sem slišal očividko, ki je pravila o kosih ljudi, ki so raztreščeni ležali naokrog.

Najdi mi nekaj takega, poleg ene zgradbe, ki se je porušila brez eksplozij...boljših slik se mi ne da iskati, saj se lahko tudi sam potrudiš, če te zanima.


Najprej povej tvojo verzijo, od kod toliko prahu. Da bom videl, kaj sploh trdiš?

Ne vem kako dala gravitacija pri vas, na našem koncu stvari padajo precej navpično.


Ne boš verjel, tudi tu padajo stvari precej navpično. Kaj si pa hotel povedat s tem, veš verjetno samo ti.

Če bi zidal stolpnico, bi jo dal raje "Špancem" zidat:\


Verjamem, da se je tudi v to stavbo zaletelo letalo, polno goriva, da ni imela ustrezne protipožarne zaščite in da gasilci niso mogli zalivat požara od zunaj:\.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

TESKAn ::

Diskreditirate se kar sami, ko trdite, da lahko stavba stoji še nekaj minut za tem, ko ji porežeš nosilne stebre. In ko trdite, da je nemogoče, da bi se v požaru talilo jeklo.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

kpkp ::

Najprej povej tvojo verzijo, od kod toliko prahu. Da bom videl, kaj sploh trdiš?
Ti si pa smešen, kako naj jaz to vem, jaz samo gledam in se sprašujem...vsekakor ni na meni, da bi odgovarjal na to kaj se je zgodilo, morda če bi dobil primerno plačo bi se celo potrudil:P

Ne boš verjel, tudi tu padajo stvari precej navpično. Kaj si pa hotel povedat s tem, veš verjetno samo ti.
Hotel sem povedat, da so zadeve letele levo in desno ne samo navpično...pustimo zdaj to

Verjamem, da se je tudi v to stavbo zaletelo letalo, polno goriva, da ni imela ustrezne protipožarne zaščite in da gasilci niso mogli zalivat požara od zunaj:\.
kaj pa WTC7:\ ?

TESKAn...bo zadosti a?
Upam, da si tudi ti opazil, da to ne pelje nikamor...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kpkp ()

TESKAn ::


Ti si pa smešen, kako naj jaz to vem, jaz samo gledam in se sprašujem...vsekakor ni na meni, da bi odgovarjal na to kaj se je zgodilo, morda če bi dobil primerno plačo bi se celo potrudil:P


Zakaj potem tako težko verjamete ljudem, ki so zadevo raziskovali? Zakaj se vam bolj kredibilen zdi npr. MITjevec, ki trdi, da se nista zrušila zaradi ognja, ker je dim črn in je torej ogenj hladen? Novica zanj, iz zgornje postaje v Kaprunu se je vil gost, črn, strupen dim. Pa so se še zmeraj topile tračnice.

Hotel sem povedat, da so zadeve letele levo in desno ne samo navpično...pustimo zdaj to


Ja, so. Ampak ne zaradi eksplozij.

kaj pa WTC7:\ ?


Ne vem, nisem zasledil dokumentarca na to temo. Ne bom pa zato takoj pograbil razlage, da jo je porušila tajna organizacija.

Upam, da si tudi ti opazil, da to ne pelje nikamor...


Ne, res ne pelje.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

dzinks63 ::

:)) Tako, kot da bi otrokom odgovarjal in razlagal , ati zakaj pa to, mami kaj je to, res ste brez zdrave pameti , živite v nekem virtualnem svetu, gledate samo risanke in filme in potem mislite, da ste se iz tega vse naučili in da veste vse.

kpkp ::

TESKAn eno stvar res težko prenašam pri tebi, to je da postavljaš trditve v mojem imenu
na primer:
Ne bom pa zato takoj pograbil razlage, da jo je porušila tajna organizacija.
ko trdite, da lahko stavba stoji še nekaj minut za tem, ko ji porežeš nosilne stebre. In ko trdite, da je nemogoče, da bi se v požaru talilo jeklo.
in še bi jih našel če bi se mi dalo iskati.
Govoriš kot, da sem jaz PB....mene ni treba nikamor predalčkat
hvala

PacificBlue ::

Tako, kot da bi otrokom odgovarjal in razlagal , ati zakaj pa to, mami kaj je to, res ste brez zdrave pameti , živite v nekem virtualnem svetu, gledate samo risanke in filme in potem mislite, da ste se iz tega vse naučili in da veste vse

Pa tako se jaz počutim,ko vas poslušam:)Zakaj misliš,da pravim, da vas mediji tako za nos vodijo..bytheway tv resnično gledam zelo malo..preprosto zato,ker zavaja.

PacificBlue ::

Zakaj potem tako težko verjamete ljudem, ki so zadevo raziskovali? Zakaj se vam bolj kredibilen zdi npr. MITjevec, ki trdi, da se nista zrušila zaradi ognja, ker je dim črn in je torej ogenj hladen? Novica zanj, iz zgornje postaje v Kaprunu se je vil gost, črn, strupen dim. Pa so se še zmeraj topile tračnice.

Preprosto, ker za nesrečo v Kapruno je bolj jasno kaj se je v resnici zgodilo kot pa za WTC..A misliš, da za Kaprun tudi obstajajo teorije zarote? pokaži mi jo..
Pa pusti ti znanstvenike pri miru..če en človek sprejme 50.000 dolarjev podkupnine ni važno ali je MItijevc ali Nasa tip ali pa kdorkoli drug..

PacificBlue ::

Diskreditirate se kar sami, ko trdite, da lahko stavba stoji še nekaj minut za tem, ko ji porežeš nosilne stebre. In ko trdite, da je nemogoče, da bi se v požaru talilo jeklo.

Glede požara..če bi si dober pogledal posnetek drugega trka letal z WTC bi lahko zelo z lahkoto opazil, kako velika količina kerozina ekspoldira zunaj stavbe WTC..resnično si poglej in boš začuden..

PacificBlue ::

ko trdite, da lahko stavba stoji še nekaj minut za tem, ko ji porežeš nosilne stebre. In ko trdite, da je nemogoče, da bi se v požaru talilo jeklo.

In tega jaz nikoli nisem trdil..zdaj si pa res že izmišlujete..sprememba taktike al kaj?:)

BigWhale ::

Nekdo je prej rekel, da je ogenj ogenj in da gori vedno pri enaki temperaturi.

No, jaz pa trdim, da so me vceraj ugrabili Illuminati (ki, btw, sodelujejo z alieni), ker prevec vem in me zadrogirali z neko drogo, da sem skoraj vse pozabil. Vem samo, da kontrolirajo precej stvari pri nas.

Naj mi en dokaze, da to ni res kar trdim!!!

PacificBlue ::

No, jaz pa trdim, da so me vceraj ugrabili Illuminati (ki, btw, sodelujejo z alieni), ker prevec vem in me zadrogirali z neko drogo, da sem skoraj vse pozabil. Vem samo, da kontrolirajo precej stvari pri nas.

Vidiš..se že lažeš..Illuminati ti vgradijo čip. Oni ne drogirajo.To počnejo kvečjemu pri sebi..Mogoče so pa ravno zato švercali med vietnamsko vojno trdo drogo v truplih in mrtvaški vrečah mrtvih vojakov v ZDa..:\

PacificBlue ::

Recimo Daddy Bush je straten uživalec zelo čitega heroina..njegovega sina tk brezveze sploh omenjat..Clinton se z belim praškom rad igra..če pa pogledamo v sosednjo Italijo..tam pa tk brezveze..pol parlamenta na koki..

PacificBlue ::

Hm..rad bi vam predstavil tega tipa tukaj..njegovo ime je Leo Zagami in trdi da je bivši član Illuminatov oz. član lože Monte Carlo in Propagande duo(P2)..z izjavami gre precej daleč, za svetovno zaroto(pač ima info iz prve roke, saj naj bi bil ravno naslednik Luccia Gellia..voditelja ali masterja P2 v italiji) krivi Vatican, ampak z informacijami in dokazi gre zelo daleč saj dobesedno objavi naslove in številke telefonov ,mejlov vseh pletenih..tule sem pa prilepil njegove dokaze, da je bil član teh omenjenih lož in društev:







Zgodovina sprememb…

perfect ::

Tole si preber ''Big Wale''
Bolše da pozno zveš kot nikoli..

Part of the problem is that people (including engineers) often confuse temperature and heat. While they are related, they are not the same. Thermodynamically, the heat contained in a material is related to the temperature through the heat capacity and the density (or mass). Temperature is defined as an intensive property, meaning that it does not vary with the quantity of material, while the heat is an extensive property, which does vary with the amount of material. One way to distinguish the two is to note that if a second log is added to the fireplace, the temperature does not double; it stays roughly the same, but the size of the fire or the length of time the fire burns, or a combination of the two, doubles. Thus, the fact that there were 90,000 L of jet fuel on a few floors of the WTC does not mean that this was an unusually hot fire. The temperature of the fire at the WTC was not unusual, and it was most definitely not capable of melting steel.

TESKAn ::

Glede požara..če bi si dober pogledal posnetek drugega trka letal z WTC bi lahko zelo z lahkoto opazil, kako velika količina kerozina ekspoldira zunaj stavbe WTC..resnično si poglej in boš začuden..


In? Misliš, da zato, ker je bila velika ognjena krogla, ga ni moglo nič ostat? Poglej si fuel capacity, boš začuden, koliko goriva gre v to letalo. In upoštevaj, da sta se zaleteli kmalu po vzletu, namenjeni pa sta bili na drugo obalo - kar pomeni polno goriva.

In tega jaz nikoli nisem trdil..zdaj si pa res že izmišlujete..sprememba taktike al kaj?:)


Teoretiki zarote trdite, da je tista tekočina staljeno železo, rezultat termita. Takoj zatem pa, da so WTC zrušili z termitom. Ali boste sedaj trdili, da ste fizika, ki postavlja te trditve, dali samo zaradi lepšega?

Perfect, ti pa najprej razloži, kaj je stalilo tračnice v Kaprunu, v predoru pod rokavskim prelivom in vozila v predoru pod mont blancom. Kako je lahko kamijon margarine sproduciral temperature, ki so talile železo? Ali kako lahko goreč električen vlak stali tračnice?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

BigWhale ::

"perfect", glej, lepo po slovensko.

NI POTREBE, da se jeklo stali oziroma, da spremeni agregatno stanje. Dovolj je, da se segreje in se ze spremenijo karakteristike nosilnosti in obremenitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

kpkp ::

Teoretiki zarote trdite, da je tista tekočina staljeno železo, rezultat termita. Takoj zatem pa, da so WTC zrušili z termitom. Ali boste sedaj trdili, da ste fizika, ki postavlja te trditve, dali samo zaradi lepšega?
Tistega fizika sem jaz prilepil, tako da lahko vprašaš mene zakaj...ne pa da nekaj ponovno posplošuješ.
Fizika sem prilepil kot alternativno teorijo, nikjer nisem trdil da ima prav ali da se popolnoma strinjam z njim...kakor si ti mene vprašal lahko tudi jaz tebe, zakaj verjamete izključno uradnim stališčem in se ne ozrete še malo po alternativah, mislim da boš celo ti priznal da to nebi bil prvi "terorističen" napad izveden s strani tajnih agencij in podobnih organizacij.

Če res na kratko povzamem moje prepričanje glede 11.9.2001, bi lahko rekel preveč je podrobnosti in naključi, da bi res lahko bilo tako kot piše v uradnem poročilu.
(kjer BTW niso ugotovili zakaj se je WTC7 sesedel, morda solidarnost z večjima bratoma)

edge540 ::

>>Kaj pa je tebi ''raptor'' s tem stavkom zgoraj.Če nebi v šoli na ušesih sedel
>>kaj takega nebi izjavil.Zdej pa knjigo odpri pa poglej kolk stopinj ma ogenj
>>in pri kolikih se jeklo stopi.Zakaj govorite P......je fantje ?

Glej, na stvar poskušam gledat objektivno. V končni fazi mi je rahlo vseeno kdo je sesul stolpe, sem si jih ogledal dve leti prej>:D . Pa mimogrede, kerozin lahko v pravih pogojih gori tudi na 3300°C, sploh ni problem (recimo v raketnem motorju v kombinaciji s kisikom ali kakšnim drugim oksidantom). Tako da jeklo stopiti z kerozinom ni problem. Zakaj misliš da se v plinskih turbinah za kompresorje uporablja uber drage fancy materiale kot je keramika in podobno? Tudi če se jeklo nebi stopilo bi še vedno izgubilo večji del svoje trdnosti, kar pa pri 50000 RPM ni kul sploh. Bi hitro prišlo do ognjemeta.

Poskusi naslednje doma. Vzemi jekleno palco fi=5mm, dvojne kombinirke in jo probaj zviti. Ti garntiram da je ne boš. Sedaj pa jo segrej z kakšnim gorilnikom ali pa na plinskem štedilniku tako, da bo rahlo zažarela. Videl boš, da ne rabiš močno gret, mogoče kakšno minuto. Potem jo lahko zvijaš brez problema.

Pa se menimo o štedilniku, ne o kerozinu v jašku z prepihom.

PacificBlue ::

"When you have a security contract, you know the inner workings of everything." Stratesec, a now-defunct company that had security contracts at the World Trade Center and Dulles International Airport, should be investigated, among others, because of the strange coincidence that President Bush’s brother, Marvin P. Bush, and his cousin, Wirt D. Walker III, were principals in the company, with Walker acting as CEO from 1999 until January 2002 and Marvin reportedly in New York on 9/11. At least one report claims that a "power down" condition prevailed on September 8–9 (pdf, p. 45) at WTC to complete a "cabling upgrade," presenting an opportunity to plant explosives with low risk of detection."

kpkp ::

Imam občutek, da smo se začeli "zgubljati" v detajlih, najvažnejše vprašanje je ali so za napad vedeli in kaj so storili, da bi ga preprečili? (govorim o Ameriški administraciji in nasploh o agencijah, ki naj bi preprečevale take dogodke)

Zakaj so se stolpi porušili je sekundarnega pomena, tako da lahko najprej poizkušamo odgovoriti zgornji vprašanji.

bluefish ::

iz uradnih medijev je bilo znano, da so agencije imele informacije o morebitnem napadu. Očitno pa je, da ga niso preprečile oz. se tega niti niso trudile. Skratka, v vsem tem ne rabiš teorije zarote.

PacificBlue ::

In evo..tega še sam nisem vedel do zdaj..leta 1975 je bil zelo velik požar v severnem stolpu WTC-ja..trajal je cele 3 ure, preden so ga pogasili..11.9 2001 pa se stolpa porušita vsega po pol ure..






kpkp ::

@blueFish
V meni se pojavi eno vprašanje ZAKAJ?
Morda pa je bil ta "teroristični" napad v njihovem interesu?
Samo nedolžna vprašanja, ki pripeljejo do dvomov.

In če že tako rad govoriš o teorijah zarote, tudi uradna verzija je teorija zarote, skupina islamskih moških poskuša škodovati USA. Meni zveni kot teorija zarote.

Še v pomoč:
zaróta -e ž (ọ) tajen dogovor,
načrt navadno več ljudi za odstranitev
nosilca, nosilcev navadno državne
oblasti: režim je zaroto pravočasno
odkril; pripravljati zaroto; ekspr. vplesti
koga v zaroto; sodelovati v zaroti proti
kralju // ekspr. tajen dogovor, načrt za
nasprotovanje komu, zvijačno, zahrbtno
dejanje proti komu: sosedi so kovali
zaroto proti njemu / zarota otrok proti
staršem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kpkp ()

PacificBlue ::

"In the mid-1990s British Steel and the Building Research Establishment performed a series of six experiments at Cardington to investigate the behavior of steel frame buildings. These experiments were conducted in a simulated, eight-story building. Secondary steel beams were not protected. Despite the temperature of the steel beams reaching 800-900° C (1,500-1,700° F) in three of the tests (well above the traditionally assumed critical temperature of 600° C (1,100° F), no collapse was observed in any of the six experiments."

PacificBlue ::

The jet fuel fires played almost no role in the collapse of the World Trade Center.

Vir: KLIK

PacificBlue ::

In za vse dvomljivce..lahko si pogledate še tale video..kjer med drugim tudi prikazuje druge visoke stavbe po svetu, ki so bile izpostavjene požaru..tudi po več ur..in nobena se ni podrla..v bistvu je WTC edina visoka zgradba, ki naj bi se podrla zaradi požara..


http://video.google.com/videoplay?docid...

edge540 ::

>>The jet fuel fires played almost no role in the collapse of the World Trade Center.

Hvala za ''dokaz''. Ampak jaz ne verjamem nikomur, pa naj je še tako prepričan v svoj prav, če mi tega ne dokaže.

>>v bistvu je WTC edina visoka zgradba, ki naj bi se podrla zaradi požara..

Gradbene načrte prosim. Pa markacije ki je gorelo. Dokler nimamo tega mešamo meglo.

>>Secondary steel beams were not protected. Despite the temperature of the steel beams reaching 800-900° C (1,500-1,700° F) in three of the tests (well above the traditionally assumed critical temperature of 600° C (1,100° F), no collapse was observed in any of the six experiments."

Ja in to dokazuje... kaj točno? Da je neka random bajta preživela požar? Fajn. Je bila pač pošteno predimenzionirana. Danes bi se temu reklo potrata materiala.

edge540 ::

>>http://video.google.com/videoplay?docid...

Tipson v videu pravi da mu je rušenje hobi. In ker je prepričan v svoj prav, je car, jezus, you name it, ostali pa nimamo pojma.

Meni je modelarstvo hobi in prepričan sem da sem zadnjič med letenjem z jadrilico videl nekaj takega.

imagodei ::

V bistvu se v nobeno drugo visoko stavbo doslej ni zaletel Boeing s "par" tonami in na ta način oslabil nosilce za nadstropja NAD mestom trčenja.
- Hoc est qui sumus -

kpkp ::

PacificBlue ::

Raptor001

V Madridu je leta 2005 Windsor stolpnica gorela celih 20 ur..in se ni podrla..
Potem v tem dokumentarcu..moj link zgoraj..ljudje,ki so bili zaposleni v WTC na posnetku trdijo, da je bil v kleti WTCja zelo močna eksplozija PREDEN sta bili zadeti z letalom..eden od zaposlenih trdi da pozna ljudi, ki so bili ubiti ali ranjeni zaradi te eksplozije..

Poleg tega, da ne naštevam, da vročina sploh ni bila visoka..celo popustila je zelo hiter..kot trdijo ljudje v tem video..

In na osnovi vseh podatkov,slik, linkov in videov ,ki sem jih danes vam posredoval..boste ja menda začeli razmišljati v smeri, da požar(v bistvu to sploh ni bil požar..bolj kot ne se je sam kadilo..gasilci temu ognju pravijo celo "hladen ogenj"..) ni bil vzrok porušitve WTCja..

PacificBlue ::

V bistvu se v nobeno drugo visoko stavbo doslej ni zaletel Boeing s "par" tonami in na ta način oslabil nosilce za nadstropja NAD mestom trčenja.

Eh imagodei slabo poznaš kako je zgrajen bil WTC..poglej si malo podatke preden kaj trdiš..

edge540 ::

>>V Madridu je leta 2005 Windsor stolpnica gorela celih 20 ur..in se ni podrla..

Dva se zaletita čelno z 50, stoenka in volvo. Samo en umre. Čudno?

>>Poleg tega, da ne naštevam, da vročina sploh ni bila visoka..celo popustila je zelo hiter..kot trdijo ljudje v tem video..

Koliko je bila temperatura okoli nosilnih stebrov? Očitno imaš ta podatek.

>>eden od zaposlenih trdi da pozna ljudi, ki so bili ubiti ali ranjeni zaradi te eksplozije..

Saj, jaz pa trdim da so me ponoči nadlegovali Goauldi iz P3X-275. Priče niso zanesljive. Pri takšnem šoku, hitro zamešaš stvari.

>>In na osnovi vseh podatkov,slik, linkov in videov ,ki sem jih danes vam posredoval..boste ja menda začeli razmišljati v smeri, da požar(v bistvu to sploh ni bil požar..bolj kot ne se je sam kadilo..gasilci temu ognju pravijo celo "hladen ogenj"..) ni bil vzrok porušitve WTCja..

Sem odprt za druge razlage kot je uradna, ampak šele ko mi daš načrt zgradbe in pokažeš kje je gorelo in s kakšno temperaturo je gorelo.

>>Eh imagodei slabo poznaš kako je zgrajen bil WTC..poglej si malo podatke preden kaj trdiš..

Že ene šestič... gradbeni načrt prosim!

PacificBlue ::

Sem odprt za druge razlage kot je uradna, ampak šele ko mi daš načrt zgradbe in pokažeš kje je gorelo in s kakšno temperaturo je gorelo.

Tega ti sploh nisem dolžan storiti..sam si poišči človek..

Poleg tega, če ne boš prenehal z kretenastimi izjavami zame sploh nisi kompetenten sogovornik..

Azrael ::

Aha ti limaš "kredibilne" linke, Čunga Lunga filmčke z YouTube in ostal bs. Toda ko kdo zahteva KONKRETNE potrditve teh blodenj, pa se slikajte.

Sicer pa kdor trdi, da je temperatura ognja zmerom enaka in podobne cvetke, nima vseh kolesc v glavi pošlihtanih. Zašuštran čipan beliver?
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Chemtrails - reakcija na sončni svetlobi? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11410133 (8285) imagodei

Kdo vodi svet in podobne zarote (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
45631189 (2078) T-h-o-r
»

Resnična zgodovina - kdo zares vlada na zemlji (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Problemi človeštva
68742062 (28970) Matev

11 september in teorija zarote!? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12213457 (9080) jype

Več podobnih tem