X-Bit Labs - Predstavniki Sonyja so sporočili, da je bila njihova konzola sedme generacije, PlayStation 3, prodana že v 50 milijonih primerkih. To številko so presegli 29. marca, a jo je treba vzeti s kančkom soli, saj Sony za uspešno prodajo šteje konzolo, ki je prišla v skladišče oz. na police trgovca. Možno je tako, da zaradi večje zaloge pri končnih uporabnikih še ni vseh 50 milijonov konzol, a je ta številka v vsakem primeru blizu. Za ta dosežek je Sony potreboval slabe štiri leta in pol, saj so konzolo svetu predstavili 11. novembra leta 2006. Izmed trojice konzol iz sedme generacije, kamor spadata še Xbox 360 in Wii, je PlayStation 3 še vedno v najmanj primerkih prodana konzola.
Kljub slabšim prodajnim rezultatom v zadnjem času je Wii daleč spredaj (glede na Wikipedijo je prodaja 31. decembra 2010 štela slabih 85 milijonov primerkov), medtem ko sta v trenutnih prodajnih rezultatih izredno izenačena Xbox 360 in PlayStation izenačena še na splošni lestvici. 50 milijonov prodanih primerkov je Xbox 360 namreč presegel komaj letošnjega januarja, za kar so pri Microsoftu pravzaprav potrebovali precej daljše obdobje, saj so Xbox 360 predstavili 12. maja 2005 in ga 20. novembra istega leta končno dostavili še v trgovine. Nekoliko bolj turobna je situacija, če PlayStation 3 primerjamo z njegovim predhodnikom, katerega so pri Sonyju uspeli prodati že v 150 milijonih kosih, prek 200 % več, kot PS3. Mejnik 50 milijonov primerkov so s PS2 presegli po vsega 2 letih 10 mesecih, mnogo hitreje od PS3.
Na drugi fronti je Sony v slabih sedmih mesecih, od 15. septembra 2010 do 3. aprila letos, uspel prodati 8 milijonov pripomočkov PlayStation Move, ki je njihova različica zaznavanja gibanja igralca in konkurent Microsoftovemu Kinectu. Tokrat je primerjava z Microsoftom neprimerno slabša, saj je ta svoj Kinect v vsega štirih mesecih prodal v 10 milijonih primerkih.
Bral sem članek, da DirectX 9,10,11 ZELO omejujejo performace, ki bi bil lahko dosežen, če bi se do GPUja dostopalo direktno. Za faktor 10. To bi morda razložilo tudi dejstvo, da kjub 10kratni moči PCja proti konzolam, igre ne zgledajo 10krat boljše, tiste, ki pa uporabljajo dx11 featurje, pa laufajo zelo počasi.
Senitel: Je kaj resnice v temu članku?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|
Z velikim, na začetku so bili proizvodni stroški PS3 čez 600 USD; prodajala se je za 400-500. Ampak zdaj so že na nuli/zeleni veji. Pa saj tako je vedno s temi konzolami, proizvajalci jih na začetku prodajajo iz lastnega žepa, na koncu življenske dobe se jim pa to povrne. Proizvodnja PS2 verjetno danes stane drobiž, prodaja je pa ogromna. Itak pa konzolaši služijo na račun licenc, ki jih prodajo razvijalcem iger, izdelovalcem pripomočkov, itd. Tudi to je eden od razlogov za višje cene iger na konzolah.
Samo za ps2 ni nikoli sony kompliciral za odklenjeno konzonzolo kakor sedaj pri ps3 toraj nekaksnih, ce sklepas iz tega dobickov samo od konzole ne more bit!
Bral sem članek, da DirectX 9,10,11 ZELO omejujejo performace, ki bi bil lahko dosežen, če bi se do GPUja dostopalo direktno. Za faktor 10. To bi morda razložilo tudi dejstvo, da kjub 10kratni moči PCja proti konzolam, igre ne zgledajo 10krat boljše, tiste, ki pa uporabljajo dx11 featurje, pa laufajo zelo počasi.
Senitel: Je kaj resnice v temu članku?
Za te besede so nekaj dni kasneje pri AMDju dejali, da so bile vzete iz konteksta in da nikakor niso hoteli trditi karkoli takega. Poguglaj, hitro najdeš odzive.
Če imaš več jederni procesor novejše izdelave ali gpu, lahko oba obdelata podatke, potem pa še 3D tehnologija dohiti polno ločljivost najprej na PC, nato v ostalih napravah.