» »

Ne kupit Sapphire 9800se !!!!!

Ne kupit Sapphire 9800se !!!!!

stosw ::

Tak so me nategnil da ni res. Kupim omenjeno 9800se, vstavim v comp, vse ok. Pa grem gledat malo pri kakih frekvencah dela grafa -> 277 mhz core, 270 mhz mem ;( ;(. Po podatkih z te strani naj bi bil clock 380/337.5 mhz. Naj se gredo NVidia & Ati in njihovi podizvajalci j**** če ne znajo definirat točnih oznak kartice in pripadajočih performans. Ne pa da imamo 2^1000 različnih verzij kartic z isto oznako.

Pa a je prov potrebno vsakega nategnit ?

Caligula ::

Nesi nazaj v trgovino, da nisi zadovoljen in vzami kaj drugega. Mislim, da lahko zahtevas tudi kupnino nazaj.

Po zakonu imas 8 delovnih dni casa in ti morajo izdelek zamenjat-za kupnino pa nisem ziher ampak mislim ,da ti morajo vrnit, ce zahtevas.

Dr_M ::

ja sapphire je sploh znan po takih cudnih stvareh.
npr njihov r9600XT dela na 350/530 mhz (kar je se precej mn kot pri PRO verziji), ceprov je specifikacija za XT 500/600.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Vikking ::

mislim, da nisi dobro prebral, kakšno kupuješ!¨mislim da si sam nevednež in ne drugi ki jih obtožuješ!

ne smeš gledat kaj na internetu piše, ampak na škatli oz. deklaraciji!

link

Dr_M ::

frekvenca pomnilnika: 270 MHz (680MHz DDR)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Vikking, on je predvsem zrtev zavajanja. Potrosnik je zrtev marketinga in ancrtne zmede prodajalca, ki je ustvarjena namenom, da se cimslabse proda za cimvec.

Biti potorosnik ne pomeni, da mora clovek vse poznat do obisti, ker je to lahko kot sluzba, ki bi trajala 24 ur na dan. Proizvajalec to dela nacrtno.

Nesi kartico v trgovino in zahtevaj denar nazaj in jih opozori, da morajo to po zakonu storiti.
lepo daj nazaj v originalno embalazoin daj zraven vse kar pase zraven.

Ne vzami NE za odgovor, ker je zakon na tvoji strani. Pa porocaj kaj se bo zgodilo oz, ce bodo porblematicni ap potem se napisi kje si kupil.
Ampak to naredi cimprej, ker so casovne omejitve. 8 dni oz po nekem zakonu 15 dni. Sam daj raje v 8ih delovnih dneh od nakupa. Ziher je ziher.

Tomay ::

Baje da je pri 9800SE pomeni SE Slower Edition:D
Voodoo 4Ever

Vikking ::

mislim da SE ma sam vezo s pipeline ker ima 4 delujoče samo!

stosw ::

Kaj pa tle piše:

http://www.sapphiretech.com/product-matrix/full_retail.xls

>> 325/290Mhz (moja pda dela na 277,270 preverjeno rivatuner/aida32)

Pa edina 9800se na seznamu je, pa še celo isto P/N kot moja ima.

Na škatlah pa kot ponavadi ne piše nič pametnega (so sam lepe slikce gor & bluzenje
o raznih tehnologijah;(( ).

Proizvajalci bi se morali držati nekih oznak ne pa da obstajajo:

- 9800se z 256 bitnim spominskim vodilom
- 9800se z 128 bitnim spominskim vodilom
- plus še cela množica različnih frekvenc gpu/men

Kako bi bilo če bi ti Intel prodajal svoje procesorje z isto oznako, tekel bi pa z različnimi
frekvencami delovanja ?

Caligula ::

Dost pizdenja :D Nesi nazaj. Bos od zdaj naprej zagotovo bolj pozorno pazil komu in kako dajes svoj denar 0:)

freejack ::

Mah ja, največja fora je s cevovodi, ampak ni v tem poanta. Naj uganem, kupil si jo v Mlacomu, v kakšnem BigBangu alli v BOFu? In še to za smešno nizko ceno?

Tega je vse več. Ko je prišla reklama od BOFa za to 9800SE, je polovica mojih prijateljev popolnoma ponorela. Da je pa zdaj enkratna akcija, take ne bo več, itd. itd. Samo za tole priložnost so spustili ceno. Un tip je pa 100.000 SIT plačal, tle je pa za 30.000 SIT, kakšen kreten.... Hja, bo že držalo... in potem se zgodi tole...

Tole ne pravim konkretno zate, saj ne vem ali si bil dejansko prevaran ali ne.

Pa saj poanta izdelka ni v ceni. Še najdražjo kartico je mogoče ponuditi za polovično ceno, če nanjo spraviš slabše rame, znižaž frekvenco le teh, namesto 8 daš 4 cevovode, itd.

Razen izjem, so grafične kartice dejansko dobre le toliko kolikor stanejo. Govorim o uporabi grafične kartice z tovarniškimi nastavitvami, ne pa o navijanju slabših modelov do rezultatov boljše grafične.

Primoz78 ::

Jaz sem danes dobil Club3D Radeon 9800SE pa mi po defaultu kaze CPU 378/ RAM 337 mhz....pa 256-bitno vodilo je....sam kaj ka mi ne dela softmode...oz. so sami artifakti :'( . Bom probal vrnit kartico na E-misijo...ce mi uspe seveda.

Lp Primoz


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radeon 9800pe

Oddelek: Strojna oprema
141288 (940) kihc
»

Pozor !!! powercolor 9800 pro samo 128 bit

Oddelek: Strojna oprema
432653 (1599) DjTonic
»

Radeon 9800SE do 9800XT???

Oddelek: Navijanje
282726 (2163) VASkO
»

RADEON 9600XT VS. 9800SE?

Oddelek: Kaj kupiti
201394 (1156) Tilen
»

ATI Radeon 9800 SE ali 9600XT (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
20010602 (7094) flisko

Več podobnih tem