» »

ATI Radeon 9800 SE ali 9600XT

ATI Radeon 9800 SE ali 9600XT

1
2
3 4 5

Malner ::

A zdej ste pa iz te tema naredl temo Problem z Hercules Radeon 9800 SE AIW!;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Malner ()

kihc ::

Jah saj tud AIW je 9800 SE :D

Jaz sem tudi pred enim tednim poslal mail na gambit kakšno vodilo in rame ima njihova kartica pa nisem dobil odgovora, potem sem pa še enega (poizvedba, kakšen je dobavni rok kartice) sem dobil odgovor v parih urah, je pa bila to sobota. ;(

Sedaj ne vem ali res nimajo teh podatkov, ali pa pač nočejo odgovarjat na mejle. :(

BTW, sam sem premislil glede Herculesa AIW, vendar sem prišel do zakjučka da bo grafa v najmanj 2h letih zastarala in jo bom moral zamenjati, vendar potem ne bom več imal tunerja (malo verjetno da bom takrat spet dobil tako ugedn AIW).

Pa še to, a ima kdo sploh kakšno sliko te sapphirove kartice, da sploh vidim kako izgleda razporeditev ramov, hlajenje itd...?

dady ::

Ti 9800se ki jih majo zdaj v enaa so vsi 128bitni, ker je pchand uvozil samo take. To je zlo cudno, ker na sapphirovi strani nisem nasel te akrtice ki bi imela 128 bitno vodilo.

kihc ::

Mah, škoda, kot kaže ne bo nič iz tega R9800... bom poizkusil še napisat mail v AGT, ker se mi zdi da imajo tam tudi Sapphirove kartice, drgač pa bom jaz najbrž kupil 9600 XT, pa še par jurjev bom prihranil.

Še zmeraj me zanima če ima kdo kje kakšno slikico kako izgledajo te kartice (9600 ali pa 9800)?

vudy ::

Jaz se tudi zanimam za nakup te kartice in sem zvedel, da so Sapphire-ove kartice navadno 256-bitne, za Azijski trg pa naj bi ble 128-bitne, ki nikoli niso ble mišljene za prosto prodajo (samo v kompletnih sistemih). Na žalost pa nabavljajo skoraj vsepovsod tote krš 128-bitne in ti jih probajo podturit. Pri Pelugi so rekli, da bo 256-bitna ta teden prišla. Bomo vidli. Jaz sem se kljub temu že odločil za Herculesa.

boštjan ::

evo vam slik,če vam kaj pomaga

Malner ::

Vudy, a to mislis kupt Herculesa 9800 SE AIW al 9800 Pro?

kihc ::

Tukaj je še nekaj lepih slik ter primerjava med R9800 ter 9800 SE (128 bitna verzija).

vudy ::

Mislim kupit Herculesa 9800SE AIW, ker za tega vsaj vem, da deluje na 256-bitnem vodilu. Pri Saphhire-ovih pa vsi prodajajo 128-bitne. Kupil pa jo bom v Avstriji, ker so neprimerno cenejše.

Jackass ::

OK, zdej smo ugotovil, da če maš srečo ma 9800SE krasn navijalski potencial. Ampak tema pa sprašuje "ATI Radeon 9800 SE ali 9600XT" in ker smo več al mnj tut ugotovil, da je 9800SE na 256bitnem vodilu prava redkost, me zanima še 9600XT.

Najprej sm mislu kupt 9600Xt, pol sm vidu to temo postou navdušn nad 9800SE, zdej zgleda da takih, ki bi se jih dal modat ni kej dost, torej bi pol še kšno besedo vrgl o 9600XT.

Kakšn navijalski potencial ima 9600XT?
Neki sm že bral, da so not lohk samsungovi rami al pa še eni drugi, in da ene lohk še kej navijš, drugih pa ne kej dost. Kako je s tem?
Kakšna je cena (približno)?
Kje se da to kupt?
A jo že kdo ma, da ga zaslišimo??
jAcKaSS

kihc ::

Aje mogoče kdo kupil R9600 XT v EnaA, ker me zanima če je to tisto pakiranje kjer zrven dobiš kupon za HL2?

kinetik ::

Koker me spominne vara bi mogu zraven vsakega radeona 9600xt dobit zraven kupon edini problem so lahko OEM izvedenke pri katerih kartico dobiš samo v vrečki.
nic pametnega nimam za povedati

kihc ::

A res? Nisem vedel, zakon >:D

Malner ::

Sej to vem, da je 9800 SE dost pocasnejsi od 9600 XT, ker imata oba 4 cevovode, 9800 SE dela pr 330 do 380 MHZ medtem k dela 9600 XT pr 500MHz, RAM je pa enak hitr. A slucajno kdo ve, kje bi se dal dobt Radeon 9800 za okol 60k SIT, k to je zdalec najboljsi nakup.

boštjan ::

9800 za 60k,poglej male oglase;)

Jackass ::

sam moment!! A 9800SE je slabša grafa kt pa 9600XT??
jAcKaSS

boštjan ::

če ne misliš se zezat z modanjem,pol raje 9600XT

Jackass ::

Men modat ni problem. Sam zanimame tovarniška različica, katera je hitrejša?
jAcKaSS

boštjan ::

Malner ::

Na bolho sm sel pogledat za kasno 9800 za 60k, pa sm najdu polhn oglasov za vse mogoce Radeone.

In presenecenje, vsi novi oglasi so od EnaA.8-O

Caligula ::

Cesa ma 9600XT 500 Mhz?
RAMa zihr ne. Kvecjemu v dualu.
Pa ne, 9600XT je pocasnejsi od 9800SE na 256 bitnem vodilu. Za 128 bitno pa ne vem pa me niti ne zanima, ker gre samo za malo boljso 9600PRO
Pa tudi XT je pac 9600 PRO k se sam od sebe mal navija.

Raje dobrega 9600 PRO kot slabega XTja.

9800SE mora pa bit na 256 bitnem vodilu. Se samo s 4 cevovodi je precej boljsa izbira od 128 bitne z 8imi.
128 bitna tistih 8ih se izkoristit ni sposobna.

256 bitno 4 mal bremzajo sam se se vedno dost bolj navije kot 128 bitna. Tiste v Enaa iso vredne nakupa, ker so 128 bitne.

Ali 256 bitno ali pa nic.

Razen ce dobis 128 bitno zq 45 cukov. Pol se pa res splaca, ce bi kaksna bedna verzija z kilavim RAMom...

Caligula ::

Pa ker vsakic tipkam na drug tipkovnici je mal tezko kaj mojega prebrat kdaj :D

Skratka precej bolj kot 9600XT se splaca 9800 SE na 256 bitnem vodilu pa cetudi bo recimo delala na samo 4 cevovodih.

9800 SE na 128 bitnem vodilu ni dobra izbira, 9600XT pa je pac 9600 PRO samo da se sam neki sili navijat, kar je brezveze, ker bi ga hotel naviti sam in bi to storil vsaj kvalitetno ne pa da se nek butast cipset preserava sam od sebe.

boštjan ::

9600XT,ti je tovarniško navit in ATI-garantira delovanje BP,medtem ko se zna zgodit,da ti 9600pro ne bo delal na 9600XT clockih.pa še HL2 dobiš pri XT verziji:D

kihc ::

Ja, saj ne rečem da 9800 SE (256 bit) ni dobra, vendar je problem v tem, da ne vem kje naj jo kupim? :(
V slo imajo zaenkrat le 128 bitne različice...

Jackass ::

Jah za 256bitno ne vem, samo 128 bitna je pa precej slabša kt 9600XT, vsaj po tisttih testih sodeč.

Sam med navadno, tovarniško 9800SE 128 ali 256 ne bi smel bit kej dost razlike, ker ne morjo pod istim imenom prodajat grafe k bo vsaj za 50% bolša kt druga. Tko, da fora je pol sam v tem, da če ti jo uspe spremenit v 9800pro, da si valda ful profteru, drgač si vrgu pa keš skos okn!

A prov razumem?
jAcKaSS

para-site ::

kihc:
sploh ni res, da 9800se 256 bit ni dobavljiva v sloveniji. samo ne smem ti povedati kje, ker je to reklama...

Jackass ::

Kaj pa teb ni jasn??

A je to forum, na katerem se sproščeno pogovarja, al smo neki zadrgnjeni kapitalisti?
Sej nisi ne vem kera slavna osebnost, da če bi ti reku, da se tm kupuje, da bi pol vsi tm kupval!
Pa če ti samo posreduješ informacijo o tem, kje se da stvar dobit, to ni reklama, temveč nek podatek. Reklama bi bila, če bi se ti osebno opredelil do te trgovine (al česarkoli)!

Tko da maš prosto pot da poveš oz. te PROSMO, DA NM POVEŠ!!! prosm, prosm, prosm....
jAcKaSS

para-site ::

nisi me razumel...
jaz v tej trgovini delam, tako da če objavim ime, mi moderatorji enostavno skenslajo post.
brez veze pisat, če mi potem zbrišejo, zato napišem tako, da je vsem sprejemljivo...in da post ostane

Fury ::

pošlji mi na zasebna sporočila pa bom jest objavil.. pa nimajo moderatorji kej :) resno!

boštjan ::

v eventusu mate to karto;)

GUFY ::

Pa v BOF-u tudi:D

para-site ::

boštjan, prvo mi brišeš poste, v katerih omenim eventus, zdej pa kar sam napišeš ime firme...
OK, sej se ne pritožujem, dobiš bonbone in še kaj, ko prideš k nam na obisk...;)

Kot sem že povedal, dobili smo 2 Hercules 9800se AIW kartici, od tega je ena moja(testirano delujočih 8 pipelineov), druga pa je še fraj zaenkrat. Nisem še imel časa testirat, tako da ne vem, če se jo da softmodat.

Kakšno kartico imajo v BOF-u? firma, 128 bit/256 bit?

Jackass ::

Hm, 70k sit je kr velik za moj žep! A navadnih 9800SE pa ne boste mel??
jAcKaSS

para-site ::

bom v pondelk malo pogledal, kaj je dobavljivo in kaj ne, stvar je v temu, da te navaden 9800se ne bo prišel kaj dosti ceneje, saj je skoraj 60k sit, tko da ne vem če se splača...
samo remote je vreden enih 7-8k sit... pa še 256bitnega je težko dobit.

Jackass ::

A si prečekeru kaj je dobavljivo?
jAcKaSS

para-site ::

ni blo cajta, bom jutri...
herculesa pa ni vec, fantje zajebali ste... eden vam ga je sunu. zdej ga bo pa verjetno na default pustil...za tako karto je to greh.
za ta kes, nekje okrog 65k ni boljsega nakupa trenutno... jst sm pa itak najbolj vesel na svetu, ker mi dela bp softmodan:D

Jackass ::

Ok brez zamere, ampak kolk velka firma je to, da mate samo po 2 kartici?
jAcKaSS

Caligula ::

>:D

para-site ::

S tem vprasanjem si pokazal, da nimas pojma, kako racunalniske firme delajo pri nas.:D
Niso vsi za vse uvozniki...

kihc ::

Ammm, zakaj se meni dozdeva da so 9600-ke XT izginile iz vseh cenikov???:(

Fury ::

mlacom (ja mlacom pac :)) cenik:
ATI RADEON 9600XT 128MB DVI/TVOUT Retail 47.500 57.000

KameHameHa ::

para-site mene pa zanima,če še boste v bližnji prihodnosti dobili kakšno herkulesovo kartico?Ali ste tisti dve dobili samo po naklučju?:P
KitaKiHira

SonGoku ::

Para-site, ali prodajate tudi 9600XT (po možnosti Asusovo)?

Thanks!:D

boštjan ::

vse nadaljne poste,ki se bodo nanašali na uporabnika para-site bom brisal.zakaj?zato ker to je odprt forum,zasebne zadeve rešujte prek ZS.

para-site ::

ni bilo naključje, ker je bla ena itak zame...
pri uvozniku pa pravijo, sem danes telefonsko preveril, da nimajo datuma naslednje pošiljke, to pomeni, da če bo sploh kaj, bo verjetno po novem letu...

Asus 9600xt bi moral preverit...v ceniku uvoznika je...kar pa še ne pomeni, da jo majo

Jackass ::

boštjan: To niso osebne zadeve. Ta vprašanja, ki so jih zastavili nekateri, bi verjetno tudi sam postavil in verjetno še kdo, tako da to vsekakor sodi na ODPRT FORUM! Vsa so tudi tesno povezana s to temo!

para-site: Jah res se ne spoznam, sam vem pa, da taki velikokrat potem propadejo, ker niso zmožni zadovoljevat potreb trga.

Jah čakanje in nedobavljivost mi grejo v zlati dobi kapitalizma res na živce, še posebi, k mam dnar (torej ni ovir)!:D

V Mlacomu sm enkrat čaku cela dva tedna da so mi dobavl skenr direkt iz amerike in sm jih še takrat preklinju (a so se skos izgovarjal na tist 11. septembr - takrat sm glih to kupvou).

Mal sm razmišlu, ubistvu, če bi dubu tako grafo, k bi jo lohk odklenu, bi jo mel zihr vsaj 3 leta, tko da tut ta tuner (ki ga itak nameravam kupt) ne bi prov nč narobe hodu. Tko da, če dobiš kakšne nove informacije, prosim sporoči!
jAcKaSS

Caligula ::

Na JAE pravijo, da mogoce drugi teden konec tedna kar pomeni da verjetno to ravno ni.

para-site ::

Mi smo uvozniki za Logitech, Creative Labs, Geil, 3dLabs, Pny, Labtec, po novem pa na mojo idejo tudi za podloge Everglide, fUnc... oprosti, ce je to malo... firma pa dela ze 14 let in veretno jutri ne bo propadla.

Kar se tice zaloge je pa tko. Tisto, kar smo sami uozniki, mamo na tone...
Druge stvari pa jasno manj, ceprav so bile celo 2 hercules kartici prevec za celo Slovenijo. Ti bom kar povedal, eno sem jst vzel, druga pa je cakala na polici vec kot en teden. Prav zato sem tu omenil, da mamo 256bitnega radeona 9800se aiw, da bi se komu drugemu omogocil priti do karte vredne okoli 130k sit, seveda ob pogoju, da se uspesno softmoda, za piclih 65 k sit. Tako pa jo je kupil nekdo, ki ji verjetno nikoli ne bo poizkusil usposobiti dodatne 4 cevovode. Skoda...

para-site ::

samo tako za info... po skrivnih poteh smo dobili še eno Hercules AIW 9800SE kartico. Jaz sem jo stestiral na hitro z 3dmarkom, ni vidnih artefaktov, ko jo softmodam, riva kaže 8x1, tako da zgleda, da se tudi ta uspešno softmoda, score pa je neki čez 5k 3dmarkov...

če koga zanima, naj mi pošlje privat message.

KameHameHa ::

Za info,če koga zanima majo zdaj v pelugi Sapphire Atlantis Radeon 9600 XT, 128MB DDR, DVI, TV-out in kupon za hl2 za 174 eur pa,če še odštejemo 20% davek,ker pri njih še ne uporabljajo tax free ampak u34 jo na koncu dobimo za pičlih 32k sit>:D
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

razvrstitev radeonov

Oddelek: Kaj kupiti
442604 (1540) jest10
»

radeon 9600 ali radeon 9800 SE ??

Oddelek: Kaj kupiti
461610 (1183) Witboy
»

Ali bi koga zanimala grafična POWERCOLOR Radeon 9800SE,.... za 37.000 sit??

Oddelek: Kaj kupiti
422257 (1300) VASkO
»

Že spet grafične

Oddelek: Kaj kupiti
151421 (1293) boštjan
»

radeon 9800-navijanje?

Oddelek: Navijanje
221329 (1033) KameHameHa

Več podobnih tem