» »

Mrtev PC

Mrtev PC

"NaN" ::

Oj,

imam nov procesor, novo plato, novo grafično in star ssd z nameščenim OS.
Ko sem vse sestavil, se petkrat ni prižgal. Potem ko se je, pa je prišlo do windowsa, ki je "posodobil seznam opreme".
Ko je bila posodobitev končana se je PC ugasnil za restart in od takrat naprej se ne prižiga več.

Gumb je ok, ne deluje tudi, ko naredim stik z jumperjem na front panel konektorju.
Če naredim mostiček na med zeleno in črno na napajalniku, se ventilator napajalnika zavrti.

Nimam pojma, kako naprej.

d4vid ::

Kater napajalnik maš?
Najprej preveri povezave, da nisi kakšnega napačnega dodatnega napajanja kam vtaknil in je 12V v kratkem stiku (čeprav naj fizično ne bi bilo možno...).

Poskusi odstranit VSE komponente, ki jih ne rabiš za vklop, torej: SSD, grafično, pusti samo en ram modul in poskusi vžgat.

Če ne gre, poskusi s drugim napajalnikom.

Če še vedno je gre, je matična.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

rkobarov ::

poglej kakšne lučke svetijo na matični iz tam lahko dosti razbereš kaj je narobe.
Ryzen 5800x AIO280 32gb 16c3200 3080ti Msi b550 tomahawk Samsung 970 1Tb M27q

MIHAc27 ::

Če je vse v ohišju, bi jaz dal ven in na mizo, pa tam probal. Da ni kak stik kje (2x preveri, kje so nosilci za ploščo, in kje vijaki, da ni kje nosilec v stiku z ploščo.

Probati kot d4vid rekel brez grafične, ssd. Če seveda ima integrirano grafiko. Ko vklopš se mora vsakič prižgat. Pa probat samo z 1 ramom v različnih slotih.
Koliko je napajalnik star in a je bil prej v uporabi?

"NaN" ::

Napajalnika sem poskusil 2 različna. Kombinacija plata+cpu+ram ne dela v nobeni kombinaciji.
Očitno je šla matična. Samo čudno se mi zdi, da je OS posodobil seznam opreme, potem pa mrk :/

vres.ales ::

Katero pa imaš matično? Da nima kaki surge protection, ki ti noče bootat, glede na to kolikokrat si moral prižgat

Masterr ::

daš par desetakov mlacomu al neki firmi in ti oni zrihtajo. Je tako težko ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Na novo sestavljen računalnik, crkuje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
1189529 (1116) Komponentko
»

problem nov racunalnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
19923975 (6732) hojnikb
»

PC se prižge, ekran pa ne (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11114128 (12690) Berni_01
»

Sestavljen računalnik - ni slike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12324078 (22402) mihibo5
»

Težave pri na novo sestavljenem računalniku.

Oddelek: Pomoč in nasveti
491861 (1324) Dominik91

Več podobnih tem