» »

problem nov racunalnik

problem nov racunalnik

1 2 3
4
»

krefi ::

No sedaj pa nekaj v zvezi s starejsim racunalnikom .. nasnel sem avast in dal pregledati za virusi odkril je verus in ga zbrisal. Priporocal mi je da naredim se pregled ob zagonu, ko se je priklopil ni delovala povezava z omrezjem preizkusil sm use a neuspesno napise mi da je tezava z gonilnikom kaj lahko storim ?
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

solatko ::

krefi - Če bi hotel kolikor toliko pameten odgovor, bi navedel vsaj tip računalnika in OS.
"imam avto v garaži, včeraj sem se pripeljal, danes pa noče vžgati", poglejte prosim v stekleno kroglo in mi svetujte, kaj naj naredim.:))
Delo krepa človeka

krefi ::

Imam windows 7
Cpu i7 2600
4gb ram
Ssd 125
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

solatko ::

Poglej na upravitelja naprav v nadzorni ploščli, kakšno je stanje pri gonilnikih.
Delo krepa človeka

krefi ::

Sm odpravil tezavo s formatiranjem ..
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

krefi ::

zanima me če je normalna temp. CPU 70C (xeon e3v1231) ter grafa 70C (GTX 970) pri igranju BF4 na najvisjih nastavitvah ?
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

m0LN4r ::

CPU Core, stock hladilni, silent mode?? Dokaj ja. Maš novi bios na plati al starega, ki še omogoča "turbo enhancement" ? Ohišje? Nastavitve?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

krefi ::

imam stock hladilnik..v biosu imam nastimano na gaming mode tko da to nebi smel biti problem..bios imam tisti kateri pride ko kupis plato plata je asus h97 plus. ohisje je fractal delfine s en vent spredej eden zadaj tako kot je bilo ko sem kupil ohisje..
se mi splaca kupiti Artic cooling 240mm ? kasno imate mnenje o tem hladilniku ?
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

m0LN4r ::

gaming mode ti najverjetneje forsira cpu na vseh štirih jedrih na max. frekvence in ene plate dajo pač mal več voltaže
tko da ja to je to, lahko pa nastaviš bolj agresiven fan profil, in sicer na več kot je po defaultu
ponavadi je silent, normal, turbo/performance

Če bi rad poceni in dobro hlajenje in tišino, potem kak 12cm cooler tipa macho rev. b ali EKL Alpenföhn Ben Nevis bo zelo dober kompromis.

Preveri samo višino coolerja in kompatibilnost (širino) ohišja, da bo pasal. noter.

Več kot to pa ne rabiš.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

krefi ::

okj hvala :)
zanima me pa se kako je z navijanjem grafe ASUS gtx 970 OC
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

m0LN4r ::

Tako da premakneš slider postopoma v desno in greš testirat. Za okvirn OC poglej pod kak review in začni malenkost nižje. Maš pa ene par tudi tukaj: Slo-Tech 3D Team: 3DMark (2013) Fire Strike
guru3d itd. itd.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

krefi ::

na 3dmark sm testriral svoj racunalnik graficna ni navita ...
zkaj mi kaze za rame 8.192 MB Kingston DDR3 @ 800 MHz ?
rami so 2400 MHz
maticna podpira pa 1600 MHz tko da bi moglo kazat 1600...

ter je na fire strike uredu rezultat: 9771 with NVIDIA GeForce GTX 970(1x) and Intel Xeon Processor E3-1231 v3
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

issak ::

krefi je izjavil:

na 3dmark sm testriral svoj racunalnik graficna ni navita ...
zkaj mi kaze za rame 8.192 MB Kingston DDR3 @ 800 MHz ?
rami so 2400 MHz
maticna podpira pa 1600 MHz tko da bi moglo kazat 1600...

ter je na fire strike uredu rezultat: 9771 with NVIDIA GeForce GTX 970(1x) and Intel Xeon Processor E3-1231 v3


Ker so dual channel rami. Pojdi v bios pa vklopi X.M.P če imaš, če ne se pa ne sekiraj.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

krefi ::

Mam uklopjeno x.m.p zkaj lahko tam k zber v biosu rame 1333, 1600, 2000,... ce maticna podpirasmo 1600 saj tako pise na skatli .. sam sm nastimal na 1600 imam pa tudi opcijo auto..

Ter zanima me imam 4 slote za rame ima kasno vezo kje so vklopjeni?
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

krefi ::

Ter je graficna uredu takole ?


Ali je bolse dajo prestavim nizje?
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

hojnikb ::

krefi je izjavil:

Mam uklopjeno x.m.p zkaj lahko tam k zber v biosu rame 1333, 1600, 2000,... ce maticna podpirasmo 1600 saj tako pise na skatli .. sam sm nastimal na 1600 imam pa tudi opcijo auto..

Ter zanima me imam 4 slote za rame ima kasno vezo kje so vklopjeni?

sj rami ti delajo na 1600mt, ampak tiktakajo pa pri 800mhz (oz 400mhz)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

issak ::

krefi je izjavil:

Mam uklopjeno x.m.p zkaj lahko tam k zber v biosu rame 1333, 1600, 2000,... ce maticna podpirasmo 1600 saj tako pise na skatli .. sam sm nastimal na 1600 imam pa tudi opcijo auto..

Ter zanima me imam 4 slote za rame ima kasno vezo kje so vklopjeni?


Da, piše v navodilih od plate. za 2 palčki najbolje 1 in 3 slot, pri tebi sta to črni reži.

Grafična je ok, čim višje tem bolje, ponavadi je samo najvišji slot pcie 16x, ostali pa 8x ali 4x

Tudi kabli so lepo pospravljeni.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

krefi ::

zivjo.
imam sledeci problem.
starši imajo računalnik samo za uporabo brskanja po intrnetu, pa se tudi to ne da postal je zelo pocasen. pred 3 meseci sem ga uporabljal jaz in je deloval tekoce kupil sem se ssd intenso 125gb. nanj sem namestil windows 7 prvo je racunalnik deloval veliko hitreje kot pred tem nato pa je zacel postajati cedalje pocasnejsi prisel je do te stopnje da se ga ni dalo vec normalno uporabljati.. zato sm racunalnik ponovno formatiral z upanjem da bo bolse a stanje se ni pobolsalo sedaj se je zacel obcasno tudi izklapljati med uporabo ... kaj bi bil lahko vzrok tega?

intel i7 2600 3.4ghz
4 gb ram
asrock h67m
amd radeon HD 6850 1024 mb
napajalnik 230w
1tb disk
ssd 125 intenso
orginal windows 7
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

krefi ::

ter vsakic ko se snemajo posodobitve al krkoli je ze to se mi pokaze to:
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

dvihtelic ::

Prvo kot prvo a ni napajalnik veliko prešvoh? Lahko da ga bremza trdi disk ki ga imaš 1tb.....

BorutK-73 ::

Probaj brez hdd-ja.

AC_DC ::

dvihtelic je izjavil:

Prvo kot prvo a ni napajalnik veliko prešvoh? Lahko da ga bremza trdi disk ki ga imaš 1tb.....

Itak da je
http://www.bit-tech.net/hardware/graphi...

krefi ::

okej
sem meu 14 dni sam ssd brez trdega diska in je blo isto.. sedaj sm pa ponovno formatiral in imam samo trdi disk priklopjen in zaenkrat deluje normalno razn to da se mal pocasneje nalaga vindows ni drugih slabosti..

oki ja napajalnik je presvoh samo do sedaj je deloval normalno 3 leta in kupil sm ze sestavljen racunalnik v trgovini kaj naj nebi oni to vidli ce je presvoh ..
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

gddr85 ::

menjaj psu, ker tole je premalo, pa še šrot kvaliteta je najbrž notr

njyngs ::

Priporočam nek Linux Mint z Mate okoljem in bo top zadeva za browsat samo. Tudi jaz nimam dobrih izkušenj, ko za browsanje ljudem dam nek Windows PC in bolj kot ne samo nabija apdejte pri vklopu in izklopu (sploh, če se PC ne uporablja pogosto).

krefi ::

oki kaj misls z linuxom operaciski sistem da bi menjal?
hja jst mam tut s tem slabe izkusnje. sam sm komot igral LOL,WOW,Diablo.. pa nism imel problemov..
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

krefi ::

zivjo imam sledeci problem na racunalnik sem dodal se edn ssd 125gb ...
priklopil sm use kot treba a v moj racunalnik ga ne pokaze zato sm pogledal v boot in tam upazil da ga zazna.. kaj storiti?
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

MacGyver141 ::

A si določu črko (C, D,...)?

krefi ::

mi lahko prosim poves kje dolocim ?
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

BorutK-73 ::

desni klik na Moj računalnik, upravljaj, upravitelj diskov.

krefi ::

Zivjo se enkrat zdej se pocutim ze kot b.... ker vas skos sprasujm za nasvete no vglavnm formatiral sm racunalnik in nasnel windows 10 vse lpo in prav nato pa sem snel driverje za graficno gtx 970 ter jih instaliral ko se je racunalnik resetiral je postal ekran crn vidim samo misko kaj je narobe?
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

krefi ::

kateri hladilnik priporocate http://www.mlacom.si/za-procesorje/arct... ali http://www.mlacom.si/cooler-master-hype... lahko tudi kaj drugega v tem cenovnem rangu
gre se mi predvsem za tisino ker stock hladilnik ni ravno tih..
Imam pa xeon e3 1231v3
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

gddr85 ::

chaddicus ::

podravljeni,

imam problem z novim pcjem če ima kdo kakšen nasvet prosim, ker sem cel net in google preletel in še nič ni pomagalo..
5800x, 3060ti msi gaming x, tridentZ 16 gb 3200mhz, corsair 850wat nap., b550 f plus wifi plata, disk je samsung pro nvme palčka...

in Sicer v petek sem vse lepo skup spravil, naložil windows, vse gonilnike itd, naložim igre novi halo, fortnite, smite, cyberpunk vse dela super kot pričakovano...Danes popolnoma vse igre crash to desktop.
Probaval sem memtest vse ok, heavy load za cpu in cinebench vse stabilno ram in cpu, izklopil mem OC za zihr in je vse stabilno... Test dx9 heaven unigine stabilno super... Vse igre na dx12 instant crash to desktop... Samo crash aplikacije sam računalnik ni enkrat zmrznil ali pokazal bsod...

primer back 4 blood napisalo UE4-Gobi Fatal Error, dota 2 samo zmrne, cyberpunk napise flatlined... potem sem našel dx12 rtx showcase da bi sprobal gpu pritisniti na test tudi takojšen crash ob zagonu...

Probal sem izklapljati services aka clean boot ni pomagalo, stari nvidia driverji/novi ista pesem, danes se windows clean install ista pesem...
Aja probal sem tudi cpu napolno obremeniti in gpu v dx9 benchmarku in je pc stabilen, sepravi samo vsi špili na dx 12

Edino kar bom jutri še sprobal je menjava gpuja z gtx1650 da vidim če je hardware ali software....

gpu nisem popolnoma nič navijal vse vedno stock settings

prosim za kakršen koli nasvet, lahko dopišem še kakšne info. ki bi jih kdo želel. Sem pa že izčrpal googlanje napak....

Han ::

Posodobljen Windows 11 in zadnje verzije vseh potrebnih šoferjev. Če nameščaš na sveže, popolnoma izbriši NVMe (vse particije).

Seveda tudi ustrezno nastavljen BIOS, zadnja verzija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

el nino9 ::

Pozdravljeni,

Konec leta sem kupil nov pc, ki do nedavnega deloval bp. Sedaj pa je začel ''štekat'' tako, da se za 1-2 sekundi pojavi lagg kot neki slow motion (zvok ter slika) - približno enx na uro, dve.. Zgodi se tako med igranjem iger kot tudi med samim brskanjem po spletu.
Včeraj mi je tudi popolnoma zmrznil in se ugasnil ter kasneje ni hotel zaznati monitorja preko hdmi, kar sem sicer rešil z ponovnim nalaganjem driverjev za grafično.

Imam ryzen 5600g, asus prime b550m-a, 16gb ram 3200..

Hvala za vso pomoč.

opeter ::

Praviš, da si gonilnike integrirane grafične ponovno naložil ...

Jaz bi preveril sledeče:
- če obstaja novejši BIOS za matično, bi ga naložil/osvežil
- preveril RAM s kakšnim memtestom
- preveril disk/SSD (oz. kar pač imaš)

Kakšne igre pa igraš, če ni skrivnost? Možno, da so enostavno prezahtevne za integrirano Radeon Vega 7.

Tudi na spletu med brskanjem se lahko zgodi, da je kakšna skripta ali kaj podobnega, ki deluje v ozadju in ti "požre" procesor. Nekateri spletne strani imajo skrite skripte, ki v ozadju računajo vse mogoče (tudi rudarijo bitcoine ipd.). Zato je dobro uporabljati kakšen adblocker ali kaj podobnega, ki to blokira.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

MacGyver141 ::

el nino9 je izjavil:

Pozdravljeni,

Konec leta sem kupil nov pc, ki do nedavnega deloval bp. Sedaj pa je začel ''štekat'' tako, da se za 1-2 sekundi pojavi lagg kot neki slow motion (zvok ter slika) - približno enx na uro, dve.. Zgodi se tako med igranjem iger kot tudi med samim brskanjem po spletu.
Včeraj mi je tudi popolnoma zmrznil in se ugasnil ter kasneje ni hotel zaznati monitorja preko hdmi, kar sem sicer rešil z ponovnim nalaganjem driverjev za grafično.

Imam ryzen 5600g, asus prime b550m-a, 16gb ram 3200..

Hvala za vso pomoč.


Imam nekako podoben problem, sam da meni za 0.5 sekunde zalagira (isto slika in zvok) pol je pa vse vredu naprej. Nikol ni popolnoma zmrznu. Nisem pa še stuthal, kaj bi lahko bilo narobe. Se je pa začel dogajat kakšen mesec po naložitvi Win 11. Imam pa tudi AMD platformo (3900x, x570 a pro,....).

solatko ::

Z AMD platformami so bili vedno večji ali manjši problemi in izgleda, da nove serije glede tega ne odstopajo.
Delo krepa človeka

opeter ::

solatko je izjavil:

Z AMD platformami so bili vedno večji ali manjši problemi in izgleda, da nove serije glede tega ne odstopajo.


Če so bile kakšne težave, so to bile z matično ploščo (praviloma BIOS ali pa kakšen čip na matični) ter pokvarjen RAM.
Ampak isto bi lahko napisal za Intel.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

solatko ::

opeter - Deset let sem računalnike servisiral, če so bili problemi zaradi HW je bil to praviloma AMD platforma, od pregrevanja, do odletavanja procesorjev, kar se pri Intel-u ni dogajalo.
Delo krepa človeka

sbawe64 ::

MacGyver141
Si pogledal v event viewer ?
Win11 porodni krči in ali hroščati šoferji ? Bios zadnji, default nastavitve ?
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

TOP ::

solatko je izjavil:

opeter - Deset let sem računalnike servisiral, če so bili problemi zaradi HW je bil to praviloma AMD platforma, od pregrevanja, do odletavanja procesorjev, kar se pri Intel-u ni dogajalo.

Daj ne bumbaj takih,tole si bil serviser pred 15 leti očitno,ker od kar je Ryzen ni pregrevanje prej ima Intel sedaj tele težave in odletavanje procesorjev ne izmišljuj si,ker tole ni res.

solatko ::

TOP - V zadnjem mesecu 3 ryzen mašine, cel kup problemov z gonilniki, eno neujemanje RAM-a, OS dela nekaj po svoje,......
Delo krepa človeka

MacGyver141 ::

sbawe64 je izjavil:

MacGyver141
Si pogledal v event viewer ?
Win11 porodni krči in ali hroščati šoferji ? Bios zadnji, default nastavitve ?


Event viewer nič ne pokaže. Bios je zadnji in notri so samo krivulje za ventilatorje naštelane, drugo je tovarniško. X570 chipset driver je tud zadnji za win 11, driver za grafično tudi posodobljen.
Mogoče bom probu še na drug disk naložit Win 10, da vidim, če bi bil lahko Win 11 krivec.

m0LN4r ::

A ni neki windows update glih za ryzne 3000 zaradi nekih problemov?
Pa tudi neke kriplane plate z usbji so v obtoku kokr vem.

Probaj dati na max performance pa poskusi z novim, boljsim napajalnikom.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

MacGyver141 ::

Napajalc ne bi smel bit problem. Imam 1.5 let star Be Quite straight power 11 650W gold. Gpu pa je gtx 1070.

MacGyver141 ::

Tole bi znala biti ta napaka pri AMD-jih.

https://hothardware.com/news/bugs-in-ry...

solatko ::

AMD odlično deluje z linux-om, pri Windows programju ima že skozi neke probleme, katerih Intel pač nima, ker se razvoj M$ programja pač izvaja na njem.
Delo krepa človeka

hojnikb ::

solatko je izjavil:

AMD odlično deluje z linux-om, pri Windows programju ima že skozi neke probleme, katerih Intel pač nima, ker se razvoj M$ programja pač izvaja na njem.

o kakih problemih ti to?
#brezpodpisa
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se mi ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5214787 (4538) acookook
»

Nov računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5812341 (11340) solatko
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4317353 (13476) G_mAn
»

Ali je kriv procesor

Oddelek: Pomoč in nasveti
392834 (1909) PIK7
»

Računalnik crknu. (Psu, Motherboard,?)

Oddelek: Pomoč in nasveti
232704 (2232) Seljak

Več podobnih tem