» »

Nov način obračunavanja omrežnine

Nov način obračunavanja omrežnine

««
57 / 63
»»

nekikr ::

Ja kaj si pa mislil da bo? Če jo en dan postavljajo, potem jo tudi en daz razstavljajo in potem spet en dan postavljajo nazaj:) Huda znanost. Edino kar te mora zanimati je strošek tega. Če ti vzamejo 3 jurje, potem je bolje prej streho menjati. Za 500€ pa tega nihče ne bo šel delat.

starfotr ::

Ali je v soglasju navedeno do kdaj je treba postavit in priklopit? Po moje ne.

Zato bi jaz naredil sledeče:

Rekonstrukcija strehe, vzporedno montaža nosilcev za elektrarno, cevi, kablov in nato po končani strehi še namestitev panelov.

Steroškovno, cenovno in nasploh najbolje je tako.

darkolord ::

Pri nas se je med montažo - od daleč izgledalo OK, na streho pa tudi nihče ni hodil - izkazalo, da streha ni ravno v dobrem stanju in se ji stanje ob montaži (pokanje korcev) močno slabša. Smo se odločili, da damo montažo panelov na pavzo za kak teden in v tem času rekonstruiramo streho.

Matejjjjj ::

soglasje je veljavno dve leti + podaljšanje 2x, ampak to je le soglasje za priključitev naprave za samooskrbo, ne za net metering. za net metering je potrebno zadev zaključiti do 31.12.2024.

če bi menjal le streho, je eno, to ne bi čakal. jaz bom zamenjal komplet ostrešje, kolenčni zid ipd... to pa dvomim, da utegnem do konca leta, ob tej neodzivnosti gradbenikov.

starfotr ::

Se boš pač moral potrudit. Drugače boš pa imel dodatna dela in stroške.

In ne pozabi, ko boš ponovno montiral elektrarno, je treba ponovno narediti pregled inštalacije in podobno. Ne bi si želel bivat v nepregledani nevarnosti.

Matejjjjj ::

saj to. če mi uspe, ok
Če pa se ne izide pa se bodo že našle kakšne nove sheme če bodo želeli zeleni prehod.
predelava ostrešja pa mi je pomembnejša od SE.

feryz ::

Obesiš razsmernik v klet, ga priklopiš na štrom, skleneš pogodbo in prosiš za priklop. Če ne bo dala nič od sebe, nisi ti kriv.
Štrom je pa kvečjemu cenejši v paketu samooskrbe, ne dražji. Ga boš pač plačal, kot vsi ostali.

joez7 ::

SambaShare je izjavil:

joez7 je izjavil:

SambaShare je izjavil:

joez7 je izjavil:

JE tehnični razlog. Samo otočni UPS ni sposoben vračati energije v omrežje. Meni poznani razsmerniki imajo opcijo vračanje energije.


Kar ne pomeni, da ne obstajajo. Na primer: https://growatt.tech/product/growatt-sp...



Mmmm zanimivo
Basic specifications of hybrid inverter Growatt SPF 5000 ES: ......


Hibriden v smislu, da lahko kombinira več izvorov energije. Ne more jo pa vračati v omrežje. Pač dlakocepiš.


Nič ne cepim.
Sodeč po blok shemi - se priklopi na omrežje kot online.
vir: SPF 5000 ES Service manual -- Figure 2.1 function block diagram stran 3.
in kot tak ni otočni.

hruske ::

Imaš na https://www.sodo.si/sl/objave/informati... seznam opreme, za katero so pri nas že dali blagoslov.
Rad imam tole državico. <3

SambaShare ::

joez7 je izjavil:

SambaShare je izjavil:

joez7 je izjavil:

SambaShare je izjavil:

joez7 je izjavil:

JE tehnični razlog. Samo otočni UPS ni sposoben vračati energije v omrežje. Meni poznani razsmerniki imajo opcijo vračanje energije.


Kar ne pomeni, da ne obstajajo. Na primer: https://growatt.tech/product/growatt-sp...



Mmmm zanimivo
Basic specifications of hybrid inverter Growatt SPF 5000 ES: ......


Hibriden v smislu, da lahko kombinira več izvorov energije. Ne more jo pa vračati v omrežje. Pač dlakocepiš.


Nič ne cepim.
Sodeč po blok shemi - se priklopi na omrežje kot online.
vir: SPF 5000 ES Service manual -- Figure 2.1 function block diagram stran 3.
in kot tak ni otočni.


Razloži kako naj bi oddajal energijo v omrežje. Iz opisa iz omrežja jemlje s SPS, 220AC pa generira z inverjerjem, ki gre na ločen izhod.

joez7 ::

SambaShare je izjavil:

joez7 je izjavil:

SambaShare je izjavil:

joez7 je izjavil:

SambaShare je izjavil:

joez7 je izjavil:

JE tehnični razlog. Samo otočni UPS ni sposoben vračati energije v omrežje. Meni poznani razsmerniki imajo opcijo vračanje energije.


Kar ne pomeni, da ne obstajajo. Na primer: https://growatt.tech/product/growatt-sp...



Mmmm zanimivo
Basic specifications of hybrid inverter Growatt SPF 5000 ES: ......


Hibriden v smislu, da lahko kombinira več izvorov energije. Ne more jo pa vračati v omrežje. Pač dlakocepiš.


Nič ne cepim.
Sodeč po blok shemi - se priklopi na omrežje kot online.
vir: SPF 5000 ES Service manual -- Figure 2.1 function block diagram stran 3.
in kot tak ni otočni.


Razloži kako naj bi oddajal energijo v omrežje. Iz opisa iz omrežja jemlje s SPS, 220AC pa generira z inverjerjem, ki gre na ločen izhod.


Daj poglej si že enkrat blok shemo. Slika pove več kot sto besed. Na iste sponke je priključen grid, kot tudi home.

SambaShare ::

joez7 je izjavil:


Daj poglej si že enkrat blok shemo. Slika pove več kot sto besed. Na iste sponke je priključen grid, kot tudi home.


Ti pa preberi kaj več kot tisto poenostavljeno sliko. Na istih sponah je, ko pade v bypass način. Takrat pa bo izklopil inverterski del.

deco16 ::

Eni ne štekajo kaj je to rele in da oboje hkrati ne more delat.

Je pa to dokaj neumen hibrid ki ko ne zmore več preklopi na omrežje torej ne more samo pomagat kolikor zmore ampak če je breme višje gre vse iz omrežja in za moje pojme to ni primeren hibrid za nižat špice za omrežnino.

joez7 ::

deco16 je izjavil:

Eni ne štekajo kaj je to rele in da oboje hkrati ne more delat.

Je pa to dokaj neumen hibrid ki ko ne zmore več preklopi na omrežje torej ne more samo pomagat kolikor zmore ampak če je breme višje gre vse iz omrežja in za moje pojme to ni primeren hibrid za nižat špice za omrežnino.


U kar dobro štekam. Diploma in 40let trdega dela.
Jaz tudi iščem rešitev za nižanje špice za omrežnino. Po možnosti online varijanto - cenovno učinkovito.

Pa še to. Če prav razumem, na 3f odjemu ne gre nižat dogovorjeno moč pod 4kW.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: joez7 ()

joez7 ::

Možno naj bi bilo nižat porabo tudi z smart vtičnico ( Solar Edge ) - na primer bojler - v zelenem pasu. Ma gdo konkretne izkušnje stem?

SambaShare ::

deco16 je izjavil:

Eni ne štekajo kaj je to rele in da oboje hkrati ne more delat.

Je pa to dokaj neumen hibrid ki ko ne zmore več preklopi na omrežje torej ne more samo pomagat kolikor zmore ampak če je breme višje gre vse iz omrežja in za moje pojme to ni primeren hibrid za nižat špice za omrežnino.


Čeprav sem prejle malo brskal po YT in očitno se ga res da spraviti v način, da je v bypass in inverter še vedno dela:


5. post tule: https://diysolarforum.com/threads/growa...

Tako da ja joez7, imaš verjetno prav. V bypass načinu ni galvanske ločitve med porabnikom in omrežjem in verjetno tudi minimalno oddaja v omrežje.

devdems ::

Je že kdo uspel napisati simple plugin za HA, ki ti vrača trenutni ČB?

mertseger ::

joez7 je izjavil:

deco16 je izjavil:

Eni ne štekajo kaj je to rele in da oboje hkrati ne more delat.

Je pa to dokaj neumen hibrid ki ko ne zmore več preklopi na omrežje torej ne more samo pomagat kolikor zmore ampak če je breme višje gre vse iz omrežja in za moje pojme to ni primeren hibrid za nižat špice za omrežnino.


U kar dobro štekam. Diploma in 40let trdega dela.
Jaz tudi iščem rešitev za nižanje špice za omrežnino. Po možnosti online varijanto - cenovno učinkovito.

Pa še to. Če prav razumem, na 3f odjemu ne gre nižat dogovorjeno moč pod 4kW.


Ne manj kot 4 kW ni možno.

GizmoX ::

devdems je izjavil:

Je že kdo uspel napisati simple plugin za HA, ki ti vrača trenutni ČB?
Settings - Devices and services - Helpers:

Create helper - Template - Template a binary sensor:
Dela prost dan:
{% set prost = false %}
{%   if now().day ==  1 and  1 == now().month %}{% set prost = true %} #novo leto
{% elif now().day ==  2 and  1 == now().month %}{% set prost = true %} #novo leto
{% elif now().day ==  8 and  2 == now().month %}{% set prost = true %} #Prešernov dan
{% elif now().day == 27 and  4 == now().month %}{% set prost = true %} #dan upora proti okupatorju
{% elif now().day ==  1 and  5 == now().month %}{% set prost = true %} #praznik dela
{% elif now().day ==  2 and  5 == now().month %}{% set prost = true %} #praznik dela
{% elif now().day == 25 and  6 == now().month %}{% set prost = true %} #dan državnosti
{% elif now().day == 15 and  8 == now().month %}{% set prost = true %} #Marijino vnebovzetje
{% elif now().day == 31 and 10 == now().month %}{% set prost = true %} #dan reformacije
{% elif now().day ==  1 and 11 == now().month %}{% set prost = true %} #dan spomina na mrtve
{% elif now().day == 25 and 12 == now().month %}{% set prost = true %} #božič
{% elif now().day == 26 and 12 == now().month %}{% set prost = true %} #dan samostojnosti in enotnosti
#velikonočni ponedeljek
{% elif now().day ==  1 and  4 == now().month and now().year == 2024 %}{% set prost = true %}
{% elif now().day == 21 and  4 == now().month and now().year == 2025 %}{% set prost = true %}
{% elif now().day ==  6 and  4 == now().month and now().year == 2026 %}{% set prost = true %}
{% elif now().day == 29 and  3 == now().month and now().year == 2027 %}{% set prost = true %}
{% elif now().day == 17 and  4 == now().month and now().year == 2028 %}{% set prost = true %}
{% elif now().day ==  2 and  4 == now().month and now().year == 2029 %}{% set prost = true %}
{% elif now().day == 22 and  4 == now().month and now().year == 2030 %}{% set prost = true %}
{% elif now().day == 14 and  4 == now().month and now().year == 2031 %}{% set prost = true %}
{% elif now().day == 29 and  3 == now().month and now().year == 2032 %}{% set prost = true %}
{% elif now().day == 18 and  4 == now().month and now().year == 2033 %}{% set prost = true %}
{% elif now().day == 10 and  4 == now().month and now().year == 2034 %}{% set prost = true %}
{% elif now().day == 26 and  3 == now().month and now().year == 2035 %}{% set prost = true %}
{% elif now().day == 14 and  4 == now().month and now().year == 2036 %}{% set prost = true %}
{% elif now().day ==  6 and  4 == now().month and now().year == 2037 %}{% set prost = true %}
{% elif now().day == 26 and  4 == now().month and now().year == 2038 %}{% set prost = true %}
{% elif now().day == 11 and  4 == now().month and now().year == 2039 %}{% set prost = true %}
{% elif now().day ==  2 and  4 == now().month and now().year == 2040 %}{% set prost = true %}
#sobota, nedelja
{% elif now().weekday() == 5 or now().weekday() == 6 %}{% set prost = true %}
{% endif %}

{{ prost }}

Create helper - Template - Template a sensor:
Časovni blok:
{% if  0 <= now().hour <  6 %}{% set blok = 3 %}
{% elif  6 <= now().hour <  7 %}{% set blok = 2 %}
{% elif  7 <= now().hour < 14 %}{% set blok = 1 %}
{% elif 14 <= now().hour < 16 %}{% set blok = 2 %}
{% elif 16 <= now().hour < 20 %}{% set blok = 1 %}
{% elif 20 <= now().hour < 22 %}{% set blok = 2 %}
{% elif 22 <= now().hour < 24 %}{% set blok = 3 %}
{% endif %}

{% if 2 < now().month < 11 %}{% set blok = blok + 1 %}{% endif %}
{% if is_state('binary_sensor.dela_prost_dan', 'on') %}{% set blok = blok + 1 %}{% endif %}
{{ blok }}


Create helper - Template - Template a sensor:
Časovni blok z opisom:
{% set vrni = {
  '1': '1 €€€€€',
  '2': '2 €€€€',
  '3': '3 €€€',
  '4': '4 €€',
  '5': '5 €'
  } %}
{{ vrni.get(states('sensor.casovni_blok')) }}
udirač => uni. dipl. inž. rač.

starfotr ::

devdems je izjavil:

Je že kdo uspel napisati simple plugin za HA, ki ti vrača trenutni ČB?


Tole lahko implementiraš.

http://api.dmz6.net/datum/tariff2024/now

https://github.com/mrizvic/js-prazniki

deco16 ::

Jst bi se opraviču, res nisem vedel, da SPF 5000 ES lahko deluje v bypass modu. Tudi sam ko sem gledal za ta inverter sem dobil informacije, da ko ne zmore več preklopi vse na omrežje in deluje kot večina poceni kitajskih hibridnih. Vseeno menim da ta inverter ni ravno primeren za rezanje špic oziroma to temo tukaj. Point rezanja špic je da dobiš grid-tie inverter in ne da skuriš vso baterijo v poceni tarifi, sicer se vse da naštimat sam težje. Se pa dobijo tudi poceni grid-tie inverterji ki pač niso hibridni, seveda z tokovnikom. V to varianto sem tudi sam šel.

devdems ::

https://github.com/frlequ/home-assistan... tukaj je sedaj implementirano za HA če bo kdo rabil.

DamijanD ::

Kaj bi bil dober use case tega, da veš katera tarifa je?

feryz ::

Ne ti, HA.
Use case tega je, da v bloku ena žlajfa porabnike.
V vseh ostalih je itak brez veze.

devdems ::

DamijanD je izjavil:

Kaj bi bil dober use case tega, da veš katera tarifa je?

Poglej, use-case je, da omejiš porabo (polnjenje EV), da ne greš čez dovoljeno moč, ki jo imaš nastavljeno za trenutni časovni blok.

Se pravi, če vzameš trenutni časovni blok za katerega imaš definirano moč in vzameš 15min povprečje, ki ga dobiš direktno iz Iskrinega števca preko P1 porta oz. preko energy metra, ki se vgrajuje na sončnih elektrarnah. S tem dobiš moč, ki ti je še na voljo do maksimalne dovoljene. To potem pošlješ na MQTT kjer ga prebere dinamična polnilnica za EV (https://www.stegen.com/nl/ev-producten/... in na podlagi tega prilagaja moč polnjenja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: devdems ()

DamijanD ::

Ok to s pametno polnilnico EV je smiselno, ostalih porabnikov pa ni tako enostavno bremzat. In večina ostalih zadev rabiš vsak dan (toplo vodo, gretje,...), kar pomeni da so lahko na urnik (kot je feryz omenil, samo da ni v bloku 1)

GizmoX ::

Še en use case je, da ti pošlje opozorilo, ko je najdražja tarifa + el. števec javi visoko porabo. Zato, da greš ugotavljat, katera stvar zdajle kuri elektriko, da prihaja do trenutne "špice":

GizmoX je izjavil:

+2,7 kW TČ (segrevala TSV)
+4,4 kW 2 električni plošči (stari štedilnik)
+2,1 kW pralni stroj (greje vodo)
+1,0 kW indukcija in računalnik
-0,2 kW solarna elektrarna
= 10,0 kW špica

Potem pa če iz te informacije kaj ukrepaš ali ne, je pa seveda na tebi. Pa naj bo to zamikanje kakšnih uporabnikov ali nakup varčnejših naprav ... :)
udirač => uni. dipl. inž. rač.

feryz ::

DamijanD je izjavil:

Ok to s pametno polnilnico EV je smiselno, ostalih porabnikov pa ni tako enostavno bremzat. In večina ostalih zadev rabiš vsak dan (toplo vodo, gretje,...), kar pomeni da so lahko na urnik (kot je feryz omenil, samo da ni v bloku 1)
Jaz imam bojler vezan na to.
Drugo je brez veze ali težko.
Toplotna, bojler in avto predstavljajo preko 80% porabe elektrike. In 100 procentov špic.

DamijanD ::

Jaz sem na TČju ogrevanje SV prepovedal v bloku 1, ga pa v tem času "ročno" sprožim, če sončna dela dovolj + nekateri drugi pogoji.
GizmoX: dobra ideja (čeprav vem kaj bi bil rezultat TČ + kuhanje 2x + pranje)

link_up ::

devdems je izjavil:

https://github.com/frlequ/home-assistan... tukaj je sedaj implementirano za HA če bo kdo rabil.


Hvala!
In and Out

Krtek ::

devdems je izjavil:

https://github.com/frlequ/home-assistan... tukaj je sedaj implementirano za HA če bo kdo rabil.


Hvala! V kodi manjka praznik 26.12.

BCSman ::

Torej ogrevanje vode bo namesto sprotnega bolje nastavit na "skladiščenje" in da segreje ponoči v najnižjem bloku? Bo še vedno ceneje kljub temu da ponoči potroši več energije zaradi nižje temperature zraka?
edit: hm če bo veliko porabnikov sanitarne vode itak skladiščenje ponoči ne bo dovolj in bo še vedno potrebno sprotno..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BCSman ()

DamijanD ::

Saj imaš tudi podnevi dvo urni blok z nižjo tarifo (14-16) in tam narediš dogrevanje.

Utk ::

DamijanD je izjavil:

Saj imaš tudi podnevi dvo urni blok z nižjo tarifo (14-16) in tam narediš dogrevanje.

Me res zanima, če je kater štromarski intelekt pomislil, kaj se bo pozimi dogajalo te 2 uri.
Vsi bomo nažgali vse kar imamo, jaz že iz principa tudi če ne bi rabil. Pa da vidimo potem omrežje...

BCSman ::

Kaj pa če se eno sezono odločiš kurit na drva, leto zatem pa spet preideš na toplotno? Ti bodo nabili kazni, ker bodo avtomatsko gledali navade iz prejšnjega leta, torej da nisi skoraj nič porabil in bil brez špic?

fikus_ ::

Se vedno lahko spremenis na visjo dogovorjeno prikljucno moc.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

DarwiN ::

Ne, v tem primeru se boš ob nakupu TČ na priporočilo monterja logiral v Mojelektro oziroma jim sporočil po mailu/telefonu, naj ti dvignejo bloke za 1-2kw oz. odvisno od moči TČ in mnenja strokovnega monterja.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

OK.d ::

Komu to sporočiš, lokalnem elektru ali ponudniku el.energije?
LPOK.d

BCSman ::

Toplotno že imam in jo uporabljam. Recimo da bi v zimi 2024/25 kuril na drva, ker bi imel čas in zastonj drva. V zimi 2025/26 pa bi spet prešel na toplotno. Bo treba kaj sporočit elektru ali pa bodo še vedno gledali današnje dogovorjene moči?

ReRMh ::

OK.d je izjavil:

Komu to sporočiš, lokalnem elektru ali ponudniku el.energije?

sodo-tu - preko mojelektro.si je najmanj sitnosti... malo si poglej, če še ne poznaš, brezplačna uporaba... v resnici kar koristna reč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ReRMh ()

Bizkit45 ::

Sedaj pa čisto on-topic.
Bliža se ta dan, ko naj bi prišlo do novega obračunavanja..
Ali še vedno velja 1.7.2024? Tisti brez "pametnih" števcev ostanemo na določenih 42% (špice potem niso važne do menjave števca?)? Je pleškov kalkulator dovolj zanesljiv za aprox. oceno novega "davka"? :)
Hvala za odgovore

Tac20 ::

Krtek je izjavil:

devdems je izjavil:

https://github.com/frlequ/home-assistan... tukaj je sedaj implementirano za HA če bo kdo rabil.


Hvala! V kodi manjka praznik 26.12.


Zdravo skoraj ziher sem da je nekdo napisal za tole tudi kako na moj-elektro kreirati žeton pa kam ga vnesti v home assistant itd, ampak komentarja ne najdem, mi kdo pomaga kaj je poleg teh navodil ki so na githubu potrebno narediti da dobis podatke v home asistent? Hvala!

Invictus ::

DarwiN je izjavil:

Zato se ravno odpira vprašanje: kako bodo v prihodnjih letih spodbudili prodajo teh elektrarn, da se zapolni tista želena zelena kvota (kakršnakoli že je)?

Simple, nabili bodo ceno elektrike...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

muffliato ::

Tac20 je izjavil:

Krtek je izjavil:

devdems je izjavil:

https://github.com/frlequ/home-assistan... tukaj je sedaj implementirano za HA če bo kdo rabil.


Hvala! V kodi manjka praznik 26.12.


Zdravo skoraj ziher sem da je nekdo napisal za tole tudi kako na moj-elektro kreirati žeton pa kam ga vnesti v home assistant itd, ampak komentarja ne najdem, mi kdo pomaga kaj je poleg teh navodil ki so na githubu potrebno narediti da dobis podatke v home asistent? Hvala!


Katero kodo sedaj? Za Network Tarrif oz. omrežnino ne potrebuješ žetonov.

Srakopir ::

Tac20 je izjavil:

Krtek je izjavil:

devdems je izjavil:

https://github.com/frlequ/home-assistan... tukaj je sedaj implementirano za HA če bo kdo rabil.


Hvala! V kodi manjka praznik 26.12.


Zdravo skoraj ziher sem da je nekdo napisal za tole tudi kako na moj-elektro kreirati žeton pa kam ga vnesti v home assistant itd, ampak komentarja ne najdem, mi kdo pomaga kaj je poleg teh navodil ki so na githubu potrebno narediti da dobis podatke v home asistent? Hvala!


https://github.com/frlequ/homeassistant...

Tac20 ::

Srakopir je izjavil:

Tac20 je izjavil:

Krtek je izjavil:

devdems je izjavil:

https://github.com/frlequ/home-assistan... tukaj je sedaj implementirano za HA če bo kdo rabil.


Hvala! V kodi manjka praznik 26.12.


Zdravo skoraj ziher sem da je nekdo napisal za tole tudi kako na moj-elektro kreirati žeton pa kam ga vnesti v home assistant itd, ampak komentarja ne najdem, mi kdo pomaga kaj je poleg teh navodil ki so na githubu potrebno narediti da dobis podatke v home asistent? Hvala!


https://github.com/frlequ/homeassistant...


Hvala mi je uspelo, a imaš mogoče še kakšan navodila for dummies kako narest da bi uporabil "Apex Chart Card" in da bi mel lepe grafke, sej načeloma se bom poglobil ob priliki in naštudiral...

muffliato ::

Tudi za Apex Chart imaš navodila pripeta.

Tac20 ::

Pa res, sem spregledal, hvala še enkrat.

Srakopir ::

Tac20: jaz sem kar v Energy card dodal.

Tac20 ::

Srakopir je izjavil:

Tac20: jaz sem kar v Energy card dodal.


Jaz sem precej nov v temle home assitant OS-u in se lovim s temrminologijo. Kje točno in kaj si naredil, jaz mislim, da mi je ratal apex charte zrihtat, samo mi javlja "Entity not available: sensor.mojelektro_daily_input_peak. Go grem na elektro, vidim da ni podatkov, to je verjetno zdaj ta traznicija pri menjavi števca, je potrebno da to nekaj še zrihtajo preden mi bo delovalo...?
««
57 / 63
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kurilna sezona 2023 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26424834 (1226) DamijanD
»

Obremenitev varovalk (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
789608 (6133) Lonsarg
»

V Indiji elektrika podnevi že cenejša kot ponoči (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
8815190 (7098) bosmla

Več podobnih tem