» »

Podnebni ekstremizem

Podnebni ekstremizem

««
78 / 80
»»

kow ::

Nimam pojma. In me tudi ne zanima. Kmetijstvo me v splosnem ne zanima. Vem samo, da je empiricno dejstvo, da so se kmetje zadnjih 20 let delali neumne. To sem pac opazil pri mnogih izjavah v medijih. 20 let pac ni malo. Noben me ne bo preprical, da niso imeli sredstev in casa, da se organizirajo ter pripravijo.

Sedaj, ko jim je nizozemska politika koncno nehala popuscati, pa se je po celi evropi zagnala panika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Sparkxl ::

Malidelničar je izjavil:

Sam veliko razmišljam:

ZAKAJ ni bilo backlasha proti eko-ludizmu že 10 let nazaj?

So se ljudje takrat ustrašili ko je bilo nekaj zelenih zim in nekaj vročih poletij z vročinskimi valovi?

Jaz se spominjam da tam po letu 2005 so tudi konservativci v Evropi kar sprejeli agendo okoljevarstva skupaj z izpusti, konservativci v ZDA, ki so bili edini že od štarta proti so bili takrat zelo popljuvani kot rednecki, zlobni Bushisti itd.

Je bila to napaka že v štartu 20 let nazaj, da se je preveč pustilo, da se je zelena ideologija tako zasidrala v javnosti?


Zakaj se noben ni pyzdil 10 in več let nazaj? Zato, ker takrat to nobenega ni zanimalo, razen zagrižencev tipa pegasus. Imaš online zagrižence kot je on in offline...greenpeace recimo. Politike to takrat ni zanimalo. Potem pa je politika, govorim o tistih na vrhu, ki se fotkajo vsako leto v davosu pogruntala, da se da to agendo lepo ponucati za njihov cilj. Cilj je nas naredit v reveže in nas popolnoma kontrolirati. In zelena zblaznelost je lepo pasala tu not. To agendo so ugrabili za dosego cilja. Yebe se njim za zeleni svet. Zato vsako norost, ki jo uvedejo, s katero smo malo po malo bolj revni, zapakirajo v zeleno. To je lubenica efekt...zunaj zeleno, noter rdeče. Mi potrošna roba smo dolgo to požirali, ker nas ni nič stalo. Vsi smo zeleni, dokler nas ne stane. Zdaj ko pa pritiska na naše denarnice, pa je konec zajebancije. Zato vsi režimi v EU, ki to podpirajo, padajo ko domine en za drugim.

Daniel ::

kow je izjavil:

Nimam pojma. In me tudi ne zanima. Kmetijstvo me v splosnem ne zanima. Vem samo, da je empiricno dejstvo, da so se kmetje zadnjih 20 let delali neumne. To sem pac opazil pri mnogih izjavah v medijih. 20 let pac ni malo. Noben me ne bo preprical, da niso imeli sredstev in casa, da se organizirajo ter pripravijo.

Sedaj, ko jim je nizozemska politika koncno nehala popuscati, pa se je po celi evropi zagnala panika.


Kmetov še nihče doslej ni nikoli nič vprašal in predvidevam, da bo tako tudi vnaprej. Kmetov je v EU praktično le peščica, zato z volitvami ne morejo vplivati na praktično nobeno stvar, ki jo sprejme EU. Na kaj pa bi se ti pripravil? Na to ali nas bo spražilo sonce nimajo kmetje praktično nobenega vpliva, lahko mi ukinemo kompletno kmetijstvo v eu, pa bo to vplivalo na ozračju ravno toliko kot prdec napram vsemu ostalemu.

kow ::

Sure.. zopet izgovori. Tocno o tem sem govoril.

Daniel ::

Če ti ni jasno, ti pač ni. Lahko pa se še naprej zaletavaš z glavo v zid in si prepričan, da je samo tvoja resnica tista prava.

kow ::

Meni je jasno. Glede na tvoje zapise, pa kaj veliko ni jasno ravno tebi. Verjetno ti manjka izobrazbe, ker si prevec casa prebil na polju. Nic hudega. Ampak vsaj ne zatiskaj si oci. Se osnovna aritmetika toplogrednih izpustov ti gre slabo.

Daniel ::

Kaj pa je bipolarna motnja?
Bipolarna motnja je motnja, pri kateri se depresivne epizode izmenjujejo z epizodami (manične epizode), za katere je značilno privzdignjeno razpoloženje in povečana energija. Posameznik je v obdobju manije izrazito vesel, evforično razpoložen. Oseba se pogosto samopoveličuje, doživlja občutke vsemogočnosti. Zmanjšana je potreba po spanju, povečana pa dejavnost. Čeprav se osebe pogosto zapletajo v prijetne dejavnosti, pa imajo le-te pogosto neprijetne posledice (npr. prekomerno nakupovanje, zapravljanje, nerazumna vlaganja denarja, ...). Koncentracija je zmanjšana, pojavlja se odkrenljivost, oseba hitro bega od ene ideje k drugi.


Ampak ok, jaz sem samo kmet, kaj pa jaz, ki že celo življenje živim z naravo vem, ko pa imamo toliko pametnih ljudi tukaj, ki vedo vse in še več.

Mene zmeraj impresira, kako se za vse zmeraj krivi samo kmetijstvo, nihče pa noče pogledati recimo te slike:

https://www.flightradar24.com/46.46,17....

Ko bo tega vsaj 1/2 manj bo tudi ozračje občutilo razliko. Kmetijstvo pa se je tako ali tako zmeraj moralo prilagajati okolju v katerem deluje. Ko se tukaj ne bo več dalo kmetovati pač ne bomo več kmetovali, konec. Itak se da vse uvoziti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Daniel ::

Kmetijstvo se je tako ali tako zmeraj moralo prilagajati. Ko se ne bo več dalo kmetovati tukaj potem pač ne bomo več kmetovali, itak so trgovine polne.

Stalež živali na ravni EU pada:
https://ec.europa.eu/eurostat/web/produ...

medtem pa luksuz živi dalje:
https://www.flightradar24.com/

in še druge težave, katere le redkokdo upa nasloviti, ker pač gre za korporacije polne denarja, proti njim pa politiki ne smejo dosti govoriti:

c3p0 ::

Aviončkov, če bi bili risani v merilu, ne bi sploh nikjer videl na tem zemljevidu, saj to veš.

Ti pa dajaj kravicam dodatke k prehrani, da ne bodo toliko prdale in že boš storil nekaj dobrega.

Za kmete jim je ravno, lokalne bi najraje takoj uničili, prevažanje hrane iz držav 3. sveta z mega ladjami pa se jim očitno ne zdi problematično. Glavno, da so slamice papirnate in da se pokrovčki držijo PVC flaše.

WizzardOfOZ ::

Glavno je, da so papirnate slamice v pvc ovoju. :))
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Daniel ::

c3p0 je izjavil:

Aviončkov, če bi bili risani v merilu, ne bi sploh nikjer videl na tem zemljevidu, saj to veš.

Ti pa dajaj kravicam dodatke k prehrani, da ne bodo toliko prdale in že boš storil nekaj dobrega.

Za kmete jim je ravno, lokalne bi najraje takoj uničili, prevažanje hrane iz držav 3. sveta z mega ladjami pa se jim očitno ne zdi problematično. Glavno, da so slamice papirnate in da se pokrovčki držijo PVC flaše.


To je razumljivo. A vseeno ne spremeni dejstva, da tak avijonček skuri tam 50 do 100 ton kerozina na polet. Je sicer najbolj ekonomično gledano na osebo/polet ampak se jasno vidi, da se pač politiki gredo zmanjševanja emisij tam kje jih najmanj boli. Kmetov kot volilne baze je koliko, 1 ali 2 procenta in če jih pol uničiš se to na volitvah ne bo poznalo, cene v trgovinah pa zmeraj prihajajo z nekaj mesečnim zamikom, narod pa vmes itak pozabi pol stvari. Po drugi strani, če takoj udariš na luksuz, kot je potovanje na drugo stran sveta za teden ali 14 dni dopusta ali dobrine, ki prihajajo z ladjami se bo to na volitvah drastično bolj poznalo. Obenem pa bi se marsikdo izmed množice tudi vprašal zakaj politiki letijo v Davos s privat reaktivci vsak zase. To pa niso ravno prijetna vprašanja, če jih prične postavljati množica. Brez skrbi, da delam na tem, da čimbolj zmanjšam emisije. Že lani sem porabil precej manj umetnega gnojila, ker eksperimentiram z bakterijami, ki vežejo dušik iz zraka, najbolj vesel pa bi bil, če bi lahko še cisterno opremil s sistemom za zmanjšanje izpustov ampak tukaj se pogovarjamo o skoraj 20.000 eur na že obstoječo cisterno. Bom poskušal rešiti takoj, ko bojo finance omogočale, trenutno ni ravno najbolj rožnato.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

WizzardOfOZ ::

boing 747-400 ima 230.000 litrov goriva in za en sam let Madrid New york spusti okoli 1350 ton CO2. toliko kot 3500 avtomobilov, ki bi prevozili enako razdaljo.

ampak avioni še niso tako umazani kot ladje.
10 največjih ladij, ki pristane v barceloni (torej prihod in odhod) spusti vec svinjarije v zrak, kot vseh pol milijona osebnih avtomobilov v barceloni v celem letu.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Daniel ::

Torej 3,24 tone CO2 na potnika na enem takšnem poletu. Povprečna krava proizvede 120 KG metana letno oziroma pretvorjeno v CO2 je to nekje 3 tone CO2 letno oziroma manj CO2, kot ga proizvede 1 potnik na enem takšnem letu. Ob dejstvu, da krave proizvajajo metan iz tega, da pač jejo rastline, ki so prej vezale CO2 iz ozračja in iz katerih v njihovi prebavi nastane metan, ki po določenem času v ozračju zopet razpade (torej se iz tega vira ne nalaga dodatno, ker se stalež živali ne povečuje več kaj dosti).

Ni to ravno enako, kot če načrpaš surovo nafto iz globin zemlje in jo potem kot kerozin preko letala (katerega proizvodnja je ravno tako sprostila ogromno CO2) sprostiš v ozračje kot CO2.

Ampak tako pač je, kmetje so pač skupina, katere je premalo, da bi imela politično moč, kar politiki seveda spretno izkoriščajo, obenem pa narod hujskajo proti njim in nato pridemo do situacije, ko so krave krive za večino svetovnih problemov z ozračjem. Statistika se lahko zmeraj prilagaja naročniku, vse je stvar EURov. Saj je lepo dokler traja a streznitev bo prišla kmalu po tem, ko se bo z okoljsko politiko in dumpinškim uvozom uničilo dovolj kmetij, da se bo število dobaviteljev v trgovine drastično zmanjšalo. Takrat ne bo več opcije "BUDGET" cene. Ravno danes sem od znanca čebelarja poslušal, da LIDL prodaja MED po 3,5 EUR za kilogram. Kako je možno za recimo polovico tega zneska (ker pridelovalec več ne dobi) pridelati "naravni" med in ob tem še preživeti je izven mojih zmožnosti razumevanja. Kaj dajejo v to pa je pač skrivnost, ker je pač poreklo meda od kdo ve kje, na embalaži pač piše med in zanje je stvar zaključena, ker pravila EU pač ne zahtevajo navajanja točnega porekla in vsebine za med. Tudi ogljični odtis transporta iz kdo ve kje prav nikogar ne briga dokler je poceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

no comment ::

Daniel je izjavil:


Ampak tako pač je, kmetje so pač skupina, katere je premalo, da bi imela politično moč, kar politiki seveda spretno izkoriščajo, obenem pa narod hujskajo proti njim in nato pridemo do situacije, ko so krave krive za večino svetovnih problemov z ozračjem. Statistika se lahko zmeraj prilagaja naročniku, vse je stvar EURov. Saj je lepo dokler traja a streznitev bo prišla kmalu po tem, ko se bo z okoljsko politiko in dumpinškim uvozom uničilo dovolj kmetij, da se bo število dobaviteljev v trgovine drastično zmanjšalo. Takrat ne bo več opcije "BUDGET" cene. Ravno danes sem od znanca čebelarja poslušal, da LIDL prodaja MED po 3,5 EUR za kilogram. Kako je možno za recimo polovico tega zneska (ker pridelovalec več ne dobi) pridelati "naravni" med in ob tem še preživeti je izven mojih zmožnosti razumevanja. Kaj dajejo v to pa je pač skrivnost, ker je pač poreklo meda od kdo ve kje, na embalaži pač piše med in zanje je stvar zaključena, ker pravila EU pač ne zahtevajo navajanja točnega porekla in vsebine za med. Tudi ogljični odtis transporta iz kdo ve kje prav nikogar ne briga dokler je poceni.

Torej, hujskač, kupuje budget robo v Lidlu, boli ga kurac za "nacionalni interes" in ogljični odtis.

Koga si ravno opisal? Kowa, pegasusa? Ja, se mi je zdelo da ne. Si pa lepo profiliral ravno one "tadruge". Skratka, pazi s katerim nacijem greš v posteljo...

Daniel ::

Torej LIDL ne prodaja nič robe slovenskega porekla, če prav razumem? Kje bi moral kupovati, da zadosti pogojem "nacionalnega interesa"?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

gruntfürmich ::

Kayzon je izjavil:

A je resitev da zacnemo jesti zuzelke in se peljemo samo se zgolj s kolesi?

A bi blo kej sploh spremembe,glede na to da azija spusca 70% greznice v ozracje?

rešitev je da začnemo prave probleme reševati. namišljene (CO2) pa rešujejo pegas in podobni opranci...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

WizzardOfOZ ::

Prvi problem so smeti, pred co2 in podobnimi zadevami. Utopili se bmo v njih.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

c3p0 ::

Daniel je izjavil:

Torej LIDL ne prodaja nič robe slovenskega porekla, če prav razumem? Kje bi moral kupovati, da zadosti pogojem "nacionalnega interesa"?


V Mercu, aja ups, ne... mogoče Tuš? Tam pa očitno izkoriščajo delavce. Damn, bo pa postenje. Aja, Jager še je, pa tam vidim enake znamke kot povsod drugod.

no comment ::

no comment je izjavil:


...kupuje budget robo v Lidlu...

Naš kmet je vihal nos nad budget izdelki (verjetno jih dobiš tudi v Jagru, ne samo v Lidlu, ja). Sej jaz tudi. Ampak kmalu več ne bom... Bomo videli, če bo to kaj pomagalo našim ubogim depriviligiranim in sistematsko zatiranim zdravnikom, učiteljem, kmetom in ostalim podskupinam, ki so vsi ključnega pomena za narod.

Malidelničar ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Prvi problem so smeti, pred co2 in podobnimi zadevami. Utopili se bmo v njih.


Recimo glede tega bi se vsi strinjali, od neo-maxistov do alt-right scene. Ok razlike bi bile v tem, kako aplicirati princip korenčka in palice, ampak bili bi vsi za, da se to naslovi.

Tudi ljudje ne glede na njihova prepričanja te zadeve kar ponotranjijo.

V Sloveniji je v enem obdobju tu šlo zelo na bolje (imeli smo še akcijo Očistimo Slovenijo) zdaj pa spet opažam, da ker ni več opozarjanja na to, se veliko ljudi spozabi in meče v naravo. Vsi se ukvarjamo samo s CO2 ter kravjim metanom, očitnih zadev pa ne naslavljamo.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

no comment ::

Ste ven padli že pri slamicah in zamaških. Kaj bo šele pri kakšnih zadevah, ki bodo dejansko zmotile vašo naci svobodo...

gruntfürmich ::

no comment je izjavil:

Naš kmet je vihal nos nad budget izdelki...

vsak kmet viha nos, ampak ne zaveda pa se da je sam čisto enak pocer kot vsa pocenska roba... vsak ima najboljše meso, najboljši sir, najboljše vino, najboljšo zelenjavo... a v resnici je distribucija kvalitete čisto lepo razporejena po gaussovi krivulji. skratka večina povprečno, le malo zares dobrih.
še slabše se naši kmetje obnesejo pri predelavi stvari, kjer je potrebna natančnost, pamet in izkušnje. tam je le peščica zares dobrih, vsi ostali so samo zato da se napolnejo želodci z njihovo krmo... a ko vprašaš je vsak mojster, sosed pa pocer...
skratka fantazijski krožek na polno.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Daniel ::

Fantaziraš kvečjemu zgolj ti. Najbrž posledica dejstva, da se pač družiš s takšnimi ljudmi.

V nasih koncih imamo res dobro pivo (produkt dopolnilne dejavnosti na kmetiji), piščance, mleko in mesne izdelke. Razporejeno čez nekaj kmetij. Noben ni od drugih označen kot pocar, ker se vsak trudi po najboljših močeh, pa tudi lokalna javnost rada konzumira vse to. Moral boš začeti izbirati boljšo družbo, ker očitno sedaj izbiraš samo pocarje, potem si pa še dodatno zagrenjen.

kow ::

Daniel je tip osebe, ki bo kradel v merkatorju. Kaj pa je to proti nekaj milijonov, ki so jih ukradli pri prodaji tiste stavbe za ministrstvo. Tko to je.

c3p0 ::

no comment je izjavil:

Ste ven padli že pri slamicah in zamaških. Kaj bo šele pri kakšnih zadevah, ki bodo dejansko zmotile vašo naci svobodo...


Kakšni naciji smo to, plastični? Plastična nacija? Good drugs.

Daniel ::

kow je izjavil:

Daniel je tip osebe, ki bo kradel v merkatorju. Kaj pa je to proti nekaj milijonov, ki so jih ukradli pri prodaji tiste stavbe za ministrstvo. Tko to je.


Ko človek že misli, da je videl vso dno od ljudi pa prideš ti popestrit dan. Kar tako naprej.

kow ::

Daniel je izjavil:

kow je izjavil:

Daniel je tip osebe, ki bo kradel v merkatorju. Kaj pa je to proti nekaj milijonov, ki so jih ukradli pri prodaji tiste stavbe za ministrstvo. Tko to je.


Ko človek že misli, da je videl vso dno od ljudi pa prideš ti popestrit dan. Kar tako naprej.


Poscrollaj visje in preberi lastne izjave... Kadarkoli nekdo omeni letalstvo, je ze avtomatsko izgubil debato.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Daniel ::

Itak da je. Luksuza nekaterih se ne sme dotikati, lahko drastično škodi na volitvah. Prepovedane teme pa to.

s1m0n ::

Mah ne prepovedat cestni promet (avtomobile, tovornjake.., pač vse kar gre na cesto) pa se rešimo 70%+ CO2 izpustov iz transporta... Ne vem zakaj bi se spravljali na letalstvo, ki je kakšnih 10% vseh izpustov v transportu.

kow ::

Daniel je izjavil:

Itak da je. Luksuza nekaterih se ne sme dotikati, lahko drastično škodi na volitvah. Prepovedane teme pa to.


Ce jutri ukinemo letalstvo, se ne spremeni nic. Se vedno ostanejo emisije kmetijstva. Ki so vecje od letalskih emisij.
Skratka, nabijas. Tipicno kmetavzarstvo.

Sparkxl ::

Zdaj smo že navajeni...nov mesec, naslednji zeleni ekstremistnični režim, ki gre iz prestola. Tokrat Portugalska.

In kot smo že navajeni, na oblast pridejo desni skrajni ekstremisti.

https://www.reuters.com/world/europe/po...

Čisto šokiran sem, da so namesto klasične "far right" etikete dobili "center right" etiketo.

Najbolj nafookali pa smo ga mi in švabi. Švabi delajo daleč največjo škodo sami sebi. Volitve so šele naslednje leto. Naš kup ptičjega dreka pa še ima 2,5 leti pred sabo, vodi pa švabsko politiko samouničenja na kvadrat.

Daniel ::

kow je izjavil:

Daniel je izjavil:

Itak da je. Luksuza nekaterih se ne sme dotikati, lahko drastično škodi na volitvah. Prepovedane teme pa to.


Ce jutri ukinemo letalstvo, se ne spremeni nic. Se vedno ostanejo emisije kmetijstva. Ki so vecje od letalskih emisij.
Skratka, nabijas. Tipicno kmetavzarstvo.


Kmetijstvo je za razliko od prometa in letalstva ter zapuščenih vrtin obenem tudi neto porabnik CO2, ki se veže v gojene rastline in travinje. Način razmišljanja, ki ga ti nisi zmožen. Efektivno je kmetijstvo ogljično skorajda nevtralno ampak taki kot si ti bojo krulili, da nas bojo krave pobile, medtem, ko boš gonil svoj luksuz naprej in zahteval, da se govedo pobije, ker škodi okolju.

Colt1911 ::

kow je izjavil:

Daniel je izjavil:

Itak da je. Luksuza nekaterih se ne sme dotikati, lahko drastično škodi na volitvah. Prepovedane teme pa to.


Ce jutri ukinemo letalstvo, se ne spremeni nic. Se vedno ostanejo emisije kmetijstva. Ki so vecje od letalskih emisij.
Skratka, nabijas. Tipicno kmetavzarstvo.


Pol pa pametnjakovič nehaj žret, pa se čez en mesec tudi z avijonom ne boš več drajsal.>:D
Rešena 2 problema na en mah.:))

gruntfürmich ::

Daniel je izjavil:

Fantaziraš kvečjemu zgolj ti. Najbrž posledica dejstva, da se pač družiš s takšnimi ljudmi.

V nasih koncih imamo res dobro pivo (produkt dopolnilne dejavnosti na kmetiji), piščance, mleko in mesne izdelke. Razporejeno čez nekaj kmetij. Noben ni od drugih označen kot pocar, ker se vsak trudi po najboljših močeh, pa tudi lokalna javnost rada konzumira vse to. Moral boš začeti izbirati boljšo družbo, ker očitno sedaj izbiraš samo pocarje, potem si pa še dodatno zagrenjen.

se že na daleč vidi da nimaš pojma kaj belbetaš, še manj da bi to kar pri vas proizvedete primerjal s kom drugim, po možnosti strokovnakom, da objektivno vidiš kako stvari stojijo.
zato pa ne veš, kako je izza tvoje vasi, ker ste totalno zarukani in vse kar je pri vas je najboljše. ampak nič bat, v sosednji vasi menijo enako...
ampak zdaj pa je tu ena logična zagata; ali ste potem vsi najboljši, ali pa se lažete ker nimate pojma?
štekaš? po mojem ne...

a veš, tudi jaz se pri nogometu trudim po najboljših močeh, pa zaradi tega še vedno nisem ronaldo, in mi eni čisto komodt rečejo da nimam pojma.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Daniel ::

Pa tudi žogo si parkrat dobil v glavo. Ampak kaj čemo, ko pa na forumu moramo imeti take, ki vedo vse in take, ki nimamo pojma. Določeno iz strani PNG strokovnjaka za kmetijstvo.

gruntfürmich ::

tako si zabeban da sploh ne razumeš kako zelo si zabit. enako kot tvoji stanovski kolegi.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Daniel ::

Hvala za tvoje iskreno mnenje. Zagotovo ga bomo upoštevali, se ponižali in v tišini delali dalje po tvojih željah, ker forumskemu PNG strokovnjaku iz vseh področij pa ja ne bomo ugovarjali, ko z veliko palico deli modrosti.

Lep dan tudi tebi.

gruntfürmich ::

jaz nimam želja kako naj drugi delajo, za razliko od tvojih halucinacij.
jaz samo povem kakšno je DEJANSKO stanje.
vi pa si raje lažete v faco in si sami pri sebi mislite, kako ste superiorni ostalim, čeprav vam okolica vedno znova dokazuje drugače. potem pa jamrat v gostilno in se ga napit, da je vsakdan bolj znosen.
nimam jaz težav z lastno resnico, za razliko od tebe.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Daniel ::

A res? Tole nakladanje, ki ga konstantno poslušamo v medijih kako bojo krave uničile svet ni praktično nič drugega kot zapovedovanje, kako naj kmetje delajo. Zraven seveda vseh ostalih kontrol.

Lepo sem napisal, da tako zlahka, kot so si to zamislili politiki pač ne bo šlo. Ali se bo zmanjševalo vse, skupaj z luksuzom in industrijsko proizvodnjo ali pa nič.

Sicer pa lahko nehaš, ker dobro veš, da ne bova prišla nikamor. Zaenkrat še zmeraj letno na trg pošljem tam nekje 200 ton hrane, ko bo Boscarol to naredil na štanci v enem tednu pa se meni ne bo več treba prilagajati.

Če imaš težave s pijačo obišči strokovnjaka, kako naj bi drugače vedel, kdaj so kmetje v gostilnah in kaj se pogovarjajo.

Saj si najbrž že slišal tisto, ne sodi drugih po sebi kajne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

gruntfürmich ::

Daniel je izjavil:

A res? Tole nakladanje, ki ga konstantno poslušamo v medijih kako bojo krave uničile svet...
če pogledaš objektivno, potem je to dejansko res.
v sloveniji se večinoma goji krma za živali ki potem služijo za hrano ljudem: izkoristek teh površin je morda 0,1% kot če bi to namenili za krmo ljudem.
in v vseh večjih ravninah je voda in zemlja onesnažena zaradi tega (nitrati, pesticidi).
kaj je tu potem tako težko razumeti?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

fikus_ ::

Daniel, brez veze da se ukvarjaš z grunt....., ima travme, ker so ga zbrcali s kmetije, sedaj se pa poskuša maščevati s takšnimi pisanji.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

gruntfürmich ::

fikus_ je izjavil:

Daniel, brez veze da se ukvarjaš z grunt....., ima travme, ker so ga zbrcali s kmetije, sedaj se pa poskuša maščevati s takšnimi pisanji.

žal ti in daniel nekje globoko zadaj vesta da imam prav, le da tega nista sposobna ozavestiti kaj šele da zavrneta z argumenti.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Daniel ::

Mislim, da sem zasledil podatek, da nekje 50% obdelovalnih površin predstavljajo trajni travniki. To že v osnovi ni "gojena" krma ampak se kvečjemu zgolj kosi to kar zraste. In dokler vegani ne pričnejo žvečiti trave je edino smiselno, da se ta krma preko goveda pretvori v kakšno bolj uporabno obliko.

Druga težava, ki se tu pojavlja je, da je ob vseh omejitvah v Sloveniji in nekoliko manj v EU po novem nemogoče pridelati krušno pšenico tako, da bi ti na koncu ostalo kaj več, kot pa za stroške naslednje setve. Kar pomeni, da je to početje brezplodno in zaradi tega se bo sejalo še manj pšenice, kot se je seje doslej. Še kombinat s 1000+ ha zemlje je bo letos posejal zgolj 40 ha, ker se več ne izplača. Logična rešitev je torej, da se to pšenico enostavno pokrmi živalim, ker ti bo edino tako kaj ostalo. In dejansko resno razmišljam o tem, da bi 8 ha pšenice, ki dosega A razred enostavno pokrmil živalim, če bo odkupna cena pod 220 eur/tono. Za potrošnike ni skrbi, EU in mlinarji itak na polno uvažajo poceni pšenico in moko iz ukrajine. Sicer je špricana z glifosatom, da prisilno dozori ampak to ljudi ne moti, dokler čez kako desetletje ne udari kje ven.

Se bo pa namesto pšenice verjetno pričela bolj pridelovati Soja, ki jo lahko potem prodaš za človeško prehrano ali pa, če ni računice pač pokrmiš, ker ti le tako nekaj ostane.

Izkoristek 0,1% koga farbaš?

Nitrati in FFS...Ne boš verjel kaj vse reke med poplavami prinesejo na zemljo iz mestnih čistilnih naprav. Od kupa težkih kovin, fosfatov, do raznoraznih drugih snovi.
Večina FFS danes je sicer razmeroma varna za uporabo, seveda pa bi bilo bolje, če jih sploh ne bi bilo. Nihče jih rad ne rabi več kot je nujno, ker je to precejšen strošek, se pa z novimi tehnologijami pridelave poskuša še bolj zmanjšati uporabo. Zgolj za primerjavo ima Nizozemska povprečje 5kg FFS/ha, Slovenija pa 2,5KG.
Še slabše je pri gnojilih, v zahodni eu imajo dovoljeno porabo precej večjo (neke dogovorjene izjeme), koliko gnojijo in s čem škropijo v ukrajini pa živ bog ne ve, ker jih nihče ne nadzira.

So pa lanskoletni poskusi pokazali, da se na površini pod zelenim pokrovom nitrati ne izpirajo dlje kot 40 cm v globino kjer jih sproti porabijo rastline za rast, kar kaže na to, da pride večina nitratov v vode iz čistilnih naprav in pa iz gnijočega listja v gozdovih iz katerega se ravno tako spirajo nitrati.

Sicer prepričevati prepričane vem, da nima smisla ampak samo toliko malo za vpogled v situacijo.

gruntfürmich je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Daniel, brez veze da se ukvarjaš z grunt....., ima travme, ker so ga zbrcali s kmetije, sedaj se pa poskuša maščevati s takšnimi pisanji.

žal ti in daniel nekje globoko zadaj vesta da imam prav, le da tega nista sposobna ozavestiti kaj šele da zavrneta z argumenti.


Tako globoko kot imaš ti prav se mi ne moremo spustiti, bedarije o 0,1% izkoristku pa se težko zavrača z dodatnimi argumenti, ker to nima smisla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

kow ::

Colt1911 je izjavil:


Pol pa pametnjakovič nehaj žret, pa se čez en mesec tudi z avijonom ne boš več drajsal.>:D
Rešena 2 problema na en mah.:))


Ker sem povedal resnico, ti je udarilo na custva. Ker nekatera resnicna dejstva je tezko sprejeti.

Daniel je izjavil:

kow je izjavil:

Daniel je izjavil:

Itak da je. Luksuza nekaterih se ne sme dotikati, lahko drastično škodi na volitvah. Prepovedane teme pa to.


Ce jutri ukinemo letalstvo, se ne spremeni nic. Se vedno ostanejo emisije kmetijstva. Ki so vecje od letalskih emisij.
Skratka, nabijas. Tipicno kmetavzarstvo.


Kmetijstvo je za razliko od prometa in letalstva ter zapuščenih vrtin obenem tudi neto porabnik CO2, ki se veže v gojene rastline in travinje. Način razmišljanja, ki ga ti nisi zmožen. Efektivno je kmetijstvo ogljično skorajda nevtralno ampak taki kot si ti bojo krulili, da nas bojo krave pobile, medtem, ko boš gonil svoj luksuz naprej in zahteval, da se govedo pobije, ker škodi okolju.


Stejejo enacbe, ne pa "konceptualno nabijanje". Mi je pa vsec, da si implicitno priznal, da je distrakcija z letalstvom samo dober izgovor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Daniel ::

Enačba se zmeraj prilagaja naročniku raziskave. Sicer to tudi sam veš. Nobena distrakcija ni, mi pa vse skupaj lepo kaže vpogled v miselnost povprečnega janeza, ki se obrača točno tako, kot mu mediji naročijo in dokler ne vpliva na njegov stil življenja je lepo pohlevno tiho, razen, če je treba kaj povedati proti dežurnim krivcem.

gruntfürmich ::

daj daniel nehaj bluzit o vodah:
https://www.rtvslo.si/okolje/strokovnja...

 vode v sloveniji

vode v sloveniji



po rdečih poljih se onesnažuje z čistilnimi in gozdovi; zagotovo...

seveda imaš prav da so drugi prav tako veliki onesnaževalci; izza hidroelektrarn se nabira ultra strupen in radioaktiven mulj, ki se nam je strdil in ga ne moremo niti odstraniti več. ampak to so druge teme.

in ne zanima me vaša kalkulacija kaj se splača in kaj ne, ker to mene ne zanima, to je vaš boj. moj boj je na volitvah in da izvolim tistega, ki vam bo dal boljše pogoje za delo in da se boste manj lagali in manj onesnaževali, in moj boj je vsako soboto na vaški tržnici, kjer želim izključno domače izdelke, ekološko pridelane; cena me absolutno ne zanima, pa če je 5× dražja kot v supermarketu; cenim njihov trud in ga podpiram. prav tako v trgovini mi je prva proiriteta ekološka pridelava in da je slovensko.
ampak ob vsem tem si ne zatiskam oči in si pojem pravljice, kako mi bo vsaka ženska po pravici povedala da so njeni izdelki nekaj najboljšega in najbol ekološki. ker vem da me bodo tudi gladko nategnile, in mi prodale pofl.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

boolsheat ::

A slovenska obmorska mesta imajo kakšne načrte glede tega?

https://sealevelrise.org/

fikus_ ::

"...izza hidroelektrarn se nabira ultra strupen in radioaktiven mulj..."

Marsikaj je v tem mulju, ni pa to za posploševat, kakor pišeš.


"...ki se nam je strdil in ga ne moremo niti odstraniti več... "

To si si pa kar izmislil!

Prav tako ne verjamem, da kupuješ na tržnici eko izdelke, tudi če je cena višja, si večkrat pisal ravno kontra, tako da je to tvoje natolcevanje primerno temu trenutku!
Kako poteka Eko kmetovanje in kontrole, pojma nimaš in nabijaš kar nekaj na pamet!

.


boolsheat je izjavil:

A slovenska obmorska mesta imajo kakšne načrte glede tega?

https://sealevelrise.org/


Ne. nimajo. Vsak poskrbi zase.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

Daniel ::

Kako ironično, da so rdeča polja ravno v porečjih rek, kamor se izlivajo vse čistilne naprave. Iz rek pa se napaja podtalnica. Ampak ok ti imaš svoje mnenje, jaz pa pač svoje. Mulj se da odstraniti ampak to stane veliko denarja, ki ga nihče noče dati. In spet, kam ga boš dal. Veš koliko mulja je v ptujskem jezeru? Lahko bi naredili manjšo goro iz njega.
Povedal sem ti, kaj so pokazale dejanske raziskave, lahko pa še naprej goniš svoje. Ne rečem, da ne pride do kakšnega izpiranja sploh v kakšnih hribih, če nenapovedano pade 50 litrov dežja/m2 in pa morda na kakšnih peščenih ali gramoznih zemljiščih. Ampak tega je zanemarljivo malo, ker je vsak tako izgubljen dušik dobesedno odtekanje denarja, zato se tega ne počne. Za napoved točne količine padavin na posameznem področju pa dandanes niti kristalna kugla ni več dovolj.

To, če ti ne najdeš pri nakupih ljudi, ki te ne bojo nategnili čisto zares ni moj problem. Poišči take, ki te ne bojo. To ali je izdelek kvaliteten ali ne z večkratnim nakupom potrdijo stranke, kdor prodaja pofl menda ne boš šel še 5x k njemu ali? Ali rabiš še senzorično analizo pristojnega laboratorija z natančno navedbo vseh snovi najdenih v izdelku?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

gruntfürmich ::

Daniel je izjavil:

To ali je izdelek kvaliteten ali ne z večkratnim nakupom potrdijo stranke, kdor prodaja pofl menda ne boš šel še 5x k njemu ali? Ali rabiš še senzorično analizo pristojnega laboratorija z natančno navedbo vseh snovi najdenih v izdelku?
ravno to ti pravim, da stranke ali proizvajalec niso nikakršen objektivni razlog ali dejavnik za kvaliteto.
za kvaliteto so potrebni pravi strokovnjaki svojega foha, kar dandanes marsikje vključuje tudi laboratorije.

to s čem se danes folk nažira in hvali pred prijatelji se jaz samo za glavo držim ker vem kakšne pomije jedo, ampak oni pa so prepričani da je to prvovrstna kulinarika.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
««
78 / 80
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izpusti ogljikovega dioksida še vedno rekordni (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
1589636 (4505) kow
»

Udarec za podnebne alarmiste? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
18131136 (15011) zmaugy
»

Univerza Brown: Podnebni zanikovalci še vedno nesorazmerno visoko zastopani v medijih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
11917886 (14085) gruntfürmich
»

IPCC: Hitrost globalnega segrevanja manjša, a le po naključju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
11834876 (24838) NSA Agent

Več podobnih tem