» »

Nakup naložbenega zlata prevara

Nakup naložbenega zlata prevara

«
1
2 3

rstergar ::

Če nameravate vložiti svoje prihranke v naložbeno zlato pozor!

Pred skoraj mesecem dni smo naredili spletni nakup naložbenega zlata, za katerega se je izkazalo da gre za spletno prevaro.

Gre za spletno trgovino svetplemenitihkovin.si svet-plemenitih-kovin

in podjetje: SPK AU d.o.o.

Po opravljenem nakupu vam oblubijo da bodo poslali zlato ampak šele ko jih pokličete. Na email ne odgovarjajo. Pošiljajo pa avtomatsko generirane emaile iz spletne trgovine glede statusa naročila.

Ko kličete kontaktno številko 030-373-135 se vam ne oglasi nihče, dobite sms, da vas pokličejo nazaj.

Od začetka vas res pokličejo, ko pa želite denar nazaj pa ne več.

Je pa že v postopku pri tržnem inšpektoratu in policiji.

Srečno in lep pozdrav
  • spremenil: rstergar ()

dripac ::

Pod zavihkom kontakt;

"Spletna trgovina podjetja SPK AU d.o.o. je trenutno v poskusni BETA verziji, kar pomeni, da lahko pride do napak pri prikazu cen in oddaji naročil. Zato si pridržujemo pravico do spremembe naročila oz. preklic naročila brez nadaljnih razlag. Vsakokrat o tem obvestimo kupca po pošti oz. email, ki ga posreduje ob registraciji."

Hm. Tole mi ravno ne vzbuja dobrih občutkov... Ali je to običajna praksa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dripac ()

blufishidiot ::

Uh, to ni se nic. Imam boljso, raje nalozi v zlato, ki se nahaja v mednarodnem prostoru na letaliscih in kjer dobis samo certifikat o nakupu. Cista zmaga, preprican sem, da so prodali zlata za 100x vec kot ga dejansko posedujejo.

c3p0 ::

Saj tam tudi marsikdo naivno nakaže kakemu "posredniku" in ga potem več ni. Malo predhodnega branja aka. due diligence pač ne škodi.

Sam bi preveril ta d.o.o., od kdaj obstaja, kapital, kdo je zadaj itd, lastništvo in čas obstoja domene, preden bi jim 1c nakazal.

DarwiN ::

Podjetje od 2020, relativno ugodne cene in zaloge več kot v Klondiku. What could go wrong? :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

mr_chai ::

Eni res nimate občutka za splet. Tale stran že po sami obliki smrdi. Na take finte se primejo enake ribce, kot na emaile z naslovom "Zadeli ste 100.000 eur. Vse kar morate narediti je izpolniti sledeč obrazec in denar bo nakazan na Vaš račun..."

Lahko bi tudi prej pogledali na Ajpes portalu kdo je lastnik..

Jovica Petkovič. To ime me pomirja in mi daje občutek, da sta moj denar in zlato na varnem.

Balkanci bodo delal to, kar balkancem najbolš gre...

DarwiN ::

Torej smo dobili epilog te zgodbe ?

Solastnik trgovine Jovica Petković je na eni izmed preteklih obravnav orisal svojevrsten pogum. Ko je izvedel, da so ga tatiči oropali, je policistom dejal, naj ne sporočijo medijem, da so pri njih obravnavali kaznivo dejanje. Ker prodajalci plemenitih kovin med seboj sodelujejo, je kmalu izvedel, da nekdo prodaja večjo količino srebra. Po spletu okoliščin je bil ta "prodajalec" ravno Flere. Petković je na srečanju z njim takoj opazil, da mu ponuja njegove plemenite kovine, zato je prodajalcu naročil, naj mu naslednji dan prinese vse, kar ima, in ga ne bo zatožil policiji, ampak bo na zadevo lepo pozabil. Ko je Flere naslednji dan prinesel žlahtne kovine v vrečki, je Petković že na prvi pogled ugotovil, da manjka cela gora zlata, in je takoj poklical policijo.

Je Jovica sam zrežiral rop lastne trgovine in se tako okoristil? :))
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

FireSnake ::

Poslal sem jim neuko povpraševanje za 2 unči.

Poročam ;)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

bobby ::

rstergar je izjavil:

Če nameravate vložiti svoje prihranke v naložbeno zlato pozor!

Pred skoraj mesecem dni smo naredili spletni nakup naložbenega zlata, za katerega se je izkazalo da gre za spletno prevaro.

Gre za spletno trgovino svetplemenitihkovin.si svet-plemenitih-kovin

in podjetje: SPK AU d.o.o.

Po opravljenem nakupu vam oblubijo da bodo poslali zlato ampak šele ko jih pokličete. Na email ne odgovarjajo. Pošiljajo pa avtomatsko generirane emaile iz spletne trgovine glede statusa naročila.

Ko kličete kontaktno številko 030-373-135 se vam ne oglasi nihče, dobite sms, da vas pokličejo nazaj.

Od začetka vas res pokličejo, ko pa želite denar nazaj pa ne več.

Je pa že v postopku pri tržnem inšpektoratu in policiji.

Srečno in lep pozdrav



Kaksem je bil razlog, da je Svetplemenitihkovin.si prevladoval nad recimo Moro.si pri nakupu? Zanima me loguka izbire enega nad ostalimi.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

rstergar ::

Prosim ne se kregat v kaj se splaca vlagat in kaj ne, to ve vsak sam in moj namen ni da odprem temo za tak pogovor...

To sem napisal zato, če je kdo imel namen vlagati in je zasledil sledečega ponudnika, da ne naredi enake napake, oz. pozna koga ki želi to storiti in mu lahko odsvetuje tega ponudnika.

bobby - ja priznam premalo sem se pozanimal glede resnih prodajalcev, sem samo na hitro preveril podjetje in glede na lansko poslovanje se mi je zdelo ok.

upam da se bo vse dobro končalo.

Lp vsem

David4747 ::

Trgovina ima fizično izpostavo v BTC-ju, tako da ni treba dosti mozgati in razglabjati po forumu. Možakarja in trgovino posredno poznam in je 100% zanesljiva in zaupanja vredna, na sceni naložbenih kovin je še od 2011.

FireSnake ::

Čemu potem težave, če so pa tako zanesljivi?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

aviator ::

Cemu fizicno zlato, ce imas kot zlato vredne bungalove na Cresu in Kranjski Gori xd.

Furbo ::

Probaj v enem dnevu prodati enega ali drugega. Ali nesti čez mejo, ko začne v bližini pokati. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

MadMax ::

Po pardeset g zlatkota se da kupovat, par kg naenkrat pa težje ;)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

user4683 ::

Ne vem ali sem imel sreco, ampak za kupit "par kg" sem cakal samo nekaj dni. (ne pri zgoraj omenjenem prodajalcu)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

rstergar ::

Potrjujem da sem dobil zlato.

Vendar to živciranje in neprespane noči ne privoščim nikomur...

Prodajalcu se opravičujem in svetujem naj izboljša potek komunikacije, ker nisem edini, ki je imel takšno izkušnjo pri njih.

Lp

c3p0 ::

Certifikat je? Preveri, če ni not kak volfram :)

05pOxP-1 ::

Pri nakupu pri Zlatarni Celje vplačaš vnaprej, potem pa ponavadi čakaš minimalno 14dni ali več da te pokličejo in zadevo dobijo na zalogo v poslovalnico.
Na spletu pred tem preverim kaj je sploh dobavljivo.
Kot zgleda je tvoja izkušnja trajala nekaj dlje, pa zgleda niso najbolj odzivni na telefon...

Uporabnik831 ::

rstergar je izjavil:

Če nameravate vložiti svoje prihranke v naložbeno zlato pozor!

Pred skoraj mesecem dni smo naredili spletni nakup naložbenega zlata, za katerega se je izkazalo da gre za spletno prevaro.

Gre za spletno trgovino svetplemenitihkovin.si svet-plemenitih-kovin

in podjetje: SPK AU d.o.o.

Po opravljenem nakupu vam oblubijo da bodo poslali zlato ampak šele ko jih pokličete. Na email ne odgovarjajo. Pošiljajo pa avtomatsko generirane emaile iz spletne trgovine glede statusa naročila.

Ko kličete kontaktno številko 030-373-135 se vam ne oglasi nihče, dobite sms, da vas pokličejo nazaj.

Od začetka vas res pokličejo, ko pa želite denar nazaj pa ne več.

Je pa že v postopku pri tržnem inšpektoratu in policiji.

Srečno in lep pozdrav



Sam imam popolnoma enake težave, nakup sem opravil sredi decembra 2021, zadeve pa še kar nisem dobil.

DeusB ::

Ne vem zakaj kupujete pri njih, če pa preko fizičnih oseb dobiš dosti ceneje. Denar na roko pa zlato pa je to to!

c3p0 ::

Pa upaš, da je pravo, lahko si pa vsaj delaš prepovedane žarnice iz volframa, če te nategnejo.

DeusB ::

Kot da te v teh trgovinah ne morejo? Pač si srečen, ker misliš da je pravo ali kako?

energetik ::

DeusB je izjavil:

Ne vem zakaj kupujete pri njih, če pa preko fizičnih oseb dobiš dosti ceneje. Denar na roko pa zlato pa je to to!

Ne vem zakaj pri kakšnih čudnih firmah ali pri fizičnih nabavljal, če pri Moro dobiš npr. Filharmonike praktično za isto ceno, kot jo ima Austrian Mint, pa skoraj 100% so tapravi. Pa v te male npr. 1/2 unčne kovance se težko stlači še volfram notri.

Sicer pa - tisti ki kupoval do začetka februarja je zmagal, poglejte cene kam gre zaradi Rusov.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

c3p0 ::

DeusB je izjavil:

Kot da te v teh trgovinah ne morejo? Pač si srečen, ker misliš da je pravo ali kako?


Zaupljivi viri (zaloga direktno iz kovnice), pa ni nujno, da je tu 100% vse vedno clean. Instrumenti za preskus kovin. Dosti prakse s testiranjem, šolanja, certifikati, kako izgledajo ponaredki itd. Se pa lahko kljub vsemu nategneš oz. te nategnejo.

energetik je izjavil:

Filharmonike praktično za isto ceno, kot jo ima Austrian Mint, pa skoraj 100% so tapravi. Pa v te male npr. 1/2 unčne kovance se težko stlači še volfram notri.


Pri kovancih se bojda da dobro testirati tudi z zvenom kovanca. Zlato ima precej bolj zveneč zvok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

gruntfürmich ::

DeusB je izjavil:

Ne vem zakaj kupujete pri njih, če pa preko fizičnih oseb dobiš dosti ceneje. Denar na roko pa zlato pa je to to!

ti si verjetno revež da predlagaš takšno nategunstvo. ker samo reveži nategujete druge reveže, ker ste vsi retardirani in zabiti. pametnih ne morete nategovati.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Bolt ::

Kupit ni problem. Problem je prodat. Toliko problemov že pri nakupu, kaj bo šele pri prodaji.
Aja saj ne boste nikoli prodajali.:))
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

hamez66 ::

Bolt je izjavil:

Kupit ni problem. Problem je prodat. Toliko problemov že pri nakupu, kaj bo šele pri prodaji.
Aja saj ne boste nikoli prodajali.:))


Ja, to je eden glavnih razlogov, da mi zlato ni všeč. Še bolj bedno mi je srebro, ker če ga malo pošlataš, oksidira in postane grd. Ga moraš imeti v tistih plastičnih rolcah oz kako drugače in šlatati z rokavicami.

bobby ::

Zadnjedva posta pa, kdor bere, prosim, lepo prosim, ne ju upostevat, ker sta miloreceno idiotizma. Hvala.
Đizs, kere izjave.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Bolt ::

bobby je izjavil:

Zadnjedva posta pa, kdor bere, prosim, lepo prosim, ne ju upostevat, ker sta miloreceno idiotizma. Hvala.
Đizs, kere izjave.


A pa ti misliš, da tebe še kdo resno jemle.
"..I dont care about your opinion."
ROLF
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

bobby ::

Bil bi presenecen. Pa ne spadas v png in podobne tko da tvoje mnenje se velja, razen, ce si nepismen. V tem primeru z lahkoto izvedi ignore na moje poste.

Dopuscam pa opcijo, da si mladicek, pa ti se marsikatere zadeve niso jasne in se isces. V tem primeru ti je oprosceno.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

kingsix ::

Jaz kupujem in tudi prodam v Grazu pri https://philoro.com/

Simpl.

bobby ::

In, a je tezko prodat? Pa tudi tezko je kupit, so same komplikacije a ne :)
/s
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

kingsix ::

V 14 letih rednega kupovanja in prodajanja nikoli težave... Od ljudi osebno, bolha, stacune kot je philoro...
Glede zahtevnosti nakupa oz prodaje se pritožujejo le tisti, ki tega niso nikoli delali ali pa totalni levaki.

Anney ::

Mene zanima zakaj tole podajate? Profit ali naložba?
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

hamez66 ::

bobby je izjavil:

Zadnjedva posta pa, kdor bere, prosim, lepo prosim, ne ju upostevat, ker sta miloreceno idiotizma. Hvala.
Đizs, kere izjave.


In kje sem se zlagal?

bobby ::

To, da bi jaz tebe postavil na laz ne vem kje si nasel. Izpostavil swm samo, da naj se te ignorira glede na naslov nitke.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

hamez66 ::

bobby je izjavil:

To, da bi jaz tebe postavil na laz ne vem kje si nasel. Izpostavil swm samo, da naj se te ignorira glede na naslov nitke.


Ja napisal si, naj se me ignorira, ker je moj komentar idiotski, zato bi bilo zdaj fajn vedeti kaj točno te je zmotilo.

kingsix ::

Anney je izjavil:

Mene zanima zakaj tole podajate? Profit ali naložba?


Profit... Pa kdaj se da v kovine tudi za kako prehodno obdobje. Pa kovanci so lepi, se svetijo in jih je fajn videt =p.

Bolt ::

Anney je izjavil:

Mene zanima zakaj tole podajate? Profit ali naložba?

Zato, ker tisti, ki se v to podajajo mislijo, da je to najbolj "varna" shramba njihovih prihrankov.
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

bobby ::

hamez66 je izjavil:

bobby je izjavil:

To, da bi jaz tebe postavil na laz ne vem kje si nasel. Izpostavil swm samo, da naj se te ignorira glede na naslov nitke.


Ja napisal si, naj se me ignorira, ker je moj komentar idiotski, zato bi bilo zdaj fajn vedeti kaj točno te je zmotilo.


Da, ker tvoj post nima nobene osnove, da nekdo ne bi investiral v zlato ali srebro samo zato, ker ga ne mores slatat.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Bolt ::

bobby je izjavil:

In, a je tezko prodat? Pa tudi tezko je kupit, so same komplikacije a ne :)
/s

Bobby
A si ti mal prilagojen program:))
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

bobby ::

Bolt je izjavil:

Anney je izjavil:

Mene zanima zakaj tole podajate? Profit ali naložba?

Zato, ker tisti, ki se v to podajajo mislijo, da je to najbolj "varna" shramba njihovih prihrankov.


Da, mislimo, da je bolj varna shramba kot sparanje na banki, kjer "varxuje" 80% slovenclov, zato ker ao jim oca inu mati tako naucili. Sami ao financno nepismeni v casu, kot verjetneje prihajajo. Cas bo pobedal.

Ce te osreci, da, sem prilagojen program.
Your turn.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

Bolt ::

Zadnji post pa, kdor bere, prosim, lepo prosim, ne ga upoštevat, ker je milorečeno idiotizm.
Hvala.
Đizs, kere izjave.
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bolt ()

bobby ::

Da, se strinjam z Boltovim postom.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

delavec44 ::

Cela tema brezvezno nakladanje. Še 2 pritožbi sta od novo ustanovljenih uporabnikov in ne veš ali konkurenca dela svoje.

euronet ::

Tole je simpl.

Pogledate vse trgovce, vecina jih ima na spletu oglasene cene.
Naredite primerjavo pa vidite kdo ponuja najboljso ceno za isti izdelek. Zlato je zlato, unca zlata pri trgovcu X je enaka unci zlata pri trgovcu Y.
Seveda najcenejse je ce se kupi 1kg :) ampak ok cena je in za 1oz (unca).
Drugace na Balkanu/Slo je dosti popularan 1x/4x dukat ki ni 999 zlato.

Pri prodaji najboljso ceno dobite preko direktne prodaje, npr po ceni borze.
Zlato je likvidno in vedno je popravsevanje za odkup. Vedno.
Npr moro ima ceno in za odkup in prodajo pa lahko vidite kolk zasluzijo.

Za spletno stran katera je v opisu teme, imate tudi google ocene :)

gruntfürmich ::

in kje ti odkupijo random zlato bolje kot moro ?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

euronet ::

Kaj pomeni random zlato?

Ce so dukati, palice, kovanci komot prodas cez bolho. (tako sem jaz prodal)
Edini "problem" je da ponavadi dobis gotovino.

Npr trenutno je 1oz dunajski filharmonik 2022 pri morotu odkup 1.682,39€ prodaja 1.762,44€ na bolhi bi ga, po mojem, prodal po cca 1720€

Upor_1143 ::

Tole spodaj 100% drži:
"
Če nameravate vložiti svoje prihranke v naložbeno zlato pozor!
Pred skoraj mesecem dni smo naredili spletni nakup naložbenega zlata, za katerega se je izkazalo da gre za spletno prevaro.
Gre za spletno trgovino svetplemenitihkovin.si svet-plemenitih-kovin
in podjetje: SPK AU d.o.o.
Po opravljenem nakupu vam oblubijo da bodo poslali zlato ampak šele ko jih pokličete. Na email ne odgovarjajo. Pošiljajo pa avtomatsko generirane emaile iz spletne trgovine glede statusa naročila.
Ko kličete kontaktno številko 030-373-135 se vam ne oglasi nihče, dobite sms, da vas pokličejo nazaj.
Od začetka vas res pokličejo, ko pa želite denar nazaj pa ne več.
"

Z njimi posloval že prej in je bilo vse ok, sedaj ni več tako. Naročil zlato avgusta in ga še vedno ni.
Izmikanja, laži, ... prevaranti na 2.
Obvoz na daleč.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: delavec44 ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj bi kdo želel kupiti investicijsko zlato? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5417734 (4374) redtech
»

Ohranjanje vrednosti - denar v zlato (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
737746 (5222) GregiB
»

Kje kupiti fizično zlato/srebro? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9624139 (8682) Kamran
»

denar ali zlato? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18346788 (16473) DeusB
»

NaloŽbeno zlato (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6522755 (16746) Furbo

Več podobnih tem