vir: Wikipedia
V tokratni odločbi je sodišče izrazilo resen dvom o zakonitosti ravnanja pariške policije, saj je obenem z uporabo letalnikov tudi procesirala osebne podatke, pri čemer prizadeti posamezniki s tem niso bili seznanjeni, še manj s podrobnostmi, kaj se bo z njihovimi podatki dogajalo. Vlada pa v postopku pred sodiščem ni uspela dokazati, da bi bila brez uporabe take tehnologije dejansko ogrožena varnost sodelujočih na demonstracijah.
Odločitev sodišča je prišla prav v času, ko francoski parlament sprejema zakonodajo, ki bo urejala policijsko rabo letalnikov, opremljenih s kamerami. Predlog zakona predvideva, da bi varnostni organi tako zajete fotografije in videe lahko pošiljali ekipam policistov na terenu, posnetke pa bi za potrebe morebitne preiskave nato hranili še 30 dni. V zakonu se je znašlo tudi kaznivo dejanje zaradi objave fotografij in videov policistov med opravljanjem njihovega dela z namenom škodovati njihovi psihični ali fizični integriteti, kar je še posebej razburilo javnost. Tak ukrep bi državljanom namreč učinkovito preprečil razgaljanje policijske brutalnosti, kot se je to zgodilo nedavno v primeru temnopoltega glasbenega producenta Michela Zeclerja.
Predstavniki LQDN zakonu nasprotujejo z argumentom, da bo ta kršil pravico do izražanja ter da letalniki s kamerami ne bodo zagotavljali miru, pač pa zgolj spremljali posameznike. Sodbo so zato pospremili z besedami, da gre za dvojno klofuto francoski vladi. Ne le, da ji je sodišče prepovedalo uporabo letalnikov, s tem je po njihovem mnenju izgubila vso legitimnost pri zagovarjanju sprejema prej omenjenega zakona.