» »

Raziskava: zmanjšan energijski vnos koristi zdravju

1
2
»

c3p0 ::

Pri nas je definicija posta, da ješ za kosilo namesto šnicla ribo. Pravi post pa je precej koristen, seveda po pameti.

          ::

Vse je v glavi. Če se dobro najem za zajtrk, se z lahkoto postim do kosila. Drugače pa en dan v tednu ne jem. Če se ne obremenjuješ s hrano, ni nobenega problema. Mogoče prvih nekaj ponovitev, potem gre. V dilemi sem edino glede tega, ali piti samo vodo ali lahko tudi čaj.

facepalm ::

Jaz pa imam obraten problem. Poleti nimam apetita in bi mi zadoscal 1 obrok dnevno. Se prav silim jesti vsaj 3x dnevno, ker vem da telo to potrebuje.

energetik ::

Boš že lačen, če boš to potreboval. Pokriješ beljakovine, minerale, vitamine in esencialne maščobe, ostalo po potrebi. Torej npr. narediš si 1x dan 1 komad lososa z zelenjavo in si pokrit.

Cruz ::

facepalm je izjavil:

Jaz pa imam obraten problem. Poleti nimam apetita in bi mi zadoscal 1 obrok dnevno. Se prav silim jesti vsaj 3x dnevno, ker vem da telo to potrebuje.
Pri meni je isto. :)

energetik je izjavil:

Pokriješ beljakovine 1x dan 1 komad lososa z zelenjavo
3x na dan pa mogoče res, razen če si brez mišične mase.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Semafor ::

Cruz je izjavil:

3/4x na dan pa mogoče res, razen če si brez mišične mase.


Bedarija. Če jaz lahko squatam 200 kil s samo enim obrokom na dan, brez žrtja praškov in drugih špehalnih dodatkov, potem te tvoje copy/paste direkt iz reklaminh letakov očitno niso potrebne.

energetik ::

Cruz je izjavil:



energetik je izjavil:

Pokriješ beljakovine 1x dan 1 komad lososa z zelenjavo
3x na dan pa mogoče res, razen če si brez mišične mase.
Seveda vzameš komad ustrezno velik glede na svoje potrebe.

Groot ::

Semafor je izjavil:

Cruz je izjavil:

3/4x na dan pa mogoče res, razen če si brez mišične mase.


Bedarija. Če jaz lahko squatam 200 kil s samo enim obrokom na dan, brez žrtja praškov in drugih špehalnih dodatkov, potem te tvoje copy/paste direkt iz reklaminh letakov očitno niso potrebne.


Naj uganem. Tisti en obrok na dan, ki ga imaš, je pa ogromen, zaradi česar po obroku najbrž dokaj nujno rabiš počitek. Bo držalo bolj kot ne?

Dajte prosim že nehat z nabijanjem, da je režim enega obroka na dan zdrav. Z enim obrokom nikakor ne moreš zaužiti primerne količine kalorij oziroma lahko to narediš le z raznimi sladkornimi/fast food bombami ali pa res ogromnim obrokom. Slednje pa je vse prej kot dobro za slinavko oziroma proizvodnjo insulina, zardi česar pa seveda vsi nujno rabijo svoj popoldanski počitek. Da niti ne začnem o tem, da je telo v enem obroku sposobno sprocesirati omejeno količno posmazenih hranil (npr. cca 25-35g beljakovin), vse ostalo gre pa v večini v maščobne zaloge. Potem se pa vsi čudijo ko gredo na kakšne počitnice ali pa kaj podobnega, kjer je hrana na dosegu roke, in se v nekaj dneh zredijo za 5kg. Hint: telo se je navadilo ob vsakem vnosu hrane sladiščiti čim več, ker je navajeno na hiranje v preostanku časa.

jype ::

Tudi z beljakovinami ves čas pretiravate. Ne potrebujete jih toliko, kot si domišljate, da jih potrebujete, zaužijete jih pa tudi trikrat več.

Semafor ::

Groot je izjavil:


Naj uganem. Tisti en obrok na dan, ki ga imaš, je pa ogromen, zaradi česar po obroku najbrž dokaj nujno rabiš počitek. Bo držalo bolj kot ne?


Počitek rabite tisti ki imate uničen odziv inzulina na hrano. Se vidi da nimaš pojma. Verjetno misliš da ti gre po velikem obroku vsa kri iz možganov v želodec, da si zato utrujen :))

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

Cruz ::

Semafor je izjavil:

Cruz je izjavil:

3/4x na dan pa mogoče res, razen če si brez mišične mase.


Bedarija. Če jaz lahko squatam 200 kil s samo enim obrokom na dan, brez žrtja praškov in drugih špehalnih dodatkov, potem te tvoje copy/paste direkt iz reklaminh letakov očitno niso potrebne.
Koliko beljakovin pa poješ v enem obroku? To je glavno vprašanje. Omenil je 1 file, to me je zmotilo, ne število obrokov.

P.S. Do front squats if you're a man. :)

energetik je izjavil:

Cruz je izjavil:



energetik je izjavil:

Pokriješ beljakovine 1x dan 1 komad lososa z zelenjavo
3x na dan pa mogoče res, razen če si brez mišične mase.
Seveda vzameš komad ustrezno velik glede na svoje potrebe.
To pa je druga pesem. :)


jype je izjavil:

Tudi z beljakovinami ves čas pretiravate. Ne potrebujete jih toliko, kot si domišljate, da jih potrebujete, zaužijete jih pa tudi trikrat več.
To je res, ampak cca 60-80 g beljakovin na dan je normalna količina za zdravega človeka.

Groot ::

Semafor je izjavil:

Groot je izjavil:


Naj uganem. Tisti en obrok na dan, ki ga imaš, je pa ogromen, zaradi česar po obroku najbrž dokaj nujno rabiš počitek. Bo držalo bolj kot ne?


Počitek rabite tisti ki imate uničen odziv inzulina na hrano. Se vidi da nimaš pojma. Verjetno misliš da ti gre po velikem obroku vsa kri iz možganov v želodec, da si zato utrujen :))


Brez skrbi sam ne rabim nobenega počitka. Najprej dobro preberi potem pa se oglašaj. Nikjer nisem pisal o nobeni krvi. Sem pa napisal, da po svojem (sklepam da ogromnem) obroku potrebuje počitek, ker preprosto pride do hitrega porasta krvnega sladkorja in zato posledično povečanja sproščanja insulina. Na dolgi rok pa potem pride do razvoja diabetesa, itd.

Semafor ::

Groot je izjavil:

ker preprosto pride do hitrega porasta krvnega sladkorja in zato posledično povečanja sproščanja insulina. Na dolgi rok pa potem pride do razvoja diabetesa, itd.


Madona, tu si pa šel ful retard.
S postom razviješ diabetes, če se 24/7 konstantno bašeš pa ne.

Merkatorjeve reklame da rabiš sadje 5x na dan so očitno izjemno efektne.

jype ::

Cruz je izjavil:

To je res, ampak cca 60-80 g beljakovin na dan je normalna količina za zdravega človeka.
Ne, ni, pol grama na kilogram telesne teže je dolgoročno vzdržna količina, razen če delaš v rudniku ali kamnolomu.

Groot ::

Semafor je izjavil:

Groot je izjavil:

ker preprosto pride do hitrega porasta krvnega sladkorja in zato posledično povečanja sproščanja insulina. Na dolgi rok pa potem pride do razvoja diabetesa, itd.


Madona, tu si pa šel ful retard.
S postom razviješ diabetes, če se 24/7 konstantno bašeš pa ne.

Merkatorjeve reklame da rabiš sadje 5x na dan so očitno izjemno efektne.


Ok again iz kje pobiraš stvari, ki naj bi jih napisal?! Ne vem a sem slep, ampak si upam trditi da prav nikjer nisem napisal da se je dobro 24/7 basat s hrano ali pa jest sadje 5x na dan.

Edina stvar, ki sem jo napisal je da jest enkrat na dan na dolgi rok ni priporočljivo. Ne verjameš? Preberi še kakšno raziskavo, npr. A controlled trial of reduced meal frequency without caloric restriction in healthy, normal-weight, middle-aged adults:

Subjects who completed the study maintained their body weight within 2 kg of their initial weight throughout the 6-mo period. There were no significant effects of meal frequency on heart rate, body temperature, or most of the blood variables measured. However, when consuming 1 meal/d, subjects had a significant increase in hunger; a significant modification of body composition, including reductions in fat mass; significant increases in blood pressure and in total, LDL-, and HDL-cholesterol concentrations; and a significant decrease in concentrations of cortisol.

jype ::

Groot je izjavil:

Ok again iz kje pobiraš stvari, ki naj bi jih napisal?!
Neonacist je. Ves čas trdi, da drugi trdijo reči, ki jih v resnici ne trdijo, ker se mu sicer podre celoten svetovni nazor, kjer nas skušajo židovske elite poženščiti, on se pa bori proti temu.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Kenpachi ()

Semafor ::

Groot je izjavil:


Ok again iz kje pobiraš stvari, ki naj bi jih napisal?!


Sedaj se delaš butastega?

Groot je izjavil:

ker preprosto pride do hitrega porasta krvnega sladkorja in zato posledično povečanja sproščanja insulina. Na dolgi rok pa potem pride do razvoja diabetesa, itd.

Groot ::

Semafor je izjavil:

Groot je izjavil:


Ok again iz kje pobiraš stvari, ki naj bi jih napisal?!


Sedaj se delaš butastega?

Groot je izjavil:

ker preprosto pride do hitrega porasta krvnega sladkorja in zato posledično povečanja sproščanja insulina. Na dolgi rok pa potem pride do razvoja diabetesa, itd.


Ok očitno si na nekem drugem nivoju ali nekaj zato še zadnjič. Kje sem napisal da je dobro jest 24/7 oziroma sadje 5-krat na dan?!! Škoda časa zate res.

Semafor ::

Groot je izjavil:

Semafor je izjavil:

Groot je izjavil:


Ok again iz kje pobiraš stvari, ki naj bi jih napisal?!


Sedaj se delaš butastega?

Groot je izjavil:

ker preprosto pride do hitrega porasta krvnega sladkorja in zato posledično povečanja sproščanja insulina. Na dolgi rok pa potem pride do razvoja diabetesa, itd.


Ok očitno si na nekem drugem nivoju ali nekaj zato še zadnjič. Kje sem napisal da je dobro jest 24/7 oziroma sadje 5-krat na dan?!! Škoda časa zate res.


Tipičen potrošnik ki sledi trendom serviranih s strani korporacij, nesposoben uporabe lastnih možganov... Take imajo prodajalci najraje.

Zdrav zajtrk za veliko energije.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

Groot ::

jype je izjavil:

Groot je izjavil:

Ok again iz kje pobiraš stvari, ki naj bi jih napisal?!
Neonacist je. Ves čas trdi, da drugi trdijo reči, ki jih v resnici ne trdijo, ker se mu sicer podre celoten svetovni nazor, kjer nas skušajo židovske elite poženščiti, on se pa bori proti temu.


Sicer se ne strinjam s temi raznimi kvazi neonacističnimi forami, ki se širijo po forumu. Ampak se pa v tem primeru močno strinjam z drugim delom posta. Opažam zadnje čase izrazit trend borbe številnih proti raznim (nevidnim) sovražnikom. Vse skupaj mi je počasi že tako smešno, da imam sam nov izraz za njih: Hipster 2.0.

Moj opis Hipsterja 2.0: praviloma iz družboslovnega faksa, ki ga precej verjetno še ni končal oziroma je študij opustil ker vsebuje preveč posiljevanja s stališčimi, s katerimi se sam ne strinja. Rad skadi kaj zelenega. Skorajda obvezno vegetarijanec oziroma borec proti današnjemu načinu pridelave hrane. Kljub temu, da je izrazito proti predelani hrani, občasno z velikim veseljem zaradi munchies poje čips ali karkoli podobnega. In pa seveda izrazit nasprotnik raznih "svetovnih elit" na 1000 in 1 način. Dela ponavadi nič kaj rednega oziroma če že dela so to razne prilagodljive oblike (masaža, joga, itd.).

Semafor ::

Groot je izjavil:


Moj opis Hipsterja


Kaj pa so taki ki si vzdevke izberejo po Holiwudski sojboj zabavi, povzeti po stripih za najstnike :))
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Debelost (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28633666 (12904) kuall
»

Jajca in holesterol (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8814009 (9483) donvito
»

Raziskava: zmanjšan energijski vnos koristi zdravju (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7012957 (9407) Semafor
»

Kako pridobiti na teži? velik problem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14615905 (12608) m0LN4r
»

2-tedensko hujšanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6421583 (20120) Pyr0Beast

Več podobnih tem