» »

Utrujenost oz koncentracija v službi

Utrujenost oz koncentracija v službi

boss-tech ::

V službi sem 8 ur za računalnikom in pridejo obdobja ko nimam energije, sem utrujen, težko se skoncentriram. Kaj vam najbolj pomaga ko pride do tega? Spim dovolj
http://tovornik.info

Bellzmet ::

WC, kava, voda, za 5 minut na stran z novicami, kratek pogovor o "vremenu",...

Invictus ::

Pojdi športat, da se ti malo možgani prekrvavijo.

20 minut telovadbe dela čudeže.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

boss-tech ::

Med šihtom malo težje :D Čeprav malo bi že šlo verjetno
http://tovornik.info

Machete ::

Športaj popoldne, zvečer. Redno. Get fit.
Ko si v dobri telesni kondiciji, je 8h šihta joke. Pa tudi spanja rabiš precej manj.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

srdžan ::

Sam sem v zelo dobri telesni pripravljenosti in lahko ovržem trditev, da rabiš manj spanja. Dovolj spanca je še kako pomembno, tako za regeneracijo, kot tudi koncentracijo čez cel dan.

Machete ::

Mišljeno je manj spanja, kot če se vlečeš samo od ekrana do erana z vmesnimi postajami imenovanimi hladilnik, po možnosti vsake pol ure na čiku.
Je pa itak odvisno od vsakega posebaj in dovolj je seveda nujno. Le ta dovolj je precej raztegljiv.
Sam ko sem v dobri formi sem enako spočit po uri, dveh manj, kot če nisem v kondiciji.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

FTad ::

srdžan je izjavil:

Sam sem v zelo dobri telesni pripravljenosti in lahko ovržem trditev, da rabiš manj spanja. Dovolj spanca je še kako pomembno, tako za regeneracijo, kot tudi koncentracijo čez cel dan.


tako ja, ob telesni aktivnosti je potrebno 7-8 ur spanca, sicer ti vsa fizicna pripravljenost/kondicija nic ne pomagata.

Med delom, vsaj meni, pomaga le to, da se za 5 min "pretegnem", stopim k odprtem oknu, da zadiham svez zrak, operem obraz s hladno vodo...

Apofis ::

Machete je izjavil:

Športaj popoldne, zvečer. Redno. Get fit.
Ko si v dobri telesni kondiciji, je 8h šihta joke. Pa tudi spanja rabiš precej manj.

absolutno

Isotropic ::

kako se pa na sihtu odvadiš zahajanja na slo-tech
oz. padce koncentracije

Thuban ::

Isotropic je izjavil:

kako se pa na sihtu odvadiš zahajanja na slo-tech
oz. padce koncentracije


tako, da foruma ne odpreš več. Sem probal to enkrat in nism bil na forumu toliko časa da sem pozabil geslo za star profil + vmes sem že izbrisal gmail račun kamor je bil st račun vezan tako da ga ni blo možno obudit :)
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

marceb ::

preidi na dieto oziroma način življenja LCHF. možgani bolje delujejo, počutje fenomenalno. Preizkusil sem na sebi in najbrž nikoli več ne grem iz tega načina prehrane.

Epialt ::

marceb je izjavil:

preidi na dieto oziroma način življenja LCHF. možgani bolje delujejo, počutje fenomenalno. Preizkusil sem na sebi in najbrž nikoli več ne grem iz tega načina prehrane.

LCHF deluje le v primeru, da je to življenska pot. Če te slučajno kdaj mine ta način prehranjevanja in greš na dopust za 14dni npr, kjer redno uživaš OH se napihneš kot balon. In tudi, če nehaš z dieto pričakuj močan YoYo effect.
Omembe vredno je, da je začetek muka, ker imamo možgane sprogramirane da delujejo na sladkor ne na maščobo.
Preden se telo navadi na to spremembo imaš dnevno skomine po sladkem.

OP:
Vsekakor je tvoja težava predvsem zanemarjeno telo ( ne fit ) in nepravilna prehrana.
Vsak dan se dobro prešvicaj, odstani odvečni sladkor iz svoje prehrane in povečaj vnos vlaknin.

boss-tech ::

Zanimivo. Ja mogoče bo treba še kaj spremenit prehrano, več gibat.
Čeprav doma zmeraj kaj delam, redko pa bi ležal. Je pa res da ne kolesarim toliko, bo treba malo začet. Vendar so tu še problemi z astmo.
Prehrana pa je večinoma meso in zelenjava, kruh redko. Sladkarij se tudi odpovedujem.
Mislim da je potem potrebno določit dolgoročne cilje, drugače tako ali tako ni nič
http://tovornik.info

Epialt ::

Delo =/= telovadba, čeprav si utrujen. Potrebuješ povišan srčni utrip in moraš se preznojiti.
30min na dan je v tvojem primeru odlično. Hitra hoja, hoja v hrib itd.
Glede prehrane ( najbolj enostavno, na grobo ):
1.) Redni obroki.
2.) Sestava jedilnika v oklepajih so primeri
- Zajtrk - sestavljen OH ( polnozrnat kruh, otrobi itd. ), maščoba ( maslo, sir ), beljakovina ( jogurt )
- Malica - enostaven OH / maščoba ( sadje / oreščki )
- Kosilo - sestavljen OH, beljakovine, vlaknine ( 25%-25%-50% )
- Malica - beljakovine in enostavni OH. ( skuta in med )
- Večerja - Beljakovine in vlaknine ( meso, zelenjava )

Če te zanima bolj podrobno mi lahko pošlješ ZS.

Super Sonic ::

Vendar so tu še problemi z astmo.

Ja to je kar problem. Kupi si preprost Oksimeter če ga še nimaš: https://www.sanolabor.si/si/medicinski-...

Bi znal biti, da ti nivo kisika "zaniha" v telesu in takrat je tako, kot se opisuješ. Pogosto se zgodi, da astma ni pod kontrolo in oseba, ki z astmo živi, ve premalo o svojem stanju in delovanju telesa.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Heisenberg ::

med šihtom namesto kave naredi 20 počepov, 10 sklec in še kaj, odvisno od prostora! Pa mal raztezanja ipd...vadba dela večje čudeže kot kofein!

Super Sonic ::

Ne delat fizičnih vaj! Če si astmatik in nimaš telesa pod kontrolo.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Epialt ::

Heisenberg je izjavil:

med šihtom namesto kave naredi 20 počepov, 10 sklec in še kaj, odvisno od prostora! Pa mal raztezanja ipd...vadba dela večje čudeže kot kofein!

Neumnost. Edino glede raztezanja se strinjam.

Heisenberg ::

Epialt je izjavil:

Heisenberg je izjavil:

med šihtom namesto kave naredi 20 počepov, 10 sklec in še kaj, odvisno od prostora! Pa mal raztezanja ipd...vadba dela večje čudeže kot kofein!

Neumnost. Edino glede raztezanja se strinjam.


Kako lahko rečeš neumnost!?!?!
POčepi so super da poženeš kri po telesu in da se tako kisik malce hitreje zamenja v telesu!

Ravno raztezanje je bolj kot ne odveč, edino če si v neki pozi neprestano potem paše se malce raztegniti!

Drugače pa malce poguglajte "all day energy" in "all day energy diet"

Epialt ::

Posluši se mal ti.
Človek je cel dan na riti in asmatik.
In ti bi ga rad sred dela dvignu in da začne počepe in sklece delat na šihtu.
Prvo kar je pomoje nimaš pojma kako zgleda pravilna skleca oz. misliš da je hudičevo enostavno za vse profile ljudi, zato ker si sam odlično fizično pripravljen. Izberi eno.
V vsakem primeru je tvoja ideja v njegovem primeru neprimerna.

Heisenberg ::

Epialt je izjavil:

Posluši se mal ti.
Človek je cel dan na riti in asmatik.
In ti bi ga rad sred dela dvignu in da začne počepe in sklece delat na šihtu.
Prvo kar je pomoje nimaš pojma kako zgleda pravilna skleca oz. misliš da je hudičevo enostavno za vse profile ljudi, zato ker si sam odlično fizično pripravljen. Izberi eno.
V vsakem primeru je tvoja ideja v njegovem primeru neprimerna.



OK "astma" sem spregledal, a še vseeno ni na smrtni postelji in bi mu kak počep koristil in seveda svež zrak vsak dan!
In tudi MORA se razgibavati, a sedaj ker ima pa astmo mora pa samo sedeti,ležati in čakati na smrt?

Kako zgleda "pravilna" skleca sigurno vem :) hehe tajepadobra ...in ja sem odlično fizično pripravljen in kdor ni si je sam kriv.

Super Sonic ::

Človek je cel dan na riti in asmatik.

Tako, vsak astmatik si mora merit PEF in kisik v krvi. Eno se da kupit preprost PEF meter, drugo pa oksimeter. Strošek tega je nekak 80€ in za zdravje to daš.

S temi meritvami je potrebno spremljat svoje dihalne poti in kontrolirat pretok kisika po krvi. Če izpihaš recimo 70% tega kar bi povprečen zdrav moški moral in imaš saturacijo okoli 92% (kar je nekak spodnja meja tega, da nisi hospitaliziran) ti nobeni počepi ali kava ne pomagajo. Kvečjemu delaš obratno s temi stvarmi in trpi telo.

Najprej kar mora asmatik dosežti je spravit astmo pod kontrolo in se zavedati svojih omejitev. Šele, ko je v krvi dovolj kisika in v pljučih dovolj zraka, takrat se lahko začne bilo kakšna vadba.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Epialt ::

Heisenberg je izjavil:


OK "astma" sem spregledal, a še vseeno ni na smrtni postelji in bi mu kak počep koristil in seveda svež zrak vsak dan!
In tudi MORA se razgibavati, a sedaj ker ima pa astmo mora pa samo sedeti,ležati in čakati na smrt?

Kako zgleda "pravilna" skleca sigurno vem :) hehe tajepadobra ...in ja sem odlično fizično pripravljen in kdor ni si je sam kriv.

Spregledal si bistvo. Ne sklepaj, če ne poznaš človeka ( vseeno upam da imaš prav ).
Čestitam, lepo da si v formi in dojemaš kako "naj bi" človek živel, ampak očitno nimaš izkušenj z delom manj discipliniranih, kaj šele bolanih ljudi. To "sklepam" iz tvojega zadnjega stavka. Moj sklep je bolje utemeljen kot tvoja prva dva.
Še enkrat, zate in za "zdrave lene ljudi" je tvoja teorija dobra, da ne boš mislil da imam kaj proti tebi.

Strinjam se pa s Super sonic-om.
Postopoma in pametno.

Šmorn ::

Jaz imam dneve, ko sem v službi utrujen, samo takrat, ko nimam dovolj pametnega dela oz. nimam dovolj našponanega urnika - 3x na leto mogoče :). Pa sem skoraj samo za računalnikom in sem zelo nefit.

Red_Mamba ::

boss-tech je izjavil:

V službi sem 8 ur za računalnikom in pridejo obdobja ko nimam energije, sem utrujen, težko se skoncentriram. Kaj vam najbolj pomaga ko pride do tega? Spim dovolj


odpovej se kavi, pa bos spet ok
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

jalovec09 ::

a tak se eni dolgočaste, ko eni prosjo delo na kolenih ;((

737 ::

Možgani potrebujejo dnevno vsaj 20 minut globokega odmora, kjer se jim frekvenca zniža vsaj v "alfa" območje (okoli 10 Hz). Med tem meditativnim stanjem se v telesu sproži vrsta koristnih procesov, med drugim se začne izločati hormon seratonin, imunski sistem gre pa v "overdrive." Kako to stanje doseči kadarkoli, vemo že tisoče let, zahteva pa nekaj treninga. Ker je meditacija nujna za normalno funkcioniranje, si večina nehote najde dejavnost, ki jih pripelje do tega stanja. Sem sodijo vse dejavnosti, pri katerih se um izključi (tek, muziciranje, računalniške igre, molitev, ples, delo... ).

Napredek seveda poteka tudi na tem področju. Ena od bližnjic nižanja možganskih frekvenc je uporaba binauralnih tonov. Že skoraj 200 let je znano, da se možgani uglasijo na razliko frekvenc tonov, ki jih predvajamo ušesoma. Pri tem najbolj znan je ameriški The Monroe Institue, ki je po večdesetletnih raziskavah izdal program Hemi-Sync. Še korak naprej je program Lifeflow, ki ob prijetnejšem zvoku uporablja kakšno "finto" več. Vse to ste da nabrati tudi na slovenskih travnikih, se je pa treba za čim hitrejši napredek držati navodil.

Nihče od sodelujočih kolegov še ni omenil vitaminov kompleksa B, ki se jih dobi v lekarni brez recepta in izboljšajo delovanje možgan ob naporih.

Če se ti ob upoštevanju nasvetov v tej temi ne bo po par mesecih konkretno dvignila kakovost življenja, bo treba odstraniti kakšno blokado, ki je ostala od otroštva v podzavesti. Tudi na tem področju je konstanten napredek, je pa to tema za drugo temo.

Glede astme je pa tako, da je skupaj z alergijami izrazito psihosomatska bolezen in bo najbrž izzvenela ob zgoraj omenjenem izboljšanju počutja. V kolikor uspeh še ne bo popoln, sta na voljo dve dobro raziskani, v nekaterih pogledih diametralno nasprotni tehniki s širokim spektrom delovanja:

- Sudarshan Kriya, dihalna tehnika z indijskimi koreninami, katere te naučijo pri nas in je meni in vsem sodelujočim odpravila astmo in/ali alergije, v kolikor so jih prej imeli, ter

- dihalne tehnike ukrajinskega doktorja in trenerja ruske olimpijske reprezentance Konstantina Pavlovicha Buteyka. Njegove tehnike temeljijo na dejstvu, da ima zarodek v maternici precej višji nivo ogljikovega dioksida v krvi, kot jo imamo v kasnejšem življenju. Kje se naučiti njegovih tehnik na žalost ne vem. Edini učitelj, ki ga poznam, je irski hipnoterapevt Tom Ryan, je pa dosegljive veliko dobre literature.

Znanja je torej več kot dovolj, vse je odvisno le še od volje.

anketar ::

glih zarad astme začni lauftat, pa tud če maš tempo mal hitrejš od hoje

sm isto asmatik in zm začel zjutr laufat, energije dovol za cel dan

solatko ::

boss-tech - Predvsem ti šepa organizacija dela. Ne poznam delovnega mesta v svetu, ki bi zahtevalo 8 urno koncentracijo, razen šofiranja.

Verjetno imaš naloge, ki so bolj ali manj pomembne. V vsakem primeru, ti intenzivnost po določenem času buljenja v ekran pade in postaneš nenatančen (moraš določene stvari zaradi tega naredit večkrat), tempo razmišljanja in reakcij ti občutno pade,......, zato ti predlagam, da si narediš načrt, po katerem bo intenzivnost na višku kakšne pol ure, potem 20 minut kaj manj obremenjujočega in obvezno 10 minut nič.
Vstaneš, se pretegneš, narediš nekaj korakov, stopiš k oknu in se nadihaš svežega zraka, potem pa spet od začetka.
Ko se boš navadil urejat koncentracijo, boš lahko delal 12 ur in več, pa utrujenosti ne bo, učinek pa neprimerno večji in manj napak.

Sam sem nekaj deset let preživel za volanom in mi je ravno to pomagalo, da nisem postal žrtev utrujenosti, dekoncentracije in prometne nesreče. Enostavno voziš pol ure na vrhuncu, 10-15 minut malo bolj na izi, potem pa postanek, malo telovadbe, cigaret, če kadiš in predvsem sveža porcija zraka.
Delo krepa človeka

djabi ::

Jaz imam občasno isti problem z utrujenostjo. No, nimam fisknega delovnega mesta, ampak pač delam pogodbeno na več mestih.

In od teh del opravljam v enem manjšem skladišču, kjer občasno skrbim za robo, pretežno v pozno večernih oz. jutranih urah. Pred nekaj meseci so preko študentskega zaposlili eno študentko za večerno pomoč in ker sem se ji zdel čisto okej, ona pa je tudi čisto simpatična, sva imela že več skupnih "petnajst minut". To me prebudi oz. napolni z energijo :)

Moram samo pazit, da gremo na stranišče, ker drugje so kamere.

videc ::

Glede astme... Odvisno kako huda je astma in koliko si dovoliš, da ti komandira življenje.
Se jo da povsem lepo imeti pod nadzorom z zdravili in inhalatorji, tudi tečeš, kolesariš in še kaj več lahko brez večjih težav.
Še boljše je, če si vsaj malo športno aktiven, ker se telo navadi malo fizičnega napora in te astma ne ovira več toliko.

Super Sonic ::

Odvisno kako huda je astma in koliko si dovoliš, da ti komandira življenje.

Astma ima več oblik, simptomov, stopenj, ipd - odvisno tudi od let, ki jih ima astmatik. Ampak ne moreš od telesa pričakovat, da, ko nima dovolj kisika, da boš zbran, poln energije in odlično fizično pripravljen. Telovadba lahko zato za nekatere astmatike pomeni sprožilec, ne nekaj pozitivnega.

Astmo ima čedalje več ljudi; mlajši kot si, bolj je lahko "neurejena", sicer je pa to še vedno (kronična) bolezen in je škodljivo, da se o tem zapiše "pejt spit en kofe ali pa zjutri tečt pa boš zdrav ali pa pejt do enga xy psiho znalca, ki bo 100% to rešil". Če želiš pri +50 letih z aparatom za dovajanje kisika okol hodit, potem je to vse res, sicer je pa potrebno stanje resno vzeti v precep in se mu tudi resno posvetiti, ker na dolgi rok si v riti. Treba je delati v navezi s pulmologom in tudi s samim seboj, saj so uradno poznane povezave s čustvenim/psihičnim stresom in astmo.

Dva parametra sta, ki sta ključna: PEF in saturacija. Oboje lahko dokaj natačno danes hitro izmeriš in ugotoviš kako fizično izgleda telo, kar je osnova za vsakega astmatika. Pa ni važno ali gre za blago ali hujšo obliko te bolezni.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

videc ::

Super Sonic je izjavil:

Odvisno kako huda je astma in koliko si dovoliš, da ti komandira življenje.

Astma ima več oblik, simptomov, stopenj, ipd - odvisno tudi od let, ki jih ima astmatik. Ampak ne moreš od telesa pričakovat, da, ko nima dovolj kisika, da boš zbran, poln energije in odlično fizično pripravljen. Telovadba lahko zato za nekatere astmatike pomeni sprožilec, ne nekaj pozitivnega.

Astmo ima čedalje več ljudi; mlajši kot si, bolj je lahko "neurejena", sicer je pa to še vedno (kronična) bolezen in je škodljivo, da se o tem zapiše "pejt spit en kofe ali pa zjutri tečt pa boš zdrav ali pa pejt do enga xy psiho znalca, ki bo 100% to rešil". Če želiš pri +50 letih z aparatom za dovajanje kisika okol hodit, potem je to vse res, sicer je pa potrebno stanje resno vzeti v precep in se mu tudi resno posvetiti, ker na dolgi rok si v riti. Treba je delati v navezi s pulmologom in tudi s samim seboj, saj so uradno poznane povezave s čustvenim/psihičnim stresom in astmo.

Dva parametra sta, ki sta ključna: PEF in saturacija. Oboje lahko dokaj natačno danes hitro izmeriš in ugotoviš kako fizično izgleda telo, kar je osnova za vsakega astmatika. Pa ni važno ali gre za blago ali hujšo obliko te bolezni.
Drži vse, kar si zapisal. Predvsem bi se strinjal glede povezave med čustvenim/psihičnim stresa in astmo. Žal še vedno ne poznajo vzrokov, zato se zdravi samo simptome, s kortikosteroidi in inhalatorji (Ventolin kot en bolj znanih).
Lahko samo rečem, da je astma, če si v solidni fizični kondiciji, bolj obvladljiva. Definitivno pa je obvezno jemanje zdravil, sodelovanje s pulmologom in redne kontrole. In vodenje dnevnika PEF-a in saturacije. Pomaga, ker dostikrat ugotoviš, kdaj so težave (vreme, ...) in si pripravljen.
En od športov, ki se astmatikom priporoča je npr. plavanje.

boss-tech ::

Kar se tiče astme jo imam že od 3 leta, po 15 letu pa je boljše. Tako da tudi kolesarim, grem na pohode, včasih tudi nogomet ali košarka ni bila problem. Tako da ni takšen problem, če pa je, pa vzamem eno dozo inhalatorja in je stanje občutno boljše.
Sicer popoldne delam okoli hiše oz na parceli, imam pa plan da bom sedaj začel še malo bolj športat. Vsaj kakšno kolo, orbitrek čez zimo ali kaj podobnega.

Zanima me kaj menite o zamenjavi belega oz polbelega kruha s piro? Oz izdelki iz pire?
http://tovornik.info

Epialt ::

Poskusi. Iz prehranskega vidika je vsekakor bolje. Pri meni je pomagalo izogibanje predelanih mesnin in belega kruha.

Tr0n ::

Vsaj 1x na uro vstani in se malce sprehodi za kakih 5 minut, malo raztegni. Tako ali tako ni zdravo dolgo sedet (krvni strdki/tromboza, problemi s hrbtenico ipd.). Spij vec vode, ne pretiravaj s kavo in pretezko malco...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Super Sonic ::

Kar se tiče astme jo imam že od 3 leta, po 15 letu pa je boljše.

Še vedno ne razumeš.

Tvoje počutje je en ku*c vredno, dokler nimaš številk, ki bi ti to potrdile. Astma pač zavaja. Večina ljudi ne ve kakšno je njihovo stanje dokler ga ne pripeljejo do kritičnega stanja. Mlajši kot si bolj je zakrito vse skupaj, v letih, ki jih opisuješ, gre pa itak lahko za prehodno astmo, ko se telo ne razvija dovolj enakovredno. Jaz sem se tudi počutil OK in sem šel na 160km! dolgo pot s kolesom čez gorski prelaz ob saturaciji 88% in svoji PEF vrednosti 60%. Ob kratki sapi, ki sem jo pripisoval slabši pripravljenosti, sem telo pripeljal do skrajnih meja.

Problem je, da astmatiki s(m)o malo podobni alkoholikom. Praviloma zato, ker astma lahko niha in vsak zase misli, da "ni tolk" hudo in ne prizna bolezenskega stanja. Pavšalni odgovori tipa "sej bo, nimam kondicije, mal morm tečt, jest pirine makarone, ipd" podaljšujejo neurejeno stanje astme do te mere, da stanje v telesu eskalira in telo naredi kolaps.

Zapomni si: tvoje stanje sredi dneva ne more biti dobro, pa lahko poješ vse kar želiš ali ne želiš, si psihično predstavljaš še tako lepe stvari in se gibaš kot norc, če v telesu ni kisika. Ti moraš vedeti kako tvoje telo deluje, predno se nad njim pritožuješ.

ps
Glede prehrane: če boš zamenjal dva izdelka v prehrani boš težko ocenjeval če kaj pomaga. Če boš konkretno zamenjal takoj prehrano pa tudi ne boljše naredilo na telo. V smislu astme in slabega počutja je najbolj vprašljivo pri hrani s stališča alergenov, ki lahko povzročajo neko zatečeno stanje v telesu. Ampak ta zadeva zahteva znanstven pristop, kar pomeni, da moraš priti do strokovnjaka. Ponavadi to ni nekaj iz revije Ona in iz lastnega googlanja, ampak te usmeri zdravnik, najbolje kar na kliniko Golnik, kjer imajo boljše teste za prepoznavanje alergenov kot "običajni" pulmologi z običajnimi kožnimi testi.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sinusi

Oddelek: Loža
61627 (1292) kjut
»

Kadilstvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
717170 (5339) Cange
»

Tehnično vprašanje za koncentrator kisika (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
746834 (5318) jype
»

Fizične obremenitve in bolečina v pljučih, kašelj

Oddelek: Loža
91769 (1654) einstein :P
»

Asocialnost (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16929757 (23471) BigWhale

Več podobnih tem