» »

Prepočasen računalnik

Prepočasen računalnik

«
1
2

einstein :P ::

Pozdravljeni

Imam to delovno postajo:

HP XW6400
CPU: 2× Intel Xeon 5120 1.86Ghz dual core (4Mb L2)
GPU: Nvidia Quadro NVS285
RAM: FB-DIMM 4Gb
Cooler: Hp 575W
Os: Win. 7 Enterprise
Ekran: AOC 1920×1080 23"

Težava pa je v tem, da ko naprimer odprem "Algoodo Phun Simulator" in v njem premikam miško se miška premika z zatikanjem medtem ko pa se na laptopu (dualcore 1.66Ghz, 1Gb ram Graf. 128Mb, WIN. XP) miška premika popolnoma gladko. Podobne težave so tudi ko se s koleščkom premikam po strani, ki ima veliko slik, čeprav so slike že naložene stvar še vedno šteka. Mislite, da je kriva grafična? Čeprav na laptopu ne šteka pa je slabša. Mogoče Win. 7 ni dober za delovne postaje? Hvala za vaše nasvete.
  • zaklenil: Mavrik ()

mirancar ::

hud program
mogoče nimaš dobrih gonilnikov za grafično

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

solatko ::

Gonilnikov nimaš pravih.
Delo krepa človeka

einstein :P ::

mislite da so gonilniki za grafično? kje pa bi lahko naložil taprave? ali lahko kaj zafrknem pri nalaganju, da mi potem slika ne bo delala?

Dr_M ::

http://www.nvidia.com/object/quadro-tes...

Tukaj imas gonilnike za Win 7 64bit. Najprej stare odstrani, potem nove instaliraj. Slika bo v vsakem primeru, le da bo bolj "grda", ko ne bo gonilnikov.

solatko ::

Rabiš gonilnike za chipset, grafično in audio.

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/pscmisc/...

Poišči točno svoj model in poberi gonilnike iz uradne HP-jeve strani.
Delo krepa človeka

einstein :P ::

Moram iti pod upravitelja naprav in nato pod Nvidia Quadro NVS285 in nato odstraniti graf. kartico? Ste prepričani, da bo slika še, ker nimam graf. kartice tudi na matični plošči imam jo samo posebej? Kar malo me skrbi tole odstranjevanje.

Dr_M ::

Ne, gres v control panel/programs/programs and features, poisces gonilnike od nvidie in jih odinstaliras. Po zelji lahko instaliras driver sweeper, da ti popolnoma odstrani stare gonilnike. Ko stare odstranis, rebootas, instaliras nove, rebootas in to je to.

mirancar ::

ko daš gor windowse je po defaultu en osnoven gonilnik, lih tok da kaže sliko, to boš mel vedno v najslabšem primeru

einstein :P ::

Imam pa:

Nvidia Display control pannel
Nvidia Drivers
Nvidia nView desktop manager
Nvidia PhysX

In zbrišem čisto vse ali samo "nvidia drivers"?

Dr_M ::

Lahko vse, itak se ti bo potem nanovo instaliralo.

einstein :P ::

Sem vse zbrisal in instaliral na novo in zdaj se v navedenem simulatorju miška premika sicer brez preskakovanja ampak počasi, se pravi, da še vedno šteka. Bi mogoče v control pannelu od nvide moral kaj nastaviti?

Če nimate ideje, kaj bi še lahko naredil sem vseeno sedaj bolj zadovoljen, ko sem stvar reinstaliral. :D

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Posneti si moraš še chipset gonilnik, ki kontrolira vse I/O naprave. Dal sem ti link in na tej strani poišči svoj PC (lahko daš tudi orodje, ki bo samo namestilo manjkajoče gonilike. HP ima to lepo poštimano.
Delo krepa človeka

einstein :P ::

Mi lahko prosim poveš kje bi dobil ta gonilnik za chipset? (imam intel 5000X chipset). Ker se ne znajdem ravno najbolje na tisti Hp-jevi strani oz. sploh ne vem točno kaj iščem.
Pa tudi če poznaš kakšno brezplačno orodje za nameščanje manjkajočih gonilnikov, ker ti ta orodja ponavadi samo najdejo manjkajoče gonilnike, namestijo jih pa ne.

einstein :P ::

Joj jaz bom kar znoru, probam igat Demolition company in na 640×480 ima pomoje ene 2fps pa saj to ni normalno, še moj laptop s stokrat slabšimi zmogljivostmi se reži tej kišti, ker tako šteka. :O Pomoč prosim!!! Ne vem kaj bi še naredil.

hojnikb ::

Seveda ti šteka, če maš pa quadro kartico.Te nikakor niso mišljene za igre.
#brezpodpisa

Dr_M ::

No ja, to je res, ampak vsekakor bi mogl delat mal hitrej, kot nekaj fps.

einstein :P ::

vem da niso mišljene za igre ampak če že na intelgma950 v laptopu dela bolje a je to možno? ker ene igrice mi že pri polni ločljivosti delajo brez štekanja ene pa že pri najmanjši štekajo, kako to? že prejšnje leto sem hotel tole kupiti: http://www.mimovrste.com/artikel/263000...
A mislite da je ta dovolj dobra za igrice? Pa še zakaj pa so quadro kartice dobre?

einstein :P ::

Torej, bi bilo možno, da je Intel GMA950 v laptopu hitrejša v igrah, kot Quadro NVS285 v delovni postaji? :P

mirancar ::

http://www.videocardbenchmark.net/gpu_l...
na tej listi je bolj bogo ja

einstein :P ::

ja saj na tej listi sem že stokrat videl ampak me zanima a je gma950 boljša za igre kot ta. pa še če se mi splača una zgoraj navedena da bi jo nabavu?

einstein :P ::

Ok, samo to mi povejte a se za ta dnar splača tole kupit pa če je za igre? http://www.mimovrste.com/artikel/263000...
Čeprav itak nimam dnarja. :O

Dr_M ::

Na NVS 285 je cip iz leta 2004, pa ze takrat je bil to low end, tako da, ja to je to. Za igre definitivno prestaro.

einstein :P ::

Sem poštekal in kaj praviš na tale Asus HD 6770 iz mimovrst?

Janac ::

slaba

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

einstein :P ::

Kaj pa predlagaš glede na to, da nimam veliko denarja? Pa naj bo cena nekako enaka tej od Asusa ali pa manjša.

Janac ::

hmmm kaksen napajalnik imas

einstein :P ::

Stock Hp 575Watt in ima tudi un 75vatni priključek s 4pini al neki tazga.

Janac ::

aja, potem bi ti priporcal eno 6790 ali celo 6850 ali celo 6870 ali 7770

69charger ::

Ta napajalnik ni nevemkaj ampak pomojem bo kar vredu. Tista kartica je pa tudi vredu, isto je če kupiš 5770/6770/7770 ker so vse samo prepakirane.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Janac ::

5770 pa 6770 ja 7770 pa ni

http://www.hoh.de/hardware/grafikkarten...

to nabavi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

69charger ::

Ampak je razlika zelo majhna med 6770 in 7770, cca. 10% tako da vzameš cenejšo pa bo še vedno vredu. Ali pa vzameš GTX550 Ti, je ravno nekje vmes.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Zgodovina sprememb…

einstein :P ::

Aha ok, kje se pa da kej dobit te stvari v slo?

69charger ::

Dinokomp.si ali funtech.si so trenutno najbojše štacune za računalniško robo kupovat.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

einstein :P ::

Ja, s Funtechom sem kar zadovoljen, sem že monitor tam kupil in je tudi zelo hitra dostava.

Pa mislte da bom spravu tako kartico noter, ker je bolj ozko ohišje?

Zgodovina sprememb…

69charger ::

Kartica gre noter ker je ohišje standardnega ATX formata. Predlagam ti pa da premisliš o kompletnem novem računalu, za cca. 500€ dobiš že kar vredu kišto za igre in podobna opravila. Če trenutno menjaš kartico boš veliko pridobil ampak je vse ostalo precej zastarelo.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Janac ::

mogoce ma slim ohisje in ge noter samo mini pci exprez grafa

einstein :P ::

ja ne vem škatla je HP XW6400 zdaj pa ne vem a je dovolj široka? mer od škatle pa nisem našel ampak pomoje bi šla noter.

Za nov kalkulator pa nimam dnarja žal.

druge stvari so pa take notri:

dva fizična proca: dvojederna 1.86Ghz (bi se itak dalo noter dat dva štirijedrna mislim da 3.6GHz)
Pa 4Gb fully buffered dimm (do 16Gb)
pa PSU: 575W

ne vem kaj pravte?

69charger ::

Ohišje je dovolj široko. Tista plata noter je že zastarela, katerkoli procesor boš dal noter ne bo nevemkaj od njega. Tudi zelo redki so. Dva procesorja pa sploh redke igre uporabljajo (ker je zadeva drugačna kot dvojedrni procesorji). Res bi premislil o nečem novem.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

einstein :P ::

Bom razmislil, ko dobim kaj denarja (sem dijak 2letnik). Bi moral it kam delat da bi dnar dobil - saj veste kako je zdaj ko so štipendije šle. :O
Zunanja širina ohišja pa je 16.8cm

Janac ::

samo 16????

einstein :P ::

ah nič

Misliš mojo starost ali mere ohišja? :))

Ja, saj zato, bolj ozko ohišje je...

Zgodovina sprememb…

69charger ::

Ma ne poslušaj tega janaca no če trola 24/7. Ohišje je standarda ATX in ne slim ATX torej pašejo noter vse kartice.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

einstein :P ::

Ok, hvala potem je za ceno najboljša HD 6770 od asusa?

69charger ::

Drugače če kupiš rabljen 4870 prišparaš in dobiš kar dobro kartico ampak priporočam da kupiš novo kartico Radeon 6770/Geforce GTX550Ti, potem pa ko prišparaš še malo denarja pa zamenjaš še ostalo in imaš dober PC. Vsaj tako bi jaz naredil.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

filip007 ::

Pri Solo.si imajo še vedno 5770, cena ugodna je pa enaki GPU gor kot na 6770.
http://solo.si/club-3d-grafina-kartica-...

Ostalo ni teba menjat, saj ima moči zadosti, Xeon 5120 je dual core pa še dva ima notri, če dobro razumem.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

69charger ::

Janac risanke je konec, prosim spat takoj. 4870 je odlična grafa v rangu 5770 pa jo dobiš že za slabih 50€. Nima toliko keša kot ti da ti doma vse kupijo.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

einstein :P ::

no, pa tudi a nima tale 6850ka nekam majhnih frekvenc proti 6770ki sploh glede na to, da je 150€ na funtechu?

Janac ::

na ho.de je le 98eur

filip007 ::

6850 ni 100€ ?

5770 1GB če vam je ta bolj všeč...igre ne rabijo več kot 512MB.
http://solo.si/club-3d-grafina-kartica-...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično kartico?

Oddelek: Kaj kupiti
413105 (2548) vettefan
»

Grafična kartica za 100€

Oddelek: Kaj kupiti
273042 (2505) Brias
»

Pomoč pri nakupu grafične kartice

Oddelek: Strojna oprema
9825 (673) fr4nc
»

Kateri 6850?

Oddelek: Kaj kupiti
171645 (1092) Janac
»

Katero grafično

Oddelek: Kaj kupiti
251736 (1494) DeFacto21

Več podobnih tem