» »

ATI HD4890 vapor-x crossfire pregrevanje

ATI HD4890 vapor-x crossfire pregrevanje

PriesteR ::

Zdravo,
Imam ATI HD4890 vapor-x CF, vapor-x naj bi bilo bolše hlajenje? vendar moge 2 grafične se pregrevajo in to zelo!
zdaj me pa zanima kaj lahko naredim, vendar nimam namena dajat dodatnega denarja, da bi stvar ohladil. možna kakšna drugačna rešitev?


Lp Daniel

sennheiser ::

Heh škoda denarja za dodatno. Vrjanta da jih zamenjaš, pred tem spucaš... ampak ob full loadu se mi zdijo kr realne glede na to kr sm mu jst sam. Rešitev je prodaš dobrih 80-100€ bi lahko dobil za obe... pa doplačaš mogoče 100€ in imaš boljšo in hladnejšo...

PriesteR ::

sm dau glih 70 e za eno, zato bi verjetn kej več dubu kot pa 100 e :) pa tudi če bi dodal 100 e bi dubil slabšo grafo k pa te dve

sennheiser ::

5850 je v rangu 2eh teh :)za okoli 200€ malo čez dobiš gtx560ti, ali pa hd7850, v vsakem primeru bolš od 4890 crossfire. No pač cena... 100€ za obe... je okvirna, vidiš itak pol, koliko je folk pripravljen dati.

PriesteR ::

menati nemislim, ker sm ze tako prevec denarja dal za vse skupaj..

sennheiser ::

Ja no sam nasvet... pač spucaj pa zamenjaj... dokler se ti ne sesipava je ok. Jst sm mel tut tam okoli 80°C pa ni blo panike. Sam mal glasnej je.

PriesteR ::

sej se ugasne pa kakšne 3 minutke ga nemorm pržgat pol pa se pržge

freesty ::

Razdri grafe, spihaj hladilne rebre. Nanov nanesi hladilno pasto. Pa kaksno kvalitetno. Potem si lahk pa se nastavis custom fan profile(msi afterburner).
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

stock ::

Ja te grafične se pač ful grejejo, mogoče če naštelaš kak ventilator, da piha preko njih, ali pa jih malo underclockaš, samo ne verjmem, da boš stem sploh kaj pridobil. Tudi čiščenje nevem kaj ne bo prineslo, spihaš kolikor gre. Sama pasta nebo prinesla nič ker je gor že originalno kvalitetna. Najbolje res msi afterburner. Seveda pa vkolikor niamaš artifactov in se ti ne sesuva sploh nimaš kaj gledat temp.. samo špilaj!

Kar pa se hitrosti tiče pa si naredil neumnost.. Prodal bi še svojo in kupil 5870/6870 pa bi mel enak gain + 40€ v žepu.

PriesteR ::

imam ventilator na stranici, računalnik sem spihal preden sem dal notr to grafo.

pa preden sm dal to grafo notr, sem imel maximum 73- 75C..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PriesteR ()

sennheiser ::

Ja logično :) 1 ma pokrit ventilator skor... sam pomoje ne boš nč rešu. Stesterat vsako, lahko je kakšna hin... vsaj pri meni je bilo tako in je bilo treba servis...

PriesteR ::

hm, kaj bi lahhko prklopu eno grafo na drug napajalniK? mislim da bi sam en 6 pin konektor priklopil na drug 120W napajalnik?

freesty ::

Če je termalna pasta ze 4 lete na grafi lahk dosti zgubi na prevodnosti toplote.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

sennheiser ::

Ne bo razlike če zamenaš napajalc... Am pasta... ja sam v crossfire se ne bo velik poznalo

PriesteR ::

Verjetno se podre sistem zarad preslabega napajalnika (Akasa 500W) zato bi dodal še enega, usaj za testerat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PriesteR ()

sennheiser ::

Ja če maš še ostalga dost gor... pol bo kr potrebno ja. Poročaj

PriesteR ::

sm priklopil eno grafo na drug napajalnik, ter dodal 2 ventilatorja ter stvar deluje! :) mislim da zaradi napajalnika.
hvala za vse nasvete in odgovore, LP Daniel

stock ::

Koliko W je ta drugi napajalec? 4890 rabi cca 190W in z 500W napajalnikom že 1 grafično komaj laufaš. Heh, maš srečo, da se je le ugasnil in ne skuril.

PriesteR ::

drugi napajalnik je 430 W, veš fant to pa firma dela :) Akasa :P sej je bil taktrat drag zato se neskuri.. :)

stock ::

Heh firma ali ne firma 500W je malo, seveda ob predpostavki, da so tudi druge komponente malo bolj požrešne. Sam da si zrihtal fant ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj zavira pri mojem računalniku

Oddelek: Strojna oprema
8586 (468) PriesteR
»

ATI Radeon HD 5850 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
34523192 (10905) Xserces
»

Nadgradnja ne ravno novega računala (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
584389 (3708) IvoJan
»

Grafična tiha,hitra? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
675749 (4131) svetetko
»

Nova grafična ali nov računalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
463071 (1210) galu

Več podobnih tem