» »

Katero grafično kartico?

Katero grafično kartico?

vettefan ::

Lep pozdrav.
Ker nameravam kupiti nov monitor večje ločljivosti (1920x1200(, sedaj pa igram na 1440x900, sem razmišljal, da bi si nabavil novo grafično. Moj sistem je e8400@3.2, ASUS P5KPL-AM in pa tale 400w napajalnik:) k-mex pk400 (400w)


Trenutno mam 250gts 1giga. Do kje se mi splača it, recimo da obdržim trenutni napajalnik in da ne bo prevec bottleneck-a. 550ti? 560gtx bo prevec za moj napajalnik verjetno. Limit nekje do 150evrov. tnx

miraldi ::

Kakšna radeon 6850/6870 ali 7750/7770 mogoče bi še šla skrbi me zaradi napajalnika. 1G rama je malo. Jaz sem imel ma prejšnjem podobnem sistemu radeon 4870 1G mogoče ti je eno tako rabljeno najbolje kupiti okol 50€ se prodajajo.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Janac ::

1Gb rama premalo? Ja, ce je igras na vec kot FHD.

Vzemi rabljeno 560 za 100eurov in nekaksen napajalnik za 50eur

stock ::

Po specifikacijah je napajalnik odličen. Bi bil gladko dober za kakšno močnejšo grafično, tudi ta ki jo že imaš je dosti požrešna in bi vse zgoraj omenjene grafe mogle furat. Če že novo, bi sam uzel 7770. Je pa tvoja tudi tam tam z omenjeno 4870, tako, da moraš sigurno gledat višje. Proceosr bo te grafe še prežvečil, kaj več pa ne.

vettefan ::

Sj mam 4 giga rama ddr2 800mhz, ce se ne motim. 250gts je 1giga, mogoce sm cudno napisal. Na hwcompare.com pise da ma trenutno 250gts max consuption 145w, 560gtx pa 150w. Prevec za moj psu?

Janac ::

uredu bo

vettefan ::

Da je po specifikacijah psu vredu? sam se sicer ne razumem v te stvari, ampak sm mislu da je to en cheap shit, ki sem ga dobil v stock pc-ju:)Nekako bi pa rajsi nvidia kartico. torej 560gtx?

Janac ::

da

vettefan ::

Pa je normalno oz. dobro da se mi recimo v FurMark-u trenutna graficna segreje skor do 90 stopinj?

Janac ::

ne ni normalno

vettefan ::

Kaj pe je vzrok temu? Sam se namrec ne spoznam prevec na te stvari. Je kaj kriv napajalnik, graficna? Rabim kaksno hlajenje? tnx

KTr1sk ::

Meni se je zamašil hladilnik od grafične s prahom, tako da jaz sem rešil problem z čiščenjem...poglej če so rebra na hladilniku od grafične zamašena!
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

AlienRR ::

Za furmark je normalno. Furmark ni noben "življenjski" test, namreč ni aplikacije/igre, ki bi tako obremenila grafično jedro, kot furmark.
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

miraldi ::

Narobe sem prebral, sem mislu da maš sam 1gb rama v sistemu. Ja 4870 je boljša ob te ki jo imaš samo valda boljše kupiti novejšo geneqacijo. Mogoče raje vzami od amdja grafično nekako več ponujajo spet odvisno od modela.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

bajsibajsi ::

Po testih, ki jih berem na netu sta tako HD 7750 kot tudi 7770 bolj kot ne razocaranje. Ta 6870 za 137 evrov http://www.hoh.de/hardware/grafikkarten... pusti za seboj obe omenjeni. Dvomim da bodo kasnejsi gonilniki kaj bistveno doprinesli k hitrosti 77x0 kartic, kot to nekateri domnevajo (tu na ST).

Dejansko v low end gaming segmentu pri graficnih karticah AMD sam sebi pljuva v skledo, saj je v obtoku in v zalogah pri trgovcih se precej 6850 in 6870 kartic, ki so cenovno precej bolj P/P kot prihajajoce 7750/7770. V prihajajocih dnevih oz. tednih lahko tako pricakujemo se nadaljnje nizanje serije 6000, kar bo dobro za tiste, ki sestavljajo low budget gaming masino. :)

Zgodovina sprememb…

stock ::

Jaz pa verjamem da bodo kartice hitrejše skozi čas. Vse do sedaj skozi par generacij je bilo tako in tudi vedno bo. Ne samo driverji ampak tudi same kartice ter igre se prilagajajo novejšim zadevam. Predvsem je to tako ravno zaradi marketinga, da je treba kupovati novo. Poglej naprimer nvidia 600 serije, imajo po 3x več stream procesorjev pa mnogo manj ROP enot. To je dejansko samo mešanje prazne slame, a bo z driverji in novimi igrami doprineslo na ogromno razliko, medtem ko sedaj mislimo, da je gain iz 580 na 680 le nevem 40%, bo čez leto 2 na koncu razlike do 70%. Mogoče trenutno pri AMD malo manj. Je pa bil še večji preskok iz 4000 na 5000 serijo ko je prišel še Dx11. Enako pa je sedaj vedno več poudarka na tessellation, kjer je 7000 serija za 50% hitrejša od enakega ranga prejšnje generacije.

bajsibajsi ::

Kdo bo pa igral nove igre z npr. 7750 kartico na 1080+? Saj ze sedaj razocara pri zahtevnih igrah iz leta 2010.

Janac ::

a je mozno da bo nova 640 hitrejsa oz. boljsa od 560?

stock ::

Predvidevam, da ne bo kupoval drugo leto novega računalnika...

Janac je izjavil:

a je mozno da bo nova 640 hitrejsa oz. boljsa od 560?


To spet ne. Ker kolikor vem bazira na predhodnji generaciji. Polek tega pa niti ni gaming je tam spet malo drugače.

KTr1sk ::

Janac je izjavil:

a je mozno da bo nova 640 hitrejsa oz. boljsa od 560?

mene bolj zanima če bodo naredili gtx 660 model..po modelu sodeč 660 naj bi bil nasljednik 560 modela :)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Janac ::

ja to je res, samo verjetno bo 650 primerljiva z 560................

vettefan ::

A se mi pol splača še mal počakat?Kdaj pa bodo prišle nove grafične od nvidie? Sam pač iščem poživitev sistema, ne mislim se celotnega sistema menjat še:)

stock ::

Čakat se ti ne splača, AMD generacija je pravkar prišla ven, medtem ko bo nvidiina generacija p/p dražja, polek tega bo potem že sistem zrel za menjavo, medtem ko si sedaj še glih glih dober za vse nove špile.

darkkk ::

bajsibajsi je izjavil:

Po testih, ki jih berem na netu sta tako HD 7750 kot tudi 7770 bolj kot ne razocaranje. Ta 6870 za 137 evrov http://www.hoh.de/hardware/grafikkarten... pusti za seboj obe omenjeni. Dvomim da bodo kasnejsi gonilniki kaj bistveno doprinesli k hitrosti 77x0 kartic, kot to nekateri domnevajo (tu na ST).

Dejansko v low end gaming segmentu pri graficnih karticah AMD sam sebi pljuva v skledo, saj je v obtoku in v zalogah pri trgovcih se precej 6850 in 6870 kartic, ki so cenovno precej bolj P/P kot prihajajoce 7750/7770. V prihajajocih dnevih oz. tednih lahko tako pricakujemo se nadaljnje nizanje serije 6000, kar bo dobro za tiste, ki sestavljajo low budget gaming masino. :)


U bistvu jaz na 6870 vs 7770 gledam malo drugače.
7770 je solidno močna grafična z odlično skromnostjo porabe energije in je odlična zamenjava za starejše 8800gt / 4850 kartice brez menjave napajalnika. Dobi se jo v tujini že za manj od 130e, kar je še vedno par evričev ceneje od 6870 - ki je top shit p/p kartica, vendar v večini starejših sistemov (tj. c2d, c2q) povleče za sabo menjavo napajalnika, in potem pravzaprav že vsi razmišljajo o nadgradnji celote.

Jasno pa, nekaj več konkurenčnosti na tem področju vseeno nebi škodilo, ker razen top serij (77xx +) ter 6?? samo prepakiravajo stare serije prodajajo staro kramo - in to niti ne za malo denarja, imo.

Osebna nota: sam niti ne igram več kaj dosti, niti nimam časa, niti me novi naslovi ne potegnejo, pa še nasplošno me samo šponanje grafike ni nikoli zares vleklo v kako špilanje - pa vseeno razmišljam, da bi morda poturil kako 7770 v računalnik, čeprav za to ni sploh nobene resne potrebe. (Kar se mene tiče, Skyrim je delal solidno in izgledal ok, to je pa tudi zadnja 3d stvar, ki sem jo naložil - in do nove serije konzol se grafiča zahtevnost ne bo bistveno "spreminjala").

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darkkk ()

gendale ::

Jasno pa, nekaj več konkurenčnosti na tem področju vseeno nebi škodilo, ker razen top serij (77xx +) ter 6?? samo prepakiravajo stare serije prodajajo staro kramo - in to niti ne za malo denarja, imo.

se strinjam s tem, okoli 150e se ne dobi nobene pametne grafične

recimo, ko je bil radeon 4870 high end kartica, si za ta denar (no 20e več, če se prav spomnim) dobil radeona 4850, ki je bil po hitrosti skoraj enakovreden 4870

danes pa za to dobiš bodisi stare generacije, ali pa orenk oskubljenega 7770

nvidia pa itak že dolgo ni imela dobre ponudbe za to ceno
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

bajsibajsi ::

Omembe vredno je tudi sirina vodila (zlasti za tiste, ki navijajo), saj tako pridobijo prednostno sirino z 6850/6870 pri 256 bitnem vodilu. Po drugi strani pa me pri vseh omenjenih karticah precej zbode njihova glasnost v pogonu, ki se pogosto vrti preko 50 dB. Tako sem celo razmisljal o Powercolorjevi pasivni 6850, ki sem jo zasledil na degito.de.

fr4nc ::

gendale je izjavil:


se strinjam s tem, okoli 150e se ne dobi nobene pametne grafične


Kaj pa 6870?

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

Mitch ::

Očitno ta ni dovolj pametna!? :D

al1976 ::

Kaj pa če tole vprašaš če je še?



Drugace za cca 200 se počasi dobi 7850 ki zna nekaj časa poganjat tudi vse novo.

bajsibajsi ::

7850 za 205 evrov http://www.tower-style.de/billige-kompo... Postnina 17 evrov do 5 kg, tako da se splaca kupiti se kaj, kar je ceneje kot pri nas. Ali pa http://www.dinokomp.si/product_info.php... za 235 pri Dinokomp.

Radeon 6850 vs 7850

vettefan ::

6950 mi bo najbrz prevec pozresna in bi moral menjat napajalnik. 7850 mi je ze malo over budget. A ne bi blo tukaj tudi ze kar nekaj bottlenecking-a? 6870 in 560 gtx sta pa zelo podobni, 6870 najbrz malenkost hitrejsa, a tudi malo dražja. 560GTX se pa lahko malo več navija, ce sem prav prebrau. Zanenkrat pa najvec igram in še kr nekaj časa bom:) Project Cars, ki pa zaenkrat boljše deluje na nvidia karticah. Tko da verjetno bo 560 gtx....Aja monitor pa verjetno mislim dell u2412m. Bo kul zadeva upam:)

Janac ::

prodam ti GTX 560 za 120euro z garancijo se leto in pol...

bajsibajsi ::

bajsibajsi je izjavil:

V prihajajocih dnevih oz. tednih lahko tako pricakujemo se nadaljnje nizanje serije 6000, kar bo dobro za tiste, ki sestavljajo low budget gaming masino. :)


Bom kr svoj citat uporabil. So se malenkost spustili ceno. Sedaj je omenjena 6850 samo 105 evrov http://www.hoh.de/hardware/grafikkarten...

vettefan ::

@ Janac
A to maš od Gygabyta? Kupljena v Slo? Slo garancija? Si jo kaj overclockal? Če je vse ok ti dam 110za njo:)

Janac ::

da,da,ne. 120EUR.

vettefan ::

Možen prevzem v lj?

Janac ::

za 110EUR ne.

vettefan ::

za 120:)?

fr4nc ::

vettefan je izjavil:

za 120:)?

LoL! 120€ za GTX 560 - brez Ti?
http://www.hoh.de/hardware/grafikkarten... novo btw...

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fr4nc ()

vettefan ::

Maš ti prav fr4nc:). Ponudim 110 in nič več:)

Janac ::

Vidim da ne bo kupcije.

vettefan ::

Pa nic:P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj kupiti od grafične, matične in procesorja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1499836 (7066) alese
»

Grafična kartica za 100€

Oddelek: Kaj kupiti
273073 (2536) Brias
»

Pomoč pri nakupu grafične kartice

Oddelek: Strojna oprema
9834 (682) fr4nc

Prepočasen računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
906865 (6202) Mavrik
»

Katero grafično

Oddelek: Kaj kupiti
251753 (1511) DeFacto21

Več podobnih tem