» »

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal

««
20 / 20
»
»»

Icematxyz ::

Kaj vrne sledeč ukaz:

ls /etc/X11/xorg*

Highlag ::

/etc/X11/xorg.conf                      /etc/X11/xorg.conf-backup-110918203252
/etc/X11/xorg.conf.backup               /etc/X11/xorg.conf-backup-110921171000
/etc/X11/xorg.conf-backup-110902211132  /etc/X11/xorg.conf.failsafe
/etc/X11/xorg.conf-backup-110905164626


Tole.

Section "Device"
	Identifier	"Default Device"
	Option	"NoLogo"	"True"
EndSection

Tole je pa v xorg conf.
Never trust a computer you can't throw out a window

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Highlag ()

Icematxyz ::

Na tej strojni opremi te težave ne boš imel z Lucid Lynx, z MM in NN jo boš imel za OO pa še ne vem. To je, če si prav razlagam zadevo. Morda bo zaleglo sledeče. Odstrani gonilnik, ki je nameščen pod Dodatni gonilniki, potem vpiši v terminal sudo mv /etc/X11/xorg.conf /etc/X11/xorg.conf.old in znova zaženi računalnik. Potem pa naredi dvoje:

1. Namesti gonilnik: #2 Nvidia pospešeni grafični gonilnik (različica current) (Priporočeno)

2.) V terminal vpiši:

gksudo gedit /etc/default/grub

In vrstico:

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash"

Spremeni v:

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="nomodeset"

Shrani spremembo in v terminal vpiši:

sudo update-grub

Znova zaženi računalnik in preveri, če so kakšne spremembe!

Highlag ::

Žal ni spremembe. Še vedno piše, da je gonilnik nameščen a ni v uporabi.

Po urejanju grub configa sem dobil ene 4 takšna sporočila:
(gedit:14473): Gtk-WARNING **: Attempting to set the permissions of
 `/root/.local/share/recently-used.xbel',
but failed: No such file or directory

Ko pa sem zagnal še grubupdate pa tole:
Generating grub.cfg ...
cat: /boot/grub/video.lst: No such file or directory


Sem zagnal še nvidia-xconfig:
Using X configuration file: "/etc/X11/xorg.conf".

VALIDATION ERROR: Data incomplete in file /etc/X11/xorg.conf.
                  Device section "Default Device" must have a Driver line.

Backed up file '/etc/X11/xorg.conf' as '/etc/X11/xorg.conf.backup'
New X configuration file written to '/etc/X11/xorg.conf'


Res hvala za pomoč (tudi če bo neuspešna)
Never trust a computer you can't throw out a window

Icematxyz ::

Še vedno piše, da je gonilnik nameščen a ni v uporabi.


Na to se ne osredotočaj preveč. To lahko piše tudi, če deluje vse OK.

Ko pa sem zagnal še grubupdate pa tole:


To je verjetno povezano z Wubi. Torej moj nasvet, kaj še poskusi bi bil: Morda preventivna posodobitev BIOS-a in testno na ločen razdelek ali kakšen USB ključ klasično namesti Ubuntu 11.04 (32 bit). Grub 2 (first stage) lahko v obeh primerih namestiš na USB ključ in s tem pustiš pri miru "Windows Loader", če to izbereš med namestitvijo, pri ročnem urejanju razdelkov. Tukaj se boš izognil težavam, ki jih najverjetneje imaš z Wubi, da boš sploh lahko testiral Točko 2.

Še preden pa boš testiral Točko 2 pa posodobi Ubuntu, znova zaženi računalnik in namesti gonilnik (Točka 1). Če bo stanje potem enako, "random" zagon v "varni način" poskusi še točko 2. Na USB ključ lahko Ubuntu namestiš tudi na drugem računalniku in ga tam tudi posodobiš. Potem pa na tem izvedeš še Točko 1 in po potrebi 2.

Tero ::

na bratov laptop sem hotel instaliral ubuntu. Najprej je napisalo da ne dela unity in bo pač dalo brez. No ko sem instaliral driverje za graficno kartico pa se tole zgodi:




kakšna ideja? Laptop je HP z i3 procesorjev nvidija grafična.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Icematxyz ::

Točen model prenosnika? Če pri vpisu v sejo izbereš klasičen Gnome pa se verjetno naloži?

technolog ::

Tero, počakaj še 13 dni, ko pride nova različica... Mogoče bo bolje...

btree ::

Icematxyz je izjavil:

Delovala bo najverjetneje za "stereo zvok" out-of-the-box z novejšimi Ubuntu različicami.

Vprašljivo pa je le, koliko truda boš moral vložiti za delovanje pilota, če ga želiš uporabljati, 5.1 zvoka in kakšno PulseAudio podporo ima v tem trenutku. Slednje za to opravilo "digitalizacijo" "precej starih audio kaset" niti ni problematično, ker imaš na voljo ALSA, ampak če boš kartico potem uporabljaš še za bolj splošno namizno uporabo pa potrebuješ tudi načeloma dobro PulseAudio podporo.

kupil, priključil, output in input delata out-of-the-box, volume control ne dela, za 5.1 pa ne vem, ker nimam kje sprobat. Glavno, da dela tisto kar rabim: input.

Icematxyz ::

volume control ne dela


Stisni pesti in poskusi to še na Ubuntu 11.10, če še nisi in z malo sreče bo tudi to delalo out-of-the-box!

ALSA: usb - Creative USB X-Fi volume knob support


Druga možnost pa je, da se poskusi ročno to urediti.

za 5.1 pa ne vem, ker nimam kje sprobat


Načeloma tudi to deluje, ampak (zaenkrat) s to omejitvijo. Se pravi se moraš poigrati z določenimi nastavitvami, da ne presežeš pasovne širine vodila, ker s tem pride do popačenja zvoka.

Morda še boš moral za 5.1 zvok storiti sledeče. Če pod SoundMenu -> Možnosti zvoka -> zavihek Strojna oprema za to strojno opremo ni privzeto na voljo 5.1 profil potem je potrebno v datoteki /etc/pulse/daemon.conf spremeniti vrstico ; default-sample-channels = 2 v default-sample-channels = 6 in znova zagnati PulseAudio z ukazom pulseaudio -k!

Icematxyz ::

Pri razvijalskem studiju Carbongames so se odločili, da bodo uporabljali le odrto kodne in lastne programske rešitve za razvoj programske opreme.

This project wouldn’t be happening if it wasn’t for this open source or at least our progress wouldn’t be as rapid as it is.

We are not against licensing or using proprietary middleware, but so far on every step it showed to be an obstacle. An obstacle in terms of lock-in onto specific platforms, or if a middleware vendor is not interested to support some platforms we are considering, or just requiring signing complex agreements. To us as an indie developer, freedom to pick any platform we want and port our code base to, is really important.


Just because it’s open source doesn’t mean it’s good by default. When choosing an open source library, we have a few considerations. We avoid bloated libraries that are trying to do everything. Ideally library is only doing one thing and it’s doing it really well.


Vir



Vibes

Zvezdica27 ::

Tero: v teh 13 dneh do 10.10 lahko sprobaš še kubuntu, xubuntu ali pa Linux Mint.

b

xandros ::

Verzija 11.10 izide tocno 10.10.2011?

arjan_t ::

13.10

HyperGL ::

Pa je še en nov na ubuntu sistemu :)

Danes sem si naložil ta zadnji ubuntu na TOLE mašinco. Vse deluje kot po maslu, razen zvok, ki ga sploh ni, kaj lahko naredim, da dobim zvok iz zvočnikov?

Mi zna kdo pomagat? Na žalost sem začetnik in nevem niti kje začet iskat, no ja, driverje sem že poiskal ampak od Realteka ni novejših od leta 2008, ko pa ta kodek sploh obstajal še ni.

Pravtako iščem kakšen program kot je GPU-Z predvsem zato, da spremljam temperaturo grafičnega čipa, pa ne iz terminala, ker je skrajno nerodno! :)

Hvala za pomoč!

WarpedGone ::

Tero, počakaj še 13 dni, ko pride nova različica... Mogoče bo bolje...

Tole so mi svetovali že pred 12imi leti ...
Zbogom in hvala za vse ribe

technolog ::

@HyperGL, počakaj še do 13., ko pride ven uradni release ubuntuja 11.10. Mogoče bo bolje z driverji, če pa ne, bo treba pa malo googlat. Ne delajo čisto vse stvari out of the box.

Za nadzor temperatur sem pa našel tole. Najprej dodaš PPA:

sudo apt-add-repository ppa:alexmurray/indicator-sensors

in namestiš paket:

sudo apt-get update
sudo apt-get install indicator-sensors

Icematxyz ::

@HyperGL

Glede zvoka boš s to strojno opremo imel zaenkrat najverjetneje težave pri 5.1 zvoku. Za stereo zvok mislim, da bi najverjetneje moral delovati out-of-the-box.

Preveri v SoundMenu, da ni slučajno zvok Utišan, če ni pojdi pod SoundMenu -> Možnosti zvoka ... -> zavihek Strojna oprema in poskusi nekaj (stereo) Profilov, ki so na voljo za napravo. Pri tem pazi še na to, če je pod zavihkom Odvod na voljo več opcij, da poskusiš vse opcije.

Glede prikaza temperature GPU. Če v terminal vpišeš ukaz sensors ti pokaže temperaturo GPU? Če je temu tako namesti kakšen XSensors ali uporabi kakšen indikator, kot ti je svetoval uporabnik @technolog.

Zgodovina sprememb…

HyperGL ::

Zvok ne dela, niti v stereo načinu, preizkusil res vse možnosti, ko dam testiraj zvočnike, ni niti šuma iz zvočnikov :( Temperature sedaj vidim, ampak samo od diska (ki je sumljivo nizka) in še eno ki pa je sumljivo visoka :D tako da si nisem nič pomagal žal... bom raziskoval še naprej, vsekakor!

Sicer pa kar se tiče zvoka, ne rabim 5.1, ta računalnik se bo uporabljal le za word in net (mati je rabla nov pc) in bi bilo lepo če bi delal zvok, za kakšen youtube oziroma glasbo, zvočniki so vgrajeni v monitor.

Kaj lahko še storim? Nekaj sem bral o odpiranju portov za stari linux kernel in nalaganje nekih driverjev, ki jih po pravici nevem več niti kje iskati... Arabščina zame, ampak počasi se učim, danes sem izvedel kaj pomeni SUDO ukaz končno :)

Icematxyz ::

Poskusi sledeče. Prižgi računalnik in v BIOS preveri, če je zvočna kartica omogočena. Ko se naloži Ubuntu zaženi kakšno glasbeno datoteko in med tem, ko se predvaja pod SoundMenu -> Možnosti zvoka ... -> zavihek Strojna oprema zamenjaj Profile, ki so na voljo. Imaš v zavihku Strojna oprema na izbiro več naprav ali ali eno? Če ne bo rezultata:

1.) Kaj uporabljaš: analog/optical/HDMI priklop?
2.) Kaj vrne ukaz aplay -l

HyperGL ::

Ufff... sramota nad mano! :) Blesav sem, v monitor sem vtaknil kabel v izhod za slušalke, ker se mi je zdelo logično, da je vhod za zvočnike tam kjer so ostali priključki, pa je čisto na drugem koncu monitorja :P

Torej, vse funkcionira out of the box... :) Super Ubuntu!

Oprosti Icematxyz, pa hvala za trud in čas

Icematxyz ::

Da, saj sem predvideval, da dela vsaj stereo zvok na tej strojni opremi out-of-the-box in da bova to hitro rešila.

Super Ubuntu!


To se bi strinjal.

Oprosti Icematxyz, pa hvala za trud in čas


Ni problema.

P.S. Ta strojna oprema je dokaj nova in verjetno bo smiselno preizkusiti še kakšen LiveCD prihajajočega Ubuntu 11.10.

amigo_no1 ::

Na enem prenosniku sem bootal (cd) v ubuntu-11.04-desktop-i386.iso in izbral "Try now".Naloži se celoten desktop, hw najde.
Kako se nastavi, da bi ubuntu shranil nastavitve&dodatno nameščene programe na usb ključ (ter ko bi drugič spet bootal v ubuntu da bi naložil le-te) ?

Ali je mogoče bolje da ubuntu raje namestim na usb ključ in potem čaram dalje, saj sedaj npr network sharing ne dela (in verjetno še kaj) ?

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Namesti na USB ključ. Ko boš s čaranjem končal pa seveda ga načaraj še na HD oziroma SSD!

carota ::

@Icematxyz, pred par tedni si mi svetoval glede povezave nokie z ubuntu-jem. Sledil sem postopku, a mi ne uspe. Imam nokio 3720 (Symbian S40), pair-ano s sistemom preko bluetooth-a, hcitool mi vrne naslov in ime telefona, namestil sem xgnokii, nastavil config file a ko poženem xgnokiirc napiše "connecting ..." in po slabi sekundi se program zapre. V config sem kot model skušal nastaviti "AT" in "symbian40" a ni pomoči. Pregledal sem navodila in pogooglal a brez uspeha. Še kakšna ideja?

Moj cilj je, da bi iz računalnika pošiljal SMS-e preko telefona.

technolog ::

Namesti gnome-phone-manager. Omogoča točno to. Pa kak blueman tudi ne škodi.

Icematxyz ::

To je le drug "front-end". Če v terminalu zaženeš xgnokii kakšen je izpis do zaprtja programa.

technolog ::

Ja, front end ki omogoča, da nastaviš nekatere stvari v GUI.

Icematxyz ::

Torej tako kot Xgnokii? Oba pa uporabljat zaledje gnokii?

xandros ::

Rabil bi eno pomoc glede instalacije.
Narocil sem SSD, in bom pocakal na 13.10 za ubuntu 11.10.
Sedaj imam instaliran ubuntu 11.04.
Rad bi naredil novo instalacijo na SSD, ampak bi iz starega sistema imel dolocene stvari:
- ssd kljuce, ker imam naprej povezave na par streznikov, pa bi rad obdrzal kljuce. Ali lahko samo prekopiram .ssh direktorij na nov sistem?
- cups nastavitev printerja (kaj moram skopirati, da mi ni potrebno se enkrat nastavljati cups, imam pa en PSD na usb)
- samba nastavitve

Drugo kar bom potreboval, bom tako vse se instaliral.

carota ::

@Icematxyz in @technolog, sem rešil. :) Nekaj je bilo s pair-anjem narobe, saj sem lahko pošiljal recimo slike na telefon brez težav, xgnokii pa se ni konektal. Tudi telefon ni naštet med podprtimi. Nato sem odkril Wammu, ta zna sam najti telefon, še enkrat sem ga pair-al in sedaj dela brez težav. Hvala za pomoč.

Icematxyz ::

@Icematxyz in @technolog, sem rešil. :)


Tako se dela!



New Unigine Engine demo
««
20 / 20
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu 10.10 - 10 Out Of 10 (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1093160091 (117684) Icematxyz
»

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Operacijski sistemi
813182335 (148274) Icematxyz
»

Ubuntu 12.04 Beta je nared, Unity za vse (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10630006 (25283) MrStein
»

Izšel Ubuntu 11.04 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
20648593 (38455) Icematxyz
»

Izšel Linux 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7725896 (23129) MrStein

Več podobnih tem