» »

Ubuntu 10.10 - 10 Out Of 10

Ubuntu 10.10 - 10 Out Of 10

««
14 / 22
»»

errhec ::

Nikakor mi ne dela ;(
Ko naredim nov račun (admin) in ponovim postopek mi pri dajanju v souporabo vrže tole ven:
'net usershare' je vrnjen z napako 255: net usershare add: failed to add share toro. Error was Operation not permitted

Če grem na Omrežje in Windows omrežje mi vrže to ven:
Napaka med pridobivanjem seznama souporabe s strežnika


Če odstranim vse pakete ki vsebujejo samba bo kaj bolje?

DODATEK:

Odstranil vse ročno nameščene SAMBA pakete in ponovno namestil nautilus-share.
Sedaj mi javi:

S programom Nautilus ni mogoče upravljati mest "network".
LP
dd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: errhec ()

echoman ::

Stvar kljub nameščenemu gonilniku ni delovala, zato sem ga pobrisal. Sem slišal, da lahko vse skupaj rešim z Vertical Sync, vendar nevem kje ga najti. Vklopil sem že Vertical refresh na Always on, drugega pa ne najdem. Kje ga lahko omogočim?

Hvala in lep pozdrav!

Icematxyz ::

@echoman

Če prav razumem si poskusil le najnovejši zaprto kodni gonilnik? Poskusi še testirati malo novejši odprto kodni gonilnik. Odstrani zaprto kodni gonilnik in znova zaženi računalnik. Vpiši se v sejo in vpiši v terminal:

sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-x-swat/x-updates
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade


Znova zaženi računalnik in testiraj stanje.

@errhec

Največja težava je ta, da je na spletu 1000 vodičev in večina jih na tem področju meša zadeve. In preprosto ne vem, kaj vse si nastavljal do slej. Dve opciji bom ti še napisal.

1.)
Posodobi sistem (Sistem -> Skrbništvo -> Upravljalnik posodobitev
Vpiši v terminal sledeče:
sudo apt-get remove --purge samba
sudo apt-get remove --purge libpam-smbpass
sudo apt-get remove --purge samba-common
sudo apt-get install nautilus-share
sudo reboot


2.)
Nova namestitev Ubuntu OS
Posodobi sistem ( Sistem -> Skrbništvo -> Upravljalnik posodobitev)
Ponoven zagon


V obeh primerih (v drugem zagotovo in najverjetneje tudi v prvem) boš imel na tem področju privzete nastavitve in to ne glede na to, kaj si do sedaj spreminjal. Zdaj pa boš ustvaril kar usershare:

1.) Ustvariš mapo na namizju -> desni klik na njo -> Možnosti souporabe -> Daj to mapo v souporabo -> potrdiš da naloži ustrezne pakete -> zapreš okno in pri pozivu da se odjaviš in prijaviš v sejo lahko to narediš. Najbolje pa, da okno kar zapreš in izvedeš ponoven zagon računalnika.

Sedaj imaš nameščeno vse, kar potrebuješ za usershares. Izvajaš pa na mapah, ki bi jih rad dal v souporabo le še točko 2:

2.) Desni klik na mapo -> Možnosti souporabe -> označi Daj to mapo v souporabo -> ustrezno izpolni okno -> pritisni na gumb Daj to mapo v souporabo -> če si dodelil za mapo še kakšne posebne pravice, bo še te vprašalo, če doda pravice samodejno. Potrdiš!

Mapa mora sedaj imeti na sebi indikator, da je v souporabi (2 puščici) in zadeva mora delovati. Če pa ne deluje:

gksudo gedit /etc/samba/smb.conf

Workgroup mora biti isti, kot na Windows OS. Še enkrat preveri, če je obkljukana opcija Daj to mapo v souporabo na mapi, ki bi jo rad dal v souporabo. Ponovno zaženi računalnik.

Če po vsem tem ne bo zadeva delovala (tudi po sveži namestitvi Ubuntu, kar testiraj kot zadnjo možnost) skoraj zagotovo zadeva ni povezana z Ubuntu!

Zgodovina sprememb…

echoman ::

Sem probal tudi to, pa ni nič drugače... Tudi z vsync se stvar ne spremeni ;) Če preizkusim nastavitve v Catalystu, lahko kaj pokvarim?

Hvala in lp!

errhec ::

Icematxyz HVALA :)

Sem delal po 1.)
dd

echoman ::

Sem rešil s Compiz-om, ter Vsync. Je pa res, da se "tearing" še vedno vidi na oknih. Hvala za pomoč ;)

Icematxyz ::

errhec je izjavil:

Icematxyz HVALA :)

Sem delal po 1.)


Torej je verjetno nekaj le bilo "zakonfigurirano". Sama souporaba datotek s pomočjo "usershares" metode je v Gnome dokaj enostavna zadeva in priporočam vsem, ki se prvič srečujejo s tem področjem, da uporabijo to metodo. Težava je morda le v tem, da je na spletu kar nekaj vodičev na to temo in se v njih zelo rado meša "usershares" s "classical shares" metodo, kar na koncu ponavadi pripelje do nedelujoče zadeve!

Pri "usershares" metodi uporabljaš v Gnome le miško in z nekaj kliki na miško mora zadeva delovati (samodejno se torej namestijo ustrezni paketi, pri pozivu za odjavo/prijavo v sejo je bolje izvesti ponovni zagon računalnika, samodejno se tudi dodajo pravice, ki jih nastaviš v GUI oknu za vsako novo dodano mapo posebej...)! Edina nastavitev v kakšni datoteki je morda le nastavitev za workgroup ime, če v Windows OS ni to nastavljeno na privzete nastavitv (sprememba workgroup imena zahteva ponoven zagon ustreznega procesa ali ponoven zagon računalnika, da se zadeva uveljavi).

@echoman

Ker vidim, da rad testiraš zadeve in si lastiš grafično kartico, kjer gonilniki za 3D podporo v tem trenutku niso ravno najboljši in slabo sodelujejo z Compiz poskusi še sledeče. Pričakujem tudi poročilo testa. Namesto Compiz testiraj Mutter. Najbolje bi bilo na sveži namestitvi Ubuntu, kjer za lahkoto vključiš/izključiš zaprto kodni gonilnik, ki je na voljo v Maverick Meerkat in s tem vključiš/izključiš odprto kodnega (po ponovnem zagonu računalnika).

sudo apt-get install mutter

Potem pa testiraj zadevo z:

1.) Odprto kodnimi gonilnikom + Mutter
2.) Zaprto kodnimi gonilnikom + Mutter

In sicer na način, da ko se vpišeš v sejo pritisneš ALT+F2 in vpišeš v okence mutter --replace (povrneš s compiz --replace). Na to pa preveri, kako se obnaša predvajanje video vsebin, pomikanje oken in pač te nevšečnosti, ki jih imaš... Se pravi vedno v testu, ko se boš izpisal iz seje ali ponovno zagnal računalnik je potrebno izvesti postopek ALT+F2 in vpisati v okence mutter --replace.

poweroff ::

Eno vprašanje. Če imaš vključene učinke namizja lahko s ctrl-alt levo ali desno preklapljaš med namizji. Včasih je bila pa tudi opcija, da si s ctrl-alt in tipko gor (? nisem ziher) nekoliko pomanjšal vsa okna na namizju in potem si lahko izbral pravega.

Kako vključiti ta učinek?
sudo poweroff

dux ::

@Matthai: Ne vem točno kaj misliš, ampak sam za ta namen uporabljam expose (ponavadi Super+E). Prikaže ti vse delovne površine in omogoča vleko oken med delovnimi površinami ali izbiro enega od njih.
Upanje je v nasih odlocitvah

poweroff ::

Super+E - katera tipka je "super"?

Če je to "windows tipka" - pri meni ta kombinacija ne dela....
sudo poweroff

dux ::

Ponavadi je to windows tipka. Namesti si compiz-config-settings-manager in preveri, če je Expose omogočen. Tam lahko tudi nastaviš/spremeniš tipkovno bližnjico.
Upanje je v nasih odlocitvah

MTm2H37rqt7B ::

tearing v compizu resis tako,

da instaliras compizconfig-settings-manager in nastavis sync to black

:)

echoman ::

@Icematxyz: Sem naložil in uporabljal nekaj minut, potem pa zbrisal. Sploh se ne ujema s temo (privzeta), saj je namesto sive kar bela in podobne stvari - ena izmed teh je tudi nekakšen čuden zamik.

Ali je možno da z 11.04 pride kakšna posodobitev gonilnikov oz. še pred izidom?

Hvala in LP!

dux ::

@echoman: Težave s tearingom naj bi odpravil gonilnik catalyst 11.1, ki izide enkrat ta mesec.

Med izdajami Ubuntuja pa se posodabljajo in izboljšujejo tudi odprtokodni gonilniki. Veliko izboljšav za ATI-jeve grafične kartice bo prineslo jedro 2.6.38, vendar pa je vprašanje če bo Canonical na 11.04 prenesel gonilnike iz jedra 2.6.38 (11.04 bo sicer uporabljal jedro 2.6.37). Če je odgovor da, potem bi se hitrost delovanja v 3D igrah lahko občutno zvišala (50+ %).
Upanje je v nasih odlocitvah

Icematxyz ::

Sem naložil in uporabljal nekaj minut, potem pa zbrisal. Sploh se ne ujema s temo (privzeta), saj je namesto sive kar bela in podobne stvari - ena izmed teh je tudi nekakšen čuden zamik.


Jaz sem pričakoval poročilo bolj v smislu ali je prisoten "tearing", ali video predvajanje deluje bolje...

Ali je možno da z 11.04 pride kakšna posodobitev gonilnikov oz. še pred izidom?


Ne. Se pravi Maverick Meerkat privzeto ti ne bo ponudil posodobitve na tem področju. Če bo AMD izdal novejši zaprto koden gonilnik boš ga lahko namestil ročno in poskusil zadevo, kako deluje. Malo novejši odprto kodni gonilnik si pa tudi poskusil z PPA virom višje in ni pomagalo. Torej je stanje v Maverick Meerkat za to strojno opremo trenutno kakšno pač je.

echoman ::

dux je izjavil:

@echoman: Težave s tearingom naj bi odpravil gonilnik catalyst 11.1, ki izide enkrat ta mesec.

Med izdajami Ubuntuja pa se posodabljajo in izboljšujejo tudi odprtokodni gonilniki. Veliko izboljšav za ATI-jeve grafične kartice bo prineslo jedro 2.6.38, vendar pa je vprašanje če bo Canonical na 11.04 prenesel gonilnike iz jedra 2.6.38 (11.04 bo sicer uporabljal jedro 2.6.37). Če je odgovor da, potem bi se hitrost delovanja v 3D igrah lahko občutno zvišala (50+ %).


Ali je dejansko kje napisana kakšna lista kaj bo nov gonilnik prinesel in kateri modeli bodo podprti (če ne vsi?). Kolkor vem jim za 10.12 ni deloval (vsaj v petek, ko sem hotel preizkusiti) in če je mogoče dobiti točen datum v zadnjih sedmih dneh kar še ostane tega meseca?

Hvala in lep pozdrav!

EDIT:

Icematxyz je izjavil:

Sem naložil in uporabljal nekaj minut, potem pa zbrisal. Sploh se ne ujema s temo (privzeta), saj je namesto sive kar bela in podobne stvari - ena izmed teh je tudi nekakšen čuden zamik.


Jaz sem pričakoval poročilo bolj v smislu ali je prisoten "tearing", ali video predvajanje deluje bolje...

Ali je možno da z 11.04 pride kakšna posodobitev gonilnikov oz. še pred izidom?


Ne. Se pravi Maverick Meerkat privzeto ti ne bo ponudil posodobitve na tem področju. Če bo AMD izdal novejši zaprto koden gonilnik boš ga lahko namestil ročno in poskusil zadevo, kako deluje. Malo novejši odprto kodni gonilnik si pa tudi poskusil z PPA virom višje in ni pomagalo. Torej je stanje v Maverick Meerkat za to strojno opremo trenutno kakšno pač je.


1.) Glede videa sploh nisem preizkusil, ker me je to in podobno minilo že ob sami uporabi.

2.) Kot je rekel dux upam, da ta težava res ne bo več prisotna.

LP!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: echoman ()

Icematxyz ::

Kolikor vem jim za 10.12 ni deloval


BigWhale je opisal svojo izkušnjo z novo AMD grafično kartico in gonilniki za Linux. Na njegovem blogu vidim, da bi gonilniki različica 10.12 že naj bili na voljo ampak zaenkrat še ne na AMD uradni strani? Torej če si zadevo prav razlagam, preberi si kaj je BigWhale napisal in namesti še gonilnik različica 10.12 in poskusi kako se obnese!

Glede videa sploh nisem preizkusil, ker me je to in podobno minilo že ob sami uporabi.


Glede na to da bo na tem temeljil GnomeShell, tako slabo že ni. Na preobleko ne vpliva, vsaj pri meni ne, ko zadevo poskusim. Razen spet, če so problem gonilniki za grafično kartico. Razlika je v bistvu samo v privzetih animacijah pri pomanjšanju, povečanju, zapiranju oken. Video predvajanje in kako tekoče je pomikanje oken z trenutnim AMD gonilnikom pa je zanimalo predvsem mene in sem pričakoval, da boš naredil kakšen test.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

@Matthai

Kot je rekel že @dux, namesti si compizconfig-settings-manager in poskusi Expo ali pa morda misliš na to, da če vključiš Desktop Cube + Rotate Cube in imaš potem privzeto "animacijo" nastavljeno na kombinaciji tipk CTRL + ALT + Puščica Dol!

@echoman

Poskusi seveda tudi še to, kaj je napisal @pux, če še nisi. Včasih komu pomaga - včasih pa tudi ne. Najdeš v CCSM pod General Options -> zavihek Display Settings -> Sync To VBlank. Morda je za uveljavitev teh nastavitev potreben kakšen izpis/vpis v sejo ali ponoven zagon računalnika. Poskusi in boš videl.

Zgodovina sprememb…

echoman ::

Icematxyz je izjavil:

...Poskusi seveda tudi še to, kaj je napisal @pux, če še nisi. Včasih komu pomaga - včasih pa tudi ne.


Sync to VBlank sem vključil in ni neke precej velike razlike - mogoče malo. Če je tako, kot pravi dux, potem se mi ne splača v teh sedmih dneh nameščati 10.12, ker bo tako ali tako očitno kmalu na voljo novejša različica.

Glede "Mutter" pa je stvar delovala s precejšnim zamikom, tearing ni bil viden - vendar kot sem rekel, mi ni bilo všeč tisto s preoblekami in pa delovanje s precejšnim zamikom.

LP :)

Icematxyz ::

Če je tako, kot pravi dux, potem se mi ne splača v teh sedmih dneh nameščati 10.12, ker bo tako ali tako očitno kmalu na voljo novejša različica.


Namesti pa da vidimo kako je na stvari. Kdo bo čakal 7 dni.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Izšel je LibreOffice 3.3.0 Final.

* Import and work with SVG files
* Easy way to format title pages and their numbering in Writer
* Improved Navigator Tool for Writer
* Improved ergonomics in Calc for sheet and cell management
* Microsoft Works and Lotus Word Pro document import filters.


Bolj podroben opis novosti/popravkov.

WebUpd8 & OMG

GnomeShell trenutno stanje:



Ker gre za razvojno različico so pri izdelavi videa bile prisotne težave:

Unfortunately the Gnome Shell recorder tool doesn't work well with Nvidia graphics cards so I had to make a lot of smaller videos which I've then used to create a single video (Gnome Shell crashes when recording after around 10 seconds of intense activity). Further more, there was a bug (which was fixed just after I've finished uploading the video on YouTube) which caused the cursor not to show up in the video. Anyway, you get the idea - it's not the best video but it should be enough to get an idea on how Gnome Shell looks like today


WebUpd8

Natty to get kernel 2.6.38


OMG & Ubuntu.si

Icematxyz ::

You need:
# Ubuntu 10.10
# a computer with a camera
# a TUIO-compatible computer vision software (eg. CCV)
# our tuiototouch bridge

How it works:
The tuiototouch bridge converts multitouch events emitted by the vision software on TUIO and injects it in the kernel, simulating a standard multitouch panel. Ubuntu Unity or your favorite multitouch-compatible software does the rest.




Vir & OMG

Every breath you take
And every move you make
Every bond you break
Every step you take
Ill be watching you

Zvezdica27 ::

Matthai:

kar ti iščeš je Super + A (okna na enem namizju). Ja, to je Windows key.

Super + E ti pokaže vsa namizja (v bistvu dokaj neuporabno, ker itak desno spodaj v panelu vidiš ikonico programa na nekem namizju).

To mora delati out-of-the-box, meni dela vrhunsko tudi na 5-let starem laptopu.

lp,

zz

dux ::

@echoman: Catalyst 11.1 je zunaj tako da lahko probaš :)
Upanje je v nasih odlocitvah

poweroff ::

Super-A je, ja. Hvala, res hvala.
sudo poweroff

echoman ::

dux je izjavil:

@echoman: Catalyst 11.1 je zunaj tako da lahko probaš :)


Sem probal in rezultat ni dober. Ko se Ubuntu naloži in želi prikazati prijavno okno, imam namesto ozadja in okna samo vijolčno obarvano ozadje (kot prej pri nalaganju, le da ne piše na njem Ubuntu 10.10). Na namizje pa mi niti ni uspelo priti.

LP

Icematxyz ::

Kako si namestil gonilnik. Opiši postopek (natančno).

Zgodovina sprememb…

echoman ::

Gonilnik sem prestavil na namizje, odprl terminal in vpisal "cd Namizje", nato pa "sh ati-driver-...64.run". Gonilnik se razpakira in namesti, ter na koncu napiše uspešno zaključena namestitev in potreben je ponoven zagon. Ko to naredim, po ponovnem zagonu dobim le vijolično ozadje.

LP

Icematxyz ::

Tukaj so uradna navodila, kjer je tudi navedena uradna podpora za Ubuntu. Tukaj je na voljo "neuradni vodič". Tukaj je na voljo BigWhale blog...

Skratka metod je več za ročno namestitev. Nimam AMD grafične kartice, da bi zadevo poskusil:

Odstrani star gonilnik (2 vrstici):
sudo sh /usr/share/ati/fglrx-uninstall.sh
sudo apt-get remove --purge fglrx fglrx_* fglrx-amdcccle* fglrx-dev* xorg-driver-fglrx


Pripravi okolje (1 vrstica):
sudo apt-get install build-essential cdbs fakeroot dh-make debhelper debconf libstdc++6 dkms libqtgui4 wget execstack libelfg0

Če imaš 64bit Ubuntu namesti paket (če ne paketa ne potrebuješ -> 1 vrstica):
sudo apt-get install ia32-libs

Ročno odstrani odprto kodne gonilnike, da ne boš imel kasneje kakšnih nepotrebnih težav (1 vrstica):
sudo apt-get remove --purge xserver-xorg-video-radeon

Snemi gonilnik (5 vrstic):
cd
mkdir catalyst
cd catalyst
wget http://www2.ati.com/drivers/linux/ati-driver-installer-11-1-x86.x86_64.run
chmod +x ati-driver-installer-11-1-x86.x86_64.run


V istem terminalu (mapi) izvedi še zadnji korak:

Build/Install/Config (3 vrstice):
sh ati-driver-installer-11-1-x86.x86_64.run --buildpkg Ubuntu/maverick
sudo dpkg -i fglrx*.deb
sudo aticonfig --initial -f


Ponoven zagon računalnika in če zadeva ne dela v prvo, bo pa morda še kdo drug kaj povedal in bo v drugo... Jaz menim da bo!

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Ko boš namestil AMD zaprto kodni gonilnik različica 11.1 in bolj ali manj pri tem ne bi smel imeti težav, preveri sledeče:

Has AMD Finally Fixed Tearing With Its Linux Driver?

This tear-free vsync support is currently considered a "work in progress" but can be enabled manually.


Če prav razumem pa lahko to vključiš/izključiš tudi v AMD nadzorni plošči, če ima tvoja grafična kartica na voljo dovolj pomnilnika!

Poskusi nastavitve



Vir

Skratka poskusi in poročaj. AMD je kot kaže zagrizel v kislo jabolko...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Icematxyz ::

Kot kaže bo novejša različica Compiz v Natty Narwhal vsebovala "nadgrajen Grid":

http://www.omgubuntu.co.uk/2011/01/aero...

opeter ::

Imam eno težavo in ne vem, kako jo naj rešim... po tazadnjih popravkih, ki so se namestile na Ubuntu 10.10. Pri vsakem zagonu dobim sporočilo o napaki, da mi ne more priklopiti zunanjega diska (Mount error /sdb1) ter za nadaljevanje naj pritisnem M (manual recovery) ali pa S (skip).

Če pritisnem S, lahko normalno pridem v Ubuntu, vendar do diska ne morem dostopati:

Ubuntu napaka pri priklopu sdb1

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

opeter ::

OK, našel sem tole:
http://www.uluga.ubuntuforums.org/showt...

Sedaj mi deluje. Iz fcstab sem izbrisal podatke za "mountanje" in jih ponovno nastavil.
Zakaj je do tega prišlo, ne vem.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

echoman ::

Hvala @Icematxyz, stvar sedaj deluje - malce drugače sem naredil, ker sem očitno ponesreči skopiral $ in mi potem ni veljal ukaz, ter s tem seveda tudi gonilnik. Sem potem šel v recovery mode in tam še enkrat namestil brez $ in deluje.

Hvala še enkrat! :):D

Icematxyz ::

@opeter

Si slučajno pred tem kaj ročno nastavljal v /etc/fstab?

@echoman

Se pravi uspešno si namestil AMD zaprto kodni gonilnik različica 11.1? Če je temu tako ali je AMD z novostjo Tear Free kaj izboljšal stanje? Se pravi kot prvo si lahko to sploh vključil in če si a je stanje boljše?

echoman ::

Sem namestil 11.1, vključil Tear Free in zadeva dejansko deluje. Nisem imel nobenih problemov z vključevanjem Tear Free, kot je prikazano na zgornji sliki, le na zgornji gumb sem prestavil in sedaj ni nobene sledi tearinga. Tudi v filmih ni nobene sledi o tearingu tako, da zaenkrat deluje.

LP :)

Icematxyz ::

OK torej +1 za AMD.

Uporabnik na sliki višje pa ima težave za to, ker ima na grafično kartico priključene 3 monitorje visoke ločljivosti in preprosto premalo grafičnega pomnilnika se nahaja na grafični kartici za delovanje te "funkcije". Pri igranju kakšnih 3D iger boš morda želel Tear Free izključiti in s tem morda pridobiš nekaj na "zmogljivosti". Ne vem, preizkusi sam. Tear Free če se ne motim, bo razvit in na voljo tudi v odprto kodnem gonilniku. Kakorkoli AMD je se kot kaže za Linux uporabnike potrudil in to je treba pozdraviti.

opeter ::

Icematxyz je izjavil:

@opeter

Si slučajno pred tem kaj ročno nastavljal v /etc/fstab?


Ne, da bi vedel.
Za automount uporabljam orodje pysdm, katerega sem našel s pomočjo tega vodiča:
http://helpforlinux.blogspot.com/2008/0...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

opeter ::

Našel sem eno zanimivo distribucijo, zgrajeno na Ubuntu osnovi:



http://moonos.org/

http://desktoplinuxreviews.com/2011/01/...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Icematxyz ::

opeter je izjavil:

Icematxyz je izjavil:

@opeter

Si slučajno pred tem kaj ročno nastavljal v /etc/fstab?


Ne, da bi vedel.
Za automount uporabljam orodje pysdm, katerega sem našel s pomočjo tega vodiča:
http://helpforlinux.blogspot.com/2008/0...


Seveda je to orodje za nastavljanje fstab. ;)

Icematxyz ::

Ubuntu Font Family Art



OMG

Cross-Distro Application Installer



Developers from Fedora, Ubuntu, Debian, Suse, and Mageia attended to a conference last week in which they've tried to find a way to make "installing and removing software on Linux suck less."


Kot kaže bo v prihodnosti morda več različnih distribucij uporabljalo Programsko središče Ubuntu (ime bo verjetno drugačno) za iskanje programske opreme. Najprej so predvidene osnovne stvari, kot je centralna baza za iskanje aplikacij, ki so na voljo v različnih distribucijah, souporaba metapodatkov, komentarji in glasovi... Zanimiva reč.

WebUpd8

Še nekaj o Natty Narwhal novostih:

Review/Rating

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

dux ::

@Icematyxyz: Morda bi lahko vse nove stvari, ki bodo prišle v 11.04 začel pisati v ločeno temo in se tam začnejo tudi zbirati komentarji vprašanja, itd..

Naslednji teden izide alfa 2. Do takrat bo v 11.04 prišla večina novih stvari in jo bo najbrž več ljudi (med drugim tudi jaz) začelo preizkušati.
Upanje je v nasih odlocitvah

Icematxyz ::

Kaj pa vem. Lahko kdo drug odpre temo, če meni da je tako prav. Sam menim, da bo čez nekje slabe 3 mesece bolj primeren čas za to.

Natty Narwhal bo kot kaže odličen zvarek programske opreme in "beta" preizkuševalcev ne vem če je toliko, da bi bilo dosti aktivnosti. Po drugi strani bi pa morda marsikdo nepremišljeno nadgradil zadevo ali se po nepotrebnem "mučil".

Icematxyz ::

Linus ne uporablja Ubuntu, ker je po njegovem menenju bolj primeren za uporabnike Windows OS in Apple OS, kot razvijalce jedra. :)

So naturally, I asked what Linus thought about Ubuntu, and the first thing he said was that he is not an Ubuntu user.

WarpedGone ::

Icematxyz je izjavil:

Sicer pa ne bomo več nekaj slepomišili:

1.) Imaš nameščeno 32 bit različico Ubuntu?
2.) Vpiši v terminal lsusb in povej če je v izpisu kašen vnos AsusTek, Inc. MultiTouch(YFO).

Oglašam se, ker se mi ta problem zopet pojavlja. Sedaj BREZ vštekane katerekoli zunanje miši. Crkne vgrajeni tuchpad sam zase. Miško povrne le reset - prisilni, ker prek tipkovnice ne znam pridit do shutdowna ...

Imam 32bitni Ubuntu 10.10, katerega sem "rodil" iz totalno zblojene Ubuntu NetBook Remix.

lsusb pokaže:
____@eeePC-T101MT:~$ lsusb
Bus 005 Device 002: ID 0b05:1788 ASUSTek Computer, Inc.
Bus 005 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 004 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 003 Device 002: ID 0eef:480d D-WAV Scientific Co., Ltd
Bus 003 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 001 Device 003: ID 13d3:5111 IMC Networks Integrated Webcam
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
____@eeePC-T101MT:~$

Nameščene vse uradne posodobitve.
Zbogom in hvala za vse ribe

Icematxyz ::

Vpiši/prilepi v terminal (4 vrstice):

sudo apt-add-repository ppa:plippo/t101mt
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
sudo apt-get install eeepc-acpi-workaround egalax-multitouch-driver-common eeepc-brightness-workaround eeepc-powersave eeepc-touchpad-twofingers


In ponovno zaženi računalnik.

Ker imaš zaslon prve generacije in posodobljen Ubuntu ne rabiš več ročno nameščati jedra, ker so "rešili zadevo" v uradnem jedru. Preveri tudi če se nahaja kaj pod:

Sistem->Skrbništvo->Calibrate Touch Screen

Ker uporabljaš Eee PC lahko namestiš (če želiš) za podpro SHE še Jupiter (4 vrstice):

sudo add-apt-repository ppa:webupd8team/jupiter
sudo apt-get update
sudo apt-get install jupiter
sudo apt-get install jupiter-support-eee


Jupiter



WebUpd8

To je neka osnova za to strojno opremo v Maverick Meerkat. Je še pa potem morda možen kakšen "fine tuning" ampak pustimo to. Glavno vprašanje je seveda, če bo prvi del (postopek) odpravil primarno težavo! To testiraj in povej.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Če smo ravno na področju strojne opreme:



Specifikacije:
* 1.66 Ghz Intel Atom CPU
* 1-2 GB DDR3 RAM
* 16-32GB SSD (solid state) storage.
* 10” capacitive screen (resolution still unknown)
* 1.3 mega-pixel web camera
* 2 x USB 2.0
* 1 x HDMI out
* 3.5mm head phone jack
* 3G option
* WIFI
* Bluetooth


Predvidena cena:
pricing is expected to start at $400 for the 16Gb model and WIFI. The 3G option will be an extra $50.


OMG & Giz-China

WarpedGone ::

Storjeno vse predlagano, kolk bo profita pri crkovanju miši bom še vidu.

V meniju ni nikakršne kalibracije touchschreena.
Jupterju se o touchscreenu ne sanja in ga ob zasuku zaslona ne zarotira. Leta 2011. Za kozlat.

Multitouch touchpad je pa omejen na dvoprstno vertikalno skrolanje. Prej sm skrolal z enim prstom ob robu touchpada, ker je blo enakovredno "težko".

Skratka, nobenga profita od dodatne SW navlake, problematične stvari pa ostajajo problematične.

Ja, sm negativno nastrojen. Ker ne prenesem polovičarstva, šminke in prazne reklame.
Zbogom in hvala za vse ribe

Icematxyz ::

Jupiter ni namenjen vrtenju zaslona v navezi z obračanjem prenosnika. Sem napisal da nudi podporo za Asus Eee PC SHE. Nima Jupiter nobene povezave s tem področjem, ki ga omenjaš.

Glede "profita" navlake pa sem spet napisal, za kaj se gre in kaj testiraj če deluje ali ne. Miš.

Icematxyz ::

"Profit" te navlake je ranga, da bi se Ubuntu moral odzvati na takšen ukaze, če jih vpišeš v terminal:

touchrotate left
touchrotate normal
...


Na tej podlagi lahko v letu 2011 vrtiš zaslon...

Zdaj če te to še zanima povej in preizkusi če je temu res tako, če ne pa tudi povej, da se ne bo izgubljalo časa. Se pravi potrebno bo to zadevo spraviti na kakšen gumb...

Zgodovina sprememb…

««
14 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1066316455 (1967) polozweii
»

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Operacijski sistemi
813182407 (148346) Icematxyz
»

Ubuntu 10.04 LTS - Change is coming (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
999134645 (97531) Icematxyz
»

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
981167998 (140645) Icematxyz
»

Izšel Ubuntu 11.04 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
20648629 (38491) Icematxyz

Več podobnih tem