» »

HTC Tattoo ali Samsung Galaxy Spica?

HTC Tattoo ali Samsung Galaxy Spica?

unknown555 ::

Odločam se za nakup mobilnega telefona. Najbolj všeč sta mi HTC Tattoo in Samsung Galaxy Spica. Zanima me kateri se vam zdi boljši? Pozna gdo kakšen drugi mobitel takega ranga?

ziga1990 ::

jaz bi na tvojem mestu uzel HTC tattoo,ker ga imam tudi sam in me je pozitivno presenetil s svojo hitrostjo in prilagodljivostjo.

St235 ::

Pri tattoo se kot negativno omenja, da nima standardne dimenzije zaslona in zato določene aplikacije pisane za android ne funkcionirajo. Spice je pa kot vem po vseh kriterijih android telefon.

ziga1990 ::

to mas prav zaradi reselucije ne more poganjat vseh aplikacij ampak za prvi pametni telefon je pa zelo dobr

JOKER ::

Vsekakor vzemi HTC .
Vse kar se začne z HTC je pameten nakup.

Jaz imam že 4 HTC telefon (začel sem z S730) in moram reči, da skoraj ne kupim več druga kot HTC in pa še Nokia prideta v ožji izbor.
Vsi ostali pametni telefoni so pa itak samo kopije - hočem reči, da ostali proizvajalci, samo ponavljajo za vodilnimi proizvajalci telefonov z WIN MOBILE Systemom.
________________________________________________________
Ka te češ ....

ziga1990 ::

JOKER je izjavil:

Vsekakor vzemi HTC .
Vse kar se začne z HTC je pameten nakup.

Jaz imam že 4 HTC telefon (začel sem z S730) in moram reči, da skoraj ne kupim več druga kot HTC in pa še Nokia prideta v ožji izbor.
Vsi ostali pametni telefoni so pa itak samo kopije - hočem reči, da ostali proizvajalci, samo ponavljajo za vodilnimi proizvajalci telefonov z WIN MOBILE Systemom.


1.)koliksna je življenska doba htc-jev?

JOKER ::

Življenska doba je relativna stvar.

Če ti ne paziš na telefon, ga mečeš po mizi, ti pada na tla, potem vedi, da je življenska doba zelo majhna, plus tega se pa življenska doba ne meri z odnosom lastnika do telefona. Baterija ko enkrat začne pojenjat, pa nabaviš novo, morda še ohišje in je telefon kot nov.

Jaz sem vse prej prodal, ampak še danes mi je najbolj žal S730tke, zato pa sem si pred kratkim zaželel ponovno telefon z tipkovnico brez touch screena in tako imam sedaj HTC S740 .

Glej, vsak ima svoj okus ... jaz pač prisegam na HTC in takoj zatem na Nokijo. Ostali odpadejo, sploh pa Samsung. Zgolj moje osebno mnenje!!
________________________________________________________
Ka te češ ....

ziga1990 ::

JOKER je izjavil:

Življenska doba je relativna stvar.

Če ti ne paziš na telefon, ga mečeš po mizi, ti pada na tla, potem vedi, da je življenska doba zelo majhna, plus tega se pa življenska doba ne meri z odnosom lastnika do telefona. Baterija ko enkrat začne pojenjat, pa nabaviš novo, morda še ohišje in je telefon kot nov.

Jaz sem vse prej prodal, ampak še danes mi je najbolj žal S730tke, zato pa sem si pred kratkim zaželel ponovno telefon z tipkovnico brez touch screena in tako imam sedaj HTC S740 .

Glej, vsak ima svoj okus ... jaz pač prisegam na HTC in takoj zatem na Nokijo. Ostali odpadejo, sploh pa Samsung. Zgolj moje osebno mnenje!!


ali si pri mobitelu ali simobilu?

OldSkul ::

Dejstvo je, da ima spica večji zaslon + večja ločljivost, ima hitrejši procesor (528 vs 800), ima močnejšo baterijo (1100 vs 1500), ima 2.1 android s slo menijem

Sam imam Spico in sem izredno zadovoljen, tako da predlagam da ni treba gledat samo na znamko HTC, ampak glej predvsem kaj telefon nudi in tu zmaga Spica.

http://www.gsmarena.com/compare.php3?id...

blaz87 ::

Moti me, ker spica nima radia.
Drugače nevem kakšne prednosti ni, razen resolucije, ter malenkost baterije...

OldSkul ::

ja nima radia in nima mikrofona, kar mene moti, ampak se da preživet. Je pa vse ostalo toliko boljše, da HTC tattoja sploh nisem vzel v obzir. Pač sem dal tistih 160EUR pri mobitelu in imam za en čas mir. Pa še updejti prihajajo redno ven, tako da ima spica 2.1 android že nekaj časa.

unknown555 ::

Kakšen usb priključek ima Spica in kakšen tattoo?
Ima kateri izmed niju navaden micro usb?
Zanima me tudi priključek za slušalke kakšen imata?

strictom ::

Tattoo ima 3,5mm jack za slušalke in microUSB za polnjenje in prenost podatkov.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

lexios ::

HTC Tatto: resistive touch screen
...sam se med tipkanjem na aparatu boljše polovice (HTC Tattoo) večkrat dobesedno trudim, da kaj napišem (na svojem K800i - fizična tipkovnica - bi v tem času napisal cel roman).

Spica: capacitive touch screen
...menda boljši?

Ne vem pa koliko se dejansko razlika pri tipkanju lahko pozna?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Zorroslav ::

Tatto ma htc-jev grafični vmesnik, samsung ma golega androida.Posledica: meniji na tattoo-ju zgledajo prekleto lepo.

strictom ::

Js lahk na tattooju dokaj hitro pišem. Fizična tipkovnica like speed even.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

js osebno ::

Na rezistivni tipkovnici niti pol tako hitro kot na kapacitivni...

strictom ::

Zakaj?
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

js osebno ::

Multitouch. Ko enkrat presežeš odzivno hitrost zaslona nastanejo zbrkljarije... Ker pri rezistivnih je potrebno prste odmikati od zaslona, da lahko pritisnemo na drug znak. Pri nekaterih kapacitivnih pa tega problema ni in je pisanje mnogo hitrejše...

bajsibajsi ::

Po primerjavi obeh in prebiranju recenzij, se po mojem mnenju Tattoo niti ne more enakovredno kosati s Spico... razen kaksne izjeme (npr. radio) nima Tattoo nicesar, kar bi se lahko primerjalo s specifikacijo Spice, ki poseka ta HTC na kar dosti nivojih. No Tattoo ima vsaj visji nivo sevanja... :p

edit/ Spica podpira multitouch? O_o

Zgodovina sprememb…

ziga1990 ::

jaz imam tattoo-ja pa ce ga primerjam z bratovo Omnio 2 je moj odzivnejsi sam res pa je da pri pisanju zahteva malo natančnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTC Tattoo - Simobil (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
24234852 (16007) errhec
»

nakup telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
161831 (1600) Axl Rose
»

Prihajajoči telefoni pri simobilu?

Oddelek: Mobilne tehnologije
101470 (1414) Ted
»

Kateri telefon nabavit (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
929419 (6020) globoko grlo
»

HTC Tatto zaklep

Oddelek: Mobilne tehnologije
151587 (1334) Zorroslav

Več podobnih tem