» »

Nesreča in mladi voznik

Nesreča in mladi voznik

timek ::

Dober dan.

No da povem imel sem karambol(nič hujšega) in sem žal napihal. Policaj mi je dodelil 3 kazenske točke. Ampak policaj mi je tudi rekel da bom dobil sodnika.
Sedaj me pa zanima kaj bo sodnik razsodil, ali je možno da mi odvzamejo izpit.

st0jko ::

Upam da ti ga. Le tako te bo izučilo.
keks?

matejmesar ::

Upam da se zavedaš, da boš moral tudi vso škodo plačat sam.
V kolikor bo zavarovalnica kaj izplačevala, bo iztirjala od tebe.

LPM

jype ::

timek> in sem žal napihal.

A si prej pil alkohol?

Ker če ja - a si bukov?

;-) ::

Zadnje čase dost primerov čujem ko ne vzamejo izpita pa tudi če naredi pijan mlad voznik nesrečo. WTF kje je tisti zakon da moraš imeti 0.0 !?

Upam da ti ga vzamejo.

timek ::

No nisem glih pričakoval takih odgovorov...ampak uredu, dajte si duška.

TOP ::

Pa kaj ti misliš da ti bo sodnik ponudu še eno pivo:))Tu je oduzem vozniškega 100 posto+velika denarna kazen+plačilo škode.To pomeni še enkrat ga bo treba delat.Jaz se ne bi upal tukaj sploh tako spraševal,ker bi me bilo sram.Upam da ti ga vzamejo za 2 leti.Mater sem nesramen:))
Ej fant upam da se zavedaš kaj si naredu.Pa ni problem,ker si bil pijan,problem je nesreča,ki si jo povzroču.Ja jaz tud upam da ti vzamejo vozniški,ker si potencjalno nevaren voznik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

timek ::

Prvo kot prvo nesreče nisem povzročil jaz, ampak drugi voznik. Meni je pa alkohol ostal v krvi od prejšnega dne ker smo feštal.

Nisem nč jst neveren voznik!!!

mouser ::

keri spamerji noben ne zna konkretnga odgovra napisat sam vaša predvidevanja pa vaše želje..upam da vam usem uzamejo izpit za kolo ;)

imallears ::

Men se je isto zgodil, pa me je izučil. En pir sm spil, pa šel pelat, pa je pršlo do manjše nesreče (ne po moji krivdi, oz. v najslabšem primeru deljena krivda), seveda sem js najebu. Napihu sm pa minimalno (dost manj k je dovoljeno še napihat, če nisi več mladi voznik). Mogoče zarad tega nism dobu sodnika.

V glavnem, nauk: dokler nam meu 2 let izpit ne spijem niti deci najbol švohnga pira predn grem pelat. Pol pa max. 1, ker po 3h ga že začnem čutit, po enem je pa tko k bi kokakolo spil (pa še vem zdej kolk napiham če sm v normalni fizični kondiciji pa spijem en pir.

edit: če se misl kdo pelat na več k en pir s kolegi, bolš da ga baba pele :). Če mislš pa kej druzga pit pa bolš da ne greš v avto.

Zgodovina sprememb…

jype ::

timek> No nisem glih pričakoval takih odgovorov...ampak uredu, dajte si duška.

Ne razumeš. Disciplina v prometu je izjemno pomemben dejavnik in absolutno nujen za (_MOJO_) varnost. Če se vsedeš za volan, ne smeš imeti v krvi nobenih reči, ki bi vplivale na tvojo sposobnost vožnje. Meni je vseeno, če država "starim mačkom" dovoli četrt promila ali kolikor že - sami od sebe morajo razumeti, da je nevarnosti v prometu dovolj že ko so trezni in da ni zgolj alkohol tisti, ki naredi človeka nesposobnega za vožnjo. Uvidevnost do ostalih udeležencev terja, da se izločiš iz prometa vedno, kadar na vožnjo nisi pripravljen (in zavedati se moraš, da po zaužitju psihoaktivne snovi nisi nikoli).

Ni vprašanje tega, ali je šlo le za neškodljivo pivo ali ne, dejstvo je, da se nesreče zaradi takih šlamparij dogajajo pogosteje in kar je še bolj zoprno - nekatere od teh nesreč se končajo s strahotnimi posledicami. Ne igraš se zgolj s svojim življenjem, ampak tudi z mojim, in življenji vseh ostalih udeležencev v prometu - to pa je popolnoma nedopustno.

Vsakič, ko se usedeš v vozilo, si predstavljaj, da stojiš ob truplu svoje deklice (ali kogarkoli pač imaš najraje), zraven pa stoji voznik, ki je nesrečo s smrtnim izidom povzročil (bodisi je bil vinjen, je med vožnjo kvačkal z mobilnim telefonom, ali pa je imel zgolj slab dan in zato med vožnjo ni bil pozoren na okolico). Če lahko razumeš, kako se reč utegne končati, se boš zagotovo zlahka odpovedal tako ali drugače rizični vožnji (in pač poklical taksi ali se peljal z avtobusom).

Če se boš potrudil in postal vzoren voznik, se ti najlepše zahvaljujem in ti obljubljam, da se bom tudi sam vedno držal teh preprostih načel, da boš tudi ti deležen večje varnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

hotlips ::

KOt mlademu vozniku ti ne vzamejo izpita avtomatično, če napihaš. Je pa res da takoj pločuješ od 0.0 naprej. Dokler si mlad voznik zgubiš izpit ko zbereš 7 točk, tko da izpita (sem skor 100po100) ne bi smel zgubit.

Je pa dost butast, da se alkoholizeran naokol prevažaš, v vsakem primeru neumnost, neglede na to kolk časa ma kdo izpit.

lp.hl

mouser ::

no fora je u tem da ste zgresil cist temo kokr sm jz prebrou ni blo da potrebuje moralno pridiko, ker če bi potem bi bila tema tudi takšna.tko da lah odprete svojo temo pa zacnete tm pisat kaj je prou pa kaj ne tuki nj se pa kšn oglas k ji je imel takšno izkušnjo in pove kaj naj bi sodnik razsodil TO JE TUDI UPRASANJE TE TEME KAJ NE? =)

jype ::

Če bi se fant vozil le po tistih cestah, ki niso za javni promet, bi bil seveda tiho. Ker se vozi po istih kot jaz, se počutim več kot zgolj poklicanega pridigat - individualna lekcija je nič manj kot obvezna!

Morda se pa spametuje in bo to nekega dne nekomu rešilo življenje.

;-) ::

Prvo kot prvo nesreče nisem povzročil jaz, ampak drugi voznik. Meni je pa alkohol ostal v krvi od prejšnega dne ker smo feštal.

Nisem nč jst neveren voznik!!!


Ko te zaprejo do iztreznitve te za okoli 6 ur. Torej tega ne vrjamem najbolj. Kolegica ga je dopoldan pila zvečer je imela prometno in ni napihala nič-da ne napihaš ne traja tolk časa, kot da bi ti kri jemali.

timek ::

@jype Dej če ne ves odgovora na moj vprašanje, ne več pisat v to temo, pridig sem imel že dovolj.

@;-) Jah lej model zgleda sem velik popil, premal spal itd...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: timek ()

jype ::

Me veseli. Upam, da si vsako posebej pozorno poslušal.

kmetek ::

Prvo kot prvo nesreče nisem povzročil jaz, ampak drugi voznik. Meni je pa alkohol ostal v krvi od prejšnega dne ker smo feštal.

Nisem nč jst neveren voznik!!!


lol potem si bil koma še od prej. Upam, da ti vzamejo vozniško + 1000e kazen + sodnika itd.

mouser ::

Prvo kot prvo nesreče nisem povzročil jaz, ampak drugi voznik. Meni je pa alkohol ostal v krvi od prejšnega dne ker smo feštal.

Nisem nč jst neveren voznik!!!


lol potem si bil koma še od prej. Upam, da ti vzamejo vozniško + 1000e kazen + sodnika itd.

upam da se ti kj podobenga zgodi =)

bluefish ::

No nisem glih pričakoval takih odgovorov...ampak uredu, dajte si duška.
Ja, verjetno si pričakoval pohvale in oboževanje za to.

Sedaj me pa zanima kaj bo sodnik razsodil, ali je možno da mi odvzamejo izpit.
Kakor bo. Odvisno tudi od tega, ali bo imel slab ali dober dan.

Meni je pa alkohol ostal v krvi od prejšnega dne ker smo feštal.
Torej si vedel, da si nalit. Toliko slabše. Pazi, da tega ne boš preveč govoril naokoli.

Nisem nč jst neveren voznik!!!
Hja, če greš zavestno nalit na cesto, potem si.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

timek ::

Ja a pa razumete da jst nisem biu kriv za nesrečo.

THX 1138 ::

Timek

Drugače obstajajo tečaji, če bi si želel znebit kazenskih pik.

Glede kazni, odvzem vozniškega ne bo, bo pa denarna kazen(majhna verjet ne).

Glede morale in pridig pa tole...so že drugi vse povedali:)

imallears ::

Pa kaj bi zdej se rad. Nekter so zlil svoj žolč. Js sm ti povedu da sodnika niti dubu nism. Tam pr sodniku, če ga boš dubu sploh, pa tko ne bi smel bit problemov, razn če nisi neki ekstra zajebu,napihu, whatever.

Hvalu te pa noben ne bo.

šernk ::

kar jst vem po 8ih urah ne napihaš nič več...vsaj tako mi je dokaj zanesljiv vir povedal

alkohol pa ostane v krvi ne vem 24 ali 48 ur?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

timek ::

No nisem glih pričakoval takih odgovorov...ampak uredu, dajte si duška.

Pričakoval sem da bodo odgovarjali ljudje, ki vsaj približno vejo kaj bo naredil sodnik

@THX 1138 Hvala za odgovor

Pa kaj je z vami a mislite da sem se prišel hvalit??
Ne rabim jaz nobenih pohval, sploh pa ne od vas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: timek ()

matejmesar ::

Po mojem laičnem mnenju (ne iz prve roke):
Kazen za alko si že/ oz. boš dobil.
Naprej je odvisno od tega, kdo je kriv, kar bo dejansko ugotavljal šele sodnik.
Če je zadeva jasna da nisi, potem najbrž obdržiš izpit.
Če je vključena še zavarovalnica, je možen regresijski zahtevek.
Če bi bil kriv, bi ga dobil zagotovo, v tvojem primeru pa ne vem.

LPM
PS: V primerjavi z drugimi podobnimi temami si jo še poceni odnesel s kritikami. To bi moral pričakovat.

imagodei ::

> "kar jst vem po 8ih urah ne napihaš nič več...vsaj tako mi je dokaj zanesljiv vir povedal"

Ne vem, zakaj bi bilo to res. Alkohol se pač v nekih majhnih količinah izloča tudi skozi pljuča in iz te količine se da zelo natančno oceniti količino alkohola v krvi. Če ne napihaš, pomeni, da v krvi ni več alkohola.

> "alkohol pa ostane v krvi ne vem 24 ali 48 ur? "

Zdejle ne vem na pamet, kako točno poteka razkrajanje, ampak načeloma jetra (oz. encimi) postopoma razgrajujejo alkohol. Definitivno je skupni čas do iztreznitve odvisen od količine alkohola v krvi. Več kot ga popiješ, dlje časa traja, da se razgradi.

Odvisno tudi od tvoje konstrukcije: alkohol iz kozarčka žganega se pač razporedi po celem telesu in če imaš 50 kil, je to precej manj materiala, kot če imaš 100 kil. Na mililiter krvi pride popolnoma drugačna cifra alkohola. Poleg tega se ljudje razlikujemo tudi po količini encimov, ki razgrajujejo alkohol (npr. znano je, da imamo Evropejci precej več alkohol dehidrogenaz, kot pa Azijci, zato boljše prenašamo enake količine alkohola.) IOW, če povprečen Japonec cel večer počasi pije alkohol, bo na koncu bolj in dlje časa pijan, kot povprečen Slovenec.

Skratka, če popiješ 2 pira, imaš 100 kil in v telesu precej alkohol dehidrogenaz, potem boš morda že v kakih 2 urah legalno sposoben sesti za volan.

Če pa preko celega večera popiješ ene dva litra vina, imaš 60 kil in bolj malo alkohol dehidrogenaz, boš pa čez 12 ur še gladko napihal.
- Hoc est qui sumus -

SkIDiver ::

Ne vem no od kje vam teorije, da si po 6ih ali 8ih urah trezen in podobno.

Iz osebne prakse (ko sem še konzumiral alkohol) lahko povem, da sem bil po 24 urah še vinjen in nesposoben za vožnjo. Toliko o 6ih in 8ih urah in treznosti. Bil sem redni uživalec alkohola kar pomeni, da je bil organizem vajen večjih količin pa vseen ni šlo skozi po 24 urah kadar so bile večje količine.

PS: Zgornje ni hvala samo info, da se lahko tudi to zgodi, da po 24 urah nisi povsem OK. Seveda pa zavisi tudi od posameznika do posameznika.

PS2: Vozil nisem nikoli, da se ne bo kdo po nepotrebnem razpisoval:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

Tody ::

Človek to si se ga moral konkretno nabutat da si po 24 urah bil še pijan. Nekateri res pretiravajo in spijejo po 10-15 pirov na noč. Al pa litr vodke/jegrmajstra in podobno. Seveda ne moreš procesirat tega alkota.

Povprečje za normalen moški organizem, ki je normalno jedel (torej ni kak vegi ali ni jedel sploh) je pol litra piva na eno uro.

lonz ::

@SkiDiver

Ja kolk si ga pa pol spil? Telo metabilizira od 12 mL (ženske in japonci...) do 38 mL (kenkretni deci...)na uro alkohola. 38 mL je 3/4 laškega pira. Na uro. Lahko, da sem se usekal pri izračunih, al pa si se ti usekal pri 24 urah; al pa spil pivovarno laško...
...arrrrrr, shiver me timbers...

STASI ::

V povprečju se 0,15 grama alkohola na kilogram krvi razgrajuje eno uro
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: STASI ()

SkIDiver ::

Dobr to je bil ekstrem od ekstrema in je primer. Kuhal smo šnopc pa preden je blo kaj izdelka smo pil ostale alkoholne in žgane pijače.

Da se nisem zmotil pri 24 urah pa sem povsem prepričan, ker sem klical domov, da pridejo po mene in avto:) in se tisti dan nisem upal vozit, ker se je vohal alkohol iz ustne votline po čemer sem sklepal, da je še prisotnost v krvi pa tudi naslednji dan zjutraj nisem bil še čisto OK. Tudi počutje je bilo nekako temu primerno. Ne ravno prepričljiva orientacija in ravnotežje.

PS: Sej sem napisal, da sem redno užival alkohol. Očitno je bil organizem dobro navajen. No danes sem čisto zadet že ob požirku piva, ki je zmešan v Cocto (to pa paše pri domači pici):)

imagodei ::

SkIDiver> "Ne vem no od kje vam teorije, da si po 6ih ali 8ih urah trezen in podobno."

What STASI said.

SkIDiver> "Iz osebne prakse (ko sem še konzumiral alkohol) lahko povem, da sem bil po 24 urah še vinjen in nesposoben za vožnjo. Toliko o 6ih in 8ih urah in treznosti."

Po 24 urah od kdaj? Od začetka pitja, ali od konca pitja? Če ga ti začneš ob 8h zvečer žgat, zadnjo redbull vodko oz. pir pa rukneš ob 3h zjutraj, potem očitno ne boš trezen ob 7h zjutraj. Če si pa popil 3-4 pire okoli 8h zvečer, boš pa naslednje jutro ob 8h kamot čist trezen.

Drugače gre pa pri razgradnji alkohola za delno oksidacijo in že po prvi oksidaciji nastaja etanal (aldehid), ki je odgovoren za večino simptomov "mačka", kasnej pa to zoksidira do ocetne kisline in seveda končno do CO2 (in H20), kar tudi ne vpliva ravno blagodejno. Tko da, takrat ko se ti počutiš še čisto povoženega od alkohola, si morda legalno(!) že sposoben vozit in ne bi nič napihal.

SkIDiver> "Bil sem redni uživalec alkohola kar pomeni, da je bil organizem vajen večjih količin pa vseen ni šlo skozi po 24 urah kadar so bile večje količine."

Kaj naj ti rečem... Če si ga bolj navajen, to ne pomeni, da ga tvoje telo hitrejš presnavlja. Pomeni samo, da razvije določeno toleranco, ne pa, da se ti bo zdej namesto v (ajde) 24 urah zadeva razgradila kar v 18 ali 12-ih urah.
- Hoc est qui sumus -

SkIDiver ::

Govorim o koncu pitja ne začetku.
O navajenosti organizma pa govorim v smislu, da je telo toliko preneslo in se je pač toliko časa presnavljal sam alkohol in ne, da se je hitreje.

Nehal sem ob 5ih zjutraj in ob 21 uri, ko sem šel spet spat nisem bil še OK. Ob 6ih, ko sem ustal je še vedno bilo nekaj priokusa.

Jaz se skratka raje nisem igral.

opeter ::

SkIDiver> "Ob 6ih, ko sem ustal je še vedno bilo nekaj priokusa."

Jah, veš, dobro je, če si včasih zvečer umiješ zobe, pa to...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

SkIDiver ::

Vem, vem:). Mogoče je bila težava v tem, da nisem še vedel, da obstaja strgalo za jezik;)

lonz ::

Ob 6h zjutraj si imel mačka in izčrpan organizem, alkohola pa bore malo.
...arrrrrr, shiver me timbers...

SkIDiver ::

Tudi možno. No sem pa vedno prakticiral, da sem se nacejal ptoem z vodo, da ni glava bolela.

Tear_DR0P ::

nah alkohol se vseeo razgraja ~po eno enoto na uro (tore šilce žganja na uro), tko da če jih rukneš 24, boš kr 24 ur nezmožen vozit, pa tud če to razporediš na 12 ur žura
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alkohol (pivo) in morebitno pihanje

Oddelek: Na cesti
3418434 (3004) feryz
»

Napihal sem (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25429339 (6205) Kvinta
»

Alkotest

Oddelek: Loža
244955 (4421) Tear_DR0P
»

Vožnja pod vplivom alkohola - Voznik začetnik!!!

Oddelek: Loža
4313735 (12771) gzibret
»

Škandalozna luknja v zakonu

Oddelek: Loža
205565 (4768) MadMicka

Več podobnih tem