» »

Napihal sem

Napihal sem

Vajenc ::

Po petih, se ti samo zdi, da "bolje" voziš, oz. morda celo res bolje voziš (bolj smoth), vendar ne tako varno kot po 0 ali 1 pivu.

Goldee ::

Jaz po enem pivu vozim nespremenjeno, če bi pihnil, pa bi verjetno vseeno sledila neka kazen (v primeru 0 promilov).

Zakaj vsi omenjate eno pivo, eno kozarec vina... saj vsi vemo, da po taki količini alkohola ne napihaš nič. Tudi če spiješ eno pivo/dcl vina in greš takoj vozit imaš pravico, da zahtevaš 15 minut, preden te lahko preverijo z alkotestom (da ne pride do napačnega rezultata). In bo pokazalo 0. Če zraven še ješ, pa sploh. V primeru pa, da ti po enem pivu pokaže pozitivno, očitno nisi sposoben (normalno) prenesti take količine alkohola. Pač, moje stališče glede alkohola je zelo striktno - če piješ, ne vozi in vice versa. Saj ni tako težko ali?
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Turtle ::

Če pa zraven še dva jointa pokadiš, pa sploh se ti zdi da si smooth ti in vožnja...-:\ Alkohol ubija na in izven ceste....Ne sodi skupaj z avtomobili in še z marsičem....

STASI ::

Nekaj statistike glede nesreč in alkohola v Sloveniji:

Prometna varnost v obdobju od januarja do decembra 2006
Alkohol v prometu
Še nekaj statistike!

Človek se zamisli nad statistiko in nekaterimi na temu forumu!:\
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Matev ::

jaz po 10pirih vozim ko niki lavda
in noben policaj nima kaj za bentlat

/ironija on

Vajenc ::

Alkohol ubija na in izven ceste....
Jasno, v preveliki količini. Voda ravno tako.
Ne sodi skupaj z avtomobili in še z marsičem....
Pivo sodi na klepet s prijatelji, sodelovci ... in če sem sposoben po enem pivu pripeljati varno (tako kot brez enega piva) do doma, se mi zdi kazen za to nesmiselna. Bolj smiselna je zame preverba trenutne motorične sposobnosti. Zmatrani vozniki so ravno tako nevarni za promet, pa napihajo 0 p..
Zakaj vsi omenjate eno pivo, eno kozarec vina...
Eno pivo je v prispodobi zaradi omenjanja 0 promilov, ponavadi (ne vedno, včasih spijem samo enega za žejo) jih je več, vendar takrat vedno iščem variante za drugačen prevoz domov.

zee ::

... in če sem sposoben po enem pivu pripeljati varno ...

zaradi tebi podobnih je prebiranje črne kronike podobno prebiranju poročila o padlih v Iraku.

kot je nekdo napisal: vožnja in pitje alkohola se med sabo izključujeta.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Turtle ::

Liter vode te ne bo ubill, razen če si prej spil tok da padeš v lužo in utonš.

...liter vina te že lahko, pa tud če prej leta sam vodo piješ.....


....Pivo sodi na klepet s prijatelji, sodelovci ...

Zakaj? Kaj kot otrok, si tud rabil eno pivo spit, da ste se lahk "pogovarjal" in igral?


...karkoli obračaš Alkohol in avto ne gresta skupaj....

Vajenc ::

Da se razumemo, če si pijan, ne sodiš v avto.

Glede statistike pa je nekaj tudi na tem, da si veliko Slovencev privožči kozarček dva na dan. Mislite, bi se z abstinenco vse Slovenije, nesreče prepolovile? IMO ne, ker nekdo ki zagreši nasrečo zaradi tipkanja sms-a med vožnjo, in se kasneje izkaže, da je spil pivo pred vožnjo, nesreči ni botroval tisti pir. Ali pa, če prileti v ovinek 140, kjer bi moral iti 40, tudi ni krivec, za vožnjo po nasprotnem pasu, tisto pivo.

Žalostni pa so tisti primeri, v katerih je imel voznik zmanjšane vozne lastnosti (pijani refleksi ...) in bi v treznem stanju lahko drugače odreagiral. Z motorično preverbo bi se to dalo preveriti. Nekdo trezen zaspi za volanom, ker je psihofizično tako utrujen, da ni sposoben za vozit in njemu se s pihanjem ne more prepovedati vožnje. To je moj point.

BigWhale ::

> Pivo sodi na klepet s prijatelji, sodelovci

Zakaj? Jaz klepetam s prijatelji in sodelavci brez da pijem pivo. Vecina njih prav tako... Smo cudni, a ne? :)

zee ::

napačen point po mojem mnenju.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Vajenc ::

Tudi jaz sem včasih čuden in grem le na "kavo". :P Stvar navade. In če spiješ več kot 3 pive, je neodgovorno do sebe in drugih, če ne greš na taxi. Če te takega zaloti policija, je pravilno, da plačaš kazen. Le način za ugotavljanje stanja pijanosti je zame, s pihanjem, neprimeren.

Goldee ::

Le način za ugotavljanje stanja pijanosti je zame, s pihanjem, neprimeren.

Si mogoče, kot alternativo, imel v mislih nekaj takega?
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Vajenc ::

:D ..., ja nekaj takega.

Goldee ::

Sej nekako se strinjam s tabo - tale si jih je zaslužil. Pa še sam se je. :)
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Gr0unD Zer0 ::

V Evropi1 je okoli 3 % vseh voženj povezanih z vožnjo pod vplivom alkohola in okoli 30 % vseh poškodovanih voznikov je bilo pod vplivom alkohola.

and the other 70%?


http://www.policija.si/si/statistika/pr...
ta link pa sploh ne omenja alkohola


če si pa po treh pirih nezmožen varne vožnje, si tudi pri 0

Goldee ::

če si pa po treh pirih nezmožen varne vožnje, si tudi pri 0

Zakaj? Kako lahko tako posplošiš?
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Gr0unD Zer0 ::

ker po treh pirih, če normalno piješ, enostavno nisi tako pijan, da ne bi bil zmožen varno peljati.(bilo kaj(bicikl, moped), ne samo avto...)

to je mišljen odrasel moški, ki tehta nekje 75 kg(ne vem kolko je povprečje)

verjamem pa da se pozna osebi, ki tehta 50 kil.


je pa res da se eni pač počutijo, kot da so poklicni dirkači že 20 let, in temu primerno tudi vozijo...

mislim da je neprespan ter bolan(prehlajen ipd, po možnosti na kakih zdravilih) človek enako odziven kot zdrav po treh pirih, pa vseeno ne bo dobil kazni če ga ustavijo...

_marko ::

Če ste že tako moralni tukaj....

Kako opravičujete to, da je kazen če uporabljaš GSM med vožnjo 10k SIT, če pa voziš pijan pa 10x več?

V resnici pa si boljši voznik z 1 promilom kot pa z mobitelom v roki.
Pa preprčan sem, da vas tukaj 3/4 tudi telefonira med vožnjo.

Včasih ti postane slabo od tega moraliziranja na S-Tu!
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

_marko ::

->Zakaj? Jaz klepetam s prijatelji in sodelavci brez da pijem pivo. Vecina njih prav tako... Smo cudni, a ne? :)

Čuden si, če bi na vsak način rad prisilil druge, da počnejo enako.
A ti telefoniraš v avtu?

Poleg tega, pa do 0,5 promila se da avto normalno vozit. Ogromno testov je bilo na to temo.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

BigWhale ::

> A ti telefoniraš v avtu?

Seveda z BT slusalko...

Jaz bi prepovedal tudi kajenje v avtu recimo... :)

'FireSTORM' ::

Zakaj vsi omenjate eno pivo, eno kozarec vina...

pol piva(0,25 litra)
dcl vina
0.03 žganega
je količina alkohola ki ga telo razgradi v eni uri
oz. ena enota alkohola
http://www.ivz.si/index.php?akcija=novi...
http://med.over.net/javne_datoteke/novi...

in ne ti meni da po enem kozarčku ne morem napihat
k?
Those penguins.... They sure aint normal....

WarpedGone ::

Vendar pa so kazni še vedno premajhne - zakaj so potem nekateri pripravljeni in tvegajo, da jih ustavijo?


Tisti, ki tvegajo, ne tvegajo zaradi prenizkih kazni. Tvegajo zaradi nepremišljenosti in pomanjkanja čuta odgovornosti. U bistvu se sploh ne zavedajo, da tvegajo. Takšni vozijo sveto prepričani, da so nezmotljivi in da jih ne bodo dobili in da bo vse OK. Tut če jih kdaj dobijo, so še vedno prepričani da bo naslednjič šlo skozi brez problemov, kar ponavadi tudi gre. Policaji jih pač dobijo le občasno, zelo poredko. Občasno pa ne gre in je kdo mrtev.

Kazni vplivajo na večino 'normalnih' odgovornih voznikov, ki že itak vozijo po pameti. Ne nujno 100% po omejitvah, ampak po pameti. Višje so kazni, bolj vozijo po omejitvah. A je zato promet kej bolj varen? Statistika pravi, da niti ne. A lahko torej pričakujemo da bi znatno povečanje kazni kej popravilo situacijo? Težko. Odgovorni vozniki bi se še bolj držali omejitev. Neodgovorni bi pa divjali po starem.
Zbogom in hvala za vse ribe

Matev ::

eno pivo se človeku niti ne pozna ne
če je vajen pijače

drugače je pa mogoče zgolj še bolj previden ker se še zaveda da je okajen

nekaj drugega je po parih pirih

Turtle ::

če si vajen pijače.....hm.... _Jest sem zlo vajen telefonirat a pol lahk to počnem (mam sicer avtoinstalacijo, primer pač ) vajen sem tud jest...jem hitro....a lahk to pol tud počnem med vožnjo.....Alkohol ni edini krivec to sigurno, sam zato pa če ni spoštovali zakon, ne bi bil nikoli krivec....to je razlika....

Gr0unD Zer0 ::

FS in tudi če po tej enoti alkohola napihaš, mislim da ga sploh čutiš nea.

blblb ::

Ce se jaz pravilno spomnim lahko med voznjo jes in pijes (seveda ne alkohola:). Ne vem pa kje sem to slisal tako, da me ne sprasevati, ker tudi sam ne vem ce je res.

lp, blblb

Gr0unD Zer0 ::

in se mi pojavi vprašanje, kdaj bolj varno vozim?
z tremi piri v riti ali z sendvičem v levi ter piksno pijače v desni roki?

m0LN4r ::

a ve kdo kolko je omejitev alkohola za kolesarja?

namrec zadnjič sem videl malo vinjeno osebo na pločniku z kolesom, ki jo je ustavila policija...

aja in kolko je kazen, ali ti odvzemejo izpit za kolo?

hehahheha
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

zee ::

dobiš denarno kazen in lahko celo kazenske pike - kot če bi vozil avtomobil.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Matev ::

aja in kolko je kazen, ali ti odvzemejo izpit za kolo?


mislim da bi bilo res težko ponovno delati izpit za kolo

kje se to ploh naredi?

in ali ga sploh kdo ima? (ve kje ga ima založenega - jaz ne vem)

Gr0unD Zer0 ::

kazenske pike?
kam?
up my arse?(ali izpit za kolo?:D )
pa ko se mu bom zlagal ime, priimek, naslov pa vse po spisku?

kolega je pihno 1.25 na biciklu pa ni dobo pik

m0LN4r ::

ok torej lahko kaznijo vinjenega kolesarja, pa z flomastrom dobi pike po glavi lol kaj pa je z pešci?
Saj pijan pešec ki hodi ob cesti ogroža sebe in okolje okli sebe.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

zee ::

prijatelj dobil sodnika + kazen + pike, ker je napihal na kolesu.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

'FireSTORM' ::

FS in tudi če po tej enoti alkohola napihaš, mislim da ga sploh čutiš nea.

ne gre se čutiš ne čutiš
nesmem napihat, zato se gre...
ok če bi tako malo napihal bi mel verjetno samo denarno kazen ker še moram met 0,0
ampak vseeno, zakaj bi plačal če ni treba...

Matev jaz še ga mam iz tretjega razreda OŠ :D
nevem točno kje mislim pa si kje je :)

kar se pa tiče nevaren/nenevaren voznik
pa je včasih trezen voznik bolj nevaren kot pijan...:D
Those penguins.... They sure aint normal....

Zgodovina sprememb…

Ejsi_Disi ::

Izpit za kolo. Ga imam in to vedno s sabo. :D
Rock n' roll ain't noise pollution!

Goldee ::

in ne ti meni da po enem kozarčku ne morem napihat.
k?


Saj nisem rekel izrecno tebi. Seveda so izjeme, odstopanja. Mogoče si ti en izmed njih. Vendar, kot sem že prej omenil, za veliko večino velja, da, če popiješ en kozarec vina, piva..., ne napihaš nič. Razen recimo v primeru, da je tvoja teža znatno manjša od nominalne. V takem primeru sploh ni dobro, da uživaš alkohol (v večjih količinah). Ampak to je že mal offtopic.
Vse kar sem hotel povedat je to, da ne odobravam pitja in vožnje (moje mnenje, upam, da se še kdo pridruži) in naj se ljudje nehajo sprenevedat, da "en kozarec pa lahko spijem." Lahko, tudi ne bo nič pokazalo. Vendar pa je problem pri ljudeh, ki spijejo en kozarec in potem še en in še en. Tako pa nastajajo nesreče (in kazni) in teme, kot je ta. Prav je, da se taki kaznuje, saj ne spadajo na cesto (v takem stanju).
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

V-i-p ::

Kako spraviti prometne nesreče in smrtne izide na 0 oz. na zelo, zelo velik minimum? Grem stavit, da bi takole šlo bp: Nov zakon, ki bi pravil, da mora voznik med vožnjo imeti 0.0, ker pa vemo, da lahko zaradi cigaret, banan, pa še zaradi česa napihaš, bi dal malenkost odstopanja. Recimo, lahko napihaš od 0.0 do 0.2 brez sankcij. Od 0.2 do 0,5 kazen 1000€, od 0,5 naprej pa kazen 10.000 € in dokončni odvzem vozniškega dovoljenja, čemur sledi ponovni obisk avtošole. Pred uvedbo te spremembe bi "novost" vlačil po vseh medijih, da malo "strah" zleze voznikom v kosti in da se na to pripravijo, potem pa na kak lep datum (recimo 1.1.) pompozno štartal s tem, pa da ga vidim junaka, ki bo upal pijan za volan :).

Dober primer je moj kolega. Avta ni pravočasno registriral, potem pa je rekel, saj bo in se je vozil brez registracije kar nekaj časa. Pa so ga enkrat ustavili, in hopla, avto ni registriran. Dobil je preko 500 € kazni. Avta tudi še sedaj ni registriral, ampak zdaj si niti v trgovino, ki je pet minut stran, ne upa it s tem avtom...

Isto bi bilo s takim zakonom. Zdaj ljudje govorijo, ko kaj spijejo, saj bo, saj me ne bodo ustavili, če pa me bodo, saj ne bom toliko napihal in gredo pijani za volan, pri tako "strašnem" zakonu bi jih zelo zelo malo imelo jajca it pijani za volan, ker bo vedel, da enostavno sledijo preveč velike sankcije. Ali pa tudi na nek način podoben primer. Kolega je v srednji šoli šprical in šprical, pa so mu govorili, nehaj, ker bodo posledice, pa ni nehal. Pa so še ostreje govorili, raje nehaj, ker tole res ne bo vredu, pa je še vedno šprical, ko pa mu je bilo enkrat povedano, da dobi še samo ENO neopravičeno uro in leti iz šole, ni nikdar več manjkal. Celo na pol mrtev bi po mojem prišel v šolo, če bi blo treba :)
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

'FireSTORM' ::

nisi prebral linkov ki sem jih dal :)

Recimo, lahko napihaš od 0.0 do 0.2 brez sankcij. Od 0.2 do 0,5 kazen 1000€, od 0,5 naprej pa kazen 10.000 € in dokončni odvzem vozniškega dovoljenja, čemur sledi ponovni obisk avtošole.

ti veš da izpit stane nekaj manj kot 1000€?:\

torej, najprej miljonske kazni
potem ti pa še izpit vzamemo
TAKO! haha! zdaj te pa smo!
si ob miljone pa še ob izpit!
oh ne! mejte miljone sam izpit mi pustite! kak si bom lahko privoščil 200k če sem si lahko miljone za kazen:\
Those penguins.... They sure aint normal....

Zgodovina sprememb…

V-i-p ::

Linkov si res nisem (še) prebral, ampak razumem te pa tudi ne? Saj nekako nima veze kaj je prej in kaj potem, dejstvo je, če bi bil tak zakon, bi ljudje vedeli, kako strašne posledice sledijo če jih dobijo, astronomsko kazen boš moral plačat, pa še ponovno boš moral delat vozniški izpit...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

TESKAn ::

Zakaj še zmeraj prevladuje mnenje, da je vozniški izpit tvoja pravica? Da ga more vsak imet? Je privilegij, privilegij, ki bi ga moralo bit možno tudi dokončno izgubit - beri odvzem izpita do konca življenja, brez možnosti ponovne pridobitve. To bi jaz dajal za cepce, ki po svoji neumnosti koga ubijejo na cesti.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

zee ::

"Je privilegij, privilegij, ki bi ga moralo bit možno tudi dokončno izgubit - beri odvzem izpita do konca življenja, brez možnosti ponovne pridobitve. To bi jaz dajal za cepce, ki po svoji neumnosti koga ubijejo na cesti."

+100 za ta predlog
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Goldee ::

Zakaj še zmeraj prevladuje mnenje, da je vozniški izpit tvoja pravica? Da ga more vsak imet? Je privilegij, privilegij, ki bi ga moralo bit možno tudi dokončno izgubit - beri odvzem izpita do konca življenja, brez možnosti ponovne pridobitve. To bi jaz dajal za cepce, ki po svoji neumnosti koga ubijejo na cesti.

Se popolnoma strinjam s tabo. Vendar se, na žalost, še vedno najde veliko takih cepcev, ki tudi brez izpita vozijo.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

'FireSTORM' ::

V-i-p: gre se zato
če bo človek mel dnar da bo plačal 10k€ za kazen bo mel potem tudi 900€ za izpit ponovno ali pa niti tolko ne in bo lahko imel izpit nazaj v roku mesca do dva mesca...
razen če še dobi prepoved par let da ga ne more delat...potem bi to postalo malo bolj logično
ampak se z takim zakonom sploh ne strinjam

zato ker, najebali bomo mi ki včasih res kaj spijemo in bomo mi meli miljonske kazni
tisti kateri pa se zdaj vozijo mrtvo pijani in povzročajo raznorazne nesreče bodo pa lepo prišli skozi tako kot zdaj
vzet jim nič ne morejo, če jih pa dajo v zapor pa jih dajo(ponavadi) samo še na boljše...
Those penguins.... They sure aint normal....

cordo ::

Izpit JE privilegij, ki ga imaš ker ti zaupam, ko pa zlorabiš to zaupanje, pač nimaš več tega privilegija. Zelo enostavna stvar! !! Pa ne zato ker sem užaljen, ampak ker ogrožaš mene, na prvem mestu pa mojega otroka, tukaj pa ni "SAJ NISEM HOTU"!

Goldee ::

zato ker, najebali bomo mi ki včasih res kaj spijemo in bomo mi meli miljonske kazni. tisti kateri pa se zdaj vozijo mrtvo pijani in povzročajo raznorazne nesreče bodo pa lepo prišli skozi tako kot zdaj
vzet jim nič ne morejo, če jih pa dajo v zapor pa jih dajo(ponavadi) samo še na boljše...


In kakšna je razlika med vami, ki res kaj spijete in tistimi, ki vozijo mrtvo pijani? Koliko pa vi spijete? Če malo, zakaj je potem treba še tisto spit?
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

'FireSTORM' ::

zato ker gremo z kolegi po dolgem času na pijačo spije vsak 2-3 pire zraven ob klepetu po dolgem času?
kaj bom za 3 pire klical taksi da me bo peljal 500m domov?
ali pa šel peš in drug dan eno uro prej vstal da si bom šel na parkirišče po avto...

zdaj boš pa rekel, pa moreš alko pit
oprosti če si po osem urnem delavniku in jebanja z takimi in različnimi strankami ne zaslužim vsaj enega pira(ali dva) potem pa se tak lahko ubijem...
saj pa nisem na svetu da bom spal in delal, kdaj pa kdaj pa tudi lahko grem na pivo ki je btw to zelo poredko...in zaradi tega še nisem kriminalec ki bi me trebalo kazniti z miljonsko kaznijo...
še manj pa izpit vstran vzet

in izpit ni privilegij, izpit je lastnina, saj smo ga vsi mastno plačali
no zdaj pa reči kako ti lahko lastnino vzamejo
isto tak kot ti lahko avto zaplenijo ali pa hišo ali kakršno koli drugo lastnino
hiša je tudi privilegij? ja na koncu bodo še gate privilegij...:\
Those penguins.... They sure aint normal....

imagodei ::

@Ground Zero & co, ki z sledečimi in podobnimi mislimi po tem forumu utrjujejo mnenje, da so bedaki:
in se mi pojavi vprašanje, kdaj bolj varno vozim? z tremi piri v riti ali z sendvičem v levi ter piksno pijače v desni roki?


Meni se pa zastavljajo povsem druga vprašanja:

1) Zakaj sploh piješ/pijemo alkohol? A je tebi okus pira tako dober, da ko zažuraš, brez njega res ne moreš? Ti tolk sede, da ko pride kelnarca do mize, enostavno ni dileme, kaj boš naročil? Mislim, pa daj no zresni se... Alkohol se pije zato, da ti je fletno, pa zato, ker vas je večina rednih pivcev alkohola konformistov, ki zaradi pritiska, ki ga občutijo v družbi (da ne bi izpadli "babe"), naročijo pijačo "tapravih descev" - pir.

Tudi jaz pijem alkohol, ne bom zdaj moraliziral, kako družbeno nesprejemljiv je alkohol :\ Ampak, jaz imam vsaj jajca in priznam, da pijem alkohol takrat, ko želim, da bi mi bilo fletno. Kaj mi bo en "italjanček" al pa eno malo pivo, če ga ne bom čutil? Osebno mislim, da nobena, ampak prav nobena alkoholna pijača nima boljšega okusa, kot npr. jabolčni sok. Ves alkohol je acquired taste! Po treningu bolj kot kakršnokoli pivo paše jabolčni sok z vodo v razmerju 3-2. Če pa hočem žurat in "ga mal čutit", je pa stvar drugačna. Priznam. Ampak, ko ga čutim, je pa avto out of the question. In ne mi rečt, da si tak desc, da ti po treh pirih ne čutiš učinka... Če ga res ne, se pa malo zamisli!

Skratka, fora alkohola je, da ga čutimo. Če se ne strinjaš z mano, pa naslednjič namesto treh pirov naroči tri UNI-je ali podobne brezalkoholne pire, pa bova nadaljevala debato! Če ne gre za to, da piješ prav neko ALKOHOLNO pijačo, lahko brez problema ostaneš tudi na soku!

2) Alkohol zelo različno vpliva na različne ljudi. Teža, spol, encimi, toleranca... Ja, nekdo je pri treh pirih že čisto nesposoben za vožnjo, drug bo po treh pirih šele postal sposoben, ker se bo šele nehal trest! Dejstvo pa je in ostaja, da alkohol vpliva na možgansko kemijo (na reflekse in na vidno polje) in pri hitrostih 50, 60, 70 in več km/h je včasih dovolj že bistveno manj, kot sekunda. Že v treznem stanju je včasih dovolj trenutek nepazljivosti, kaj šele po treh pirih!

Nihče ne trdi, Ground Zero, da si po treh pirih totalno pijan in nesposoben za vožnjo. Možno pa je, da ti bo pred avto pri 60 km/h skočil otrok, ti pa boš reagiral 0,5 sekunde prepozno. In mogoče bo teh 0,5 sek dovolj - če bi bil trezen, se morda ravno tako ne bi mogel izogniti nesreči, ampak bi otrok preživel. Ne vem, no, da ste nekateri tako primitivni, da vam moramo na Slo-Techu dopovedovat, kakšna je realnost...

Neka meja pač mora biti, pa čeprav administrativna. Ne moremo zdaj pričakovat od policajev, da bodo na cesti opravljali strokovni psihološki test sposobnosti za vožnjo pri vsakem vozniku. Če se tega vsak zaveda, je popolnoma odveč vsakršno moraliziranje o tem, kakšni reveži smo, ker ne smemo popiti 3, 5, ali 10 pirov in se potem voziti. Popolna bedarija in dokaz primitivnosti nekaterih ljudi, ki so udeleženi na tem forumu. Edina ugotovitev, ki jo lahko potegnem iz tega je, da so nekateri sogovorniki tukaj brezvestni kreteni, ki bodo v bodoče po vsej verjetnosti iz malomarnosti povzročili prometno nesrečo, morda s težjimi poškodbami ali celo smrtnim izidom!

Pri alkoholu ne gre za to, da bi vsak, ki kaj popije, bil nesposoben za vožnjo. Gre za Worst case scenario. Vsak dan se domov pripelje množica nabitih ljudi in pri tem ne zagrešijo nesreče. Ampak vsak teden na cestah alkoholizirani vozniki prav tako pobijajo ostale udeležence v prometu. Pa niti ni treba, da gre za smrtne nesreče, dovolj je materialna škoda. Konec koncev pa vse to govorjenje ne pomeni nič, če vi, ki opravičujete "tri pire", pri sebi v glavi ne boste pospravili. WORST CASE SCENARIO, fantje! Tudi hiše imamo zavarovane proti požaru, pa jih letno ne zgori prav veliko! Ampak, kaj pa, če se zgodi? Vprašajte se to naslednjič, ko se boste po treh pirih vsedli v avto.

BESEDA MODERATORJU: Na parih mestih sem se malo ujezil, upam, da mi bo glede na obravnavano tematiko prizanešeno!
- Hoc est qui sumus -

MadMax ::

in izpit ni privilegij, izpit je lastnina, saj smo ga vsi mastno plačali

Izpit?
Ti imaš izpit?
Srečko srečni.

Vsi ostali imamo namreč vozniško dovoljenje.
Dovoljenje pa se lahko vzame.
Če smo pa mastno plačali zakonsko predpisano proceduro, da smo do tega dovoljenja prišli, pa lahko mastno plačamo tudi zakonsko predpisane kazni za kršitve.
In če ostanem brez tega dovoljenja lahko logično pričakujem, da bom znova moral čez vso proceduro pridobivanja, če bom sploh še izpolnjeval pogoje.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

imagodei ::

Pri vsem tem ne gre za drakonske kazni, pač pa za izvajanje zakona. Jaz sem precej na cesti, pa policistov vidim precej malo. Oni sicer po raznih oddajah trdijo, da so "prisotni na nevarnih odsekih", v resnici pa to pomeni, da sedijo v svojih avtomobilih na raznih izogibališčih, kjer jih ljudje lahko vidimo, ali pa da merijo hitrost tam, kjer je nesmiselno postavljen znak 60 km/h, zato da polnijo proračunsko blagajno.

Kazni, kakršne jih imamo zdaj, so popolnoma v redu, samo ljudje se pa še vedno vozijo prehitro, pijani, zadrogirani, brez izpita, z mobitelom v roki... Zakaj? Ker je možnost, da te bo dobil policaj, prekleto nizka. Kaj se bom pa sekiral, če grem pijan iz gostilne domov, če pa me na petih kilometrih gotovo ne bo ustavil noben policaj?

Ne vem, kako to, da jih ni za vikende po 20 ali 21h vse polno okoli lokalov. Na motorjih, v avtih, maricah... Ko pride kak državnik, je cela Ljubljana polna policajev, sicer pa kaj - spijo? Tudi osamljene, kratkotrajne akcije ne dajo nobenega rezultata. Dejansko bi se morala policija organizirat in npr. eno leto izvajat hud pritisk na voznike; nenapovedane kontrole, čisto preventivno ustavljanje vozil med vožnjo s civilnimi vozili, patruljiranje po parkiriščih ob gostinskih lokalih in tisti moment, ko oseba požene motor avtomobila, bi moral policaj potrkat po steklu! Pričakovanje, da vas bo ustavil policaj, bi moralo hudo hudo narasti. To, da te ustavi policaj, ne bi več smelo biti nekaj čudnega, o čemer potem pripovedujemo kolegom v gostilni ob novi seriji pirov: "Oooo, stari, veš da me je zadnjič policaj ustavil..." ampak bi moralo biti nekaj povsem običajnega in pričakovanega. Če te ne ustavijo vsaj enkrat na leto, slabo opravljajo svojo dolžnost.

Ko se bo izvedla ena taka dologoročna akcija, najmanj leto ali celo dve leti trajajoča, potem se bo kaj spremenilo. Ni treba nobenih višjih kazni uvajat, bodo obstoječe čisto zadostovale. Pa če koga skrbi proračunski denar, naj pomisli, koliko bi se prihranilo iz naslova zmanjšanja zdravljenja in rehabilitacije invalidov, ki jih ustvarjajo slaboumni slovenski vozniki!
- Hoc est qui sumus -


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alkohol (pivo) in morebitno pihanje

Oddelek: Na cesti
3418394 (2964) feryz
»

Kazenske točke pomoč (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10720951 (10272) krneki0001
»

Alkohol in vožnja. Nekdo je spet upal, da se bo "izmazal" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10716334 (13278) Mare2
»

Nesreča in mladi voznik

Oddelek: Loža
384174 (3464) Tear_DR0P
»

Odvzem ipita 24h, kazen, vprašanje?

Oddelek: Loža
435270 (3769) amda

Več podobnih tem