» »

Windows Vista

Windows Vista

Robocop1 ::

Pozdravljeni.
Jaz pa imam vprašanje glede namestitve Windows Viste. Ker sem bil do sedaj uporabnik XP-jev mi je Vista malo tuja.
Kolega pravi, da za namestitev Windows Viste Ultimate ne potrebuješ product keya. Se mi pa to zdi nekoliko čudno, ker se to sliši tako, kot da je Vista zastonjski program, kar pa kolikor vem ni.
Zanima pa me, koliko je v tem resnice (torej namestitev Viste, ne da bi vpisal product key)?

OmegaBlue ::

Samo z medijem ki si ga dobil zraven mašine, določenih OEM proizvajalcev. Vse ostalo so nelegalne rešitve.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

pravnik ::

"Robocop" - vista je plačljiv program, če misliš gor dat skrekano visto, včasih ne rabiš serijske, samo ne priporočam. Naenkrat noče delovati in imaš potem probleme s podatki. Dobiš pa Home Edition za okoli 100 € - slo verzijo tudi, če želiš.

Imam pa eno vprašanje: A kdo ve, kako se v visti naštima, da npr. torrent odjemalci delajo, poleg tega pa še lahko srfaš. V torrent odjemalcu (Vuze) sem že dal na samo 100 connections, pa ne morem srfati nič.

Robocop1 ::

Aha. Če sem prav razumel je potem product key še vedno potreben. Razen v primerih OEM verzij, to pa je itak potrebno še aktivirati po namestitvi.

solatko ::

Visto lahko poizkusno povsem legalno namestiš brez PK, vendar bo delovala samo 30 dni, potem pa moraš kupit licenco (o nelegalnih variantah tu ne govorimo), po enem mesecu, ti dovoli samo odpiranje povezave za nakup in registracijo.

c00L3r ::

Tako kot je solatko napisal je edino "legalno". :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Licenčni windowsi

Oddelek: Operacijski sistemi
153331 (2823) feryz
»

windows 8 (nakup) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Operacijski sistemi
29054748 (36489) mtosev
»

Windows Vista

Oddelek: Pomoč in nasveti
182349 (2193) lopov
»

Aktivacija Windows 7 že razbita (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8822906 (11435) MrStein
»

Vista Upgrade ne gre na prazne diske (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
11814578 (10211) MrStein

Več podobnih tem