» »

Licenčni windowsi

Licenčni windowsi

frenkii ::

Na računalniku sem imel naložene licenčne windowse 7. Ker sem imel težave z računalnikom mi je sin le te izbrisal in
po pomoti naložil nelicenčne. To sem opazil šele kasneje. Ali jih lahko registriram brez da jih brišem. Če je odgovor DA me zanima kako?

Halfdead987 ::

Da. Uporabiš nek tool ki ti aktivira winse ampak ga uporabiš za ravno nasprotno in potem vpišeš kodo.

abyssus ::

Če si imel na računalniku Windows 7, ki je bil prednameščen, potem boš moral namestiti s točno tistega CD/DVD-ja, kjer je ta OS gor. Vsaj kolikor jaz vem, ne moreš uporabiti tega ključa drugače kot na točno tistem OSu. Če pa se da, pa prosim povejte, ker bi tudi sam se rad znebil prednameščenega programja. :)

fosil ::

Uporabiš lahko katerikoli CD, vendar pa moraš pri instalaciji uporabit product key, ki je na nalepki na računalniku.
Lahko probaš tudi v nadzorni plošči, pod sistem vpisat samo key, brez ponovne instalacije. Vendar je to možno samo če si instaliral enako verzijo.
Tako je!

frenkii ::

Windowse nisem dobil na CD-ju ampak je na računalniku registracijska koda. Je to v redu ali ne?

LordPero ::

Važno, da imaš kodo, ki pa seveda je (aktivira) samo za določeno edicijo (npr. Windows 8 Pro, Windows 7 Ultimate etc.). Če imaš nameščenega kaj drugega, ključ ne bo pravi.
LordPero

ender ::

frenkii: če imaš na nalepki Windows Home, nameščen pa Pro ali Ultimate, je potrebno sistem namestiti znova, iz medija, ki omogoča namestitev Windows Home. Če imaš Home, na nalepki pa Pro ali Ultimate, bi moralo biti dovolj da greš na lastnosti računalnika (desni klik na Računalnik v Start meniju, Lastnosti) in klikneš "Nova različica sistema Windows prinaša nove možnosti", in not vpišeš kodo iz nalepke.

Če je pa na nalepki ista verzija, kot jo imaš nameščeno, pa pokliči na Microsoft, in te bodo vodili kako spremeniti kodo.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

_Denny_ ::

Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

[D]emon ::

fosil je izjavil:

Uporabiš lahko katerikoli CD, vendar pa moraš pri instalaciji uporabit product key, ki je na nalepki na računalniku.


Ne bo slo. Kljuci na nalepkah so za OEM instalacije, in z navadnimi instalacijami (torej take, ki se najdejo na travnikih) ne delujejo.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

feryz ::

Daj ne laži!!!!
Ključ prime na kakršnikoli instalaciji.
Snameš windowse dol in vpišeš ključ. Važno je, da so istega ranga (Home - Home, Pro - Pro...).
32 ali 64 bit nima veze, naložiš po svoji izbiri.

KTr1sk ::

ja deluje, sem že imel doma ogromno prenosnikov ki so imeli zadaj nalepko in samo prepisal sem ključ in je delalo
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

ender ::

[D]emon je izjavil:

Ne bo slo. Kljuci na nalepkah so za OEM instalacije, in z navadnimi instalacijami (torej take, ki se najdejo na travnikih) ne delujejo.
To je veljalo za XPje in starejše verzije Windowsov, od Viste naprej pa uporabljajo drugačne ključe samo še Volume License verzije.
Je pa za računalnike večjih proizvajalcev, ki so bili kupljeni z Windowsi mogoče narediti namestitveni medij, ki sploh ne rabi vnosa kode, ampak se aktivira samodejno (brez povezave na internet; to velja samo za XP, Visto in 7, ne pa za 8, kjer so spremenili način OEM aktivacije).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

[D]emon ::

ender je izjavil:

To je veljalo za XPje in starejše verzije Windowsov, od Viste naprej pa uporabljajo drugačne ključe samo še Volume License verzije.
Je pa za računalnike večjih proizvajalcev, ki so bili kupljeni z Windowsi mogoče narediti namestitveni medij, ki sploh ne rabi vnosa kode, ampak se aktivira samodejno (brez povezave na internet; to velja samo za XP, Visto in 7, ne pa za 8, kjer so spremenili način OEM aktivacije).


Hm, sem spregledal da ne gre za XP-je. Moja napaka. :)

feryz je izjavil:

Daj ne laži!!!!


Kultura na visku, ni kaj. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

LordPero ::

OPa itaq več ni v tej temi, verjetno jo je naredil, ker je pozabil, kam je prejšnjo odložu :).
LordPero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordPero ()

abyssus ::

Sem tudi jaz sinoči probal namestiti Windows 7 Home Premium s cdkeyom iz prenosnika pa deluje.

feryz ::

[D]emon je izjavil:

ender je izjavil:

...

Hm, sem spregledal da ne gre za XP-je. Moja napaka. :)

feryz je izjavil:

Daj ne laži!!!!
Kultura na visku, ni kaj. :)
Dobra!!!
V zadnjem času je "spregledano" nekam pogosta beseda! Čeprav je tematika omenjena v prvem stavku!
Kako se že temu strokovno reče? Komunikacijski "šum"? Zavajanje?

Take "kulturne" izraze si lahko mirne duše vtaknete nekam. Jaz pač uporabljam direktne besedne zveze.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje kupiti originalni Windows?

Oddelek: Pomoč in nasveti
427711 (5734) Machete
»

Iz nelegalno do legalno win7pro

Oddelek: Pomoč in nasveti
244004 (3020) Mare2
»

Win7, kako namestim Language pack ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5328266 (17509) GTX970
»

Nalepka z licenco

Oddelek: Operacijski sistemi
182482 (1727) He-Man
»

HP product key

Oddelek: Pomoč in nasveti
204055 (3649) Tomay

Več podobnih tem