» »

Pet let zapora za nesrečo, ki je zahtevala dvoje mladih življenj

Pet let zapora za nesrečo, ki je zahtevala dvoje mladih življenj

1 2 3
4
»

poweroff ::

Dobro. Rabimo kaznivo dejanje.

Torej je kaznivo, če pijan voziš.

Ampak zakaj bi se ustavili tukaj?

Predlagam, da se prepove točenje in pitje alkohola. Uživanje alkohola naj postane prekršek.

Jaz s tem ne bi imel nobenih problemov. Verjamem pa, da sem eden redkih, ki ne pije alkohola. V celem življenju sem morda popil max. 1 l čistega alkohola - z vsemi vini, pivi in ostalimi alkoholnimi pijačami vred.

P. S. Se pa strinjam s priporom za pijane voznike. S tem, da bi dodal še obvezen ukrep družbeno koristnih del v razponu od 5 dni do enega meseca.
sudo poweroff

T0RN4D0 ::

No ja, sej mate prav, rabimo KZ tudi zato, da se raja drži pravil zarad straha pred kaznimi. Ampak kazni morajo biti smiselne. In other words, kolk se je spremenila kultura voznikov s tole potrojitvijo denarnih kazni v zadnjem letu? Očitno je, da višina kazni ni problematična, ampak je problematično (ne)izvajanje zakona.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Pyr0Beast ::

Bottom line je, da KZ žal rabimo, ane... Ali želiš predlagat, da ga ukinemo? En problem, ki se bo takoj pojavil, je določanje višine kazni. Potem pa, kdo bo kaznoval? Jaz, ti? Pyr0Beast? In pa, katera drevesa bomo uporabili za linčanje?

Zaenkrat sem (se) dovolj pri sebi da tudi brez KZ ne bom sel pobijati ljudi na cesto, pozigati bolnisnice ter krasti bergle starckom ..

Da, po eni strani KZ nujno rabimo, po drugi ne, spet pa je le ta popolnoma neefektiven ce se ne izvaja ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

imagodei ::

Eh, no.

KZ seveda rabimo, period. Dobro, mogoče ne zaradi mene ;) ali tebe, ampak zunaj je precej ljudi, ki jih je treba nekako sankcionirat. In to ne kar tako, danes dobiš za en zločin 10 udarcev s palico po podplatih, jutri pa nekdo drug za isti zločin ostane brez glave.
- Hoc est qui sumus -

Ziga Dolhar ::

Ma, zrd mene lahko vožnjo pod vplivom alkohola kaznujejo s smrtno kaznijo, pa zarad tega ne bom NIČ manj pil pred vožnjo.
https://dolhar.si/

Pyr0Beast ::

Ma, zrd mene lahko vožnjo pod vplivom alkohola kaznujejo s smrtno kaznijo, pa zarad tega ne bom NIČ manj pil pred vožnjo.
.. kar ti bo uspelo le enkrat, potem bo pa pivo bolj tezko teklo po grlu [:D]
Ce pa pijes jabolcnik ti pa najbrz ne bo hudega :)

Da, clovek je ze nekako po naravi eno tako cudno bitje, eni imajo zadosti samokontrole, drugi pac ne, veliko pa pomeni seveda dobra vzgoja, nekaj cesar je sedaj cedalje manj.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

solatko ::

Že skozi so otroci prepuščeni vzgoji vrtca, staršev, šole, cerkve, družbe in to je enako skozi stoletja, problem so zgledi. Dokler bo pri nas veljal nekdo, ki spije 10 pirov in se vsede v avto in vozi, za heroja, namesto bedaka, bo vedno veliko mladih, poizkušalo tako opico posnemat, saj za enkrat ni frajer tist, ki v večeru spije 3 kave, pol litra radenske in ene pet sokov, temveč tisti, ki zaradi pijače pade po telh. Danes je tako, da se brez alkohola, travce ali tabletk, praktično ne zna nihče več zabavat. Sploh ni težko, kadar greš neplanirano v gostilno, pač piješ nekaj brezalkoholnega, kadar pa zabavo planiraš, si organiziraš še varen prevoz, samo to je težko spravit v podzavest in bi bilo potrebno spremenit zakonodajo, tako, da bi se stresel, preden bi prvi kozarček zvrnu, ko bi seštel + in -, bi videl da je bolj zdravo piti sok (če bi ti grozil nekaj mesečni arest, ko bi vozil vinjen). Dokler zakon tega ne bo uredil, bo pijančkov na cesti zmeraj več.

poweroff ::

Vsi, ki se zgražate nad pijanimi vozniki. Ki bi jih zaprli, pobili, jim pljunili v obraz.

Ste dosledni?

Potem bodite dosledni v primeru pijanega voznika, ki je zletel s ceste, izgubil izpit, ga ponovno opravljal in sedaj spet vozi.

Gospod je znan poslanec Državnega zbora.
sudo poweroff

Pyr0Beast ::

Ja tut take bi bilo zgleda treba sanirat [:D]
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

T0RN4D0 ::

Ja, pa bodite zgledni še do tistih, ki so trezni koga izsilili. Spregledali pač. Očitno niso nikoli več za v promet. Ali tistih objestnežev, ki si do 15 decembra niso priskbeli zimske opreme. Niso več za v promet, v službo, otroc naj grejo peš v vrtec in tako naprej.

Da ne omenjam kretenskih voznikov začetnikov ki itak nardimo največ pizdarij, vse bi nas blo za pozapret.


In tlele sem omilil razmišljanje kakšnega solatkota. On bi reku da smo za na vislece, ker smo vozniki "začetniki" ne glede na to kolk izkušenj mamo- 3 leta stagniranja, ali pa 3 leta cel dan v avtu.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Pyr0Beast ::

Marsikateri voznik zacetnik vozi bolje kot -izkuseni- 50 letnik ..

Saj te hudica ne spustijo naprej, ce ne pogledas levo in desno ko vstopas ali pa zapuscas krizisce ..
Ne das zmigavca ko zavijas ? FAIL !
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

solatko ::

Matthai - kje si vidu da je kdo reku, da jih je treba pobit, treba jih je spravit izza volana, drugače pa naj pijejo, če jih doma gledajo, mene nebi. V urejenih družbah tak politik ali funkcionar odstopi ali pa ga odstopijo.
T0RN4D0 - nikakor ne moreš tlačit nesposobnih treznih voznikov (začetnikov, starih atov, večina voznic), v isto kategorijo, kot pijančke in divjake. Dokler bo avto vozil človek, bo vedno prihajalo do nesreč, saj je to sestavni del prometa. Če pa bi s ceste spravli divjake in pijančke, bi bilo mrtvih in ranjenih več kot polovico manj, kar pa je statistično gledano že na nivoju skandinavskih dežel. Za začetnike bi bilo pametno za tri leta uvesti tablico L - lederer - začetnik, tako bi ga vsi ostali udeleženci upoštevali in popravljali njegove napake.
Pyr0Beast - Pri nas je en poseben problem, da vsi ki naredijo izpit, mislijo da znajo vse haklce v prometu. Večina se nas uči za ispite, ko je ta mimo, večino stvari ne obvladamo več. V prometu si stvari sledijo tako hitro, da dosti udeležencev ugotovi kaj se je sploh zgodilo, ko je prepozno. Vendar to so normalne stvari v prometu, sploh s takim načinom šolanja, kot ga imamo pri nas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Pyr0Beast ::

Pri nas je en poseben problem, da vsi ki naredijo izpit, mislijo da znajo vse haklce v prometu.
Hja, to pa spet zavisi od voznika do voznika, seveda tudi od avtosole.
Zanimivo je da te take in podobne hakelce v avtosoli naucijo enkrat, ko so -vaje- (15h) ze koncane in se imas cas posvetiti stilu in nacinu voznje.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prometna nesreca - Darwin tukaj ne pomaga (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10415766 (11557) m0LN4r
»

"pijani" vozniki na cesti (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
24822937 (18049) Double_J
»

Napihal in pridržan (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19031254 (26847) St235
»

0,0 promila alkohola v krvi med vožnjo? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25817411 (13000) Beli_Zajcek
»

Problem prodaje alkohola. Kako ga omejiti. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1108438 (6393) T0RN4D0

Več podobnih tem