» »

Katera Radeon 4850 ?

Katera Radeon 4850 ?

dwinxp ::

Pozdravljeni!

Najprej da takoj povem, da sem ze uporabil iskalnik ter da nisem našel odgovora na moje vprašanje, tako da sem se odločil odpreti novo temo ceprav jih je ze veliko na radeona 4850...

Zadeva je sledeča:

Nameravam kupiti novo grafično kartico ter po testih gledano in tudi po vaših postih na tem forumu sem se odlocil da je najboljsa trenutna izbira do 200€ kartica s procesorjem Radeon HD 4850.

Zanima me katere kartice so boljše tiste z 512MB DDR3 rama ali tiste z 1gb DDR3 rama ?
(Namreč opazil sem da tiste z 1gb rama imajo visji takt na procesorju ponavadi 700mhz ter na pomnilniku 2200mhz, vendar je ta razlika zanemarljiva v primerjavi z 512mb (625mhz, 1986mhz) ?

Od katerega proizvajalca bi jo vi kupili ce bi morali izbirati? Saphire, Asus, Gainward ali katera druga?

Najlepsa hvala vam za odgovore!
  • spremenilo: dwinxp ()

AapocalypseE ::

Jaz mam Sapphirovo 4850 in mi je nekako najboljša firma za ATi grafične kartice.

Vzami to: http://www.elektronika.si/product_info....

NoXy ::

StreetRacer a ti maš navito grafično Sapphire 4850 @700/1100MHz. Imaš rame na grafični na 1100Mhz pa ti ne kaže kakih monten oz kvadratkov med igranjem ?

Steinkauz ::

Jst mam istgo kot je streetracer dal link. Temp rama so v load do 55 stopinj, kar je precej kul. Ni glih najtišja, samo ni pa glasna.
Jst sm sicer dal gor Arctic Cooling Accelero S1 Rev.2 ker je potem neslišno.
Navil sem pa 700/1038, gpu bi šel še bolj, samo je max na programu, memory pa mi na več meče artefakte.
Drugač pa ja, prisegam na sapphire

AapocalypseE ::

Jaz mam navadno 4850 z navadnim tankim coolerjem. Flashal sem bios in nastavo 1.158V voltažo ( serijsko je 1.12V ). Zvečal obrate na ventilatorju, tako da mam 57°C v idle in 77°C v full load in jo navil na 700/1100, ker serijsko bi šal gpu cca. 660MHz.
Problemov nimam nobenih. Vsaka igra dela brez težav.

Tisto, ko sem ti predlagal za nakup ma zboljšan hladilnik in tudi voltaža je zvečana, ker se lažje navija, kot ta s tankim hladilnikom.

Zgodovina sprememb…

luky ::

Imam ASUS in zadovoljen. Res je dražja, vendar je zelo vredu....
luky!

dwinxp ::

Aha StreetRacer hvala za nasvet, ter ostalim za dobre informacije... verjetno bom vzel potem tisto ki mi je StreetRacer dal link pa jo navil tako kot ste rekli na 700mhz/1100mhz...

Edino me se zanima prav glede tiste kartice... kolk je glasen kaj tisti ventilator? Ter ce se mi splaca potem zraven dokupiti se Arctic Cooling Accelero S1 rev.2 da bo zadeva neslisna ali je tist ventilator po vasem dovolj tih?

Hvala vam se 1x za vase hitre odgovore...

Steinkauz ::

Jah odvisno kaj je zate tiho, recimo tišja je od Sapphire 4850 Zalman, ki tuli pri 36 db.
Tle maš temp:
http://www.bjorn3d.com/read.php?cID=135...

Ne najdem pa testa, kjer bi meril glasnost

dwinxp ::

Kar zahtevam od graficne je samo to da ko sem v windowsih ter programiram kaj da mi ne tuli kot ta Geforce 8600GT k mam zdej noter... V igrcah lahko tuli do ene mere :D

Steinkauz ::

A ne tako ne tuli, samo zaspat je malo težje zraven.

dwinxp ::

Pozdravljeni...ker se je malo zavleklo pri nakupu graficne kartice sm opazu da so se pojavili novi modeli po ugodni ceni zato vas spet sprasujem katero naj izberem:

- To ki ste mi jo ze svetovali? torej Sapphire Radeon HD 4850 512MB Dual Slot......146€
- Sapphire Radeon HD 4850 512MB Toxic.......170€
- Sapphire Radeon HD 4850 1024MB Dual Slot....175€

Kot ze veste iz prejsnjih postov...rabim cim vec performasa in cim vec tisine ko sm v windowsih in ne delam nec kaj graficno zahtevnega...

DJ MartiNi ::

Najcenejšo.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Han ::

Toxic samo v primeru, če imaš rad helikopter v mašini.

Mitja358 ::

tudi najcenejšo

dwinxp ::

A uni 1GB rama ne pride toliko v upostev, sej je enaka kartica samo z vec rama kar je boljse a ni... ? Sem slisal da recimo GTA4 rabi cim vec rama prav na graficni?

mr1two ::

ma ja, gta rabi čimveč rama na grafični(na 256 mi ne pusti dat tekstur na medium pri 1024 resoluciji...podn), ker so naredili najbolj beden restriktivni menu za nastavljanje grafike kar sem jih vidu...in to jim mal zamerm..drgač je pa to tudi vse kar je narobe z igro.

Mitja358 ::

ja gta 4 je igra ki nuca veliko pomnilnika. Jaz mam hd4670 512mb pa se mi v primeru pomanjkanja grafičnega pomnilnika vklopi funkcija ki se vzame sistemski pomnilnik, tako da tudi hd4850 mislim da in to funkcijo

dwinxp ::

No potem je vseeno boljse vzeti verzijo z 1GB rama ? tudi ce stane tistih 20€ vec... ?

Mitja358 ::

na nek način ja

dwinxp ::

No fajn pole se tega vzame...glede glasnosti pa ni neki k rado krici ta Sapphire ne ? Mislim sej kadar se igra igrce zaradi mene lahko dela kar ce... samo kadar rabim mir upa to narest al bo se vedno neki tulil ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GTA IV PC Benchmarks (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
8110348 (5890) CaptObvious
»

Katero grafično kartico?

Oddelek: Kaj kupiti
202194 (1750) Toxic
»

Navijanje HD4850

Oddelek: Navijanje
362191 (1497) alexa-lol
»

Radeon 4850 bo zdaj, zdaj tu (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Strojna oprema
70744145 (19639) Music Man
»

4850 za 139.90eur (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
555269 (3190) Vanadium

Več podobnih tem