» »

Problem s temperaturo matične

Problem s temperaturo matične

Meizu ::

Pa sploh nevem če je problem. Uglavnem, ker imam vodno hlajenje zdej, sm se odloču da še mal bolj privijem zadevo. Prvi korak je bil, da sm premaknu FSB na 460. Procesor je E6550 multi 7x. Dobil sem frekvenco 3220Mhz. Rad bi vrgu FSB na 486, da prebijem mejo 3.4Ghz. Zdej pa problem. Že zdej mi je voltaža 1.384v na namizju, v orthosu 1.320v stable. Voltažo je BIOS štimal avtomatsko, tko da bi proc mogoče pripravu do delovanja na celo nižjih voltažah. Zdej do kolko lahko grem s temi voltažami? Je 1.45 že preveč? Uglavnem limit, kjer ne bo proca že začelo ubijat (krajšat življensko dobo brezveze). No to je blo prvo vprašanje.

Drugo vprašanje: Kako lahko zanesljivo preberem preberem temperature matične plošče (Nbridge uglavnem)? Sm sprobal že miljon verzij everestov in vse mi povejo da ima plošča 35stopinj celzija. A je to za verjet pri 460FSB? Če potipam hladilna rebra so veliko bolj vroča na otip kot pa 35C... Aja plošča je pa P5KC. Do kje grejo sploh te plošče brez problema s fsbjem? Pa spet, da ne bo kšne pizd**ije s temperaturami?

Tretje vprašanje: Kje bi lahko dobil kk program, ki bi mi temperature plate, grafe in proca izpisoval na ekran kr med igranjem špilov?

Hvala za vse odgovore, pa če rabim bit še kje pazljiv mi prosim povejte. Sicer vem kr dosti o navijanju sam nisem pa 100% vase. Aja razmerje FSB:RAM je 1:1 seveda. Corsairi XMS so mi iz 800Mhz naviti na 920 zdejle. Kje je pa tu limit?

Vuli ::

Ja, to je tato ker senzor za ploščo naj bi bil nekje pri ram slotih, jaz skoz hladim NB z enim malim ventom.
Auto V niso dobre.
Tvoj cpu je 65nm tako,da ni lih panike z V.
Vsak cpu(batch) pa rabi različno V, moj za 3.4Ghz rabi minimano 1.5vcpu, če ne ga sistem serje.
VNB ->1.5V s hlajenjem
Vtt za večji fsb ->1.4v do 400fsb ostalo več,
Vpll ->1.78v pomaga za višji fsb
je pa spet odvisno, vsaka plata ima svoje nastavitve, ene rabijo več ene manj. To se moraš sam igrat.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Meizu ::

Aha, potem je voltaža proca še v redu. Bom poskusu kej napetosti znižat da se ne bo tko kurlo. Za northbridge grm dons iskat en vent torej. Sam če pustim tko sam s hladilnimi rebri, ne bo nič narobe? Do kolko se sploh lahko segrejejo tile northbridgi da je sploh še v mejah normale? Sam šit ej, skrajni čas, da menjam proc s kakšnim z višjim multijem...

tilinho20 ::

Jah nekak do 45C bi jaz rekel. Drugače pa kar daj tisti vent gor na NB. Ker je glih to fora pr vodnem hlajenju. Eno stvar maš dobro hlajno drugo maš pa ful slabo. Moraš najdt optimum. Tako da daj sam tisti vent gor pa bo. Samo, če te NB malo heca kako to da ne SB?

Meizu ::

Sej me ne heca, vse dela ok in BP, sam temperature me skrbijo. Ma Sbridge te nima kej skrbet, Sbridg so bolj usb kontrolerji itd...

Meizu ::

Ej sam še neki - Kako bi pa postavu pol ta vent (gledam kšne 120mm, mogoče 80mm?), ker imam s temi cevmi takšno gužvo, da je ajoj. No pa tudi če ni to problem, kako sploh to postavt?

Glodko ::

Jst mam Maximus Formulo in E8400, navito na 8x425, NB ima 70 stopinj =). Nameravam zamenjat termalno pasto na matični.

Vuli ::

Poskusi dobit pa kak manjši vent (30x30) in ga prišaraufaš na NB hladilnik. Kot ti paše 80mm, bo še boljš, ker bo hladil še kaj druzga, ki je zraven.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Vuli ::

Poskusi dobit pa kak manjši vent (30x30) in ga prišaraufaš na NB hladilnik. Kot ti paše 80mm, bo še boljš, ker bo hladil še kaj druzga, ki je zraven.
Jaz imam NB temp. skoz okoli 43C-45C pri vNB do 1.4v. Če ga ladiš ni noben problem in dokler lahko s prstom držiš na hladilnem rebru, ne da bi dobil "ploter", ni panike.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Meizu ::

Aha. Hja, sam kako pa naj jst to zdej pršraufam? Tm nimam nobenih vdolbin za šrauf...

Vuli ::

a na hladilnem nimaš vdolbin? Jaz sem pršraufal noralno v hladilna rabra, če so dosti skupaj lih prav prime šrauf(vijak).
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Meizu ::

Aja kr tko misliš. Ja ja rebra imam, valda da. Sej si lahko na netu pogledaš, kake so P5KC. Ma sej, če to kej speče na dotik, a se kej fajn krajša življenjska doba? Sej bom čez čas itak menjal za kako P5Q deluxe al pa kej s crosfireX podporo na 16x/16x režah, kr si bom skorej 100% omislil še eno HD4870, pa bi jo rad izkoristu do kraja vse kr se da.

Vuli ::

Sem pogledal sliko, zgleda, da je malo velik razmak, a verjetno se bo dalo, če ne se pa znajd malo.
Se pa spomnim, ko sem imel še Asus P5B(vanillia), je tudi original NB hladilnik pekel ko svinja tudi, če nisem imel nič navito. Pol sem takoj po parih dneh kupil še Nb cooler od TT Extreme Spirit II, namontiral in je bilo precej bolje.
Če speče na dotik ni lih dobro, vsaj za moje pojme.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Meizu ::

Ma to tudi meni zdrava pamet kaže sam... Tudi recimo grafe pasivno hlajene pečejo že nenavite na dotik, pa majo vseeno nekaj placa za navit ane...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

>>E8x00 serija a.k.a Wolfdale<< (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Navijanje
48940894 (22436) Dr_M
»

Prosim za nasvete - optimizacija biosa + OC

Oddelek: Navijanje
131425 (1000) strumf666
»

Navijanje barton 2500 problemi (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
814323 (3349) s5cougar

Ce hocete res poceni RES dobro pa ne preglasno hlajenje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1607092 (4726) TESKAn
»

May the nforce2 be with you :) (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Navijanje
73231979 (18806) OwcA

Več podobnih tem