» »

Se zahodna civilizacija poneumlja?

Se zahodna civilizacija poneumlja?

1
2
»

_marko ::

Vajenc:

Ne razumeš. Denar ne igra velike vloge pri vzgoji, ampak pri tem da sploh pride do oploditve. (posledično tudi potem pri vzgoji ja)
Je pa to le en faktor.

Treba je pa tudi razumet, da evolucije ne pelje naprej samo alfa samica in alfa samec. Nimajo samo bjonde z vlkimi joški in lepi bogataši otrok.
Tako, da govoriti o evolucijskem efektu je neprimerno. Govoriti zakaj se oseba odloči tako kot se(kdo bo partner), torej o faktorjih odločitve - evolucijska psihologija pa je na mestu.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Vajenc ::

Ok, doumel point ;).

ajin ::

Ali lazje pisem kot pa ce bi pisal pred 100 leti? LAzje ze; hitreje, a temu primerno se poveca kolicina podatkov, kar pomeni da moram se vec pisat, se vec tezav, se vec casa ... IN potem sem starec in ugotovim da nic od tega kar sem natipkal ali "podal" ne gre z menoj. Ce pogledam nazaj, sem samo trpel, no ja imel sem svoje momente, trenutke srece, zadovoljstva, a trpljenje je bilo vecino casa. IN potem se kot dedek na smrtni postelji vprasam? KAj sploh znam? Kdo sem jaz? KAm grem zdaj? Kaj je smisel? Kje sem?
V resnici se z potenciranjem "napredka" samo vecajo tezave. Obratno je. Namesto da bi napredovali, torej da bi imeli vec casa zase, "se zakopavamo", imamo vojne, nasilje vse za voljo "napredka".

A ne razumite ne narobe. Orodje je popolno, a orodjar ali upravljalec je bolesten.
Zato, da menim da je zahodni svet degradiran. In imam dokaz za to, na vsakem koraku.

Upam da nobenega nisem uzalil, in da ( berete med vrsticami)

lp

_marko ::

Mislil, da nisi nobenega užalil.
Popolno se strinjamo s teboj - povedal si pa praktično vse, kar je bistvenega v tej temi.
Tako, da ne rabiš več pojasnevat, ker mislil da te vsi razumemo. ;)
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Vajenc ::

Ajin, smisel življenja je reševanje problemov, ne utapljanje v njih. To ti pišem v dobrohotnem smislu.

Barakuda1 ::

ajin :)

mam zate en predlog

vzemi si čas in preberi vse svoje prispevke še enkrat.

Če boš po ponovnem branju še zmeraj vedel, kaj si nam hotel sporočiti, bom lažje razumel tvojo odločitev za bodoče prispevke ;)

ajin ::

Dobro se zavedam, kaj sem zelel povedati.

Verjetno meris na poste ki sem jih pisal v PČ.
Tematike je bila podana, jaz pa sem jo samo malo bolj razsiril, opredelil, pojasnil, verodostojno argumentiral kaksne so njene implikacije..itd.

OwcA ::

Ugibam, to ni bil sarkazem? ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

lymph ::

Včasih so bili najboljši geni od Konana, Rambota itd..., danes pa morda od kakega finančnika z debelo denarnico in lepim izgledom.


Male to female attraction oz. obratno je pogojena z osebnimi izkušnjami (sem spada social conditioning in razni attraction triggerji, ki so se razvili v rani mladosti večinoma po naključju) in pa z genetsko osnovo. Pod genetsko osnovo spadajo avtomatične reakcije, ko nekdo na primer čuti privlačnost do social proofed osebka. Le ti so ponavadi alfa samci, ki med drugim kažejo sposobnost vodenja torej psihične/fizične moči (največkrat kar obeh skupaj, kar pa NI nujno).

Geni še zmeri reagirajo na enake dražljaje, social conditioning (le EN od faktorjev) se spreminja.
"Belief is immune to counter example."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lymph ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Šolski sistem poneumljanja otrok v osnovnih šolah? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10823393 (19493) alexa-lol
»

Watson študira medicino (spet) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6216601 (13903) KleBac
»

Zakaj sovražim računalnike in na sploh tehnologijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
539530 (6948) gruntfürmich
»

Telefoni poneumljajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
587925 (5780) BigWhale

Več podobnih tem