» »

Evro kalkulator

Evro kalkulator

«
1
2

Sergio ::

Na dom smo dobili evro kalkulator.

Kar pomeni, da sem moral sedaj pol ure razlagati koncept avtomaticnega preracunavanja valute svojemu 83-letnemu staremu ocetu in 84-letni stari mami.

Zakaj?

Ker so oznake na tipkah V ANGLEŠČINI. Ker SIT ni SIT, ampak je HOME .

Good going. Really.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.
  • spremenil: Sergio ()

OmegaBlue ::

To da stvar zaokroži na dve decimalke niste opazili :)

Tečaj je nastavljen na 1 EUR = 239,64 SIT, pritisneš HOME napišeš 240 pretvoriš v EURO in rezultat je 1,00 evra - če naklamfamo 239, je spet 1,00 evra.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Tr0n ::

Kdo bo to sploh uporabljal? Gimme a break.

marvin42 ::

Kar se mene tiče, je zadeva za vse, ki imajo narejenih nekaj razredov OŠ, metanje državnega denarja stran... ceno v evrih dvakrat razpoloviš in pomnožiš s 1000. Glede na to, da se bo vse zaokroževalo navzgor, je 1€=250sit v tem primeru čisto zadosti točno.

Ampak ker pa je tema namenjena predvsem samim kalkulatorjem, bi bilo dosti boljše, če bi se država dogovorila z nekim večjim proizvajalcem pralnih praškov, ki bi svojim praškom dodal en euro kalkulator, sigurno bi bili v končni fazi boljši in za državo cenejši.
Mostly Harmless

kekz ::

Jaz sem ga že pospravil. Iz naftalina ga bom vzel čez ene 3, 4 ali 5 let in začel pri kakšni blagajni preračunavati, koliko je že to SIT? :D

Vikking ::

OmegaBlue: sej če greš recimo na stran od nlb, kjer maš spletni evro kalkulator je isto preračunavanje (239 in 240 SIT= 1,00 EUR). Tudi recimo spletni kalkulator na strani OZS....

Sej tud če napišeš 240,50 ti izračuna 1,00 eur.

Bojda je to zato ker nimamo več stotinov in je najmanjša slovenska valua 1 SIT.

dolenska ::

pr men pa sploh prav ne dela. pretvarja tako čudn. razmerje med sit in evro je 40. sem po navodilih že spremenil razmerje, vendar ga takoj sam kalkulator nazaj spremeni. vglavnm šodr od šodra. itak pa kdo pa to sploh rabi.eh brez veze so dnar stran metal

bzp ::

Pretvarjanje na dve decimalki je v zakonu o dvojnem oznacevanju cen ... Pohvalno da enako racuna tud kalkulator.

Roadkill ::

To, kakšni so kalkulatorji ni tako presenetljivo, kot to, da se vam da pizdit čez take nepomembnosti, kot so labele na tipkah.

Nisem še imel stvari v rokah, ampak sem skoraj siguren, da zraven dobiš NAVODILA za uporabo v SLOVENŠČINI. Ja?
Ü

dolenska ::

ja zaokroža na dve decimalki škoda da je valuta napačna, tako da niti ne pretvarja prav. ja navodila so vendar Zamenjava številke pretvorbe ne deluje četudi delam po navodilih, tako da pravm da je to en šodr za 0.005 evra

Mercier ::

@Roadkill

Valjda se nam da pizdit čez oznake na tipkah.

1. Pa niso jih 100 nabavli, je*o jih blesave, da ne bi mogli rečt kaj naj gor piše.
2. Si videl kdaj starejšega človeka uporabljat mobilca? Enim je muka, no.

Barakuda1 ::

Se povsem strinjam s Saša

Te kalkulatorčke naj bi dobila vsa gospodinstva. Torej tud one stare mame, teti in strici iz nekih hribov in vukojebin, ki še telefon komaj znajo uporabljat.

Zakaj že. Zato, da bi lažje kontrolirali pretvorbe cen.

In kaj dobijo?

Dobijo napak prednastavljen kalkulatorček 8-O

A je sploh kdo pomisli, da bo to omogočilo malo morje zlorab, ali pa vsaj slabe volje in neprijatnosti?

d0rK ::

Jz sm isto stvar oprazu Sergio, ko sem razlagal moj babici kako nej uporablja ta kalkulator.


V anglescini....Zelo bedno.

tomaz- ::

pač primerno kretenom, ki sedijo v vladi....

marvin42 ::

tako vlado smo sami izvolili
Mostly Harmless

Vikking ::

Bi bilo prav zanimivo, ko bi ugotovili, da je kakšen poslanec solastnik podjetja ab-line, ki je zmagalo na natečajo za te kalkulatorčke.

tomaz- ::

bilo bi zanimivo, ko bi ugotovili, da je bilo vse po predpisih.....

Vikking ::

:D :D Sem dobu asociacijo na tiste nalepke, ki smo jih morali limat na vetrobransko steklo ob regstriacija avtomobila.

Pujcek ::

pač primerno kretenom, ki sedijo v vladi....

kalkulatorje je poslala banka slovenije in ne vlada.

edit: Kritizirajte brez žaljenja. Hvala.
:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

steev ::

Sej tud če napišeš 240,50 ti izračuna 1,00 eur.


In v čem je tukaj problem? Saj je zaokroženo na 2 decimalki. Če deliš 240,50 z 239,64 ti pride 1,003588716. Razen če ne veš kaj je zaokroževanje na dve decimalki.
:|

whatever ::

Kdo bo to sploh uporabljal? Gimme a break.


I couldn't agree more. BTW, a je že kdo prečekiral kako baterijo imajo ti kalkulatorji? Ker je edina uporabna stvar tega shita.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

.:2448:. ::

edina stvar ki me moti je to, da nima funkcije deljenja...

ampak vlada je še zmerej vrgla stran 500 milijonov...

perci ::

edina stvar ki me moti je to, da nima funkcije deljenja...

Si ti kak drugačen kalkulator dobil, kot ostali? :\

Barakuda1 ::

Jaz sem dobil sicer tistega, na katerem piše med drugim Banka Slovenije.

Sem pa ugotovil, da Banka Slovenije predvideva da v Sloveniji ni tistih, ki imajo več kot 420.000 € 8-O
(dajte preračunat :D na tem podarjenem kaljkuljatorčkom :D >:D )



Hmmm, mrbit pa mislijo, da kdor ima pa tolk gnarja, teh poceni kaljkuljatorčkov tko ne potrebuje :D >:D >:D

baker ::

Od 4ih kalkulatorjev, ki sem jih dobil oz. so jih doibil moji znanci 2 ne delujeta pravilno :\

OldSkul ::

Al ste pa kej pobrklali. Moji delajo. Sicer pa verjetno bo porast starih ljudi s temi kalkulatorji v trgovinah po novem letu :D

largie ::

moj je defektn, v spodnji vrstici pri četrtem znaku manjkata desni navpični črtici, v zgornji pa pri petem znaku srednja in spodnja vodoravna črtica. če vtipkaš same osmice oz. pogledaš prazen diplay pod določenim kotom manjkajo ti deli znakov. me zanima koliko je še takšnih. dvomim da je to osamljen primerek.

dolenska ::

baker: a teb tut ne preračunava pravilno? jaz sploh nastavt ne morem druge valute. bom uveljavljal garancijo ki je celo pol leta. hihi

V-i-p ::

Sergio ima popolnoma prav! Starejši ljudje bodo zaradi tega, ker so oznake v angleščini imeli sigurno probleme, pa še kdo zraven... Glede na to, da jih dobijo _VSA_ gospodinjstva bi jih _MORALI_ natisniti v domačem jeziku, čudno, da napisa BANKA SLOVENIJE pa niso pozabili gor natisnat, banda...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

kekz ::

"garancijo ki je celo pol leta"

Ali ne obstaja nek zakon, ki določa, da za tehnične izdelke garancija ne more biti krajša kot 1 leto? :\

Pyr0Beast ::

Dejansko je baterija od tega kalkulatorja edina stvar, ki mi bo zvesto služila >:D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

@LOL ::

pač primerno kretenom, ki sedijo v vladi... | odgovori tako vlado smo sami izvolili

Dej zadrži se malo:\ Malo se pozanimaj kdo je naročnik kalkulatorjev ipd. Si se tudi tako pizdil ko nam je prejšnja vlada lepo zaračunavala tiste nalepke za avto po par jurjev:\ Ej sam nekateri ste pa res fackin zajebani. Res vsako malenkost bi izkoristli za interpelacijo vlade:\. Kre***

In ja: navodila SO v slovenščini. Tisti Home je pa tut men malo hecen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

Poldi112 ::

>Ali ne obstaja nek zakon, ki določa, da za tehnične izdelke garancija ne more biti krajša kot 1 leto? :\

Imaš račun, da se boš pritožil? :P
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

dolenska ::

hja garancija piše da je 6 mesecev. Pa navodila so tako na majhno napisana, da stari ljudje navodil ne bojo mogl prebrat.

baker ::

midi: ja.. pri enem je valuta napačna, pr enem (tetinem) pa je valuta napačna + mensezdi da je enako če daš home al pa euro. No vrstici se zamenjata, preraučanvaš pa lahko samo v eno smer.

Barakuda1 ::

In menda so jih tri dni testirali >:D

dolenska ::

so testiral v živalskem vrtu. haha
eh to je pa to. k se podjetje ne sekira ker ve da bo država plačala. pol so a pezdarije,ker so naredl ta bog kalkulatorček v pol ure. itak ga pa ne rabm. mi je pa fukneno, ker porabljajo denar za tak šodr. eh smo že navajeni na napačne odločitve ljudi na položajih.

SaXsIm ::

meni pa so kalkulatorčki čisto všeč. Dela zadovoljivo, fino pa je, ker si lahko tečaj poljubno spreminjam in tako kalkulator uporabljam tudi v drugih državah.
SaXsIm

@LOL ::

ker porabljajo denar za tak šodr

Dej povej kaj te tako moti?
Pretvorba služi namenu. In nelo realtime preračunava. Nekteri ste res večno nezadovoljni

dolenska ::

Hja moti me to, da je nekakovostno narejen. Pri taki količini kalkulatorjev kot so jih nabavli, bi lahko razmišljali o napisih v slovenščini, navodilih, ki so napisane s tako velikimi številkami, da jih starejši lahko preberejo. Moj kalkulator ne deluje. Poznam še nekaj ljudi, katerim tudi ne deluje. Tudi tukaj se je baker oglasu, da ne deluje pravilno.
Menim, da so ti kalkulatorji šodr. garancij ne bojo imeli, ker se ne splača pošiljat v garancijo, vendar menim, da je kar nekaj pokvarjenih kalkulatorjev v gospodinjstvih. Sicer pa se ne ne sekiram kakšni so kalkulatorji, le na živce mi gre, ker se spet niso potrudili.

Barakuda1 ::

Dej povej kaj te tako moti?


Poglej.
Tile kalkulatorčki so namensko pošiljani gospodinstvom, da bi se državljani lažje pripravili na prehod SIT v €.
Pustiva ob strani okoliščino, da so prišli tik pred zdajci.
Tisto kar pa bi ob takšni akciji morali upoštevati, je to, da bodo ta kalkulatorček uporabljali vsi - razuemš - VSI - sloji prebivalstva.

Uporabljale ga bodo torej razne stare mame, tete in strice, ki jim je moderna tehnologija tuja in nerazumljiva.

Zanje je bilo potrebno torej pripravit nekaj preprostega, enostavnega, takoj razumljivega in brez dodatnih posegov.

Tako pa smo dobili kalkulatorje z različnimi prednastavitvami, ponekod nedelujoče, z nerazumljivimi (za starejše) napisi na tipkah itd.

Za mlajše generacije so ti kalkulatorčki tko al tko bez veze, za tisto najbolj občutljivo ciljno populacijo (starejše in tehnološko pol, ali celo povsem nepismene), pa ne.

Napak prednastavljeni kalkulatorčki lahko predstavljajo celo vrsto zlorab, neprijatnosti nevšečnosti itd.

Primer. V moji soseski smo odkrili kar 17 kalkulatorčkov, kjer je nastavitev 100 € = 4.033,99 SIT 8-O

A si lahko predstavljate kako bo to razumela neka starka na hribovski kmetiji, ko bo preračunavala kolk denarja ima za svoj pogreb in ji bo nek brezobrazenež naredil "uslugo" in ji zamenjal njene težko prigarane tolarče kar on, da ne bo rabla hodti v dolinio, ko jo že tako ali tako noge bolijo.

V tem je štos.

A ti je zdaj jasno.

dolenska ::

barakuda dobr si to povedu. men tut tako računa kot tvojm sovaščanom. eh sj pravm nekakovostna roba, za katero so velik dnara stran vrgl. Na hitro narejen projekt, da lahko rečejo, da so kalkulatorje prebivalstvu dostavli. v kakšnm stanju so se pa noben ne sekira. Me zanima katero podjetje je te kalkulatorje naredlo in kolk so zasluzl. to me pa res zanima.

kiFni ::

Noben se pa še ni prtožo da so dobil samo enga, čeprav imajo v hiši 2 gopodinjstvi.

Barakuda1 ::

To je še dodaten štos.
Sam za to imajo kao "opravičilo".
Jih bodo še dostavli, niso mogli vse dostavt naenkrat.

No, v naši hiši je že bil tak primer.
Je pa res, da so jih potem v treh dneh dobila vsa gospodinstva.
Kako je drugej, ne vem.

dolenska ::

sem se malo poglobil v tale kalkulator.

Za nastavljanje valute ni pomembno, ali jo vpišeš pod evre al pod sit, ter pritisneš SET. Zmeraj je evro močnejša valuta. Sem pa usposobil pretvarjanje in sicer tako, da sem 239.640 (če sem vpisal samo dve decimalke brez 0, kalkulator ni deloval pravilno) vpisal pod SIT ter pritisnil SET. Kar je obratno kot piše v navodilih.

Ko hočm izvesti kakšno računsko operacijo, se pojavi problem, ker kalkulator zmrzne, ter se prižge zaslon za pretvarjanje. Med poizkusom deljenja se je prižgal ves zaslon, kot nekakšen modri zaslon pri windowsih.

Zadnjih 5 min mi pa celo deluje. Ne spreminja več valute, tako da mislm da se je zbudu. Bi pa mogl v navodila napisat možnost nenatančnega delovanja prvih nekaj dni.
lahko je pa tako pameten da se sam uči in bo čez čas računal še kaj drugega. :)
Uf tako sem srečen, ker mi končno deluje in sedaj lahko mirno in brez kančka nezaupanja v pretvorbo hodim po trgovini in veselo preračunavam. no najprej grem po vasi vprašat če jim dobr dela, ter če ne, da jim probam usposobit.

A kdo pozna firmo AB Line d.o.o., ki je zadolžena za garancije?

whatever ::

lahko je pa tako pameten da se sam uči in bo čez čas računal še kaj drugega. :)


Vse je zarota malih zelenih možicljev, vam povem!:D
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

mchaber ::

Kupljenih je bilo 700.000 kalkulatorjev po ceni 0.43€ na kos.
.

Pyr0Beast ::

*prime kalkulator v roke*

Že vidim, kam gre denar ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

roli ::

Mi smo tudi dobili samo enega.Pa čeprav imamo v hiši dva gospodinstva.Spam v nabiralnike lahko podvajajo kalkulatorje pa ne:D .
http://www.r00li.com

Matev ::

ah
pa zakaj bi sploh kalkulirati nazaj v tolarje

saj je jasno

kofe je 1 eur
pivo 2 uer
kila kruha 2,4 eur
benz 1 eur

na tolarje je treba čimprej pozabit pa bo

(kot je nekdo že nekje rekel)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SIT - SLO Tolarji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9516827 (14597) [D]emon
»

Ste že kupili začetne evro pakete? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
878957 (6227) Manu
»

Nakup Evra

Oddelek: Loža
243695 (2842) Matev
»

EURO

Oddelek: Problemi človeštva
191946 (1417) Tear_DR0P
»

DOS program za trgovino in izpisovanje predpone SIT

Oddelek: Programska oprema
121752 (1540) krneki0001

Več podobnih tem