» »

Priviligiranost romov

Priviligiranost romov

1
2
3 4

Thomas ::

Hja, še dva učitelja v razred, za te romske posebne potrebe.

Integracija nekaj košta, neintegracija košta pa še več. Sej vidimo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Trololololo1 ::

Pred zakonom nismo vsi enaki. Romske družine dobijo še extra pomoč, ker so pač romi.
A res? daj mi no pokaži na podlagi katerega predpisa.


Za to verjetno ni napisanega nobenega predpisa. (vsaj upam da ga res ni) Je pa res, da so romi vedno tretirani kot tisti, ki so najbolj potrebni pomoči. Vem, da jim država sploh za šolanje otrok nameni zelo veliko denarja.(učbeniki itd.)
Če jaz ne bom pošiljal svojih otrok v OŠ, bom kmalu pristal na sodišču, njih pa za šolanje njihovih otrok prav nagrajujejo. Že to je žalostno, da v Sloveniji ni konkretnih podatkov o tem, koliko romskih otrok je končalo OŠ.

Dne 30. 11. 1995 je Vlada RS sprejela Program ukrepov za pomoč Romom (št. 550-03/95-2/3-8), in z njim vsem resornim organom naložila intenzivno pomoč Romom pri:
* zagotavljanju možnosti za bivanje
* vzgoji in izobraževanju romskih otrok
* zaposlovanju in usposabljanju Romov
* zagotavljanju socialnega varstva
* zdravju in zdravstvenem varstvu Romov
* preprečevanju kaznivih dejanj
* kulturni dejavnosti Romov
* informativni dejavnosti Romov
* organiziranosti Romov.


Več o tem tukaj.

Me kar zanima kam je šla vsa ta pomoč. Država namenja zelo velike vsote denarja za to, da bi se romi šolali, zaposlovali itd, izobraženih je pa zelo majhen procent.

Barakuda1 opažam, da sam nimaš problemov z romi. Se pravi, da bi jih vzel za sosede, če pa so vsi tako pošteni?

Zgodovina sprememb…

@LOL ::

Hm sem gledal po Dnevniku. Sedaj imajo romi celo osebno učiteljico.
Kaj res od teh N članov familije noben ne dela NIČ? Vsi samo posedajo in ležijo ko jih pokaže kamera in se delajo take da bi se zasmilili še kakšnemu Georgu Bushu.

Kako je realnost daleč od tega medijskega hypa ko se ustvarja okoli njih. Precej tatvin, nelegalnega trgovanja, mamil. Skratka ne bi bilo treba veliko da bi mediji diskreditirali te rome. Ker sedaj se ustarja tak občutek kot da so najbolj ubožni na tem svetu.

Kar se tiče same teme: poostriti seveda razmere na Zavodu za zaposlovanje. Če odkloniš ponujeno delo - suspenz iz zavoda ter prenehanje denarne pomoči. Kar bi moralo veljati tudi za rome. Ker ta njihova priviligiranost samo še budi nacionalni čut avtohtonih slovencev. Če ti od države nekaj dobiš je seveda potrebno da ji tudi nekaj daš.

Tisti protest v podporo romov pa samo no comment. Precej smešno je bilo to da je bilo na protestu veliko članov levice ki so imeli oblast 12 let. In romske problematike NISO rešili. Sedaj pa tako veselo javkajo in pljuvajo vsepočez.

Glede Hanžka: mene mnenje zdravljenega alkoholika niti ne zanima.

Žal je tako: romi si absolutno pljuvajo v lastno skledo.

user386 ::

Glede Hanžka: mene mnenje zdravljenega alkoholika niti ne zanima.
Ne diskreditiraj ljudi na tej osnovi. V tem konkretnem primeru imaš na voljo dovolj boljših argumentov.

poweroff ::

DrEvil: RKC ni manjšina:D Ateisti ste.
Na podlagi česa sklepaš, da sem ateist? Glede na to, da imam vse zakramente (razen poslednjega maziljenja) in da sem obiskoval ne le navaden, pač pa tudi mladinski verouk, te pozivam, da se opravičiš za svoje posploševanje.

A zakaj imam o RKC svoje mneje? Zato, ker je to v vseh zahodnih državah normalno, da znajo tudi verniki razmišljati z lastno glavo. Pri nas je pa očitno totalitarizem okužil vse.

Supersonic: Kaj ti pišeš človek? A se ti zavedaš, kaj ti pišeš?

To, da 1% Romov dela, ne more biti krivda Slovencev ali na njihove države. Pa še nekaj - ob preveliki podpori Romom, avtomatično ogrožaš državo. Država živi od davkov in ostalih stvari, na katere smo vezani vsi, le Romi ne.

LOL, državo ogrožam? S tem, da govorim kar mislim oz. uveljavljam svojo svobodo govora? Veš kaj dragi moj - nismo več v komunizmu, da mi bo država predpisovala kaj smem govoriti in kakšna prepričanja lahko imam!

To, da so Romi brezposelni pa je tudi krivda politike. Brezposelni so zato, ker ni ustreznih programov in ker niso ustrezno izobraženi. Programe in dostop do izobrazbe pa zagotavlja država. Seveda - če je nekdo v nesrečnem položaju si je tudi sam kriv. Samo ne pozabit na sistemske ovire.

Torej tvoja možganska celica podpira ljudi, ki uničujejo državo. So lena drhal (tvoje besede), ki samo vleče solde iz države, nazaj pa daje natanko 0 sit.
Državo izkoriščajo predvsem razni obrtniki, ki poslujejo večinoma brez računov in si prikazujejo nizke dohodke. Na podlagi te utaje imajo potem visoko subvencioiran vrtec, otroške dodatke, itd. To je pravi kriminal, ki uničuje in molze državo.

To, da pa označiš delavne Slovence v službah, za leno drhal, pa pove, kakšna drhal si šele ti.
Lena drhal so vsi tisti (Slovenci ali ne), ki cele dneve posedajo po kafičih. In vsi tisti, ki so veselo špricali šolo, medtem, ko smo drugi študirali. Ja, Slovencev je tukaj kar precej.
sudo poweroff

poweroff ::

Glede Hanžka: mene mnenje zdravljenega alkoholika niti ne zanima.
Mene pa ne zanimajo mnenja rasistov. Zato pišem, kar se mi zdi prav. In zato me ne boste utišali.
sudo poweroff

Trololololo1 ::

Matthai, bi imel rome iz Amrusa za sosede? Pa prosim čisto po pravici povej. In če jih ne bi imel, me zanima zakaj ne. :D

Thomas ::

Sej je že povedal, da jih zamenja za svoje sedanje sosede.

Mogoče bbi kasneje vseeno reklamiral.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Trololololo1 ::

Verjetno bi že čez 1 mesec reklamiral. Žalostno je, da zdej skoz govorijo samo o tem, kako so romi iz Ambrusa bogi in potem še kažejo otroke in nosečnice itd. Nihče pa ne pove zakaj je prišlo do tega. Kako, da je toliko vaščanov znorelo in šlo blokirat ceste. Baje en mail kroži po netu, katerega pisec naj bi bil nekdo iz Ambrusa in govori o tamkajšnjih romih. Ga slučajno kdo ima?

Zgodovina sprememb…

@LOL ::

in ker niso ustrezno izobraženi.

Ja pa zaboga a ostali Slovenci so pa dovolj dobri za npr. delo v proizvodnjah. Pa da ne bi misliv: je veliko fabrk po sloveniji ki iščejo nešolan kader, seveda za 80k sit. Vendar je za rome to preslabo ker se jim bolj splača baviti z 10imi otroci/familijo, kriminalom, prodajo droge itd. Ja na zavodu za zaposlovanje je teh del v izobilju tako da ne prestane noben argument za nedelo romov. Romi so LENOBE to je to. In lenobe država ne bi smela podpirati. NO lahko jo vendar podpora države odpade.

Glede Hanžka: mene mnenje zdravljenega alkoholika niti ne zanima. Mene pa ne zanimajo mnenja rasistov. Zato pišem, kar se mi zdi prav. In zato me ne boste utišali. ter Ne diskreditiraj ljudi na tej osnovi. V tem konkretnem primeru imaš na voljo dovolj boljših argumentov.

Morda sem napisal manj ekzatno da bi bilo razumljivo. Ne diskretiriam ljudi na tovrsten način. Vendar človek je v vlogi ombudsmana torej kao borca za človekove pravice (z izvrstno plačo;) za NEdelo) a včasih je bil alkoholik in to hud če si zdravljen kajne. Torej je zagotovo marsikomu kršil njegove človekove pravice, če ne drugega svoji familiji ker vemo kako je z alkoholiki. Upam da je razumljivo.

Žalostno je, da zdej skoz govorijo samo o tem, kako so romi iz Ambrusa bogi in potem še kažejo otroke in nosečnice itd.

Ne vem no, na tovrstno medijsko manipulacijo v prid romov malo bolj razgledan človek NE pada tako zlahka. Verjamem pa da se mariskomu smilijo.

Sej je že povedal, da jih zamenja za svoje sedanje sosede.

No če smo iskreni je lahko govoriti kaj bi in kaj ne. V resnici se bi po enem mescu iz svojega doma izselu Matthai:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

Trololololo1 ::

V naši državi je prav butasto vse porihtamo. Sicer je res, da bi nam prišla prav večja rodnost, vendar ne rabimo polno otrok, ki nikoli ne bodo končali OŠ in bi celo življenje živeli od podpor. Država romskih otrok ne bo izobrazila, če jim bodo ponudili zastonj učbenike itd. Izobraževat jih bodo romi poslali samo takrat, ko bodo videli, da bodo drugače šli lepo vsi sodišče in sčasoma v zapor.
Problem v naši državi je tudi, ker se policistov bojimo še samo navadni povprečni državljani. Vsi ostali se jim pa smejijo, saj imajo sistem do podrobnosti pogruntan in se vedno za vsako bederijo izmažejo.
HItler je znal za takšne frajerje fajn poskrbet, čeprav se to grdo sliši.

user386 ::

Ne vem no, na tovrstno medijsko manipulacijo v prid romov malo bolj razgledan človek NE pada tako zlahka. Verjamem pa da se mariskomu smilijo.
Je povprečen Slovenec razgledan človek? Še očitno izobraženi in "načitani" Slovenci tipa Matthai niso tudi razgledani. :\ Ne nujno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user386 ()

krho ::

Ali je kdo govoril o tem? Sem spremenil vse črke v male tiskane, da me ne bi kdo obtožil kričanja.
kako do poceni strehe nad glavo
dragi slovenci, predlagam rešitev, da pridete do poceni strehe nad glavo
1. kupite si lepo lokacijo v sloveniji, ki ni zazidljiva in
poceni ter se tja naselite
2. prehranjujte se s pridelki drugih iz okoliških polj in vozite
se z neregistriranimi vozili saj pač nimate sredstev
3. grdo se obnašajte do sosedov in jim po možnosti tudi kaj
ukradite
4. če se sosedje ne strinjajo z vašim načinom življenja lahko z
njimi tudi fizično obračunate
5. to morate početi toliko časa, da sosedje ponorijo in vas
hočejo izgnati
6. takrat postanete največji reveži na svetu in država bo
poskrbela za vas
7. dobili boste vsaj tri lokacije na izbiro za novo življenje
8. lahko boste postavili časovni rok in vrsto objekta ki vam ga
morajo postaviti saj za vami stoji tudi evropa
pozitivne strani
1. ne bo vam treba varčevati za drago zazidljivo zemljo
2. ne bo vam potrebno urejati in plačevati, da parcela postane
komunalno urejena
3. na bo vam potrebno varčevati za izgradnjo hiše in ne boste
izgubljali živcev z obrtniki, ki jih boste najemali
negativne strani
1. nekaj let boste morali živeti z naravo
2. postati morate rom
ps: pošlji to naprej, saj je veliko slovencev ki ne morejo priti do svojega bivališča
redno spremljajte medije, če želite biti na tekočem z ugodnostimi
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

@LOL ::

Aja še to: gravža se mi kako so mediji zmanipulirali to stvar v prid romov, domačine pa prikazali kot KKK. Očitno je precejšen del medijske srenje še vedno pod pritiskom prejšnje oblasti ali pa t.i. kuč. klana. Skratka še vedno ima nekdo od levico oz. mora imeti roko čez medije. Ker to kar se dogaja ni normalno. Da diskretirajo avtohtone slovence na ta način.
Žalostno, kakor tisti protestniki z nekimi KKK napisi. Da jih ni sram;( :|
Kar hočem reči je: ni fer da je prišlo do takih obtožb ambružanov, res ni fer. Pa kaže samo tiste brezdelne cigane kako vsi bogi sedijo tam po posteljah s čikom v gobcu. DELAT BI BILO TREBA TAKO KOT DELAJO OSTALI AMBRUŽANI. ;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

Daedalus ::

Aja še to: gravža se mi kako so mediji zmanipulirali to stvar v prid romov, domačine pa prikazali kot KKK. Očitno je precejšen del medijske srenje še vedno pod pritiskom prejšnje oblasti ali pa t.i. kuč. klana. Skratka še vedno ima nekdo od levico oz. mora imeti roko čez medije. Ker to kar se dogaja ni normalno. Da diskretirajo avtohtone slovence na ta način.

Resnici na ljubo s temle brezveznim palamudenjem še najbolj diskreditiraš "avtohtone" (karkoli že to pač pomeni) Slovence - ravno ti. Zato te bom na temle mestu poprosil, da nehaš.:\

Veš, kaj mediji počnejo? Odvračajo pozornost z države. Čisti spin, to počnejo. Zakaj? Ker je nekaj jasno - ob vsem jamranju, kar ostale vlade niso naredile (ki sicer drži), še vedno drži preprosto dejstvo, da je sedanja vlada odgovorna za reševanje nastale situacije. In ker ji to baš ne gre, je odgovornost lažje "prenesti" na Ambružane. In to delajo med drugim tud rtv slo - ki je neposredno pod nadzorom koalicije, kot Delo, ki je takisto pod nadzorom vlade. Ti si pač nasedel spinariji o hudi levičarski zaroti, povratku Kučana, jada jada, jada...skratka, ne kaže kaj dosti sposobnosti za trezen premislek o situaciji.

Zdaj pa nazaj on topic, will you?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Aggressor ::

Morda, Daedalus, samo v tvoji argumentaciji je ena slabost: povsem isto delajo tudi izrazito levi mediji, recimo Mladina, in pa levousmerjeni intelektualci. Vsi so se obesili na domnevni KKK pohod (hehe, pretirana in baročna komunistična retorika jim gre še vedno lepo od rok) in preselitev, pozabijo pa na to, da Janša ni izpolnil nobene obljube glede reševanja romske problematike. Pa veš zakaj? Ker je javnost lažje oviti okrog prsta z grozljivimi besedami o rasnem nasilju. Tako se lažje pride do političnih pik. Obe strani sta enaki, samo zame so levi še za odtenek večje gnide, ker so za marsikaj krivi sami, zdaj so pa demagoško glasni kot hudir. Zabavno, da nihče ne omeni, da so domnevno dopustili tri podobne izgrede, ko se Romom ni pustilo na lastno zemljo.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

Daedalus ::

Morda, Daedalus, samo v tvoji argumentaciji je ena slabost: povsem isto delajo tudi izrazito levi mediji, recimo Mladina, in pa levousmerjeni intelektualci. Vsi so se obesili na domnevni KKK pohod (hehe, pretirana in baročna komunistična retorika jim gre še vedno lepo od rok) in preselitev, pozabijo pa na to, da Janša ni izpolnil nobene obljube glede reševanja romske problematike. Pa veš zakaj? Ker je javnost lažje oviti okrog prsta z grozljivimi besedami o rasnem nasilju. Tako se lažje pride do političnih pik. Obe strani sta enaki, samo zame so levi še za odtenek večje gnide, ker so za marsikaj krivi sami, zdaj so pa demagoško glasni kot hudir. Zabavno, da nihče ne omeni, da so domnevno dopustili tri podobne izgrede, ko se Romom ni pustilo na lastno zemljo.

Mladina NI medij. Je propagandni pamflet, nevreden pozornosti. Se pa strinjam okoli "intelektualcev" (Hanžka sem recimo tule naokoli že sam kritiziral, ob onem pozivu preko maila na demonstracije proti "rasizmu" sem se pa samo zasmejal) - očitno jim ni jasno, kje je dejanski problem. Rasizem? IMO ne. Mora pregovorno neizpostavljajočim se Slovencem hudo zakuhati, da se grejo "ljudske vstaje."
Žalostno je pa to, da v takile situaciji očitno večina politikov prej vidi možnost nabijanja političnih točk, kot pa posledico totalno neustreznega ubadanja z neko problematiko, ki so zasluži (in potrebuje) precej več truda, ko pa limanje oznak sem pa tja. Ampak...to je pač preverjena formula, pa se jo oprimejo vsi. Eni idealisti pa kdaj celo pomislimo, da bo kdo javno rekel, da je cesar pravzaprav - nag.

Glede tistih podobnih izgredov pa ne vem. Sam za njih ne vem, ma kdo kak link?

p.s. - kaj se pa Romov tiče - jaz bi jih čisto po makjavelistično privil. Kot je že dolgo časa nazaj pogruntal Niccolo - če se zakoni ne spoštujejo, jih je treba uveljaviti - z ustrezno količino prisile, seveda. A je to rasizem?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

Aggressor ::

Glede preteklih izgredov: v aktualni SP je v prispevku o pogledu strokovnjakov z inštituta za narodnostna vprašanja na aktualne dogodke navedeno več. Bom jutri pretipkal, ker sem zaspan. :P
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

modelno1 ::

Baje en mail kroži po netu, katerega pisec naj bi bil nekdo iz Ambrusa in govori o tamkajšnjih romih. Ga slučajno kdo ima?


Tale?

Ambrus

Ime te dolenjske vasi ste gotovo slišali. To pismo pišem, ker so skrajno neprofesionalni slovenski mediji popolnoma izkrivili realno sliko dejanskega problema.

Izseljeni Romi niso bili edini prebivalci tabora v Dečji vasi. V tem taboru so se kar naprej menjavali najrazličnejši 'civili', povečini z zločinsko preteklostjo. Ker je lokacija tabora dokaj na samem, je bila idealna za neke vrste azil z vso mogočo sodrgo. Prav zato krajani ves čas poudarjamo, da ti ljudje niso bili izseljeni zaradi svoje narodnosti – to bi bilo skrajno nepravično(!) – oditi so morali, ker so gojili, zganjali in prikrivali kriminal. K razrasti le-tega je med drugim pripomogla tudi velika oddaljenost policijske postaje. Dogodki zadnjega tedna so bili tako ukrep krajanov iz obupa, ki je sledil stopnjevanju strahu do vrha. Veste, osnovne kulturne razlike so bile s strani vaščanov sprejete pred 40 leti, ko so se Romi trajno naselili v Suhi krajini. 'Razlike' s katerimi pa ti ljudje danes tako grobo kršijo zakon, še posebej tiste, ki predstavljajo kršitev osnovnih človekovih pravic, niso bile in nikakor ne smejo biti sprejemljive! Tekom let so se poleg običajnih kraj pridelkov in živali, vrstile tudi hujše protizakonite aktivnosti: vlomi in kraje, najraje v hiše starejših ljudi, ki živijo sami, več vlomov v okoliška župnišča, cestne blokade z ostrim kamenjem ali deskami, polnimi žebljev, kraja mobilnih telefonov, napad na gobarke, grožnje z uperjeno puško v mimovozeči avtomobil, izsiljevanja, podkrepljena z grožnjo, do boš ubit ali posiljena, lansko leto je policija zasegla večje število strelnega orožja in mamil, nedaven napad na Jožeta Šinkovca pa je bil že drugi poskus umora v dveh letih. To in podobno je krojilo naše vsakdanje življenje. Zadnjo žrtev tega tabora so mediji prikazali kot pretepaškega moškega – resnica pa je, da je branil svojo zidanico pred dobro znanimi vlomitelji. S tem si je nakopal maščevanje in skorajšnjo smrt. Jožetu so se na glavni cesti v blokado postavili trije avtomobili, za njim še dva, tako da je bil ukleščen mednje ter na milost in predvsem nemilost prepuščen Čmaku in njegovim romskim kompanjonom; kaj je sledilo veste. Na dejstvo, da ti z njive zmanjka kakšna glava zelja smo se kar navadili, nihče pa se nikoli ne bo navadil na to, da ti strežejo po življenju. Živeti v nenehnem strahu je sila mučno. Če tega niste doživeli, si ne morete predstavljati, kaj se godi v človeku, ko med vožnjo ugleda uperjeno cev puške. Jaz sem jo. Občutek tesnobe je nepojmljiv; Naj ustavim? Peljem naprej? Naj kličem policijo? Ne, kaj pa če me naslednjič ustavijo?! Gotovo bodo vedeli, da sem jaz klicala…

Neverjetno kako hitro se je slovenska policija organizirala za zaščito in varovanje tabora in njegovih prebivalcev. Sprašujem se, kje je bila ta javna služba med padanjem kola po Jožetovi glavi, kdo je varoval njega, kdo je varoval domove, avtomobile, njive in življenja vaščanov? Varuhu človekovih pravic pa vse skupaj kar nekako ni jasno. Ne samo, da ni bil v Ambrusu, ob nepreverjenih dejstvih in opazovanju od daleč si drzne dajati nekakšne pavšalne izjave in s tem grobo zavajati širšo slovensko javnost. Ali pa preprosto ne loči med etničnim sporom in bojem proti leglu kriminala. Veste g. Hanžek, nihče od Romov ni bil napaden, nihče ubit. Napaden je bil Jože Šinkovec iz Ambrusa! Ko smo izvedeli, da bo do izselitve končno prišlo, nismo čutili zmagoslavja. Ne. Čutili smo veliko olajšanje. Zato je zadonela Zdravljica. Naj rojak Suhokrajnčan prost bo vsak, ne vrag zločinski, le pošten sosed naj bo mejak!

Da izseljeni skupini življenje v Postojni ne odgovarja je razumljivo, saj nimajo raziskanega rajona, »poslovnih« poznanstev in informacij o imetju okoliškega prebivalstva. Medijem pa se bolj problematična zdi skrb za perjad, ki je ostala v taboru, kot Jožetovo zdravje. Močno upam, da zaradi težkih poškodb glave ne bo imel trajnih posledic. V kolikor preživi.

Dragi bralci, Ambruška zgodba je dolga več desetletij, ne en teden. Zadnjih 12 let je potekal boj za osnovno človekovo pravico – za mir. Za mir, ki upam da ga bomo končno deležni. Žal pa se še vedno bije še en boj – Jožetov boj za življenje. Zato, Jože, drži se! Mi smo s tabo! Bog je s tabo! Drži se!

(zaradi varnosti) anonimna Ambrušanka

Trololololo1 ::

link

Ljudje so se že začeli posmehovati iz romov. Stran ima velike obiske vsak dan. Mam nek občutek, da bo zaradi takšnih strani in straž v občinah pravo sranje. Vse skupaj je zelo slaba reklama za Slovenijo. Komaj se začnemo predstavljati po svetu kot neka kultivirana država, pa se že vse skupaj podre.

JurijTurnsek ::

tisto pismo pove vse... po moje so vsi agrumenti v dobro ambruških romov in njihovih sodelavcec odveč.
http://www.slatnaskejta.com

krneki0001 ::

Barakuda

Vsi bi morali biti pred zakonom enaki. Vsi bi morali dobiti enake otroške dodatke, ne glede na to ali si cigan, čefur al pa nek kazahstanec Borat

Saj tako tudi je. Ampak nekateri tukaj zatrjujejo, da je to privilegij


Pokaži kje je tako? Jst tega še nisem doživel in videl.
Sodelavka ima 150.000 sit plače, njen mož tudi, torej skupaj 300.000, skupaj pa tudi imata 4 šoloobvezne otroke(vsi so v osnovni šoli) in dobivata za njih točno 48.000 sit, za vsakega 12.000. Živijo pa v najemniškem stanovanju, kjer plačujejo preko 100.000 sit najemnine in preko 70.000 sit ostalih stroškov(voda, elektrika, komunala, ogrevanje, internet(računalnik so ji podarili v službi), telefon). Torej jim ostane za cel mesec 130.000 sit od plače in 48.000 sit od otroških dodatkov. Če dajo za hrano še vsaj 48.000 sit(pa najbrž več), pa če dajo za 4 mesečne karte za otroke in 2 za odrasle okol 35.000 sit, jim ostane samo še 95.000 sit za cel mesec.
Zdej pa ti meni povej kok stanejo učbeniki, zvezki in ostale potrebščine, obleke, čevlji in podobno za 4 otroke, če predvidevaš, da si starša res nič ne privoščita?
To je otroški dodatek, ki ga prejema sodelavka in verjamem, da ostalim ni nič bolje. Sam zase pa vem, da nisem mogel dobiti republiške štipendije, ker je mati imela 117 sit preveč plače.

Otroški dodatek pri ciganih pa je 44.000 sit osnovne socialne pomoči + 26.000 sit dodatka, če niso v vrtcu ali šoli (ker se ne izobražujejo) na otroka, potem pa še starš dobi socialno podporo v vrednosti 50% povprečne plače v sloveniji(147.000 sit je povprečna plača). Torej en otrok(70k) in 2(147k) starša dobijo skupaj okoli 217.000 sit na mesec, z vsakim otrokom pa še 70.000 sit več. Pa nimajo nobenih stroškov razen hrano morajo kupovat (večino jo pa pokradejo, vsaj v okolici ambrusa).

Verjamem pa da se najdejo tudi slovenci, ki dobivajo podobne vsote. Vendar kar se tiče podpore so cigani v priviligiranem položaju.


Se pa umikam iz debate. To je vse kar sem hotel povedat. Pa upam da sem nekaterim razjasnil obzorja.

Zgodovina sprememb…

Barakuda1 ::

Verjamem pa da se najdejo tudi slovenci, ki dobivajo podobne vsote. Vendar kar se tiče podpore so cigani v priviligiranem položaju.


Vidiš, v prvem stavku tega posta si tudi sam povedal bistvo.

Vsak državljan RS prejema enake socialne transfere ob enakih pogojih.

Torej, če ima neka slovenska družina (osebno poznam tudi take) 4 ali 5 otrok in sta oba starša brezposlne (med tistimi, ki jih osebno poznam, je oče alkoholik, mati pa težko zaposljiva - pa tudi ona bolj kot ne, nagnjena k alkoholizmu), prejema ta družian do tolarja enak znesek kot romska družina z enkaim številom otrok.

Enakost pred zakonom pomeni (glede sociale), da ob enakih pogojih prejmeš enako, neglede na narodnost, vero itd.

To nima torej nič skupnega s tem, da so oni romi.

A je to jasno al ni.

krneki0001 ::

Se bom prekršil pa dal eno repliko na tole.

Barakuda vsak primer iz "dna" družbe je drugačen in vsi dobivajo zelo različne vsote socialne pomoči (nekateri več, nekateri manj - o tem presoja socialna delavka), vendar pa pri romih ni razlik - vsi dobivajo enako(razen 1%, ki pa so zaposleni).

Pa še ena bistvena razlika je - kot rom si lahko za iskalca zaposlitve na zavodu stalno, pa dobivaš denar vsak mesec(do penzije), kot slovenec pa samo 6 mesecev dobivaš denar, pa še to če se vsak mesec prideš javit na zavod .

Tukaj pa je velikanska razlika.




Poleg tega ne vem kako lahko nepismen cigan naredi CPP pole.

@LOL ::

Ne ni jasno

Barakuda1 ::

Poleg tega ne vem kako lahko nepismen cigan naredi CPP pole.


:\ 8-O :\

daj me no prid mal žgečkat, da se bom lahko vsaj smejal tej nebulozi

krneki0001 ::

Ja, Mirko Strojan ne zna brati, to je sam priznal na televiziji.
Torej kako je naredil izpit za avto? Vmes je moral najmanj 2X rešiti izpitne CPP pole.

Razumem da daltonist, ki meša barve naredi izpit, ker zna brati, vendar da nepismen reši pole CPP mi pa ni jasno, saj so vendar napisana vprašanja, ki jih je potrebno prebrati, da lahko rešiš to polo.

Kaj je zdej tukaj nebuloza. Samo čisto očiten primer podarjanja izpita za avto - spet priviligiran položaj.

Ziga Dolhar ::

nebivedu, in kako nepismeni ljudje izvršujejo svojo volilno pravico?
https://dolhar.si/

Barakuda1 ::

Kaj je zdej tukaj nebuloza. Samo čisto očiten primer podarjanja izpita za avto - spet priviligiran položaj.


Predpostavima (za potrebe te debate), da Strojan res ne zna ne pisati in ne brati in da mu je bil izpit "podarjen". o.k.

Če to drži, potem imaš strašne težave ali z logiko ali z nepristranostjo.

V izpitnih komisijah pač ne sedijo romi (hhmm, mrbit zato ker so nepismeni;) ), pač pa slovenci.
Če je torej Strojanu nekdo izpit za avto "padaril" je bil to nekdo od slovencev.

Če je to strirl, je storil kaznivo dejanje, za katerega bi moral kazensko odgovarjati.

Ker očitno ta "dobrotnik" ni pred nikomer kazensko odgovarjal in ni v kazenskem postopku, bi prej rekel, da je v priviligiranem položaju ta "dobrotnik", ki je Strojanu izpit "podaril".

Se ti ne zdi?:)

krneki0001 ::

Oba - "dobrotnik" ker za to ni odgovarjal in Strojan, ki je dobil izpit podarjen.

Barakuda1 ::

Se strinjam - OBA.

No in sedaj ko oblast ima podlago za sum storitve kaznivega dejanja, vsaj za ponarejanja listin, pričakujem da bo zoper tega "dobrotnika" ukrepala.

edit: samo tipkarske napake

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barakuda1 ()

marvin42 ::

pa je kdo preveril, če on dejansko ima izpit?
Mostly Harmless

Barakuda1 ::

Kako sploh upaš vprašat kaj takšnega.:|

Če nebivedu pravi, da ga ima, in to podarjenega, potem ga ima, a ne.

@LOL ::

Baje ima celo izpit za avion>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

Barakuda1 ::

:D :D

o.k. mal smo se pošalili, zdaj pa nazaj on topic.

Hvala

dick666 ::

Mene zanima, če je Matthai sploh kdaj videl Cigana ?

LOL, državo ogrožam? S tem, da govorim kar mislim oz. uveljavljam svojo svobodo govora? Veš kaj dragi moj - nismo več v komunizmu, da mi bo država predpisovala kaj smem govoriti in kakšna prepričanja lahko imam!

Ma ti govor, kar hočeš noben te ne omejuje. Samo dokazuješ da nikoli nisi imel opravka z ciganom. Lahko je bit pameten, ker nikoli nisi bil ogrožen iz njihove strani.

To, da so Romi brezposelni pa je tudi krivda politike. Brezposelni so zato, ker ni ustreznih programov in ker niso ustrezno izobraženi. Programe in dostop do izobrazbe pa zagotavlja država. Seveda - če je nekdo v nesrečnem položaju si je tudi sam kriv. Samo ne pozabit na sistemske ovire.

Mislim da ti rabiš izobraževanje v romskem naselju. Hočes povedat da Romi nimajo pogojev za izobraževanje. No jest vem kako je z Romi. Imel sem jih v razredu. Ženska je bila že noseča v 5. razredu. (Idealna družina za Drobniča). In povej mi zakaj morajo to plačevati ljudje, ki delajo in plačujejo prispevke. Njim pa ni treba pa se extra podporo dobivajo ?

Državo izkoriščajo predvsem razni obrtniki, ki poslujejo večinoma brez računov in si prikazujejo nizke dohodke. Na podlagi te utaje imajo potem visoko subvencioiran vrtec, otroške dodatke, itd. To je pravi kriminal, ki uničuje in molze državo.

Spet se oddaljuješ od teme.

Če misliš, da je to srž problema, ti priporočam da prijaviš vse obrtnike. Samo mislim da boš na koncu ti letel ven. Veliko obrtnikov je na robu preživetja in Slovenija sodi med najbolj obdavčenimi državami v Evropi. Če te kaj moti se preseli na Kubo ali pa se jest preselim na Novo Zelandijo.

Lena drhal so vsi tisti (Slovenci ali ne), ki cele dneve posedajo po kafičih. In vsi tisti, ki so veselo špricali šolo, medtem, ko smo drugi študirali. Ja, Slovencev je tukaj kar precej.

Mislim da imajo pravico ljudje delat kar hočejo. Ne kratit pravice (Slovencim ali ne).

Kdo je največja sistemska napaka ?

gumby ::

>>>Torej, če ima neka slovenska družina (osebno poznam tudi take) 4 ali 5 otrok in sta oba starša brezposlne (med tistimi, ki jih osebno poznam, je oče alkoholik, mati pa težko zaposljiva - pa tudi ona bolj kot ne, nagnjena k alkoholizmu), prejema ta družian do tolarja enak znesek kot romska družina z enkaim številom otrok.

alkoholizem je po novem olajsevalna okoliscina al kaj? ffs:|
my brain hurts

čoko ::

Mene pa zanima, kje so vsi tisti, ki so tolk jokal, ko so jim na Hrvaškem vikende podiral... toliko o črni gradnji in dvojnih merilih!

asus ::

Kar se tiče vozniške, Marinko in Mirko imata izpit in ko pač izpolnjujejo pole imajo poleg enega iz komisije ki ga ustno sprašuje oz. mu prebere vprašanje le ta mu pa odgovori.

snow ::

Kaj je bilo tisto zadnjič po POP TV, ko je en rom ustrelil drugega in ga je sodnik spustil na prostost?
Je bil to en hec od POP TV-ja, ali kaj?

Pa nekje sem tudi slišal, da sta 2(?) roma posilila eno 14 letno romko in nekaj malega kradla, pa je bilo rečeno, da za tako malo vsoto ni kaj naredit.

Prvo kot prvo bi seveda rad vedel, če sta zgoraj resnični, potem pa se lahko menimo o okoliščinah in odločitvah in zakonu.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

MTm2H37rqt7B ::

asus: Kako pa to potem deluje v praksi? Recimo ko na dopolnilni tabli piše: Samo za lokalni dovoz in podobne stvari?

asus ::

Nisem inštruktor, lahko pa greš v bližnjo avtošolo in ti bojo vse lepo razložili;)

čoko ::

Kaj je bilo tisto zadnjič po POP TV, ko je en rom ustrelil drugega in ga je sodnik spustil na prostost?
Je bil to en hec od POP TV-ja, ali kaj?

Pa nekje sem tudi slišal, da sta 2(?) roma posilila eno 14 letno romko in nekaj malega kradla, pa je bilo rečeno, da za tako malo vsoto ni kaj naredit.

Ne to niso heci, gre pa spet za posploševanje. Zaradi dejanj posameznika ne moreš obsojal skupine. Potem bi zaradi dejanj Trobca al pa Pluta, lahko Slovencem določili iste negativne lastnosti. Pa pri nas nikjer ne piše Slovenec Trobec ali Slovenec Plut.
Al pa bi lahko trdili, da so oz. ste vsi prebivalci Suhe krajne vase zaprti, omejeni, primitivni rasisti,...pa vem, da vsi niso takšni, večina že, vsi pa ne. Pa tudi če bi bili vsi taki, vas ne bi mogli obsojati, ker na razvoj človekove osebnosti vplivajo mnogi dejavniki, med drugim tudi okolje. In če ste rasli med samimi primitivci, ne morete bit nč druzga k primitivc (to so vaše olajševalne okoliščine). Zato vas ne obsojam! Se mi pa smilte!

snow ::

Ne to niso heci, gre pa spet za posploševanje. Zaradi dejanj posameznika ne moreš obsojal skupine. Potem bi zaradi dejanj Trobca al pa Pluta, lahko Slovencem določili iste negativne lastnosti. Pa pri nas nikjer ne piše Slovenec Trobec ali Slovenec Plut.

Posloševanje umora ali kaj? Posploševanje, da so vsi Romi kriminalci?

Briga mene Rom gor ali dol. Vsakemu enake pravice. Noben 'jaz sem Rom' ne sme imeti na sodišču najmanjšega pomena.

Dejanje (+prejšna dejanja recimo) --> sklep.

Pa me zanima glede umora človeka v Sloveniji.
1) Ali ga je res ubil?
2) Ali je možno, da za načrtovan umor ne dobiš kazni?
3) Mediji pač?
4) Se moram preselit v kakšno drugo državo?
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Barakuda1 ::

Opravil sem "paketni" izbris zadnjih nekaj postov, v upanju, da bo to moj zadnji poseg v tej temi.

Uporabnika bosanac-a in asus-a, pa še bi se kdo našel od sodelujočih, pa na tem mestu resno opozarjam, da naj nadaljuje diskusijo v skladu s pravili tega foruma.
Žalitve, enovrstični zapisi in podobni izpadi, nimajo mesta na tem forumu in bo v bodoče toleranca do takšnih prispevkov ničelna.

p.s.
replike na ta post niso dopustne. V kolikor kdo meni, da mu je bila storjena krivica, naj izvoli v odelek - pritožbe.

Mati ::

Noben 'jaz sem Rom' ne sme imeti na sodišču najmanjšega pomena.


Vidiš, tukaj se zatakne. Precej levakov se s tvojo trditvijo ne bo strinjalo.
In spet smo na začetku.

Daedalus ::


1) Ali ga je res ubil?
2) Ali je možno, da za načrtovan umor ne dobiš kazni?
3) Mediji pač?
4) Se moram preselit v kakšno drugo državo?


Glede spuščanja - to radi počnejo preiskovalni sodniki. Zakaj, ne vem, sem pa to slišal od kriminalista, tako da lahko vzamem za resnično.

1. Če ga je ubil - ne vem. Glede na to kako si opisal in polinkal primer, je vse na to temo lahko samo ugibanje.
2. Je možno. Hint - če ti ne dokažejo...
3. Zelo verjetno
4. Po izbiri.


p.s. - ja, tud tožilstvo ne ukrepa za vsakega ukradenega jurja. Rajši počakajo, da se nabere, pa pol ukrepajo v kompletu. Konec koncev bi za posamično obravnavo pa čisto vsake ukradene kure porabli preveč sredstev. Tudi taka je realnost sodnega sistema...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

snow ::

Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

krneki0001 ::

Če so Cigani prepričani, da je šlo za umor, policija pa trdi, da je šlo za nesrečo, kdo ima zdej prav? Če bi imeli tapravo policijo, bi to raziskala, vendar ne bo, ker se jim ne da delat in bodo vstrajali do konca s tem, da je šlo za nesrečo.

asus ::

Če nebi bili romi, mislim da bi policija malo bolj preizkavala zadevo.Saj ko so bombo vrgli, v tisto hišo tudi niso imeli nevem kake preizkovalne akcije.Toliko o priviligiranosti romov.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izkušnje s cigani? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19423439 (2660) Mipe
»

21. stoletje, v Sloveniji pa še vedno ljudje brez vode (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
17027092 (24427) Mipe
»

Lepo je biti rom v naši državi... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
786079 (4106) krneki0001

Ljudska "demokracija" na ambruški način (strani: 1 2 3 448 49 50 51 )

Oddelek: Problemi človeštva
251989232 (42328) Barakuda1

Več podobnih tem