» »

Priviligiranost romov

Priviligiranost romov

«
1
2 3 4

@LOL ::

Skratka ali so Slovenski romi priviligirani napram ostalim avtohtonim Slovencem.
Vprašanje se mi poraja po nekaterih izjavah. Bom kar komentiral.
Poslušal sem da se nezaposlenost romov omiljuje z dejstvom da lahko večina kandidira za slabše plačana dela? In kljub temu lahko na zavodu za socialo vlečejo mesečne zneske. Ja vraga! Kako je to mogoče. Od kje nekaterim to da je opravičilo romov za nezaposlenost to da večinoma kandidirajo za slabše plačane službe. In potem je to celo opravičljivo za to da posedajo doma z 10 froci saj dobivajo tudi po 300k denarnega nadomestila za vse skupaj.Ja ne splača se jim delat.
Kako je pa to pri ostalih slovencih ha? Malo poglejte koliko jih dela po fabrkah za 80k na mesec. Te kdo ščiti tako kot rome? Živ absurd.
Iz tega lahko sklenemo: romi so predobri za delo v fabrkah in podobno slabše palčana dela in jim je to celo OPRAVIČILO, avtohoni slovenci pa naj delajo za tekočimi trakovi? Da ne omenjamo to da ostali ne morejo biti za razliko od romov kar po zavodih za zaposlovanje prijavljeni.

Da ne govorimo o tem da naj bi policija morala celo obvestit center za socialno delo če hočejo narediti racijo v romskem naselju da ne bi kao prišlo do socialnega buma.

Od kje dvojna morala. Nismo pred zakonom vsi enaki? Tole ščitenje romov s strani določenih posameznikov (ki si jasno nabirajo pri ovcah politične točke) presega že vse meje. Sploh razna žuganja zdravljenega alkoholika ombudsmana.
:|

Dr Evil ::

Niso priviligirani le romi, ampak vse manjšine, ki so nekako kompatibilne z ideologijo anarholevakov. Če le pogledamo naši dve manjšini. Italjani in Madžari imajo dvojno volilno pravico. Kot, da že to ni dovolj. Našim manjšinam gre veliko slabše kot tema dvema. O svojih poslanci v parlamentu in še splošni volilni pravici se njim niti v sanjah ne more zgodit.

Daedalus ::

Našim manjšinam gre veliko slabše kot tema dvema. O svojih poslanci v parlamentu in še splošni volilni pravici se njim niti v sanjah ne more zgodit.

In to je verjetno "argument" s katerim bi ti takoj ukinil "neupravičene privilegije" teh dveh manjšin? S posnemanjem Haider-like politike, recimo? Inteligenten predlog, ni kaj.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Mr.Ecko ::

To da so se namnožili kot podgane je problem prejšnje vlade, ker jih je podpirala.Jaz bi jim dal 200k sam da nimajo frocov...>:D Aja če na najdejo placa za njih jih lahko nekaj prevzame hanžek pa izbrisani, obisani in podobni ....Nobeden jih noče za soseda.

Thomas ::

Manjšinjske pravice so indirektna škoda tem istim manjšinam. In večini, seveda.

Manjšina naj se integrira, ne pa da jo de facto silimo v rezervat.

Edino dober Indijanec je integriran Indijanec. Ne tisti iz rezervata, ne tisti v grobu.

(Za cigane velja isto. Ne samo za naše, ampak za svetovne cigane prav tako!)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Dr Evil ::

In to je verjetno "argument" s katerim bi ti takoj ukinil "neupravičene privilegije" teh dveh manjšin? S posnemanjem Haider-like politike, recimo? Inteligenten predlog, ni kaj.


Kje sem pa to napisal?

Jaz jim za začetek kaj takega sploh ne bi priznal. Če je to že sklenjeno, potem bi izpolnil pogodbo, ampak le, če jo ta drugi tudi izplonjuje. Italjani in Madžari jih ne.

Mislim, da je to zelo dober argument za premislek doma. Veliko boljši od tvojega anarholevaškega bluzenja.

sid911 ::

No, čakajte malo, romov pa ne gre primerjati z ostalima manjšinama.
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Stajerc ::

Jaz pa mam rad rome in ni res da jih doben noče. Če rečeš da nimaš rad romov pač nimaš rad ljudi saj vztrajaš v neki svoji navidezni superiornosti ki pa je najvrjetneje neupravičena. In raje imam za soseda dobrega roma kot pa takšnega človeka.

Slovenija bi bila na slabšen če nebi imela romov ker so resnici na ljubo povsod nevem zakaj bi mi bili izjema. To bogati našo kolturo in prostor.

Tudi pričakovanje da se bodo romi popolnoma prilagodili naši družbi in našem načinu življenja so neopravičena in jaz tega nikoli nebi od romov zahteval. Tisti ki pa to zahtevate pa si vrjetno ne upate iti pod drobnogled kako "prilagojeni" ste in kaj drugi "prilagojeni" tej družbi menijo o vas in kaj morate nujno spremeniti da vas bomo sprejeli.

Ko se recimo slovenki KKK zberejo v grupo (cela vas) in gre v lov na čarovnice (romsko družino) in pri tem zataji država popolnoma to pa je skrb vzbujajoče.

Sem pa proti odpuščanju kriminalnih dejanj določeni skupini ljudi ali pa kakšne grožnje in izsiljevanja ali kot smo videli pretrano smetenje po naravi. To me moti ampak zato me še ne motijo romi.

To je pač problem katerega se more reševati ko nastane ne pa da se 20 let ne naredi nič situacija se zaostruje potem pa poči.

Rome v bistvu sovražite zato ker tisti ki so odgovorni za to vprašanje ga ne znajo reševati.

Sploh nevem zakaj bi sovražil roma ki zna bit celo dober in moder človek in zakaj bi nujno moral imeti rad slovenca ki zna bit izrodek samega bistva?

Diaolog, kompromis in sprotno reševanje problema in predvsem obojestransko razumevanje in popuščanje je lahko rešitev. Ne pa strah in neznanje in največkrat politične točke.

Popolna integracija je pa dejansko pojem ki je sam po sebi nemogoč ker smo si različni in to je dejstvo. Integracija v smislu drugačnosti in raznolikosti pa je možna.

V bistvu ob tem vprašanju vedno vidimo tisto najlažjo pot in popolna integrcija je z tega vidika res idealna saj reši vse težave ampak resnično življenje pa poteka po drugih tirnicah in brez tiranije in nasilnosti je to nemogoče taka država sama po sebi pa tudi ni vrdna počenega groša in ne more obstat.
Have a nice day.

Daedalus ::

Veliko boljši od tvojega anarholevaškega bluzenja.

Obnašaj se. Razumeš?

Če maš še kak ad hominem proti meni, pa te že drugič pozivam - se lahko dobima osebno, pa me zanima, če si mi upaš v obraz povedat kak tak pridevnik. Torej?

Al pa še boljš. Bom razmislil o civilni tožbi zaradi razžalitve. Me zanima, če boš na sodišču takole "pogumen":\
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

Dr Evil ::

In ti res misliš, da bi te na sodišču sploh pes povohal za to?

OwcA ::

Pridni bodite!
Otroška radovednost - gonilo napredka.

robert512 ::

se strinjam s Thomasovim predlogom intergracije ...

ce zivimo v Sloveniji je treba sprejet slovenski jezik in slovensko kulturo, ce se preselimo v ZDA se je potrebno naucit anglescine in sprejet njihovo kulturo.

ne morem pa stekat teh romov, ze na 10km se vidi s kje prihaja ... vsi razcapani, bosi poleti in pozimi, vsi umazani in vsaka druzina s po 15 froci ... potem ti starka odpre denarnico, v kateri je za dve moji placi denarja ... totalen absurd.

naj sprejmejo nas jezik, kulturo, vrednote .... skratka naj sprejmejo nasa pravila igre in bojo integrirani ter enakovredni vsem ostalim drzavljanom.

me prav zanima v koliko sekundah bi me jutri brcnili iz sluzbe ce bi se pojavil na delovnem mestu v razcapanih in umazanih cevljin in bos povrhu ... takoj za sluzbo bi sledila tudi izlocitev iz druzbe in bi postal ... rom

tako je to kjerkoli se ze znajdes, pa naj bo to slovenija, rusija ali zimbabwe je treba sprejet pravila igre in se integrirat, ne pa bemtit nad drzavo in nad okolico (sosedi) ko te nekam izselijo ...

Odin ::

Sej to kaj se zdaj dogaja je izkjlucno krivda nase politike, ki spodbuja multikulturnost, oziroma ne naredi dovolj dosti, da se vse te ciganske sege in obicaji izkorninijo.
Ce bi vsaj zakon dosledno izvajali, bi to bil velik korak naprej.

When in Rome, do as the Romans do.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Odin ()

robert512 ::

mislim da je politika s prehodom iz komunizma v kapitalizem prevalila odgovornost na narod ... naj pojasnim:

najprej smo imeli represivno politiko ki je diktatorsko prepovedovala to in ono.

sedaj smo v liberalni politiki, ki naceloma dovoljuje vse, torej multikulturo razna verska prepricanja, ... s tem pa je politika odgovornost iz nase prevalila na posameznike.

torej jaz lahko jutri prestopim iz krscanstva v islam in je to moja svobodna volja, prav tako lahko zacnem nosit uno cepico na glavi in spet mi noben nic ne more ... istocasno pa moram bit kot osebek tko inteligenten da se zavedam vseh posledic tega dejanja in sprejmem tud vso odgovornost.

ce tega nisem pripravljen/zmozen se pac integriram v prevladujoco religijo in si mislim svoje ...

isto je z romi, preprosto se ne zavedajo da so problem oni sami, da njihov nacin zivljenja sicer zakonsko ni sporen (liberalnost) je pa totalno neprimeren za druzbo v kateri zivimo. Torej jim ostane le da sprejmejo pravila igre in se integrirajo ...

Odin ::

Matthai, Micka in podobni pa sedaj vse zmerjajo z rasisti, desnicarji... in se jocejo kako smo Slovenci nestrpni, ko so ugotovili, da ta multikulturnost ni kaj ekstra (pa ceprav jim le-ta tako poeticno zveni).

Ja sej po eni strani smo krivi Slovenci, ker smo vsa ta leta te levicarske bluze prevec poslusali. Lahko bi jim ze namrec pred leti jasno dali vedet, da imajo samo dve moznosti - our way or the highway. V tem primeru bi danasnji Romi bili prvo Slovenci in sele nato Romi (vsaj kaj se kulture tice).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Odin ()

@LOL ::

Ko se recimo slovenki KKK zberejo v grupo (cela vas) in gre v lov na čarovnice (romsko družino) in pri tem zataji država popolnoma to pa je skrb vzbujajoče.

No slabo poimenovanje. Seveda se vprašaj zakaj je prišlo do kulta ambruških KKKjevcev? Samo od sebe verjetno ne? Dialog ti tu ne bo nič pomagal. Dokler se romi ne integrirajo. Integrirati se pa nočejo
To pove že dejstvo da nočejo tako kot ostali Slovenci npr. poprijeti dela v proizvodnji ki je slabo plačano (glede na to da dobijo par 100k na mesec podpore se jim niti ne splača).
Če bi se ambruiški cigani normalno obnašali do vaščanov verjamem da do incidentov ne bi prihajalo.

Pomiljujem te če misliš da so v celi situaciji romi uboge ovčice. Verjetno so pobudniki zakaj je do tega prišlo. Do dogodka ne pride samo po sebi kajne

Sicer pa mene bolj zanima sama tema in ne socializacija romov.
Torej poleg ostalega: kako nekateri vejretno res anarhisti nekaj po TVju mutijo in opravičujejo rome da ne poprimejo za delo. To jhe absurd. Ko bi se kdo tako zanimal za ostale

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

jype ::

Odin> V tem primeru bi danasnji Romi bili prvo Slovenci in sele nato Romi (vsaj kaj se kulture tice).

Zakaj se ti pa zdi, da je Romska kultura nezdružljiva s sodobnim načinom življenja? Saj pri nas doma jeseni tudi kostanj pečemo na roštilju na vrtu za bajto, pa to še ne pomeni, da ko njiva ne obrodi, se pa lepo po slovansko spravimo zažgat par hektarov gozda...

Multikulturalizem ne pomeni poseganja v pravni red. Seveda je fino, da sodnik upošteva kulturne norme, ampak vožnja z neregistriranim avtomobilom pač ne more biti "kulturni običaj", ne?

Al so se mogoče Romi že pred tisočpetsto leti vozili okol z neregistriranimi vozili in je to torej močno zakoreninjena tradicija?

@LOL> Če bi se ambruiški cigani normalno obnašali do vaščanov verjamem da do incidentov ne bi prihajalo.

Če bi policija ukrepala zoper prestopnike, verjamem, da do incidentov ne bi prihajalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Dr Evil ::

Če bi policija ukrepala zoper prestopnike, verjamem, da do incidentov ne bi prihajalo.


In kdo je za to kriv? Ravno opcija gospoda Hanžka, ki se zdaj tako napihuje. Za sabo so pustili katastrofo, zdaj pa kažejo s prstom na tiste, ki morajo požar gasit. Za bruhat.

Odin ::

> Zakaj se ti pa zdi, da je Romska kultura nezdružljiva s sodobnim načinom življenja?

Zakaj? Poglej kje in kako zivijo. Vsaj v vecini. Ce za to ni razlog kulturna razlika, kaj pa je potem? A mislis, da so samo dosti bolj nesposobni kot pa mi? To bi sele bil rasisem.

Jaz sem mnenja, da ce das malega Cigancka v normalno slovensko druzino, bi dobili ven cloveka, ki bi imel moznosti za uspeh v zivljenju iste kot vsak drugi Slovenec.

In zato, ker jim zelimo najboljse, bi moral biti dolgorocen cilj vlade, da jih popolnoma integrira v naso druzbo.
Se boljse bi bilo, ce bi Romi prevzeli anglesko ali amerisko kulturo. Se boljse, da bi jih cela Slovenija! Kar pa je itak postopek v izvajanju.

Zvedavec ::

Vikking ::

No, čakajte malo, romov pa ne gre primerjati z ostalima manjšinama.

To se pa ne strinjam: ima vse pravice kot slovenski državljan in dodatne: tj. zastopnika v drzavnem zboru, v občinskih svetih občinah, ki majo določen odstotek romov. Manjšine in romi imajo več pravic, ne glede na njihovo številčnost.
-------------------
65 člen ustave:
položaj in posebne pravice romske skupnosti ureja zakon
torej: romom gredo vse pravice iz ustave + dodatne pravice iz zakona o romskih skupnosti

Določba 65. člena vsebuje pooblastilo zakonodajalcu, da romski skupnosti, ki živi v Sloveniji, kot posebni etnični skupnosti z zakonom zagotovi, poleg splošnih pravic, ki gredo vsakomur, še posebne pravice.

Gre za zagotovitev posebnega (dodatnega) varstva, ki je v pravni teoriji znano kot t.i. »pozitivna diskriminacija« ali pozitivno varstvo in pomeni, da pri urejanju posebnega položaja in posebnih pravic romske skupnosti zakonodajalec ni omejen z načelom enakosti, ki mu pri urejanju človekovih pravic in temeljnih svoboščin prepoveduje vsako diskriminacijo, ki bi temeljila na narodnosti, rasi
------------------------

Mene moti samo ta podpora za te otroke. Ma 4 otroke dobi 300.000 SIT in lahko celi dan sedi gleda v luft in se ma fajn. OK ampak zakaj mora potem pelat lopovščino, kradit, onesnaževat okolje (ne vsi, ampak ponavadi kr cela familija to počne), dobi pa denarja od države tako veliko pa še prdnat mu ni treba. Ko pa jih dobijo jim pa nimajo kaj vzet.

Ker je zadeva zgrešena s to podporo in se kljub takšni podpori nočejo integrirat, se povsem 100% strinjam z nekaj postov višje kjer je nekdo napisal, da bi jim plačeval več če imajo manj otrok, ter za vsakega otroka več ki ga imajo toliko manj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

poweroff ::

Niso priviligirani le romi, ampak vse manjšine, ki so nekako kompatibilne z ideologijo anarholevakov.
Predvsem je pa priviligirana katoliška cerkev. Ni ji treba plačevati davkov, dobiva državni denar, znani so celo primeri, ko je policija kriminal v vrstah RKC premalo zavzeto preiskovala (primer Frantar - sum pedofilije).
Ampak ta priviligiranost je kompatibilna z ideologijo desničarjev.

Je pa hecno še nekaj. Najnovejša strategija za dvig rodnosti predvideva, da si bo morala ženska sama plačati splav. Feministke so seveda znorele, desnica pa to podpira.

OK, logično. Ampak hkrati pa bi ta ista desnica, ki ji je toliko do svetosti življenja rada videla, da se "cigani nehajo množit".

V tem je vidna skrajna perverznost in dvoličnost desničarstva.
sudo poweroff

Thomas ::

Jest sem deklariran za največjega desničarja na tem forumu. Ali pa vsaj najbolj izpostavljajočega se.

Ampak moja stališča so taka, da zapirajo sapo levim in se desni z njimi običajno NE strinjajo, ali pa tudi njim zapira sapo:

- večja rodnost: Oslarija. Rojevalo se jih bo vedno manj. Kar pa nič hudega. Bomo itak skenslali bolezni staranje in podobne downside.

- pravica do splava: Učinkovita kontracepcija jih bo še naprej zmanjševala. Ne samo rojstva, tudi splave.

- pravica do dela: Bull. Večino vas je za osrečit s pravico do nedela, ker niste ravno neke perle in asi za te zadeve, povezane z delom. Sploh ne, ker prihaja avtomatizacija.

- pravica do lastne kulture: Komaj. Če imate ogabne šege, so off limits.

- slovenski jezik: Pozabte! Ali pa tudi ne. Strojno prevajanje v 6000 jezikov bo, in to kot da si sinhroniziran.

- penzioni čez 40 let: Hoho ... kot bi leta 1850 skrbeli za dovolj kitovega olja leta 2000.

- cigani v Ambrusu: Sentienti. Ampak prav tako Ambruški civili!

- RKC: Že naslednji papež bo morda nanotehnološko pomlajen.

S teh stališč nastopam, da si Mataj ne bo kaj preveč domišljal. Naj se raje krohota, "kako ga serjem".
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Trololololo1 ::

Romi so previligirani in sami smo si krivi, da je tako.
Verjetno bi bilo najbolj pametno, če bi romom ukinili vso podporo, ko bi njihovi otroci nehali hodit v šolo. Verjetno bi potem vsaj majhen procent romov znal pisati in računati. Ni čudno, da jih ne vzamejo v službo, če pa še OŠ nimajo vsi končane. Tako kot jaz, tako imajo tudi oni možnost hodit v šolo in nekaj nardit iz sebe.(Država jim za šolanje nameni zelo veliko denarja, ki pa ga porabljajo za druge stvari.) Če jim je pa bolj všeč živeti v svinjariji je pa to njihov problem.
Drugače pa so za probleme v Ambrusu krivi policisti, ki niso naredili dosti, da se stvari, ki so se dogajale v mestu niso kaznovale. Če se bom jaz vozil brez izpita me bodo takoj ustavili, če pa se bo vozil rom, pa ga bodo spustili čez, ker je to za njih nekaj običajnega in nimajo radi problemov z njimi. Policisti pa so se vmešali šele takrat, ko so občani želeli sami urediti problem. Brez veze je, da se gremo demokracijo, če pa ta velja samo navadne ljudi, drugi pa počnejo kar se jim zljubi.

Zgodovina sprememb…

Barakuda1 ::

Mene moti samo ta podpora za te otroke. Ma 4 otroke dobi 300.000 SIT in lahko celi dan sedi gleda v luft in se ma fajn


No, da ti prišepnem - tudi tebe nagovarja predvsem desna politična opcija, da bi bolj pogosto seksal brez zaščite in imel čimveč otrok. Slovenci menda izumiramo.
In ne boš verjel. Če boš dost učinkovit v tej posteljni gimnastiki in ti bo ratalo, da boš imel 5, 6, 7 ali več nadobudnih bodočih desno usmerjenih (lohk so tud levo ali sredinsko) klenih slovenčkov, boš ti in tvaja draga skup z vajinimi otročički, prejel do tolarja (po novem letu EUR-a) enak znesek kot romska družina.

Če torej misliš, da so priviligirani, imaš vse možnosti da se znajdeš med priviligiranci.
Torej, ugasn komp, hlače in gate dol, pa ajd na delo :D :P
Čaka te bogata nagrada :P

Dr Evil ::

Predvsem je pa priviligirana katoliška cerkev. Ni ji treba plačevati davkov, dobiva državni denar, znani so celo primeri, ko je policija kriminal v vrstah RKC premalo zavzeto preiskovala (primer Frantar - sum pedofilije).


Vse religije imajo enake privilegije. Ker je največ katolikov je tudi bruto dohodek katoliške Cerkve največji. Ampak izdatki tudi. Kdo pa misliš, da obnavlja kulturne spomenike, financira karitas in druge? To je Cerkev. To niso le duhovniki, ampak tudi verniki, ki darujejo denar. Če ti kaj ne paše je tvoj problem. Pa komaj čakam, da uvedejo plačilo za splav. Mogoče bodo anarholevaki, le skapirali, da svobodna odoločitev za splav še ne pomeni, zastonj splav. Dedki in omice si morajo sami plačevat medikamente. Življensko potrebne medikamente. Tukaj se bodo pa eni šli kontracepcijo na davkoplačevalskem denarju? Ni šans. Začnite delat in plačevat anarhisti. Zastopajte svoje ideale in dosežke tudi po finančni plati ne le na bluzatorski.

Tisto, kar si pa pisal o pedofiliji itd, je pa tvoj domet. Si navaden bedak in s čimer drugim pač ne znaš postrežt. Lepo pozdrav sucker

Barakuda1 ::

Dr

mal se umiri in nehaj bit žaljiv, sicer boš lahko svoje prispevke bral izključno sam in to v rdeči barvi. o.k.

poweroff ::

DrEvil, naredil si slovnično napako: Lepo pozdrav sucker.
Manjka namreč vejica pred tvojim podpisom.

Pravilno je: Lep pozdrav, sucker

:D

Drugače pa siem nič govoril o tem ali je to prav ali ne, da se bo za splav plačevalo. Govorim o tem, da desničarji pozabjate na svetost življenja, ko gre za življenja Romov.
sudo poweroff

poweroff ::

Za razliko od lene drhali, ki nelegalno zapira ceste in ustvarja anarhijo, jaz delam. Hodim v službo in služim denar.

Za razliko od lene drhali, ki ne zna napisati enega pisma, ene utemeljene pritožbe in ne razume kako deluje pravna država sem jaz s svojim lastnim denarjem študiral v tujini.

Eni pač žal niso imeli možnosti študija in nimajo možnosti dobiti službo. Med njimi so tudi Romi.

Eni pa so vse možnosti imeli, a so denar raje zapravljali za pijačo in drage avtomobile - slovenska folklora. Taki imajo pogosto polna usta o "lenobi Romov". Hkrati pogosto opravljajo dela na črno in tajijo davke. Od države potem dobijo raznorazne olajšave od znižanega plačila za vrtec, do otroških dodatkov, itd. Na njihov račun potem denarja ne dobijo tisti, ki so res upravičeni do njega - tudi marsikateri Rom in pripadnik druge manjšine.

Toliko o dvolični leni drhali in domnevnih anarhistih na drugi strani.
sudo poweroff

Trololololo1 ::

Romi imajo dobijo dodatke, če pošljejo svoje otroke v šolo, pa jih vseeno ne pošljejo. Sami so si izbrali tak način življenja. Dokler s svojim načinom življenja ne obremenjujejo drugih je čisto vredu. Samo, če si izberejo tak način življenja naj ne jočejo, ker jih noben noče za sosede. Ne poznam jih veliko, ki bi bili pripravljeni živeti zraven smetišča, ki ga ponavadi imajo romi okrog hiš. Vsi bi se lahko izobraževali, če bi imeli interes. Na žalost ga pa nimajo, ker več zaslužijo s preprodajanjem orožja, drog in s podporo države. (nekateri) Za njih pa naši zakoni tako ne veljajo in jih niti pod razno ne spraviš v zapor. Kdo pa bi hodil v službo, če bi bil na njihovem mestu?

Barakuda1 ::

Kdo pa bi hodil v službo, če bi bil na njihovem mestu?


Pa dajte so no zresnit.

Sej če mislite, da so priviligirani in da jim je boljše in lepše kot vam, ja zakaj za vraga p ste takšni mazohisti.
Ja dajte no začet živet kot oni, pa boste še vi imeli vse blagodeti privilegijev.
Če pa uživate v svojem mazohizmu, je pa to vaš problem.

Dr Evil ::

Barakuda1. Ni problema, se bom umiril. Samo potem opravi svojo delo in odstrani pisanje jypea. Ker kakšno vezo ima pedofilija v RKC s to temo?:\ Kakšen argument je to?

Trololololo1 ::

Napisal sem, ČE bi bil na njihovem mestu. Se pravi, ČE bi bil od rojstva navajen na svinjarijo v in okrog hiše in tudi, ČE bi se požvigal na vse zakone, ki so bili kdaj napisani. Njim je verjetno normalno, da živijo kot živijo, saj ne poznajo drugačnega življenja. Za to pa je kriva država, ki ne poskrbi, da bi se morali vsi otroki šolati in, da bi se kaznovalo starše, ki svoje v otroke ne pošiljajo v šolo.
P.S. ČE bi bil pa na njihovem mestu, bi pa verjetno tudi sam delal kot delajo oni.

Barakuda1 ::

Barakuda1. Ni problema, se bom umiril. Samo potem opravi svojo delo in odstrani pisanje jypea. Ker kakšno vezo ima pedofilija v RKC s to temo? Kakšen argument je to?


Nobene.
Tudi zanj velja enako kot zate. O.K.

poweroff ::

DrEvil, preden planeš po tipkovnici, se vsaj umiri in glej s kom komuniciraš.

Jype ni nič pisal o pedofiliji. Omenil sem jo jaz.

To pa zato, ker sem ti odgovarjal na tvoje trditve o "ideologiji anarholevakov" glede manjšin.

Želel sem samo izpostaviti, da obstaja še ena manjšina - tokrat RKC - ki ima določene privilegije, ki te pa ne motijo, tako kot te motijo privilegiji Romov.

Pa na slovnične napake pazi. Predvsem vejice. :D >:D
sudo poweroff

poweroff ::

No, s tem, da pedofilija nima nobene zveze se pa ne strinjam čisto povsem.

V eni drugi temi je bilo omenjeno, da so Romi pedofili, ker imajo otroke s 14-letnicami. In da policija nič ne ukrepa.

Želel sem samo opozoriti, da obstajajo tudi drugi primeri, ko policija ni preveč zavzeto ukrepala proti ne-Romom. Če debatiramo o domnevnih privilegijih Romov je taka stvar (domnevni "privilegiji" ne-Romov) po mojem mnenju lahko stvar debate.

In če nekateri posplošujete da so VSI Romi lenuhi, tatovi, pedofili se pač motite, če mislite, da tudi jaz posplošujem, da so vsi pripadniki neke organizacije pedofili ali kaj podobnega. Niso - ravno to skušam dopovedati.
sudo poweroff

Dr Evil ::

RKC ni manjšina:D Ateisti ste. Upiram se na popis prebivalstva>:D

In če nekateri posplošujete da so VSI Romi lenuhi, tatovi, pedofili se pač motite, če mislite, da tudi jaz posplošujem, da so vsi pripadniki neke organizacije pedofili ali kaj podobnega.


Oboji ste v prekršku. Je pa razlika če neokoga označiš za lenuha ali pa pedofila. GET IT ali spet ne?|O

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dr Evil ()

64202 ::

Glede integracije ciganov je tkole - ni jim dobro kaj preveč blizu hodit ker so po domače povedano zasrani :D. Otroci v veliki meri ne dajo skozi osnovne zdravstvene preventive: cepljenja, pregledov, itd. (na obvezne šolske preglede preprosto ne pridejo). Njihov obrambni sistem je očitno dobro natreniran, ker niso nič kaj posebej bolani glede na razmere, so pa toxic hazard za nas sterilneže, sploh za naše otroke. Se spomnim tudi akcij, kjer je osebje zdravstvenega doma šlo v njihov kamp (s spremstvom policije) in so jih pocepl, ker ni bilo druge. Civilizacijski prepad...
I am NaN, I am a free man!

Trololololo1 ::

link

Čeprav so večinoma umazani, neizobraženi in drugače neprimerni za normalno življenje v bližini mest, so prišli v nytimes. Za ostali svet smo zdaj mi barabe, ki jim ne pustimo normalno živeti. Se mi zdi pa prav, da bi jih vse kaznovali za vsak njihov prekršek in jih par pometali v zapor za vzgled drugim. Prav neumno je, da vsepovsod povdarjajo, da so romi. Če ne bi bili romi sem 100%, da se zdaj ne bi pisalo o njih vsepovsod.
Verjetno pa bi bilo pametno, da bi se mal začelo tudi govoriti o tem, zakaj jih ne želijo več v Ambrusu in se našteje tudi njihove grehe na televiziji. Veliko ljudi bi spremenilo mnenje o njih.

Zgodovina sprememb…

Super Sonic ::

"Eni pač žal niso imeli možnosti študija in nimajo možnosti dobiti službo. Med njimi so tudi Romi."


Kaj ti pišeš človek? A se ti zavedaš, kaj ti pišeš?

To, da 1% Romov dela, ne more biti krivda Slovencev ali na njihove države. Pa še nekaj - ob preveliki podpori Romom, avtomatično ogrožaš državo. Država živi od davkov in ostalih stvari, na katere smo vezani vsi, le Romi ne.

Torej tvoja možganska celica podpira ljudi, ki uničujejo državo. So lena drhal (tvoje besede), ki samo vleče solde iz države, nazaj pa daje natanko 0 sit. Vsak višji intelekt bi moral zaznati problem, ki lahko ogrozi obstoj države in skušati narediti več v smeri civiliziranja ljudi, ki v 21 stoletju živijo v gozdu. Širijo se nenadzorovano in čez 50 let vprašanje kaj bo.

Ampak še enkrat - skrivati se pod nikom na forumu in boluzirat o stvareh, ki jih ne poznaš, je menda lahka stvar.

To, da pa označiš delavne Slovence v službah, za leno drhal, pa pove, kakšna drhal si šele ti.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Vikking ::

barakuda1, res je ampak koliko doprinese državi en slovenski otrok, ko enkrat zaključi šolanje ter se zaposli je integriran in socializiran. Pri romih pa država samo plačuje ter od njih ničesar ne iztrži. Poleg tega da imajo takšne pravice o katerih lahko slovenska družina samo sanja ter dražava poštenemu državljanu tako zapleni/vzame če stori kakšen prekršek medtem ko pri večini romov tega ne velja.

Če se organizira 50.000 slovencev in ustanovi neko skupnost, ne bodo imeli nikoli takšnih pravic kot jih uživajo romi, pa tud če je romov samo 10.

Jih pa občudujem kako skupi stopijo romi že pri majhni stvareh, kjer res držijo skupaj vedno, pri slovenčkih pa se komaj čaka kdo lahko katerega čimprej v drek potisne. (lep primer ženske ki je ponujala zemljo romom samo da bi zajeb... vaščane).

Trololololo1 ::

Vsi bi morali biti pred zakonom enaki. Vsi bi morali dobiti enake otroške dodatke, ne glede na to ali si cigan, čefur al pa nek kazahstanec Borat. Če bi blo pošteno bi morali tisti, ki svoje otroke šolajo dobiti še malo več, saj imajo tisti večje stroške. Tisti, ki jih pa uspešno šolajo pa še extra dodatke. Počasi bi se vsi luzerji mogl v šole spravit, saj bi drugače izumrli.

Barakuda1 ::

Vsi bi morali biti pred zakonom enaki. Vsi bi morali dobiti enake otroške dodatke, ne glede na to ali si cigan, čefur al pa nek kazahstanec Borat


Saj tako tudi je. Ampak nekateri tukaj zatrjujejo, da je to privilegij

Trololololo1 ::

Pred zakonom nismo vsi enaki. Romske družine dobijo še extra pomoč, ker so pač romi. Če bom jaz postavil hišo na črno mi jo bodo takoj podrli. Romske hiše še vedno stojijo, čeprav jih je zelo majhen % zgrajenih s papirji. Če se bom jaz brez izpita vozil v neregistriranem avtu in bi me policisti ustavili bi takoj moral plačati kazen ali pa bi šel v zapor. Romi si to lahko privoščijo, saj se policisti tolažijo s tem, da jim nič ne morejo. Če bom jaz nekoga pospravil bom dobil največjo možno kazen, če pa bo to storil rom pa bo imel 1001 olajševalno okoliščino. (težko otroštvo ipd. sranje)

Barakuda1 ::

Pred zakonom nismo vsi enaki. Romske družine dobijo še extra pomoč, ker so pač romi.


A res? daj mi no pokaži na podlagi katerega predpisa.

Če bom jaz postavil hišo na črno mi jo bodo takoj podrli. Romske hiše še vedno stojijo, čeprav jih je zelo majhen % zgrajenih s papirji.


Kaj misliš, koliko hiš slovencev je zgrajenih povsem legalno. Bore malo (pa to ni nobeno opravičilo - zgolj dejstvo).
zakaj pa misliš, da je bil sprejet zakon, ko so lahko vsi črnograditelji po plačilu nekega depozita, urejali (legalizirali) črne gradnje za nazaj. Mnogi tudi tega niso storili, a njihove hiše še zmer stojijo.

Še razne občinske ceste itd so bile grajene na črno. O.k.

Romi si to lahko privoščijo, saj se policisti tolažijo s tem, da jim nič ne morejo.


Dost žalostno. Policist bi moral ukrepati. Če ne ukrepa, zanemarja svojo delovno dolžnost in bi moral za to odgovarjati. Kritiko je torej v prvi vrsti potrebno uperiti zoper policijo (državo)

Če bom jaz nekoga pospravil bom dobil največjo možno kazen, če pa bo to storil rom pa bo imel 1001 olajševalno okoliščino. (težko otroštvo ipd. sranje)


Poznaš kak tak primer, al ti tko na pamet. In, mimogrede. Daj si no malce poglej kdo v Sloveniji so morilci.

Ti naštejem nekaj imen in njih narodnost? Recimo samo dva, tri - najbolj znane

Trobec
Plut
Kovač

spisek je še dolg, tko da nima smisla.

Thomas ::

Problem je ravno v tem "posebnem obravnavanju manjšin". Ker smo tako "strpni do drugačnih". Potem je samo še vprašanje časa, kdaj bo kakšna zakonsko neopredeljena manjšina - kot Dolenjci - postala žrtev tega "velikodušja".

Cigani so žrtev že skozi. Najprej kot otroci, ker jim v imenu nevemkakšne "multikulturnosti" ni prizanešeno z zgodnjimi porokami, spanju pri -15 in še vsem takim lepim.

Ker se lepo ne reče, da "jebite se s svojim ciganstvom, tukaj se bomo šli slovenstvo in kvečjemu še evropejstvo".

Pravite eni, da "kriva je država". Seveda je kriva, ker je svojo ustavo vse preveč voljna prepuščati "multikulturalizmu", oziroma rasizmu.

Borba interesnih skupin, temu smo priča. Borbi, namazani z levimi bluzi.

Vsak živ cigan tega sveta se MORA integrirati v civilizacijo. (Zahodno, ker drugih ni.)

Pa bil Iračan, Rom, Indijanec, Črnc, Thomas ... everyone.

Ali pa je de facto v vojni s civilizacijo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

user386 ::

Pa bil Iračan, Rom, Indijanec, Črnc, Thomas ... everyone.
Haha, Thomasova rasa. Wicked ;)

(drugače se pa strinjam z vsem povedanim 101%)

Barakuda1 ::

Tega zadnjega bo kjerkoli najtežje integrirati >:D

Thomas ::

Sej. To je pa fajt. Če vas cigani ne bodo integrirali, ta tazadnji vas utegne.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

64202 ::

Glede integriranega šolanja - večinoma so v mešanih razredih, vendar predstavljajo veliko dodatno delo za učitelje, ker:
- jih je najprej treba naučit civilizacijskih osnov, torej pranje rok, brisanje riti, itd.
- treba jih je naučit ostalih vrednot, kot je osebna lastnina, sošolcu torej ne vzameš tenisk samo zato, ker so ti všeč (to ni "samo primer" :D)
- majo švoh predznanje (zaradi neobiskovanja vsega kar bi morali):
   - učitelj mora vsakega posebej "stestirat" kaj zna, potem pa napisat celoletni plan pouka za vsakega posebej
   - bremzajo cel razred (ostali starši se potem na veliko pritožujejo)

Sicer, k raznim obveznostim se jih prisili tako (starše, ne otroke), da jim zagrozijo da bodo zgubili podporo, sami na naredijo nič.

> A res? daj mi no pokaži na podlagi katerega predpisa.

A nisi pravnik? Raje nam ti povej :D
I am NaN, I am a free man!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 64202 ()
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izkušnje s cigani? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19423210 (2431) Mipe
»

21. stoletje, v Sloveniji pa še vedno ljudje brez vode (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
17026775 (24110) Mipe
»

Lepo je biti rom v naši državi... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
786025 (4052) krneki0001

Ljudska "demokracija" na ambruški način (strani: 1 2 3 448 49 50 51 )

Oddelek: Problemi človeštva
251988836 (41932) Barakuda1

Več podobnih tem